Pogoda  RSS
Weekend pochmurny i chłodny. Kierowcy muszą uważać na marznące opady i śnieg


Pogoda podzieli Polskę w ostatni listopadowy weekend. Na wschodzie i w centrum - zima, a na zachodzie mieszkańcy mogą spodziewać się typowo jesiennej aury. - Będzie pochmurno, w większości kraju występować będą mieszane opady deszczu i śniegu - powiedziała Interii synoptyk Ilona Bazyluk. Temperatura też nie będzie nas rozpieszczać. W większości kraju około 0 st. Celsjusza, co oznacza, że opady będą zamarzać. Kierowcy muszą zatem uważać.

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Zima zaskoczyła kierowców. Poważne utrudnienia i wypadki


Atak zimy dotknął przede wszystkich kierowców. IMGW wydał alerty o intensywnych opadach śniegu dla południowo-wschodniej i centralnej części kraju. Utrudnienia występują m.in. na trasach lubelskiej komunikacji miejskiej, która przez nieprzystosowane do warunków pogodowych samochody osobowe i ciężarowe notuje do 30 minut opóźnienia. Policja apeluje o ostrożność na drogach.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Ostrzeżenia przed śniegiem dla Polski. Posypywarki na ulicach stolicy


Śnieg, marznące opady, gołoledź i mgła - to warunki panujące w wielu regionach Polski. W czwartkowy poranek trudna sytuacja przede wszystkim na wschodzie i południu kraju, a także na północy. W ciągu dnia na ścianie wschodniej nadal będzie padać śnieg, zaś na zachodzie deszcz. Podobne warunki utrzymają się również w piątek. Według synoptyka Instytutu utrzymywać się będzie podział "na ciepły zachód i zimny wschód" kraju.

Tagi: Polska, Rzym
Źródło: pogoda.interia.pl

Niż Denise nad Polską. IMGW ostrzega: Jeszcze dziś śnieżyce i gołoledź

#zrodlo

Obfite opady śniegu, gołoledź, mgły - na to muszą przygotować się mieszkańcy wschodniej i południowej Polski. Miejscami spadnie nawet 10 centymetrów białego puchu. Wszystko za sprawą niżu Denise, który przybył do kraju znad Morza Śródziemnego. W zachodniej części kraju będą występować gęste mgły, które ograniczą widoczność.

Tagi: Polska, SPA, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Przymrozek i pierwszy śnieg. Prognoza pogody na najbliższe dni


W nocy ze środy na czwartek niemal w całym kraju temperatura spadnie poniżej zera - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W tym tygodniu poprószy też pierwszy śnieg.

Tagi: Niemcy, SPA, Rzym
Źródło: pogoda.interia.pl

Quiz o pogodzie


Odróżniasz cumulusy od cirrusów? Wiesz wszystko o typach wiatrów? Orientujesz się w rekordach pomiarowych? Sprawdź swoją wiedzę o zjawiskach atmosferycznych. Już wynik 15/20 będzie prawdziwym sukcesem.

Źródło: pogoda.interia.pl

W piątek będzie gorąco. Wydano alerty trzeciego stopnia


Po upalnym czwartku wysokie temperatury będą utrzymywać się także w piątek. Synoptycy wydali alerty pierwszego i drugiego stopnia w niemal całej Polsce, a na zachodzie również trzeciego. Tam słupki rtęci wskażą nawet 36 kresek powyżej zera.

Źródło: pogoda.interia.pl

Upalny czwartek. Nawet 36 stopni Celsjusza


Czwartek będzie dniem zdecydowanie upalnym. Najcieplej będzie na zachodzie, gdzie termometry wskażą nawet 36 stopni Celsjusza. W centrum także ciepło, tam 30 stopni - prognozuje synoptyk IMGW Dorota Pacocha. Dla większości kraju wydano ostrzeżenia meteorologiczne.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Burze na południu Polski. Miejscami pojawi się grad


Burze z gradem mogą wystąpić w piątek w czterech województwach - ostrzegają synoptycy z IMGW. Pogorszenia pogody spodziewamy się na południu Polski. Miejscami pojawi się grad. Uważać muszą turyści w Tatrach.

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Najbliższy weekend będzie chłodny, pochmurny i deszczowy


W nadchodzący weekend nad przeważającą częścią kraju możemy spodziewać się intensywnych opadów deszczu. W sobotę temperatura wyniesie od 20 stopni w Łodzi do 26 stopni w Rzeszowie, zaś w niedzielę od 18 stopni w Kielcach i Warszawie do 26 stopni w Zielonej Górze.

Źródło: pogoda.interia.pl

Dwa regiony z rekordowym upałem. Ma być prawie 40 stopni Celsjusza


Czwartek będzie kolejnym dniem upalnej pogody w Polsce. Najgoręcej ma być na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce, gdzie temperatury zbliżą się do rekordowych poziomów. W tych regionach spodziewana jest temperatura do 38 stopni Celsjusza - podał synoptyk IMGW Kamil Walczak. Lokalnie termometry pokażą nawet o kreskę wyżej - do 39 stopni. W drugiej części dnia i w nocy spodziewane są burze.

Źródło: pogoda.interia.pl

W środę nawet 37 st. w cieniu. To jeszcze nie kulminacja


Upały dotarły do Polski. W środę temperatura powietrza prawie w całym kraju przekroczy 30 stopni Celsjusza - prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na zachodzie Polski spodziewana jest tzw. noc tropikalna z temperaturą przekraczającą 20 stopni Celsjusza.

Tagi: Praga, Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Prognoza pogody. Do Polski wracają wysokie temperatury


W poniedziałek od zachodu do Polski zacznie napływać ciepłe powietrze i na Dolnym Śląsku termometry wskażą już do 28 stopni Celsjusza - powiedziała Ilona Bazyluk, synoptyk IMGW-PIB. We wtorek na zachodzie kraju możliwe są już temperatury powyżej 30 stopni.

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Do Polski zbliża się fala upałów. Termometry pokażą ponad 30 stopni Celsjusza


Choć deszczowa sobotnia pogoda nie zwiastuje pięknego lata, prognozy nie pozostawiają wątpliwości. Do Polski zbliża się fala upałów. Już za kilka dni czeka nas mocne ocieplenie.

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Sztorm na Bałtyku nawet do 9 w skali Beauforta


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o sztormie we wschodniej części strefy brzegowej. Synoptycy przewidują wiatr wiejący w porywach do 9 w skali Beauforta.

Źródło: pogoda.interia.pl

Burze z gradem prawie w całej Polsce. Na Bałtyku sztorm


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia o burzach z gradem praktycznie dla całej Polski. Spokojnie będzie tylko na południu kraju. Nad Morzem Bałtyckim i w pobliżu środkowej części polskiego wybrzeża wiatr rozwija prędkość do 60 km/h.

Tagi: Praga, Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Pogoda: Burze z gradem i silnymi porywami wiatru


W piątek deszcz nie jest spodziewany tylko na południowym zachodzie Polski. W części województw lubelskiego, małopolskiego i podkarpackiego spodziewane są do rana burze z gradem i silnymi porywami wiatru.

Tagi: Polska, RPA
Źródło: pogoda.interia.pl

Prognoza na weekend: Przeważnie słonecznie, możliwe opady deszczu


Weekend zapowiada się pogodnie, lecz w sobotę miejscami mogą wystąpić przejściowe opady deszczu w całym kraju. Temperatura będzie się wahać od 18 stopni na północy do 22 na południu Polski. Jak wskazują prognozy zachmurzenie powinno być umiarkowane.

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Intensywne opady deszczu i wichury. Wydano ostrzeżenia dla części kraju


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem w północno-wschodniej części kraju.

Źródło: pogoda.interia.pl

Prognoza pogody: Burze z gradem nad Polską


W poniedziałek możliwe burze z gradem na większości obszaru Polski, poza zachodnią i północno-wschodnią częścią kraju. Temperatury wahać się będą od 15 st. C. w regionach podgórskich do 22 st. C. na zachodzie kraju. Z tamtej też części napływać będą masy ciepłego powietrza, które sprawią, że w kolejnych dniach słupki rtęci wskażą znacznie wyższe wartości.

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Pogoda w środę i czwartek. Gdzie możemy spodziewać się deszczu?


W środę i czwartek możemy spodziewać się niższych temperatur niż przez ostatnie dni. Będzie także mniej słońca, przelotne opady deszczu, a miejscami burze. Upały w Polsce na razie zniknęły.

Tagi: LOT
Źródło: pogoda.interia.pl

Pogoda: Intensywne burze i wiatr do 90 km/h


We wtorek w ciągu dnia na południowym wschodzie możemy spodziewać się intensywnych burz, w czasie których wiatr w porywach może osiągnąć nawet 90 km/h - podała synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Alergia na pyłki koszmarem milionów Polaków. Co pyli w lipcu?


Lipiec to trudny czas dla alergików. Miesiąc ten jest okresem intensywnego pylenia różnego rodzaju traw i chwastów. Reakcjami na obecność ich pyłków w powietrzu mogą okazać się swędzenie i łzawienie oczu, katar sienny, kichanie oraz alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa. Co pyli w lipcu? Na jakie rośliny trzeba szczególnie uważać?

Tagi: Kos
Źródło: pogoda.interia.pl

Burze i ochłodzenie. Termometry pod koniec tygodnia wskażą 22 stopnie


W najbliższym tygodniu spodziewane są burze z silnymi porywami wiatru i ochłodzenie. Po rekordowych temperaturach możemy spodziewać się ochłodzenia o około 10 stopni. To jednak nie koniec - w najbliższy weekend słupki rtęci wskażą maksymalnie 22 stopnie. - Wracamy do takiego normalnego lipca - tłumaczy Interii Emilia Szewczak z IMGW i dodaje: "To będzie wytchnienie od upałów".

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Prognoza pogody: Nadciąga front z burzami i deszczem


- Od północnego zachodu w głąb kraju będzie dzisiaj przechodził front atmosferyczny z burzami i deszczem, za którym do Polski napłynie nieco chłodniejsze powietrze - mówi Kamil Walczak, synoptyk IMGW-PIB. W czasie burz możliwe opady deszczu do około 20 litrów na metr kwadratowy, grad oraz silny wiatr.

Tagi: Polska, Litwa, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Będzie zmiana w pogodzie. Koniec z upałami, czekają nas burze


W sobotę temperatura w kraju spadnie poniżej 30 stopni C. Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Szymon Ogórek poinformował, że na wschodzie kraju pojawią się deszcz i burze.

Tagi: SPA
Źródło: pogoda.interia.pl

Pogoda na dziś: Upał, gwałtowne burze i trąby powietrzne


Dzisiaj upalnie w całym kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia nie tylko w związku z żarem, który będzie się lał z nieba, ale także gwałtownymi burzami. Na zachodzie kraju i Pomorzu możliwe są trąby powietrzne. W weekend czeka nas ochłodzenie, upały jednak szybko powrócą.

Źródło: pogoda.interia.pl

IMGW ostrzega przed upałem do 37 stopni i burzami z gradem


Do 37 stopni Celsjusza pokażą termometry w południowo-wschodniej Polsce - ostrzega IMGW. Alerty wydano dla 14 województw. W województwie kujawsko-pomorskim przejdą burze z gradem.

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Synoptyk IMGW ostrzega przed burzami. Najwięcej na południu


W środę w ciągu dnia najwięcej burz spodziewać się można w południowej połowie kraju - wynika z prognozy pogody przekazanej przez synoptyk IMGW Małgorzatę Tomczuk. Najchłodniej ma być na Wybrzeżu do 24 st. C, upalnie - na południowym wschodzie. Tam w związku z wysoką temperaturą wydano ostrzenie trzeciego, najwyższego stopnia.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Połamane drzewa, zalane ulice. Skutki gwałtownych burz nad Polską


We wtorek nad Polską przechodzi front, który przynosi opady deszczu i gwałtowne burze. Strażacy interweniowali 554 razy - poinformował rzecznik komendanta głównego PSP bryg. Karol Kierzkowski.

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

reklama
Zobacz także
reklama
Kontakt z nami