Polska  RSS
Kąpielisko w Gdyni Śródmieściu otwarte dla kąpieli


Można już korzystać z kąpieliska morskiego w Gdyni Śródmieściu - podała w niedzielę Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku. Kąpielisko to było zamknięte przez dobę z powodu zanieczyszczenia olejem opałowym.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

Powstaje album o Tatarach zasłużonych dla Polski


Album o tradycjach wojskowych Tatarów, udziale tatarskich wojskowych w polskim wojsku, ich losach i zasługach - wyda w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Muzułmański Związek Religijny w RP (MZR).

Tagi: Polska
Źródło: poznajpolske.onet.pl

Ewakuacja dzielnicy Podczele w Kołobrzegu. Saperzy usuwają bomby z czasów II wojny światowej


Rozpoczęła się zaplanowana na godz. 7 przez sztab kryzysowy ewakuacja ludności z dzielnicy Podczele w Kołobrzegu. W ciągu dwóch godzin strefa zagrożenia ma opustoszeć. Wtedy do akcji wyciągnięcia trzech bomb z Bałtyku znalezionych przy plaży mają przystąpić saperzy.

Tagi: Bombaj
Źródło: poznajpolske.onet.pl

DokÄ…d lata Ryanair z polskich lotnisk?


Irlandzka linia Ryanair lata w 37 krajach z 86 baz. W zeszłym roku przewiozła 130 mln pasażerów. W ubiegłym roku Ryanair przewiózł w Polsce o 1 mln 677 tys. pasażerów więcej niż w 2016 roku. W 2017 r. linia przewiozła prawie 11 mln pasażerów, uzyskując 30,65 proc. udział w naszym rynku. Dokąd lata Ryanair z polskich lotnisk?

Tagi: LOT, Ryanair
Źródło: poznajpolske.onet.pl

Polskie góry latem coraz bardziej atrakcyjne dla turystów


Ponad 70 proc. Polaków twierdzi, że standard letniej oferty turystycznej w górach jest coraz wyższy – wynika z badania zrealizowanego dla Polskich Kolei Linowych przez IBRIS. Atuty Tatr i Beskidów to rozbudowana baza noclegowa, coraz lepsze restauracje oraz rozwinięta infrastruktura do rodzinnego wypoczynku.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

Polacy coraz chętniej odwiedzają plaże dla nudystów


Słoneczne dni, afrykańskie upały, ciepła woda w jeziorach i Bałtyk gorący, jak nigdy - w sierpniu turyści masowo wyruszyli nad polskie morze. Wraz z liczbą hotelowych rezerwacji wzrosła liczba zapytań o… plaże dla nudystów, bo jak wynika z danych Nocleg.pl Polacy, szczególnie ci po czterdziestce, coraz chętniej opalają całe ciało.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

Pseudoturyści zaśmiecają historyczny krzyż na Giewoncie


Pseudoturyści montują na krzyżu na Giewoncie różne pamiątki. To zaśmiecanie Tatrzańskiego Parku Narodowego, za które grozi nawet 500 zł mandatu – powiedział PAP leśniczy z TPN Marcin Strączek–Helios.

Tagi: Giewont
Źródło: poznajpolske.onet.pl

Jakie jest najpopularniejsze połączenie w PKP Intercity?


Podróżni korzystający z usług PKP Intercity, w pierwszej połowie tego roku, najczęściej wybierali trasę Warszawa - Kraków. W taką podróż wybrało się od stycznia do końca czerwca tego roku ponad 1,2 mln pasażerów - poinformowała spółka.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

Weekend w Lublinie z podziemiami i Jarmarkiem Jagiellońskim


Idealnym miastem do wakacyjnych wypadów może być Lublin. Najbliższy weekend szczególnie, bo poza zabytkami można też odwiedzić Jarmark Jagielloński.

Tagi: Miami
Źródło: poznajpolske.onet.pl

Przepełnione parkingi przy tatrzańskich szlakach. Kierowcom puszczają nerwy


Tłumy turystów szturmują tatrzańskie szlaki. Parkingi przed nimi przepełniają się od wczesnych godzin porannych, zwłaszcza przed szlakiem do Morskiego Oka, gdzie kierowcom niemogącym zaparkować, puszczają nerwy.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

Wybrzeże Słowińskie - kraina piasku, fal i tajemnic


Poczuć klimat pustyni, zwiedzić zamek skandynawskiego króla, który stał się piratem, odkryć dla siebie jedną z największych tajemnic zimnej wojny. A wszystko w ciągu jednego dnia. Takie rzeczy tylko na Wybrzeżu Słowińskim.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

XIV Parowozjada w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce


W Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce w sobotę i niedzielę odbędzie się XIV "Parowozjada". W tym roku w Paradzie Parowozów weźmie udział osiem zabytkowych parowozów, a motywem przewodnim imprezy będzie 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

Susza pomogła archeologom odkryć średniowieczną wieś w Puszczy Zielonce


W czasach świetności we wsi Gać znajdowało się co najmniej kilkanaście domostw i kościół. Na ślady średniowiecznej osady w wielkopolskiej Puszczy Zielonce natrafiono dopiero kilka tygodni temu. Dotychczas odkryto tam średniowieczny cmentarz i prawie 150 zabytków metalowych, w tym monety.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

Wyprawa na perseidy. Deszcz meteorów widziany z Kasprowego Wierchu


Czy może być lepsze i piękniejsze miejsce do podziwiania "spadających gwiazd" niż górski szczyt? Prezentujemy wyjątkowy film i zdjęcia wykonane na Kasprowym Wierchu przez Dariusza Bobaka.

Tagi: SPA
Źródło: poznajpolske.onet.pl

Wady i zalety mody na wieże i platformy widokowe w polskich górach


Powstaje coraz więcej górskich wież i platform widokowych. Przyciągają one coraz więcej turystów - zwłaszcza indywidualnych i "jednodniowych". Sztuczne punkty widokowe sprawiają także problemy - mówią znawcy turystyki górskiej.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

Aleksander Doba włącza się do akcji powstrzymania katastrofy wraku Frankena


Aleksander Doba, znany podróżnik i ambasador projektu #RatujBałtyk, uczestniczył w zdjęciach do spotu kampanii na rzecz powstrzymania wycieku z wraku tankowca Franken. Podróżnik staje po stronie naukowców twierdzących, że nie ma pytania "czy", ale "kiedy" dojdzie do niewyobrażalnej w skutkach katastrofy na Bałtyku.

Tagi: Rzym
Źródło: poznajpolske.onet.pl

PKP Intercity: Jak najlepiej promować zasady kulturalnego podróżowania koleją?


Z przeprowadzonej przez PKP Intercity ankiety, wynika, iż pasażerowie uważają, że najlepszy jest bezpośredni przykład, jaki dają sobie wzajemnie. To ważne, ponieważ zdarza się, że podróżni wybierając pociąg czy inny środek transportu zbiorowego, zapominają o przyjętych społecznie zasadach kulturalnego podróżowania.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

2 września korekta rozkładu jazdy pociągów - wracają "Barbakan" i "Włókniarz"


W niedzielę 2 września wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów, która będzie obowiązywać do 20 października. Pasażerowie będą mogli ponownie skorzystać z pociągów IC Barbakan i IC Włókniarz, które były zawieszone w czasie wakacji, ze względu na prace modernizacyjne na linii kolejowej - poinformowało we wtorkowym komunikacie PKP Intercity.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

Ratownicy górscy nie są taksówką. TOPR apeluje o rozsądek


Zdarza się, że turyści w Tatrach, nie mając sił na dalszą wędrówkę, dzwonią do ratowników górskich i żądają przewiezienia ich na dół. Ratownicy TOPR apelują o rozsądek i rozwagę przy wzywaniu pomocy, bo ktoś inny w tym czasie może naprawdę potrzebować pomocy.

Źródło: poznajpolske.onet.pl

Upalna pogoda przyczyną zasłabnięć w Tatrach


Ratownicy TOPR radzą, aby w upalne dni na wysokogórskie wyprawy zabierać nakrycie głowy, często pić wodę i używać kremów z filtrem. W ostatnich dniach w Tatrach doszło do szeregu zasłabnięć.

Tagi: Radom, Kreta
Źródło: poznajpolske.onet.pl

reklama
Polecamy
Jesienne maratony w najpiękniejszych polskich miastach


Jesienne bieganie na pozór może odstraszać ze względu na zimno i brzydką pogodę. Jednak piękne kolorowe liście i ciepłe promyki słoneczne mogą nie tylko dodać uroku ale i pobudzić adrenalinę. Dla wszystkich, którzy chcą walczyć z pochmurną aurą przygotowaliśmy wraz z porównywarką HomeToGo zestaw maratonów z przełomu października i listopada. 23.10, Toruń Marathon, godz. 9:00,…

Tagi: Polska, Promy
Źródło: nawalizkach.com.pl

reklama
Kontakt z nami