Booking.com INT
Polska  RSS
Salamandry rozpoczęły gody. Dotykanie tych płazów może być groźne dla zdrowia


Kilka dni wcześniej niż zazwyczaj żyjące w Bieszczadach i Beskidzie Niskim salamandry plamiste rozpoczęły okres godowy. - Ich dotykanie może być groźnie dla zdrowia - przestrzega rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (RDLP) w Krośnie Edward Marszałek.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

Katolicka fundacja zwróciła się z prośbą o wypożyczenie krzyża z Giewontu


Do Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) wpłynął wniosek od fundacji katolickiej o wypożyczenie krzyża z Giewontu na uroczystości kościelne. Przyrodnicy odmawiają i uważają pomysł za absurdalny. Krzyż jest bowiem zabytkiem podlegającym ochronie.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

Wrzesień w górach - niezapomniany wypad do Szczyrku [OFERTA DNIA]


Oferta Dnia w Hotelu Skalite SPA & Wellness*** w Szczyrku, dostępna w specjalnych cenach tylko przez 24h (od godz. 12.00, 04 września 2018 do godz. 12.00, 5 września 2018) dla użytkowników Onet za pośrednictwem poniższego artykułu.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

Zdobyć króla polskich Tatr


Całodzienna "wyrypa", momentami bardziej przypominająca wspinaczkę, może być ukoronowaniem pobytu w Tatrach. Pod warunkiem, że do planu zdobycia Rysów podejdziemy z głową.

Tagi: Polska
Źródło: poznajpolske.onet.pl

LOT uruchomił połączenie między Warszawą i Lublinem


PLL LOT zainaugurowały w poniedziałek połączenie między Warszawą a Lublinem - poinformowała spółka. To 10. połączenie krajowe w siatce LOT-u. Rejsy na tej trasie będą się odbywały pięć razy w tygodniu, samolotem Bombardier Q400, który na pokład może zabrać 78 pasażerów.

Tagi: LOT, Rejsy
Źródło: poznajpolske.onet.pl

Sztuczna plaża w Jarosławcu powiększa się. Zdjęcia robią wrażenie!


W marcu tego roku informowaliśmy o tym, że w leżącym nad Morzem Bałtyckim Jarosławcu powstała sztuczna plaża. Miejscowość położona niedaleko Słupska została wówczas szybko okrzyknięta polskim Dubajem.

Tagi: Dubaj
Źródło: poznajpolske.onet.pl

Wznowiono tłumaczenie jednego z najstarszych "przewodników po mieście"


Ukazało się drugie wydanie XVII-wiecznego "Opisu miasta Szczecina" Paula Friedeborna. Nakład pierwszego wydania jednego z najstarszych "przewodników po mieście" wyczerpał się w ciągu kilku tygodni.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

Śladami II Wojny Światowej po Polsce


Spośród wszystkich wojen, jakie przez tysiąc lat istnienia przetoczyły się przez polskie ziemie, ostania z nich - II wojna światowa - miała najbardziej wyniszczający charakter, zarówno pod względem materialnym, jak i ludnościowym. W każdym zakątku Polski można znaleźć pamiątki związane z ostatnią wojną.

Tagi: Miami, Polska
Źródło: poznajpolske.onet.pl

85 lat temu odkryto przedhistoryczne grodzisko w Biskupinie


85 lat temu, 31 sierpnia 1933 r., w miejscowości Biskupin w powiecie żnińskim (woj. kujawsko-pomorskie) odkryto pozostałości prehistorycznej osady. Niezwykłe odkrycie nie tylko przyczyniło się do gwałtownego rozwoju polskiej archeologii, ale także wykorzystywane było do bieżącej polityki.

Tagi: Osaka, Polska
Źródło: poznajpolske.onet.pl

Takich wakacji jeszcze w Polsce nie było. Dobra pogoda i ciepła woda przyciągnęła wielu turystów


Dla hotelarzy i właścicieli pensjonatów to były wakacje marzeń. Według wyników z rezerwacji na e-platformach z kwaterami Booking.com i Noclegi.pl 75 proc. więcej Polaków niż przed rokiem spędziło te wakacje na krajowych wyjazdach - czytamy w piątkowej "Rzeczpospolitej".

Tagi: Noclegi
Źródło: poznajpolske.onet.pl

Na plaży w Stegnie znaleziono rybę-miecz


Na plaży w Stegnie znaleziono ciało ryby o długości około 2 metrów. Co ciekawe, to miecznik (nazywany także włócznikiem czy rybą-miecz), który bardzo rzadko pojawia się w wodach Bałtyku.

Tagi: Bałtyk
Źródło: poznajpolske.onet.pl

Wyjazdy z dziećmi w górach. Jakich atrakcji szukają polscy rodzice?


Dogodny dojazd, dostępność placów zabaw i innych miejsc aktywności ruchowej, dobra oferta restauracyjna i hotelowa - na te aspekty w pierwszej kolejności zwracają uwagę polscy rodzice, wybierając cel wyjazdu z dziećmi – wynika z badania PKL zrealizowanego przez IBRIS.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

Obchody 40-lecia wpisu historycznego centrum Krakowa na listę UNESCO


Z okazji 40-lecia wpisania historycznego centrum Krakowa na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO konserwatorzy dzieł sztuki przygotowują dwie wystawy prezentujące m.in. efekty ich pracy przy odnawianiu zabytków królewskiego miasta.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

Historia Resortu Niegocin


Mazury od lat cieszą się wielką popularnością wśród turystów. To jeden z najbardziej atrakcyjnych regionów turystycznych Polski. Kto z nas nie był tutaj choć raz w życiu? Krajobrazy zachwycają swoją różnorodnością, bujnością natury, przepięknymi okazami ptaków. Kto raz odwiedził ten niezwykły region, już zawsze będzie tutaj wracał.

Tagi: Polska, Mazury
Źródło: poznajpolske.onet.pl

Mniej znaczy lepiej. Życie zgodnie z zasadą "zero waste" na Podhalu


Wywiad z Janem Krzeptowskim-Sabałą, edukatorem Tatrzańskiego Parku Narodowego i przewodnikiem tatrzańskim, który przez miesiąc postanowił żyć zgodnie z zasadą zero waste, czyli bez odpadów. Ideę wdraża w życiu codziennym. W górach, pracy, domu. Już wie, że nie skończy się na jednym miesiącu.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

Wyjątkowo udane wakacje. Hotelarze liczą zyski


Pogoda dopisała, a Polacy chętnie płacili rekordowo wysokie ceny w lipcu. Ostatni urlopowicze nie wrócili jeszcze do domów, a hotelarze już liczą zyski. To był bardzo dobry sezon dla właścicieli obiektów noclegowych w Polsce - podsumował mijające wakacje portal Nocleg.pl.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

Bezpieczne grzybobranie. Poznaj trujące grzyby


Trwa sezon grzybowy, któremu sprzyja pogoda. Tymczasem w mediach pojawiły się pierwsze informacje o zatruciach. Główny Inspektorat Sanitarny apeluje o rozwagę i odpowiedzialność podczas grzybobrania.

Tagi: Poznań
Źródło: poznajpolske.onet.pl

Można kąpać się na plaży "Rusinowo" w Jarosławcu, stężenie E. coli w normie


Można się ponownie kąpać na plaży "Rusinowo" w Jarosławcu. Ostatnie przeprowadzone w tym sezonie letnim przez sanepid badanie próbek wody na tym kąpielisku nie wykazało przekroczenia normy stężenia E. coli.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

Kąpielisko w Ustroniu Morskim otwarte przez sanepid


Kołobrzeski sanepid otworzył ponownie kąpielisko plaży centralnej w Ustroniu Morskim, które od czwartku pozostawało zamknięte z powodu przekroczenia normy stężenia bakterii E. coli. Nadal nie można się jeszcze kąpać w Jarosławcu, na plaży „Rusinowo”.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

Paulini z Jasnej Góry policzyli tegorocznych pielgrzymów


Jasnogórskie sanktuarium zaprezentowało pielgrzymkowe statystyki. Od 29 kwietnia do 25 sierpnia, czyli w tak zwanym sezonie pielgrzymkowym na Jasną Górę dotarło pieszo sto dwadzieścia trzy tysiące pięciuset pątników.

Tagi: Rzym
Źródło: poznajpolske.onet.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami