Pogoda  RSS
Quiz o pogodzie


Odróżniasz cumulusy od cirrusów? Wiesz wszystko o typach wiatrów? Orientujesz się w rekordach pomiarowych? Sprawdź swoją wiedzę o zjawiskach atmosferycznych. Już wynik 15/20 będzie prawdziwym sukcesem.

Źródło: pogoda.interia.pl

W piątek będzie gorąco. Wydano alerty trzeciego stopnia


Po upalnym czwartku wysokie temperatury będą utrzymywać się także w piątek. Synoptycy wydali alerty pierwszego i drugiego stopnia w niemal całej Polsce, a na zachodzie również trzeciego. Tam słupki rtęci wskażą nawet 36 kresek powyżej zera.

Źródło: pogoda.interia.pl

Upalny czwartek. Nawet 36 stopni Celsjusza


Czwartek będzie dniem zdecydowanie upalnym. Najcieplej będzie na zachodzie, gdzie termometry wskażą nawet 36 stopni Celsjusza. W centrum także ciepło, tam 30 stopni - prognozuje synoptyk IMGW Dorota Pacocha. Dla większości kraju wydano ostrzeżenia meteorologiczne.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Burze na południu Polski. Miejscami pojawi się grad


Burze z gradem mogą wystąpić w piątek w czterech województwach - ostrzegają synoptycy z IMGW. Pogorszenia pogody spodziewamy się na południu Polski. Miejscami pojawi się grad. Uważać muszą turyści w Tatrach.

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Najbliższy weekend będzie chłodny, pochmurny i deszczowy


W nadchodzący weekend nad przeważającą częścią kraju możemy spodziewać się intensywnych opadów deszczu. W sobotę temperatura wyniesie od 20 stopni w Łodzi do 26 stopni w Rzeszowie, zaś w niedzielę od 18 stopni w Kielcach i Warszawie do 26 stopni w Zielonej Górze.

Źródło: pogoda.interia.pl

Dwa regiony z rekordowym upałem. Ma być prawie 40 stopni Celsjusza


Czwartek będzie kolejnym dniem upalnej pogody w Polsce. Najgoręcej ma być na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce, gdzie temperatury zbliżą się do rekordowych poziomów. W tych regionach spodziewana jest temperatura do 38 stopni Celsjusza - podał synoptyk IMGW Kamil Walczak. Lokalnie termometry pokażą nawet o kreskę wyżej - do 39 stopni. W drugiej części dnia i w nocy spodziewane są burze.

Źródło: pogoda.interia.pl

W środę nawet 37 st. w cieniu. To jeszcze nie kulminacja


Upały dotarły do Polski. W środę temperatura powietrza prawie w całym kraju przekroczy 30 stopni Celsjusza - prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na zachodzie Polski spodziewana jest tzw. noc tropikalna z temperaturą przekraczającą 20 stopni Celsjusza.

Tagi: Praga, Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Prognoza pogody. Do Polski wracają wysokie temperatury


W poniedziałek od zachodu do Polski zacznie napływać ciepłe powietrze i na Dolnym Śląsku termometry wskażą już do 28 stopni Celsjusza - powiedziała Ilona Bazyluk, synoptyk IMGW-PIB. We wtorek na zachodzie kraju możliwe są już temperatury powyżej 30 stopni.

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Do Polski zbliża się fala upałów. Termometry pokażą ponad 30 stopni Celsjusza

#zrodlo

Choć deszczowa sobotnia pogoda nie zwiastuje pięknego lata, prognozy nie pozostawiają wątpliwości. Do Polski zbliża się fala upałów. Już za kilka dni czeka nas mocne ocieplenie.

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Sztorm na Bałtyku nawet do 9 w skali Beauforta


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o sztormie we wschodniej części strefy brzegowej. Synoptycy przewidują wiatr wiejący w porywach do 9 w skali Beauforta.

Źródło: pogoda.interia.pl

Burze z gradem prawie w całej Polsce. Na Bałtyku sztorm


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia o burzach z gradem praktycznie dla całej Polski. Spokojnie będzie tylko na południu kraju. Nad Morzem Bałtyckim i w pobliżu środkowej części polskiego wybrzeża wiatr rozwija prędkość do 60 km/h.

Tagi: Praga, Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Pogoda: Burze z gradem i silnymi porywami wiatru


W piątek deszcz nie jest spodziewany tylko na południowym zachodzie Polski. W części województw lubelskiego, małopolskiego i podkarpackiego spodziewane są do rana burze z gradem i silnymi porywami wiatru.

Tagi: Polska, RPA
Źródło: pogoda.interia.pl

Prognoza na weekend: Przeważnie słonecznie, możliwe opady deszczu


Weekend zapowiada się pogodnie, lecz w sobotę miejscami mogą wystąpić przejściowe opady deszczu w całym kraju. Temperatura będzie się wahać od 18 stopni na północy do 22 na południu Polski. Jak wskazują prognozy zachmurzenie powinno być umiarkowane.

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Intensywne opady deszczu i wichury. Wydano ostrzeżenia dla części kraju


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem w północno-wschodniej części kraju.

Źródło: pogoda.interia.pl

Prognoza pogody: Burze z gradem nad Polską


W poniedziałek możliwe burze z gradem na większości obszaru Polski, poza zachodnią i północno-wschodnią częścią kraju. Temperatury wahać się będą od 15 st. C. w regionach podgórskich do 22 st. C. na zachodzie kraju. Z tamtej też części napływać będą masy ciepłego powietrza, które sprawią, że w kolejnych dniach słupki rtęci wskażą znacznie wyższe wartości.

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Pogoda w środę i czwartek. Gdzie możemy spodziewać się deszczu?


W środę i czwartek możemy spodziewać się niższych temperatur niż przez ostatnie dni. Będzie także mniej słońca, przelotne opady deszczu, a miejscami burze. Upały w Polsce na razie zniknęły.

Tagi: LOT
Źródło: pogoda.interia.pl

Pogoda: Intensywne burze i wiatr do 90 km/h


We wtorek w ciągu dnia na południowym wschodzie możemy spodziewać się intensywnych burz, w czasie których wiatr w porywach może osiągnąć nawet 90 km/h - podała synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Alergia na pyłki koszmarem milionów Polaków. Co pyli w lipcu?


Lipiec to trudny czas dla alergików. Miesiąc ten jest okresem intensywnego pylenia różnego rodzaju traw i chwastów. Reakcjami na obecność ich pyłków w powietrzu mogą okazać się swędzenie i łzawienie oczu, katar sienny, kichanie oraz alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa. Co pyli w lipcu? Na jakie rośliny trzeba szczególnie uważać?

Tagi: Kos
Źródło: pogoda.interia.pl

Burze i ochłodzenie. Termometry pod koniec tygodnia wskażą 22 stopnie


W najbliższym tygodniu spodziewane są burze z silnymi porywami wiatru i ochłodzenie. Po rekordowych temperaturach możemy spodziewać się ochłodzenia o około 10 stopni. To jednak nie koniec - w najbliższy weekend słupki rtęci wskażą maksymalnie 22 stopnie. - Wracamy do takiego normalnego lipca - tłumaczy Interii Emilia Szewczak z IMGW i dodaje: "To będzie wytchnienie od upałów".

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Prognoza pogody: Nadciąga front z burzami i deszczem


- Od północnego zachodu w głąb kraju będzie dzisiaj przechodził front atmosferyczny z burzami i deszczem, za którym do Polski napłynie nieco chłodniejsze powietrze - mówi Kamil Walczak, synoptyk IMGW-PIB. W czasie burz możliwe opady deszczu do około 20 litrów na metr kwadratowy, grad oraz silny wiatr.

Tagi: Polska, Litwa, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Będzie zmiana w pogodzie. Koniec z upałami, czekają nas burze


W sobotę temperatura w kraju spadnie poniżej 30 stopni C. Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Szymon Ogórek poinformował, że na wschodzie kraju pojawią się deszcz i burze.

Tagi: SPA
Źródło: pogoda.interia.pl

Pogoda na dziś: Upał, gwałtowne burze i trąby powietrzne


Dzisiaj upalnie w całym kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia nie tylko w związku z żarem, który będzie się lał z nieba, ale także gwałtownymi burzami. Na zachodzie kraju i Pomorzu możliwe są trąby powietrzne. W weekend czeka nas ochłodzenie, upały jednak szybko powrócą.

Źródło: pogoda.interia.pl

IMGW ostrzega przed upałem do 37 stopni i burzami z gradem


Do 37 stopni Celsjusza pokażą termometry w południowo-wschodniej Polsce - ostrzega IMGW. Alerty wydano dla 14 województw. W województwie kujawsko-pomorskim przejdą burze z gradem.

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Synoptyk IMGW ostrzega przed burzami. Najwięcej na południu


W środę w ciągu dnia najwięcej burz spodziewać się można w południowej połowie kraju - wynika z prognozy pogody przekazanej przez synoptyk IMGW Małgorzatę Tomczuk. Najchłodniej ma być na Wybrzeżu do 24 st. C, upalnie - na południowym wschodzie. Tam w związku z wysoką temperaturą wydano ostrzenie trzeciego, najwyższego stopnia.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Połamane drzewa, zalane ulice. Skutki gwałtownych burz nad Polską


We wtorek nad Polską przechodzi front, który przynosi opady deszczu i gwałtowne burze. Strażacy interweniowali 554 razy - poinformował rzecznik komendanta głównego PSP bryg. Karol Kierzkowski.

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Prognoza: Upalnie w całym kraju, potem burze. Alerty IMGW


Dzisiaj dużo słońca i upał w całym kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla wszystkich regionów, poza powiatami: bielskim, cieszyńskim i żywieckim. Synoptycy uprzedzają, że w drugiej połowie tygodnia mogą wydać ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia przed upałami. "Po południu na zachodzie i lokalnie na południowym wschodzie i południu więcej chmur i przelotny deszcz, burza oraz grad" - informuje IMGW.

Tagi: LOT, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Rekordowe upały w Polsce. Jak będzie wyglądać najbliższy weekend?


IMGW ostrzega, że w całej Polsce w niedzielę można się spodziewać temperatury maksymalnej występującej rzadziej niż raz na 20 lat. To efekt napływu ciepłego powietrza z południowego zachodu. Ostrzeżenia o upałach w ciągu najbliższych dni rozszerzane są o kolejne województwa.

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

​Nadchodzą upały. Alerty dla części kraju


Nadchodzące dni w Polsce zapowiadają się upalnie. Dla zachodniej części kraju Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia. W niektórych miejscach w ciągu dnia temperatura sięgnie nawet 34 stopni, a w nocy nie spadnie poniżej 20. Miejscami mogą się pojawić burze. Eksperci przypominają, że długotrwałe wystawianie się na działanie słońca i wysokich temperatur może być niebezpieczne dla zdrowia.

Tagi: Polska, SPA
Źródło: pogoda.interia.pl

Pierwsze skutki burzowego frontu nad Polską


Nad Polską szaleją burze. IMGW wydał ostrzeżenia dla większości kraju, a internauci już wymieniają się zdjęciami ze skutków burz w ich regionach. Tylko do godz. 17 strażacy odebrali 400 zgłoszeń dotyczących usuwania skutków burz, najczęściej straż była wzywana w woj. śląskim, woj. opolskim i woj. wielkopolskim. Jak podał dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej w Opolu w miejscowości Skrzypiec wiatr zerwał dach z domu jednorodzinnego.

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Nadciągają gwałtowne burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenia


Po fali upałów do Polski zaczyna napływać chłodniejsze powietrze polarno-morskie. W poniedziałek w wielu regionach kraju spadnie deszcz. Prognozowane są także gwałtowne burze z gradem i wiatr, którego prędkość może sięgać 100 km/h.

Tagi: Polska, SPA, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

reklama
Zobacz także
reklama
Booking.com INT
Kontakt z nami