Polska  RSS
Katolicka fundacja zwróciła się z prośbą o wypożyczenie krzyża z Giewontu


Do Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) wpłynął wniosek od fundacji katolickiej o wypożyczenie krzyża z Giewontu na uroczystości kościelne. Przyrodnicy odmawiają i uważają pomysł za absurdalny. Krzyż jest bowiem zabytkiem podlegającym ochronie.

Tagi: Giewont
Źródło: poznajpolske.onet.pl

LOT uruchomił połączenie między Warszawą i Lublinem


PLL LOT zainaugurowały w poniedziałek połączenie między Warszawą a Lublinem - poinformowała spółka. To 10. połączenie krajowe w siatce LOT-u. Rejsy na tej trasie będą się odbywały pięć razy w tygodniu, samolotem Bombardier Q400, który na pokład może zabrać 78 pasażerów.

Tagi: LOT, Rejsy
Źródło: poznajpolske.onet.pl

Sztuczna plaża w Jarosławcu powiększa się. Zdjęcia robią wrażenie!


W marcu tego roku informowaliśmy o tym, że w leżącym nad Morzem Bałtyckim Jarosławcu powstała sztuczna plaża. Miejscowość położona niedaleko Słupska została wówczas szybko okrzyknięta polskim Dubajem.

Tagi: Dubaj
Źródło: poznajpolske.onet.pl

Śladami II wojny światowej w Polsce


Spośród wszystkich wojen, jakie przez tysiąc lat istnienia przetoczyły się przez polskie ziemie, ostania z nich - II wojna światowa - miała najbardziej wyniszczający charakter, zarówno pod względem materialnym, jak i ludnościowym. W każdym zakątku Polski można znaleźć pamiątki związane z ostatnią wojną.

Tagi: Miami, Polska
Źródło: poznajpolske.onet.pl

Na plaży w Stegnie znaleziono rybę-miecz


Na plaży w Stegnie znaleziono ciało ryby o długości około 2 metrów. Co ciekawe, to miecznik (nazywany także włócznikiem czy rybą-miecz), który bardzo rzadko pojawia się w wodach Bałtyku.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

Można kąpać się na plaży "Rusinowo" w Jarosławcu, stężenie E. coli w normie


Można się ponownie kąpać na plaży "Rusinowo" w Jarosławcu. Ostatnie przeprowadzone w tym sezonie letnim przez sanepid badanie próbek wody na tym kąpielisku nie wykazało przekroczenia normy stężenia E. coli.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

Kąpielisko w Ustroniu Morskim otwarte przez sanepid


Kołobrzeski sanepid otworzył ponownie kąpielisko plaży centralnej w Ustroniu Morskim, które od czwartku pozostawało zamknięte z powodu przekroczenia normy stężenia bakterii E. coli. Nadal nie można się jeszcze kąpać w Jarosławcu, na plaży „Rusinowo”.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

Dwa kąpieliska nad Bałtykiem zamknięte przez sanepid


Kąpieliska przy plaży centralnej w Ustroniu Morskim oraz przy plaży "Rusinowo" w Jarosławcu zamknął w czwartek sanepid. Zakaz kąpieli obowiązuje ze względu na przekroczoną normę bakterii E. coli.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

Archeolodzy rozpoczęli badania kręgów sprzed 7 tys. lat w Nowym Objezierzu


Pozostałości ogromnej konstrukcji sprzed 7 tys. lat badają archeolodzy w Nowym Objezierzu (Zachodniopomorskie). Chcą bliżej poznać funkcję budowli, która mogła być miejscem kultu i dowiedzieć się więcej o społeczności zamieszkującej okolicę.

Tagi: Dania
Źródło: poznajpolske.onet.pl

Tłumy turystów czekają w kolejce do kolejki na Kasprowy Wierch w Kuźnicach


Turyści stoją w kolejce nawet pięć godzin. Warto podkreślić, że w ciągu godziny kolejka jest w stanie przewieźć maksymalnie 180 osób. Warunki na szlakach są dobre, więc kolejki tworzą się także przy łańcuchach pod kopułą szczytową Giewontu, na Orlej Perci oraz przy łańcuchach na Rysy.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

Prądy przybrzeżne w morzu. Jak działa śmiertelna pułapka


Morze Bałtyckie pod względem bezpieczeństwa kąpieli i uprawiania sportów wodnych znacząco różni się od innych zbiorników wodnych w Polsce. Występujące w jego strefie brzegowej warunki hydrologiczne często stwarzają wiele zagrożeń dla korzystających z niej osób.

Tagi: Polska
Źródło: poznajpolske.onet.pl

Północna Polska szlakiem najpiękniejszych polskich jezior


Warmia i Mazury bywa nazywana Krainą Tysiąca Jezior. W rzeczywistości jest ich tam przeszło dwa tysiące. Region w międzynarodowym konkursie na 7 Nowych Cudów Natury zajął pierwsze miejsce i uzyskał miano najpiękniejszego zakątka Europy. A przecież Mazury to nie wszystko. Malownicze jeziora, kanały i rzeki stanowiące łącznik pomiędzy nimi, miasta o bogatej historii i ciekawych zabytkach ciągną się przez połowę północnej Polski. Zaczynają się w okolicach Iławy, zaś kończą na granicach z Litwą i...

Źródło: poznajpolske.onet.pl

Upalna pogoda przyczyną zasłabnięć w Tatrach


Ratownicy TOPR radzą, aby w upalne dni na wysokogórskie wyprawy zabierać nakrycie głowy, często pić wodę i używać kremów z filtrem. W ostatnich dniach w Tatrach doszło do szeregu zasłabnięć.

Tagi: Radom, Kreta
Źródło: poznajpolske.onet.pl

Ratownicy górscy nie są taksówką. TOPR apeluje o rozsądek


Zdarza się, że turyści w Tatrach, nie mając sił na dalszą wędrówkę, dzwonią do ratowników górskich i żądają przewiezienia ich na dół. Ratownicy TOPR apelują o rozsądek i rozwagę przy wzywaniu pomocy, bo ktoś inny w tym czasie może naprawdę potrzebować pomocy.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

2 września korekta rozkładu jazdy pociągów - wracają "Barbakan" i "Włókniarz"


W niedzielę 2 września wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów, która będzie obowiązywać do 20 października. Pasażerowie będą mogli ponownie skorzystać z pociągów IC Barbakan i IC Włókniarz, które były zawieszone w czasie wakacji, ze względu na prace modernizacyjne na linii kolejowej - poinformowało we wtorkowym komunikacie PKP Intercity.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

PKP Intercity: Jak najlepiej promować zasady kulturalnego podróżowania koleją?


Z przeprowadzonej przez PKP Intercity ankiety, wynika, iż pasażerowie uważają, że najlepszy jest bezpośredni przykład, jaki dają sobie wzajemnie. To ważne, ponieważ zdarza się, że podróżni wybierając pociąg czy inny środek transportu zbiorowego, zapominają o przyjętych społecznie zasadach kulturalnego podróżowania.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

Wybrzeże Słowińskie - kraina piasku, fal i tajemnic


Poczuć klimat pustyni, zwiedzić zamek skandynawskiego króla, który stał się piratem, odkryć dla siebie jedną z największych tajemnic zimnej wojny. A wszystko w ciągu jednego dnia. Takie rzeczy tylko na Wybrzeżu Słowińskim.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

Jakie jest najpopularniejsze połączenie w PKP Intercity?


Podróżni korzystający z usług PKP Intercity, w pierwszej połowie tego roku, najczęściej wybierali trasę Warszawa - Kraków. W taką podróż wybrało się od stycznia do końca czerwca tego roku ponad 1,2 mln pasażerów - poinformowała spółka.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

Pseudoturyści zaśmiecają historyczny krzyż na Giewoncie


Pseudoturyści montują na krzyżu na Giewoncie różne pamiątki. To zaśmiecanie Tatrzańskiego Parku Narodowego, za które grozi nawet 500 zł mandatu – powiedział PAP leśniczy z TPN Marcin Strączek–Helios.

Tagi: Giewont
Źródło: poznajpolske.onet.pl

Polacy coraz chętniej odwiedzają plaże dla nudystów


Słoneczne dni, afrykańskie upały, ciepła woda w jeziorach i Bałtyk gorący, jak nigdy - w sierpniu turyści masowo wyruszyli nad polskie morze. Wraz z liczbą hotelowych rezerwacji wzrosła liczba zapytań o… plaże dla nudystów, bo jak wynika z danych Nocleg.pl Polacy, szczególnie ci po czterdziestce, coraz chętniej opalają całe ciało.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

reklama
Polecamy
Jesienne maratony w najpiękniejszych polskich miastach


Jesienne bieganie na pozór może odstraszać ze względu na zimno i brzydką pogodę. Jednak piękne kolorowe liście i ciepłe promyki słoneczne mogą nie tylko dodać uroku ale i pobudzić adrenalinę. Dla wszystkich, którzy chcą walczyć z pochmurną aurą przygotowaliśmy wraz z porównywarką HomeToGo zestaw maratonów z przełomu października i listopada. 23.10, Toruń Marathon, godz. 9:00,…

Tagi: Polska, Promy
Źródło: nawalizkach.com.pl

reklama
Baner Fuksiarz
Kontakt z nami