Pogoda  RSS
Żar z nieba kontra brutalny chłód. Szaleństwo w pogodowej mapie Polski


W piątek pogoda może zaskoczyć. Mieszkańcy Pomorza będą odczuwali zimę, a w okolicach Krakowa będzie można zmienić kurtkę na wiosenną. Które regiony także będą mogły cieszyć się piękną pogodą?

Źródło: pogoda.interia.pl

Opady śniegu i oblodzenia, a do tego groźny wiatr. Zima jeszcze zaskoczy!


W marcu mamy do czynienia z wieloma skrajnościami w kwestii pogody. Mimo że coraz częściej możemy poczuć na skórze promienie słońca, IMGW ostrzega. Powinniśmy się obawiać nie tylko silnych wiatrów, ale także oblodzeń.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Wiatr do 100 km/h, -10℃ i śnieg! Dokuczliwa pogoda w weekend


Prognozy numeryczne na marzec zapowiadały, że ten miesiąc będzie cechować się zmiennością. Pojawi się deszcz, śnieg i mocny wiatr. IMGW wydało już komunikaty ostrzegawcze. Na co trzeba się przygotować w ten weekend?

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Burze śnieżne, mróz i oblodzenia. Alarmująca pogoda i koszmar na drogach


W połowie marca do Polski wróci zima. Pojawi się dojmujący mróz, burze śnieżne, a także oblodzenia. Fala chłodu nadejdzie z Rosji. IMGW wydało już stosowne komunikaty. Na co trzeba się przygotować w nadchodzących tygodniach?

Tagi: Kos, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Porażająca prognoza pogody na marzec! Potężne śnieżyce i siarczysty mróz


Prognoza pogody na marzec 2023 z pewnością nie ucieszy spragnionych nadejścia wiosny i wysokich temperatur. Mimo że ostatnie dni w wielu regionach Polski były cieplejsze, to wiele wskazuje, że zima tak szybko się nie podda i jeszcze pokaże nam prawdziwe oblicze. Synoptycy ostrzegają przed potężnymi śnieżycami i mrozem do nawet –10 stopni Celsjusza. Kiedy trzeba przygotować się na kolejny atak zimy?

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Tu spadnie nawet 30 cm śniegu! Powrót przerażającej zimy na koniec ferii


Pod koniec lutego czeka nas nawrót zimy. Niż napływający znad Skandynawii przynosi mróz, wiatr i deszcz. IMGW prognozuje zagrożenia meteo. Na co trzeba się przygotować?

Źródło: pogoda.interia.pl

Mróz i 15 cm śniegu? Zima uderzy w Polskę! Synoptycy ostrzegają


Niedawno mieszkańcy naszego kraju otrzymali alerty RCB, ostrzegające przed porywistym wiatrem. Cyklon Ulf kształtował pogodę w Polsce przez ostatni weekend i przyniósł ze sobą wiatr dmący nawet z prędkością 200 km/h. Czy teraz powinniśmy przygotować się również na mrozy?

Tagi: Polska, Rzym
Źródło: pogoda.interia.pl

Huraganowy wiatr do 200 km/h. RCB wysyła nowe alerty dla kraju


Silny wiatr nie odpuszcza. Nad Polskę dociera kolejny niż — Willy. Cyklon Ulf, który kształtował pogodę przez ostatni weekend, wywoływał podmuchy dochodzące do 200 km/h, a to nie koniec wichur. Sytuacja pogodowa w kraju zmienia się dynamicznie, jeszcze kilka godzin temu ostrzeżenia objęły tylko regiony północne, w tej chwili alerty obowiązują już na terytorium całej Polski. Poniżej znajdziesz najbardziej aktualną prognozę pogody na dzisiejszą noc.

Tagi: Polska, Wilno
Źródło: pogoda.interia.pl

Mróz potrzyma do niedzieli. Szansa na białe święta


Mrozy nie ustępują i potrzymają do niedzieli. - Potem czeka nas szybie ocieplenie, topniejący śnieg sprawi przyrost wód w rzekach, co grozi podtopieniami - mówi rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski. Jak jednak przyznaje, jest szansa na białe święta na wschodzie i południu.

Tagi: Rzym, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Mróz w Polsce. Zamość biegunem zimna


W środę rano najzimniej było w Zamościu. Tam termometry pokazały –17 st. C. W nocy z kolei temperatura przy gruncie wynosiła nawet -24 stopnie. Najcieplej było na Helu, ale też poniżej zera - poinformował IMGW w środę na Twitterze. Mroźnie będzie także w środowe popołudnie. Na północnym wschodzie temperatura wyniesie - 8 stopni, a w nocy - 16. Około 4 cm śniegu spadnie na Śląsku i Opolszczyźnie.

Tagi: Polska, SPA, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Nadchodzi niż Brygida. Ostrzeżenia przed śnieżycami


Nad Polskę nadciąga niż Brygida, który przyniesie istnie zimową pogodę. Początkowo intensywne opady deszczy zamienią się w śnieżyce. Meteorolodzy informują, że w weekend spadnie nawet do 20 cm białego puchu. Kolejne dni przyniosą siarczysty mróz.

Tagi: Polska, SPA
Źródło: pogoda.interia.pl

Weekend pochmurny i chłodny. Kierowcy muszą uważać na marznące opady i śnieg


Pogoda podzieli Polskę w ostatni listopadowy weekend. Na wschodzie i w centrum - zima, a na zachodzie mieszkańcy mogą spodziewać się typowo jesiennej aury. - Będzie pochmurno, w większości kraju występować będą mieszane opady deszczu i śniegu - powiedziała Interii synoptyk Ilona Bazyluk. Temperatura też nie będzie nas rozpieszczać. W większości kraju około 0 st. Celsjusza, co oznacza, że opady będą zamarzać. Kierowcy muszą zatem uważać.

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Zima zaskoczyła kierowców. Poważne utrudnienia i wypadki


Atak zimy dotknął przede wszystkich kierowców. IMGW wydał alerty o intensywnych opadach śniegu dla południowo-wschodniej i centralnej części kraju. Utrudnienia występują m.in. na trasach lubelskiej komunikacji miejskiej, która przez nieprzystosowane do warunków pogodowych samochody osobowe i ciężarowe notuje do 30 minut opóźnienia. Policja apeluje o ostrożność na drogach.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Ostrzeżenia przed śniegiem dla Polski. Posypywarki na ulicach stolicy


Śnieg, marznące opady, gołoledź i mgła - to warunki panujące w wielu regionach Polski. W czwartkowy poranek trudna sytuacja przede wszystkim na wschodzie i południu kraju, a także na północy. W ciągu dnia na ścianie wschodniej nadal będzie padać śnieg, zaś na zachodzie deszcz. Podobne warunki utrzymają się również w piątek. Według synoptyka Instytutu utrzymywać się będzie podział "na ciepły zachód i zimny wschód" kraju.

Tagi: Polska, Rzym
Źródło: pogoda.interia.pl

Niż Denise nad Polską. IMGW ostrzega: Jeszcze dziś śnieżyce i gołoledź

#zrodlo

Obfite opady śniegu, gołoledź, mgły - na to muszą przygotować się mieszkańcy wschodniej i południowej Polski. Miejscami spadnie nawet 10 centymetrów białego puchu. Wszystko za sprawą niżu Denise, który przybył do kraju znad Morza Śródziemnego. W zachodniej części kraju będą występować gęste mgły, które ograniczą widoczność.

Tagi: Polska, SPA, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Przymrozek i pierwszy śnieg. Prognoza pogody na najbliższe dni


W nocy ze środy na czwartek niemal w całym kraju temperatura spadnie poniżej zera - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W tym tygodniu poprószy też pierwszy śnieg.

Tagi: Niemcy, SPA, Rzym
Źródło: pogoda.interia.pl

Naładujcie telefony, zadbajcie o dostęp do latarek. Nadchodzi pogodowy armagedon


Pogoda przyniesie dziś bardzo niebezpieczne zjawiska. Do naszego kraju zbliżają się podmuchy wiatru tak silne, że mogą wyrywać drzewa z korzeniami, zrywać dachy budynków oraz stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Szczególnie niebezpiecznie będzie w nocy z piątku na sobotę. Gdzie będzie najgorzej?

Źródło: pogoda.interia.pl

Zabójcze wichury, ulewy i groźne burze. Ekstremalnie niebezpieczna pogoda w Polsce


Niż baryczny zbliża się do Polski. Przyniesie ze sobą wichury, ulewy i burze. Trzeba przygotować się na ekstremalną pogodę. Które części kraju są najbardziej zagrożone?

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Będzie łamał drzewa i zrywał dachy! Potężny żywioł wkrótce uderzy w Polskę


W najbliższym czasie pogoda w Polsce może okazać się bardzo niebezpieczna. Zdaniem synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) już za kilka dni na terenie całego kraju będą występować potężne wichury. Prędkość wiatru w niektórych regionach osiągnie ponad 120 km/h. Huragan o tej sile może łamać drzewa oraz niszczyć linie energetyczne. Gdzie będzie niebezpiecznie?

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Brutalna niespodzianka w pogodzie. Dziś wracają śnieg i niszczycielski wiatr


Ostatnie dni przyniosły ze sobą ujemne temperatury. W nocy z poniedziałku na wtorek odnotowano nawet -28,5 stopni Celsjusza w Kotlinie Orawsko-Nowotarskiej. Czwartek przyniósł ze sobą poprawę. Słońce i dodatnie temperatury pojawiły się niemal w całej Polsce. Niestety, trzeba się przygotować na kolejne załamanie pogody. Co nas czeka w weekend 10-12 lutego 2023 roku? Jaka będzie pogoda w sobotę i niedzielę?

Tagi: Niemcy, Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Szalona zmiana pogody! Temperatura wzrośnie o 30 stopni Celsjusza!


To jak zmieni się pogoda w ciągu kilku najbliższych dni w Polsce wydaje się wręcz nieprawdopodobne. Początek lutego przyniósł silne ochłodzenie i temperatury sięgające w nocy minus kilkunastu stopni Celsjusza, a tymczasem synoptycy donoszą o gwałtownym ociepleniu, które ma nadejść już za kilka dni. W następnym tygodniu termometry na zachodzie kraju mogą wskazać nawet 10 st. C.

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Ofensywa mrozu jeszcze się nie skończyła. Tu uderzy z dużą mocą


W środę Polska pozostanie pod wpływem potężnego antycyklonu Elisabeth. „Elżbieta” przynosi ze sobą dotkliwe zimno, o czym mogli się już przekonać mieszkańcy niektórych rejonów Polski. Czy temperatura spadnie poniżej -20 st.C? Sprawdzamy.

Tagi: Polska, SPA
Źródło: pogoda.interia.pl

Śnieżyce i wichury nad Polską. Mroźnie i groźnie, armagedon w górach


Od kilku dni w całym kraju pojawiają się opady śniegu. Pomimo dodatnich temperatur odczuwamy chłód. Wszystko za sprawą silnego wiatru, wynoszącego nawet do 85 km/h. Jak długo taka pogoda będzie się utrzymywać? Czy coś się zmieni do końca tygodnia?

Tagi: Polska, Rzym
Źródło: pogoda.interia.pl

Potężny atak cyklonów na Polskę rozpocznie się dziś. Śnieżyce i wichury storpedują kraj?


Rekordowo niskie temperatury i niewiarygodne śnieżyce sieją spustoszenie w południowo wschodniej Azji, ale wszystko wskazuje na to, że niebezpieczna pogoda zbliża się również do Polski. Mieszkańcy wielu regionów doświadczą silnych śnieżyc, a także potężnych wichur. Wszystko to za sprawą frontów atmosferycznych, które wkroczą do naszego kraju z zachodu – jeden po drugim. Opady śniegu pozostaną z nami aż do weekendu. IMGW nie czeka i już wydaje ostrzeżenia.

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Zatrważające prognozy dla Polski. Burze śnieżne i alarmujący wiatr


Pogoda w ostatnich tygodniach nas nie rozpieszcza. Negatywne warunki biometeorologiczne, gołoledź, wiatr, a teraz burze śnieżne i wysoki stan wód. Na co trzeba przygotować się w nadchodzących dniach? Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące prognozy pogody w najbliższym czasie.

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Potężne uderzenie zimy! Dwucyfrowy mróz a do tego jeszcze to


W ostatnich dniach pojawiły się nowe przewidywania synoptyków dotyczące nadchodzących warunków pogodowych. Pomimo tego, że luty 2023 zapowiada się na nieco cieplejszy miesiąc w porównaniu z ubiegłorocznym, to warto przygotować się na znaczne ochłodzenie.

Źródło: pogoda.interia.pl

Potworne mrozy nękają wschód. Padł rekord najniższej temperatury w historii. Nawet –53 stopnie


Rekordowe mrozy uderzyły w Azję. W najbardziej oddalonym na północ miejscu w Chinach termometry wskazały najniższy poziom w historii pomiarów. W miejscowości Mohe zmierzono aż –53 stopnie Celsjusza. Z kolei w Korei Południowej śnieg i wiatr zakłócają transport lotniczy. Podobnie jest w Japonii, gdzie spodziewane są najniższe temperatury od dziesięciu lat.

Tagi: LOT
Źródło: pogoda.interia.pl

Fala arktycznego powietrza uderzy w Polskę. Zacznie się od -5°, a będzie gorzej


Końcówka stycznia będzie oznaczała dla Polski powrót zimy. Możemy spodziewać się dużych mrozów, które będą sięgać nawet 18 stopni na minusie. Na południu kierowcy będą musieli uważać na marznący śnieg.

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Potężne śnieżyce i mróz zaatakują. Tu spadnie 30 cm śniegu


Załamanie pogody w Polsce przyniesie ze sobą intensywne opady śniegu, oblodzenia i ujemne temperatury. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy czekali na powrót zimy z uwagi na ferie zimowe. Miejscami zrobi się jednak niebezpiecznie. IMGW wydało liczne ostrzeżenia. Gdzie sytuacja będzie najgorsza? Gdzie spadnie śnieg w Polsce? Sprawdź prognozę pogody na czwartek 19 stycznia 2023.

Źródło: pogoda.interia.pl

Mróz potrzyma do niedzieli. Szansa na białe święta


Mrozy nie ustępują i potrzymają do niedzieli. - Potem czeka nas szybie ocieplenie, topniejący śnieg sprawi przyrost wód w rzekach, co grozi podtopieniami - mówi rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski. Jak jednak przyznaje, jest szansa na białe święta na wschodzie i południu.

Tagi: Rzym, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

reklama
Booking.com INT
Zobacz także
reklama
Kontakt z nami