Pogoda  RSS
Deszczowy front zakotwiczy nad Polską. Zrobi się nieciekawie

#zrodlo

Stery w pogodzie przejmuje jesień. Przez cały piątek będzie deszczowo i pochmurnie w praktycznie całej Polsce. Nie zabraknie też silnego wiatru, który na południu powieje z prędkością nawet 100 km/h. W związku z tym IMGW wydał alert pierwszego stopnia. Cały czas będzie ciepło: rano w jednym z miast odnotowano ponad 12 stopni Celsjusza. Sprawdź prognozę pogody na piątek.

Tagi: Miami, Polska, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Wencke wygania pogodę. W Polsce też to odczujemy

#zrodlo

Potężny niż Wencke zbliża się do Europy. W Polsce również poczujemy jego wpływ, jednak nie aż tak jak inne kraje. Mimo wszystko pogoda nie będzie zbyt przyjemna. Do naszego kraju napłynie więcej chmur i deszczu. Powieje też silny wiatr, który miejscami osiągnie prędkość nawet 100 km/h. Sprawdź, czego się spodziewać w ciągu dnia.

Tagi: Polska, Europa
Źródło: pogoda.interia.pl

Deszcz prosto w oczy. Pogoda w wiosennym stylu

#zrodlo

Zima przegrywa z kretesem. Zamiast niej pogodą w Polsce rządzi jesień lub wiosna. W środę królować będzie ta cieplejsza pora roku. Miejscami temperatura przekroczy 10 stopni Celsjusza. Nie będzie jednak spokojnie: w wielu miejscach zrobi się deszczowo, a lokalnie pojawi się również śnieg. Sprawdź prognozę pogody na środę.

Źródło: pogoda.interia.pl

Zapomnijmy o słońcu. W Polsce króluje jesień

#zrodlo

We wtorek lepiej zostać w domu. Dzień będzie bardzo pochmurny, z deszczem w praktycznie całym kraju. Lokalnie może też pojawić się deszcz ze śniegiem i śnieg. Aura zdecydowanie nie będzie nam sprzyjać. Sprawdź prognozę pogody przygotowaną przez synoptyków z IMGW.

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Sunie biała zmiana. Przed nami wymagający dzień

#zrodlo

Pogorszenie pogody praktycznie gwarantowane. Czeka nas dosyć ciężki dzień. Pojawi się więcej chmur i opadów. Spadnie nie tylko deszcz, lecz również deszcz ze śniegiem i śnieg. Nie zabraknie też silnego wiatru, szczególnie w górach. Sprawdź prognozę pogody na poniedziałek.

Tagi: SPA
Źródło: pogoda.interia.pl

Katastrofa na historyczną skalę. Gorszy był tylko Nord Stream

#zrodlo

To był jeden z największych wycieków metanu w historii. Trwał przez ponad pół roku i udało się go ugasić dopiero w Boże Narodzenie. Z odwiertu w Kazachstanie w 2023 roku do atmosfery trafiło tyle samo gazów cieplarnianych, ile przez rok emituje ponad 700 tysięcy samochodów. Chociaż firma wydobywcza twierdzi że nie uwolniono go aż tyle, eksperci nie mają wątpliwości. W ocenie zdarzenia pomogły im satelity. Według ekspertów więcej metanu uwolniono tylko w wyniku sabotażu gazociągu Nord Stream.

Źródło: pogoda.interia.pl

Wiosna przejmuje kontrolę. Pogodowa niespodzianka w niemal całym kraju

#zrodlo

Trudno uwierzyć, że mamy połowę lutego. W piątek nasz kraj znajdzie się w ciepłych objęciach wiosny. W niektórych miejscach Polski będzie nawet 17 stopni Celsjusza. Pojawi się mnóstwo słońca. Według synoptyków z IMGW już teraz można uznać luty za "ekstremalnie ciepły" miesiąc.

Źródło: pogoda.interia.pl

Pogoda nie może się zdecydować. Parasole w pogotowiu


Pogoda nie da nam spokoju. Po mocnym ociepleniu, w weekend nastąpi pogorszenie warunków. Zrobi się mokro, a w nocy z soboty na niedzielę lokalnie mogą się pojawić oblodzenia. W kolejnych dniach w wielu miejscach Polski pojawią się również opady deszczu ze śniegiem, a nawet śniegu. Dowiedz się, czego można się spodziewać w najbliższych dniach.

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Cieplna anomalia wkracza do Polski. Najciekawsze jeszcze przed nami

#zrodlo

Pogodowy absurd. Chociaż będzie ciepło, warunki zmienią się na gorsze. Wrócą spore zachmurzenie i nieprzyjemne opady deszczu. W wielu miejscach kraju warunki staną się bardziej jesienne. Jednocześnie jednak pojawi się spore ocieplenie, które będzie zapowiedzią jeszcze wyższych temperatur. Niedługo termometry pokażą około 15 stopni Celsjusza, a lokalnie nawet więcej.

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Zmiana sytuacji na rzekach. "Trwa spływ wody"

#zrodlo

Pojawiła się nadzieja na uspokojenie sytuacji na rzekach. Dzięki spokojniejszej pogodzie poziom wody w kraju będzie stopniowo opadać. Nie wszędzie jednak można odetchnąć z ulgą. W niektórych miejscach wciąż obowiązują hydrologiczne alerty trzeciego stopnia. Sprawdź, gdzie sytuacja na rzekach może budzić niepokój.

Źródło: pogoda.interia.pl

Wiosna w środku lutego. Alergicy muszą bardzo uważać


Pogoda mocno podzieli nasz kraj. Na zachodzie będzie mokro, ale jednocześnie cieplej. Z kolei na wschodzie będzie chłodniej, ale za to właśnie tam można liczyć na większe rozpogodzenia w ciągu dnia. Synoptycy ostrzegają, że z powodu wysokich temperatur niektóre rośliny zaczęły już pylić. Alergicy muszą szczególnie uważać. Sprawdź prognozę pogody na środę.

Tagi: Abu Zabi
Źródło: pogoda.interia.pl

Chmury nieco mniej szczelne. Pogoda złagodnieje

#zrodlo

Zima nie ma nic do powiedzenia. W połowie lutego warunki pogodowe wciąż dyktuje jesień. We wtorek się to nie zmieni. Wciąż w wielu miejscach będzie padał nieprzyjemny deszcz. Na szczęście w ciągu dnia w wielu miejscach słońce zacznie się przebijać przez chmury. Będzie ciepło. Miejscami temperatury zbliżą się do 10 stopni Celsjusza.

Źródło: pogoda.interia.pl

Zima się poddaje. Przyzwyczajmy się do deszczu

#zrodlo

To nie będą ładne dni. Przed nami okres pochmurnej i deszczowej pogody, która bardziej przypomina jesień niż środek zimy. Synoptycy IMGW przygotowali prognozę pogody na cały tydzień. Wynika z niej, że o mrozach przez najbliższy czas możemy zapomnieć. Sprawdź, jakich temperatur można się spodziewać.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Burze, mróz i załamanie. Zimowe zawirowania w prognozie pogody na wiosnę

#zrodlo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podzielił się prognozami pogody na zbliżającą się wielkimi krokami wiosnę. Choć w porównaniu do normy wieloletniej nie należy spodziewać się zaskakujących zmian, to część miesięcy będzie bardziej mokra i mroźna od innych. Sprawdzamy prognozę pogody na wiosnę.

Źródło: pogoda.interia.pl

Jesień w lutym trwa. Niebo pełne chmur

#zrodlo

Na słońce nie mamy co liczyć. Szykuje się pochmurny i nieprzyjemny dzień. W wielu miejscach spadnie deszcz, a lokalnie również deszcz ze śniegiem. Pojawią się też mgły. W dwóch województwach na południu kraju obowiązują alerty IMGW drugiego stopnia dotyczące roztopów. Sprawdź prognozę pogody na poniedziałek.

Tagi: SPA, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

To przyda się w weekend w Tatrach. Meteorolodzy ostrzegają - pogoda zaskoczy turystów


Tatry w zimie stanowią nie lada atrakcje. Turyści muszą jednak pamiętać, że piękne widoki wiążą się z niemałym zagrożeniem. Dlatego jeśli wybieramy się na wycieczkę w ten weekend, lepiej sprawdźmy odpowiednio wcześniej pogodę. Jakie warunki czekają turystów na szlakach?

Tagi: Niemcy, Tatry
Źródło: pogoda.interia.pl

Kilkanaście stopni na plusie. Wielka zmiana w pogodzie. Tu aura będzie wiosenna


Najbliższy weekend w Polsce zapowiada się niezwykle ciekawie pod względem pogody. Kiedy niektóre regiony będą mogły cieszyć się pierwszymi wiosennymi temperaturami, inne spodziewać się mogą opadów śniegu. Dynamiczne zmiany pogodowe, deszcz oraz silny wiatr to warunki, z którymi trzeba będzie się liczyć pod koniec tygodnia.

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Nieśmiały powrót zimy. Będzie więcej śniegu

#zrodlo

Wiosna robi sobie przerwę. W czwartek pogoda w Polsce zrobi się bardziej zimowa. Pojawi się więcej opadów śniegu, szczególnie na południu kraju. Lokalnie mogą wystąpić marznące opady powodujące gołoledź. Sprawdź prognozę pogody na czwartek.

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Pogoda zmienia kurs. Przygotujmy się na śnieg

#zrodlo

Szykuje się ciężki dzień, z wieloma opadami. Oprócz deszczu w wielu miejscach Polski spadnie również śnieg. W wielu miejscach wieje też silny wiatr, przez co wydano alerty IMGW dla większości kraju. Po południu jednak warunki się zmienią. Sprawdź prognozę pogody na środę.

Tagi: Polska, SPA, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Od złej pogody nie odpoczniemy. Do ulew dołączą wichury

#zrodlo

Słońce znowu przegra z chmurami. Przed nami kolejny nieprzyjemny dzień. Będzie deszczowo, chociaż w miarę ciepło. Miejscami jednak powieje bardzo silny wiatr. W pięciu województwach obowiązują alerty IMGW pierwszego stopnia. Sprawdź prognozę pogody na wtorek.

Tagi: Miami, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Pogodowe szaleństwo. Warunki zmienią się diametralnie

#zrodlo

Pogoda wystawi nas na ciężką próbę. Przez kolejne dni doświadczymy prawdziwych zawirowań i ciężko będzie przyzwyczaić się do warunków za oknem. Zrobi się wyjątkowo ciepło: miejscami termometry pokażą nawet 15 stopni Celsjusza. Nie będzie jednak spokojnie i parasole na pewno się przydadzą. Sprawdź prognozę pogody na najbliższy tydzień.

Źródło: pogoda.interia.pl

Mocne wejście pogody. Alerty zalały kraj

#zrodlo

Czeka nas starcie z wyjątkowo nieprzyjemną pogodą. Miejscami zrobi się bardzo niebezpiecznie. Z powodu roztopów ogłoszono alert IMGW trzeciego stopnia w czterech województwach. Jednak to nie będzie jedyne zagrożenie. Pojawi się też bardzo silny wiatr, który powieje z prędkością nawet 160 km/h. Nie zabraknie również opadów śniegu. Sprawdź prognozę pogody na poniedziałek.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Weekend pełen niespodzianek. Nie wszystkie będą przyjemne

#zrodlo

Przed nami ciepły, ale nieprzyjemny weekend. Temperatury będą zaskakująco wysokie jak na początek lutego. Może być kilkanaście stopni Celsjusza. Nie będzie jednak spokojnie. Spadnie sporo deszczu, a w wielu miejscach powieje silny wiatr. Lokalnie podmuchy osiągną prędkość nawet 140 km/h. Dowiedz się, jaka będzie pogoda w weekend.

Tagi: SPA
Źródło: pogoda.interia.pl

Mocny początek lutego. Najgorzej będzie po południu

#zrodlo

Luty rozpocznie się z przytupem. Na północy powieje potężny wiatr, a wraz z nim do Polski wrócą nieprzyjemne opady. Musimy przygotować się nie tylko na deszcz, lecz również na deszcz ze śniegiem i śnieg. Po południu i wieczorem warunki się pogorszą. Wydano alerty IMGW pierwszego i drugiego stopnia dla dwóch województw. Sprawdź prognozę pogody na czwartek.

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Spokojnie już było. Teraz przyda się parasol

#zrodlo

Przed nami dni z nieprzyjemną pogodą. Przyjdą chmury, z których spadnie nie tylko deszcz, lecz również śnieg. To nie jest dobra wiadomość dla mieszkańców nadrzecznych miejscowości. Już teraz w kilkudziesięciu miejscach Polski odnotowano stan ostrzegawczy lub alarmowy. Na Bugu utrzymuje się trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego. Pogoda w kolejnych dniach nie pozwoli nam się zrelaksować.

Tagi: Polska, SPA, Rzym
Źródło: pogoda.interia.pl

W Alpach coraz goręcej. Historyczna zmiana


To kolejna oznaka ocieplenia klimatu. Szwajcarskie służby meteorologiczne ogłosiły, że linia mrozu w Alpach w tym roku znalazła się rekordowo wysoko. Nigdy wcześniej strefa ciepła w tym górzystym kraju nie znajdowała się tak blisko szczytów gór. Obecnie Szwajcaria doświadcza kolejnej fali upałów, a w ciągu najbliższych dni spodziewane temperatury mogą znacząco przekroczyć 30 stopni Celsjusza.

Źródło: pogoda.interia.pl

Dalszy ciąg zmagań z pogodą? Pojawiło się dużo alertów


Po upalnym weekendzie w poniedziałek czeka nas nieco spokojniejsza pogoda, jednak nie wszędzie. W ośmiu województwach trzeba będzie się liczyć z burzami z gradem albo szczególnie wysokimi temperaturami. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. Przekonaj się, gdzie aura będzie najbardziej wymagająca.

Źródło: pogoda.interia.pl

W sobotę poszukaj cienia. Upały nie odpuszczą


Nie widać końca fali upałów. Prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie pozostawiają wątpliwości, że wysokie temperatury będą nam towarzyszyć przez większość dnia. Nie zabraknie także burz z gradem, które mogą się pojawić w wielu województwach. Nie wszędzie po zmroku będzie można liczyć na odpoczynek od upałów, ponieważ doświadczymy nocy tropikalnej. Sprawdź, gdzie będzie najgoręcej.

Źródło: pogoda.interia.pl

Ciężki weekend? Przygotuj się na uderzenie gorąca


Ostatnie dni były wyjątkowo ciężkie. Męczące upały oraz potężne burze nie pozwalały odetchnąć mieszkańcom wielu regionów Polski. Czy nadchodzące dni również dadzą nam się we znaki? Znamy już prognozę pogody na weekend przygotowaną przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Nie są to dobre wiadomości dla zmęczonych obecną aurą. Sprawdź, czego można się spodziewać w sobotę i niedzielę.

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Upały albo burze z gradem: Nie ma ucieczki przed złą pogodą


Po ciężkiej nocy czeka nas równie niespokojny dzień. Jak ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w piątek burze będą miały miejsce w niemal całej Polsce. Wydano ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dotyczące burz z gradem oraz upałów dla wszystkich województw w kraju. Sprawdź, gdzie pogoda w piątek będzie najgorsza.

Źródło: pogoda.interia.pl

reklama
Zobacz także
reklama
Kontakt z nami