Pogoda  RSS
W Alpach coraz goręcej. Historyczna zmiana


To kolejna oznaka ocieplenia klimatu. Szwajcarskie służby meteorologiczne ogłosiły, że linia mrozu w Alpach w tym roku znalazła się rekordowo wysoko. Nigdy wcześniej strefa ciepła w tym górzystym kraju nie znajdowała się tak blisko szczytów gór. Obecnie Szwajcaria doświadcza kolejnej fali upałów, a w ciągu najbliższych dni spodziewane temperatury mogą znacząco przekroczyć 30 stopni Celsjusza.

Źródło: pogoda.interia.pl

Dalszy ciąg zmagań z pogodą? Pojawiło się dużo alertów


Po upalnym weekendzie w poniedziałek czeka nas nieco spokojniejsza pogoda, jednak nie wszędzie. W ośmiu województwach trzeba będzie się liczyć z burzami z gradem albo szczególnie wysokimi temperaturami. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. Przekonaj się, gdzie aura będzie najbardziej wymagająca.

Źródło: pogoda.interia.pl

W sobotę poszukaj cienia. Upały nie odpuszczą


Nie widać końca fali upałów. Prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie pozostawiają wątpliwości, że wysokie temperatury będą nam towarzyszyć przez większość dnia. Nie zabraknie także burz z gradem, które mogą się pojawić w wielu województwach. Nie wszędzie po zmroku będzie można liczyć na odpoczynek od upałów, ponieważ doświadczymy nocy tropikalnej. Sprawdź, gdzie będzie najgoręcej.

Źródło: pogoda.interia.pl

Ciężki weekend? Przygotuj się na uderzenie gorąca


Ostatnie dni były wyjątkowo ciężkie. Męczące upały oraz potężne burze nie pozwalały odetchnąć mieszkańcom wielu regionów Polski. Czy nadchodzące dni również dadzą nam się we znaki? Znamy już prognozę pogody na weekend przygotowaną przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Nie są to dobre wiadomości dla zmęczonych obecną aurą. Sprawdź, czego można się spodziewać w sobotę i niedzielę.

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Upały albo burze z gradem: Nie ma ucieczki przed złą pogodą


Po ciężkiej nocy czeka nas równie niespokojny dzień. Jak ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w piątek burze będą miały miejsce w niemal całej Polsce. Wydano ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dotyczące burz z gradem oraz upałów dla wszystkich województw w kraju. Sprawdź, gdzie pogoda w piątek będzie najgorsza.

Źródło: pogoda.interia.pl

Hilary uderzy w USA? Niepokojące prognozy


Tropikalna burza Hilary formuje się przy zachodnim wybrzeżu Meksyku. Według synoptyków żywioł może wkrótce osiągnąć status huraganu i w weekend uderzyć w wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Eksperci ostrzegają, że nawet jeśli burza będzie słabsza niż się to prognozuje, to wciąż może wyrządzić duże szkody. Wszystko z powodu ogromnych ilości wody, które niesie ze sobą.

Tagi: USA, Meksyk
Źródło: pogoda.interia.pl

Nie odpoczniemy w czwartek? Upał i burze nie odpuszczą


Czwartek będzie dniem z wyjątkowo ciężką i nieprzyjazną pogodą. W wielu miejscach kraju pojawią się burze z gradem, a w innych panować będą niebezpieczne upały. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował alerty pierwszego i drugiego stopnia dla kilkunastu województw. Dowiedz się, gdzie w czwartek będzie panował upał, a gdzie trzeba będzie się liczyć z silnymi burzami z gradem.

Źródło: pogoda.interia.pl

Widowiskowe burze. Nagrania budzą grozę i zachwyt


W wielu miejscach kraju noc była wyjątkowo ciężka. Nie zabrakło gwałtownych burz z gradem. Okazuje się, że intensywne wyładowania jeszcze się pojawią. Prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie zostawiają wątpliwości: w najbliższych godzinach nie będzie spokojnie. Zobacz widowiskowe nagrania i zdjęcia burz, ktore przeszły przez północną Polskę oraz sprawdź, gdzie w najbliższym czasie trzeba się liczyć z niebezpieczną pogodą.

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Upały nie odpuszczają. Wysyp alertów drugiego stopnia


W środę musimy się liczyć z potężnymi upałami w dużej części Polski. W niektórych miejscach temperatury znacznie przekroczą 30 stopni Celsjusza. Oprócz tego część kraju nawiedzą też burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla większości województw. Zobacz, gdzie pogoda w środę da nam się szczególnie we znaki.

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Dobrze już było. Nad Polskę nadciąga gwałtowna zmiana pogody. IMGW ostrzega


Fale afrykańskich upałów uderzają w Polskę raz po raz. Chwila ochłodzenia, odpoczynku i ponownie musimy mierzyć się z niebotycznymi wynikami na termometrach. Niestety, synoptycy ostrzegają przed kolejnymi rekordowymi temperaturami. Już w przyszłym tygodniu żar poleje się z nieba i lepiej się na niego przygotować.

Tagi: Afryka, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Fale rosną z powodu ocieplenia klimatu? Ciekawe badanie


Grupa naukowców z USA zbadała fale rozbijające się o brzegi Kalifornii. Okazało się, że są one większe niż kiedyś, a to może mieć duży wpływ na bezpieczeństwo nadmorskich miejscowości. Według badaczy dzieje się tak z powodu ocieplenia klimatu. Dowiedz się, jak bardzo urosły oceaniczne fale oraz w jaki sposób uczonym udało się to zmierzyć.

Tagi: USA
Źródło: pogoda.interia.pl

Gwałtowna zmiana w pogodzie. Burze to nie wszystko


Zapowiada się ciężki dzień. Nie unikniemy burz z gradem i ulewnego deszczu. Synoptycy ostrzegają, że możliwe będzie nawet pojawienie się trąb powietrznych. Nasz kraj doświadczy też wyjątkowo niskich jak na sierpień temperatur, chociaż w pewnym rejonie Polski będzie wyjątkowo upalnie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gwałtowną pogodą. Zobacz, gdzie w sobotę warunki będą najgorsze.

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Weekend pełen niebezpieczeństw. Mnóstwo alertów pogodowych


To będzie wyjątkowo ciężki weekend, podczas którego trudno będzie się zrelaksować. Pojawią się groźne burze z gradem i ulewy. Oprócz tego Polska podzieli się na dwie części: w jednej panować będą wyjątkowo niskie, wręcz jesienne temperatury, a w drugiej zapanują męczące upały. Jakby tego było mało, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje w sobotę i niedzielę wystąpienie zagrożeń pierwszego i drugiego stopnia w większości kraju. Sprawdź prognozę pogody na najbliższe dni i dowiedz się, gdzie trzeba będzie szczególnie uważać.

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Załamanie pogody jest blisko? W piątek zaczynają się poważne zmiany


Do Polski zbliża się niż, który za pewien czas zapewni nam niezbyt pożądaną "rozrywkę". Sytuacja zacznie się pogarszać, choć nie nastąpi to od razu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert pierwszego stopnia dotyczący burz dla jednego województwa. Sprawdź, gdzie w piątek trzeba będzie się liczyć z najmniej przyjazną pogodą.

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Pol'and'Rock Festival pod parasolem? Niepokojące prognozy


W czwartek rusza Pol'and'Rock Festival, organizowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na scenach rozstawionych na lotnisku Czaplinek-Broczyno wystąpi kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Zagrają między innymi: Lady Pank, Spin Doctors, Brodka, Biohazard, Zalewski, Marek Dyjak, Kwiat Jabłoni oraz wielu innych artystów. Sprawdź, jakiej pogody można się spodziewać podczas festiwalu i czy trzeba się liczyć z nieprzyjemnymi niespodziankami.

Tagi: LOT
Źródło: pogoda.interia.pl

Patrycja namiesza w pogodzie. Przygotuj się na burze z gradem


W czwartek pogodę nad Polską wyrzeźbi niż Patrycja, który przyniesie chmury i deszcze, a także burze z gradem. Nie oznacza to, że będzie zimno, bo słońce w ciągu dnia nie schowa się całkowicie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pogodowe dotyczące burz z gradem dla trzech województw, jednak synoptycy ostrzegają też przed innym szkodliwym zjawiskiem. Sprawdź, gdzie w czwartek będą panowały najtrudniejsze warunki.

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

To miał być zwykły zachód słońca. Jeden piorun wszystko zmienił


To wyjątkowa rzadkość: pewien Amerykanin przypadkiem sfilmował piorun przeszywający tęczę. Oba fenomeny pogodowe raczej nie pojawiają się jednocześnie. Ich uwiecznienie w jednym kadrze jest wyjątkowo trudne. Tym razem udało się to zupełnym przypadkiem: nagrywający filmował coś całkowicie innego.

Tagi: Miami
Źródło: pogoda.interia.pl

Taki będzie ostatni dzień lipca. Zmiana przyjdzie z zachodu


Ostatni dzień lipca nie będzie miał wiele wspólnego z piękną, letnią pogodą. Zapowiada się pochmurny i deszczowy dzień. W niektórych miejscach pojawią się też burze. Będzie stosunkowo chłodno i nie należy spodziewać się upałów. Sprawdź prognozę pogody na poniedziałek przygotowaną przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Tagi: Miami
Źródło: pogoda.interia.pl

To zdjęcie robi wrażenie. Niezwykle rzadki widok


To był intensywny weekend. Było nie tylko chłodniej, ale też deszczowo, a miejscami również burzowo. Dużo emocji budziło pojawienie się w kilku miejscach Polski lejów kondensacyjnych, które czasem mogą przekształcić się w trąbę powietrzną. Pojawiły się zdjęcia i nagrania dokumentujące to niezwykłe zjawisko. Sprawdź, gdzie w sobotę i niedzielę widać było lejki kondensacyjne oraz jak wyglądały.

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Jesień w sierpniu? Mało optymistyczna prognoza


Zmęczeni lipcowymi upałami z pewnością ucieszą się, że początek sierpnia będzie chłodniejszy. Niestety, według prognoz synoptyków w tym miesiącu czekają nas również ulewne deszcze. Nie powinno zabraknąć upałów, jednak będą się pojawiać raczej sporadycznie. Duża zmiana spodziewana jest w połowie miesiąca, jednak nie potrwa zbyt długo. Sprawdź, jaka czeka nas pogoda w sierpniu. Model pogodowy przygotował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Źródło: pogoda.interia.pl

Przed ich domami wyrosło białe monstrum. Zobacz nagranie


Rozmiary tej góry lodowej budzą grozę. Wielki blok zbliżył się do nadmorskich zabudowań w Kanadzie, wywołując prawdziwe poruszenie. W sieci pojawiło się nagranie pokazujące imponujące zjawisko blisko zamieszkanego terenu. To jeden z wielu gigantycznych bloków przepływających co roku przez słynną Aleję Gór Lodowych. Sprawdź, jak prezentuje się góra na filmie.

Źródło: pogoda.interia.pl

Odpoczniemy od deszczu? Pogodowa niespodzianka


Pogoda w środę zmieni się zdecydowanie. Wreszcie będziemy mogli odpocząć od burz. Przez pewien czas będziemy się mogli cieszyć słoneczną aurą, jednak po jakimś czasie warunki w niektórych województwach się pogorszą. Sprawdź prognozę pogody na środę, którą przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej i dowiedz się, czy w ciągu dnia pojawią się burze.

Źródło: pogoda.interia.pl

Jesień w sierpniu? Mało optymistyczna prognoza


Zmęczeni lipcowymi upałami z pewnością ucieszą się, że początek sierpnia będzie chłodniejszy. Niestety, według prognoz synoptyków w tym miesiącu czekają nas również ulewne deszcze. Nie powinno zabraknąć upałów, jednak będą się pojawiać raczej sporadycznie. Duża zmiana spodziewana jest w połowie miesiąca, jednak nie potrwa zbyt długo. Sprawdź, jaka czeka nas pogoda w sierpniu. Model pogodowy przygotował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Źródło: pogoda.interia.pl

Przygotuj siÄ™ na starcie z pogodÄ…. Wydano liczne alerty


Nie mamy dobrych wieści dla tych, którzy czekają na poprawę pogody. To będzie kolejny dzień, w którym aura będzie bardzo nieprzyjazna. We wtorek pojawią się ulewy i burze w wielu miejscach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia dla 11 województw. Oprócz tego Polska podzieli się na dwie strefy: chłodniejszą i cieplejszą. Sprawdź, gdzie jest burza we wtorek i w których miejscach w ciągu dnia pogoda najmocniej da nam się we znaki.

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

To zdjęcie robi wrażenie. Niezwykle rzadki widok


To był intensywny weekend. Było nie tylko chłodniej, ale też deszczowo, a miejscami również burzowo. Dużo emocji budziło pojawienie się w kilku miejscach Polski lejów kondensacyjnych, które czasem mogą przekształcić się w trąbę powietrzną. Pojawiły się zdjęcia i nagrania dokumentujące to niezwykłe zjawisko. Sprawdź, gdzie w sobotę i niedzielę widać było lejki kondensacyjne oraz jak wyglądały.

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Koniec lata w sierpniu? Drastyczny spadek temperatur! Brutalna prognoza pogody


To nie będzie upalny i piękny sierpień. Tak przynajmniej wyglądają najnowsze prognozy pogody. Wszystko wskazuje na to, że w pierwszej połowie miesiąca upalne dni będą rzadkością. Częste opady deszczu, a nawet gwałtowne burze i dość niskie, jak na środek lata, temperatury mogą pokrzyżować wakacyjne plany wielu Polaków. Jaka będzie pogoda w sierpniu? Sprawdź, co przewidują meteorolodzy.

Tagi: SPA
Źródło: pogoda.interia.pl

Taki będzie ostatni dzień lipca. Zmiana przyjdzie z zachodu


Ostatni dzień lipca nie będzie miał wiele wspólnego z piękną, letnią pogodą. Zapowiada się pochmurny i deszczowy dzień. W niektórych miejscach pojawią się też burze. Będzie stosunkowo chłodno i nie należy spodziewać się upałów. Sprawdź prognozę pogody na poniedziałek przygotowaną przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Tagi: Miami
Źródło: pogoda.interia.pl

To miał być zwykły zachód słońca. Jeden piorun wszystko zmienił


To wyjątkowa rzadkość: pewien Amerykanin przypadkiem sfilmował piorun przeszywający tęczę. Oba fenomeny pogodowe raczej nie pojawiają się jednocześnie. Ich uwiecznienie w jednym kadrze jest wyjątkowo trudne. Tym razem udało się to zupełnym przypadkiem: nagrywający filmował coś całkowicie innego.

Tagi: Miami
Źródło: pogoda.interia.pl

Mokry początek weekendu. W sobotę trzeba uważać


To nie będzie upalny, letni dzień. Musimy przygotować się na ulewy, silny wiatr, a nawet burze z gradem. Temperatury nie będą skrajnie wysokie, jednak nie spadną poniżej pewnego poziomu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował prognozę pogody na sobotę. Sprawdź, gdzie w pierwszy dzień weekendu trzeba szczególnie uważać.

Tagi: SPA
Źródło: pogoda.interia.pl

Weekend pod parasolem? NiepokojÄ…ce prognozy


Zapowiada się mokry weekend. W najbliższych dniach nie odpoczniemy od nieprzyjemnej aury. Będzie deszczowo, pojawią się też burze z gradem i porywisty wiatr. O upałach na razie możemy zapomnieć. Wydano alerty pogodowe dla kilku województw. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedstawił prognozę pogody na weekend. Sprawdź, czego można się spodziewać w sobotę i niedzielę.

Źródło: pogoda.interia.pl

reklama
Zobacz także
reklama
Kontakt z nami