Booking.com INT
Przewodnik  RSS
Wyjeżdżasz na urlop? Zostaw monetę w zamrażarce. Chodzi o twoje zdrowie


Szykując się do dłuższego, wakacyjnego wyjazdu, większość osób skupia się na tym, co muszą spakować i co ich czeka podczas błogiego wypoczynku. Niestety w trakcie tych wszystkich przygotowań wiele osób zapomina o bardzo prostej zasadzie, która może uchronić nas przed zatruciem pokarmowym, a nawet uratować nam zdrowie.

Tagi: Urlop, SPA
Źródło: podroze.onet.pl

40 prostych pytań z geografii — sprawdź, jak szeroką masz wiedzę w tej dziedzinie


Geografia to Twoje hobby, a atlas świata — ulubiona lektura? Zatem na pewno z przyjemnością sprawdzisz swoją wiedzę w tym quizie geograficznej wiedzy ogólnej. A czy uda Ci się zdobyć komplet punktów?

Źródło: podroze.onet.pl

Zagadka lotu Varig 967 - samolot zaginął 30 min. po starcie [Historia]


30 stycznia 1979 r. samolot Varig lot 967 odleciał z międzynarodowego lotniska Narita w Tokio do Rio de Janeiro-Galeão w Brazylii. Pół godziny po starcie samolot zniknął z radarów. Minęło ponad 40 lat, a zagadka lotu pozostała niewyjaśniona. Historia tego lotu niepokojąco przypomina zagadkę zaginięcia samolotu Malaysian Airlines z 2013 r.

Tagi: LOT, Lotniska
Źródło: podroze.onet.pl

Morza świata - ile o nich wiesz?


W tym quizie sprawdzamy Twoją wiedzę o morzach z całego świata. Przyda się nie tylko znajomość geografii!

Źródło: podroze.onet.pl

Wiesz, z którego kontynentu pochodzi to zwierzę?


Na pewno wiesz, jak wygląda to zwierzę - a czy potrafisz wskazać, z którego kontynentu pochodzi? W tym quizie przyda się wiedza z zoologii i geografii.

Źródło: podroze.onet.pl

Gdzie na wakacje w Chorwacji? Najpiękniejsze miejsca i plaże. TOP 10 miast


Jednym z najczęstszych wakacyjnych celów podróży Polaków jest Chorwacja. Gdzie wybrać się na wakacje, jeśli każdy z naszych towarzyszy wyjazdu oczekuje od urlopu czegoś innego? Na szczęście w Chorwacji znajdziemy miejsca, które dzięki swej różnorodności mogą usatysfakcjonować prawie każdego. Większe miasta nadmorskie oferują wiele atrakcji turystycznych, a mniejsze — dają przestrzeń na odpoczynek od codziennego zgiełku. Różnorodność jest atutem tego regionu. Gdzie zatem wybrać się na wakacje w Chorwacji? Oto 10 najlepszych wakacyjnych kierunków.

Źródło: podroze.onet.pl

Miasta wakacyjne i turystyczne w Chorwacji. TOP 10 najpiękniejszych miast


Chorwacja to jeden z najpopularniejszych celów wakacyjnych podróży Polaków. Kraj zachwyca niespotykaną architekturą, bogatą historią i wspaniałą przyrodą. Wybierając się na wakacje do Chorwacji, można być pewnym cudownej pogody i zapierających dech w piersiach widoków. Przedstawiamy TOP 10 najpiękniejszych turystycznych miast Chorwacji.

Tagi: Chorwacja, SPA
Źródło: podroze.onet.pl

Makarska w Chorwacji: co warto zobaczyć? Największe atrakcje

#zrodlo
Makarska leży w południowo-wschodniej Chorwacji i jest największym kurortem turystycznym w kraju. Miasto otaczają wspaniałe plaże i wyjątkowe widoki. Czytaj dalej, a dowiesz się, jakie atrakcje i zabytki skrywa w sobie ten chorwacki kurort. Co warto zobaczyć w Makarskiej i gdzie najlepiej udać się na przepyszną kolację?

Źródło: podroze.onet.pl

Gdzie znajduje się ta plaża? Rozpoznaj znane miejsca na urlop


Lato to czas, w którym najwięcej z nas wybiera się na upragnione wakacje. Najpopularniejsze miejsca znają już praktycznie wszyscy, ale są też takie, które kojarzą tylko zapaleni podróżnicy. Rozpoznasz je po jednym zdjęciu?

Tagi: Urlop
Źródło: podroze.onet.pl

Nadchodzi sezon wakacyjny! Rusz z nami w quizową podróż po wyspach Morza Śródziemnego!


Już niedługo będziemy mogli zapomnieć o codziennych obowiązkach i oddać się chwili urlopu! Co powiecie na wycieczkę po wyspach Morza Śródziemnego? Każda z nich kryje w sobie wiele interesujących historii. Dzisiaj przypomnimy sobie kilka z nich w formie quizu! Dasz radę zdobyć 11 punktów? Jeśli tak, wiesz o tych miejscach wszystko i możesz już się pakować!

Tagi: Urlop, SPA
Źródło: podroze.onet.pl

Schrony przeciwatomowe. Cień nuklearnej apokalipsy w Polsce


Polskie schrony przeciwatomowe coraz częściej stają się atrakcjami turystycznymi, choć przez lata były objęte najściślejszą tajemnicą. Umieszczano je pod willami, dworcami kolejowymi, szkołami, które miały dla nich stanowić przykrywkę.

Tagi: Miami, Polska
Źródło: podroze.onet.pl

Najpiękniejsze szlaki kajakowe w Polsce


Spływy kajakowe to nie tylko szlak wielkich jezior czy popularne rzeki oblegane od lat. Szlaki kajakowe to także meandrujące odcinki rzek mniej znanych, a równie urokliwych a przede wszystkim spokojnych nawet w sezonie. Poniżej przedstawiamy propozycje szlaków kajakowych sprawdzonych osobiście. Szlaki dla solistów, jak i całych rodzin.

Tagi: Rodos
Źródło: podroze.onet.pl

Bardzo trudny quiz z geografii. 8/16 pkt to poziom mistrz!


Księżyc czy ocean — co jest większe? Proponujemy wam serię "okołoszkolnych" quizów, które nie tylko dostarczą wam rozrywki, ale pozwolą utrwalić bądź zdobyć nową wiedzę. Które morza łączy Bosfor? Jak nazywa się największy kraj bez dostępu do morza? Którego koloru nie znajdziesz w nazwie żadnego morza? Rozwiąż quiz i sprawdź swoją wiedzę!

Źródło: podroze.onet.pl

Narcystyczny kapitan i tragedia w krainie lodu


Czy dziś, kiedy każdy atak zimy budzi popłoch, można sobie wyobrazić dryfujących na krze mężczyzn, którzy tygodniami czekali na pomoc? Tak się stało podczas wyprawy sterowcem "Italia" na Biegun Północny w roku 1928.

Źródło: podroze.onet.pl

Wyjątkowe miejsca na granicach Polski. Czym są trójstyki?


Tak zwane trójstyki, czyli połączenia granic trzech różnych państw, ma wiele krajów — również Polska. To miejsca wyjątkowo atrakcyjne dla osób kochających mapy i historię, świadomych tego, gdzie są — na pozostałych najczęściej nie zrobią wrażenia, bo z bliska nie wyróżniają się zwykle niczym niezwykłym poza odpowiednim obeliskiem w towarzystwie standardowego słupa granicznego. Przyjrzyjmy się polskim trójstykom.

Tagi: Polska
Źródło: podroze.onet.pl

Magiczne górki w Polsce. Ludzie długo nie rozumieli tego fenomenu


Na mapie Polski nie brakuje niezwykłych miejsc. Jednak nie każdy słyszał jeszcze o miejscach naprawdę magicznych. Mowa o czarodziejskich górkach, których nazwa wcale nie jest przypadkowa. Otóż fenomen tych właśnie górek polega na niezwykłym złudzeniu optycznym, dzięki któremu zaparkowane samochody lub inne przedmioty zdają się same poruszać pod górę, łamiąc prawa fizyki.

Tagi: Praga, Polska
Źródło: podroze.onet.pl

Zagadka Olbrzyma z Gór Sowich


Tajemnicze podziemne budowle na Dolnym Śląsku od dekad rozpalają wyobraźnię eksploratorów i historyków, próbujących dociec, w jakim celu zostały zbudowane w czasie wojny przez Niemców i jakie skarby mogą skrywać...

Tagi: Niemcy, Rzym
Źródło: podroze.onet.pl

Odwiedziliśmy Słowację. Zakopane tuż obok, ale tłumów nie ma


Góry i rower to brzmi nieco karkołomnie i hardcorowo, ale można połączyć te dwie, a nawet trzy aktywności. Ta trzecia to rafting na Dunajcu jako odpoczynek czy też przerwa pomiędzy jazdą na rowerze.

Tagi: Zakopane
Źródło: podroze.onet.pl

Byłam w świńskim raju. Drapanie po brzuszku obowiązkowym punktem odwiedzin!


— Człowiek tak naprawdę nigdy nie dał świni możliwości pokazania, jaka jest naprawdę. Zamiast tego zgotował jej piekło na ziemi. Wszystko, co dała jej natura, obrócił przeciwko niej: to, że szybko tyje, że lubi jeść, że szybko dojrzewa, że jest płodna – mówi Kasia, założycielka Azylu dla Świń "Chrumkowo", miejsca, w którym świnie otoczone są miłością i troską. Karolina Opolska, dziennikarka Onetu, odwiedziła to wyjątkowe miejsce i opisała, jak wyglądają szczęśliwe świnie.

Tagi: Polska
Źródło: podroze.onet.pl

Jak Polacy wjeżdżali do Iranu: naprawianie dziewictwa, benzyna po 9 groszy


W Iranie to, co zakazane, smakuje w dwójnasób, jednak zakazany owoc zbiera swoje żniwo. Alkohol zakazany w 1979 roku przez rewolucję islamską mogą na użytek własny produkować niemuzułmanie. Dwie duże mniejszości chrześcijańskie – Ormianie i Asyryjczycy, mają zgodę na alkohol w sakramencie Eucharystii. Jednak Irańczycy pędzą alkohol po domach, kupują u Ormian bądź przemycają zza granicy. Tylko w samej końcówce 2018 roku hospitalizowano prawie osiemset osób zatrutych metanolem nieumiejętnie wyprodukowanym w piwnicach. W grudniu tego roku zmarło od bimbru dziewięćdziesiąt sześć osób, przy czym bardzo często ofiarami procentów pada młodzież, która na własną rękę eksperymentuje z czymś, co Rosjanie pięknie nazywają samopałką. Przedstawiamy fragment książki Andrzeja Mellera "Kamperem do Kabulu", która ukazała się nakładem wydawnictwa Znak.

Tagi: Iran, Rosja
Źródło: podroze.onet.pl

Wymarłe miasta, miasta strachu


Spalona słońcem, jałowa ziemia. Słupy wymarłych budynków, gruzowiska autostrad, cisza, w której każdy powiew wiatru wydaje się hukiem. Taki widok zna każdy, kto choć raz widział film z cyklu "ziemia po III wojnie światowej". Widmowe miasta istnieją jednak naprawdę, i co więcej, stały się, co prawda nieco dziwacznymi, ale jednak atrakcjami turystycznymi.

Tagi: Miami, Praga, SPA
Źródło: podroze.onet.pl

Praca animatora w turystycznych kurortach. "Bywały komentarze ze strony pijanych tatusiów"


W biurze podróży wykupujemy wycieczkę, pakujemy się na ostatnią chwilę, czarterem docieramy na miejsce i wsiadamy do autobusu, który podwozi nas pod same drzwi hotelu. O nic nie musimy się martwić, wszystko jest zorganizowane od początku do końca. Od rana animatorzy w pocie czoła dbają o rozrywkę naszych dzieci, a wieczorem zapewniają ją dorosłym: organizują wodny aerobik, pokazy tańca i zabawy integracyjne. Choć mieszkają zwykle w hotelu, to nie są na wakacjach. Jak wygląda praca animatora?

Źródło: podroze.onet.pl

Rozpoznasz to miasto po zdjęciu? Quiz tylko dla ambitnych


Polskie miasta mogą pochwalić się pięknymi, malowniczymi rynkami, gdzie turyści podziwiają odnowione budynki, zabytkowe kościoły i ratusze. Rozwiąż quiz i sprawdź, czy rozpoznasz 15 polskich miast po zdjęciach ich rynków.

Tagi: Miami, Polska
Źródło: podroze.onet.pl

Najbardziej "rosyjskie" miasto Unii Europejskiej


Narwa to zaskakujące miejsce na skraju wschodniej flanki NATO. Jest trzecim co do wielkości miastem Estonii, ale 97 proc. z prawie 60 tys. mieszkańców mówi po rosyjsku, co czyni je jednym z największych rosyjskojęzycznych miejsc w Uni Europejskiej pod względem odsetka ludności. Jednak obecnie najważniejszym problemem tego miejsca jest potencjalne zagrożenie ze strony Rosji.

Źródło: podroze.onet.pl

Przysionek śmierci w Poznaniu, czyli jak wrócić z zaświatów


Pod koniec lat 20. XIX wieku na mieszkańców Poznania padł blady strach. Strach przed pogrzebem za życia. A wszystko przez zagadkowe odkrycie na jednym z miejscowych cmentarzy. Efektem psychozy była niezwykła budowla zwana przysionkiem śmierci albo domem dla pozornie umarłych.

Tagi: Cmentarze
Źródło: podroze.onet.pl

"Tropikalny" kurort II Rzeczypospolitej nad Dniestrem


To miasto malowniczo położone w zakolu Dniestru było polskim biegunem ciepła i jednym z najpopularniejszych wakacyjnych kurortów. Słynęło z uprawy winorośli i arbuzów. Wybierzmy się w podróż do przedwojennych Zaleszczyków...

Tagi: Miami, Polska
Źródło: podroze.onet.pl

Gdański falowiec - kultowy "mrówkowiec"


Dla jednych architektoniczny koszmar epoki PRL-u, dla innych obiekt kultowy. Gdański falowiec, drugi pod względem długości budynek mieszkalny Europy, przyciąga coraz większą liczbę turystów.

Tagi: Kos
Źródło: podroze.onet.pl

Rozpoznasz kraj po fladze? Nie będzie łatwo!

#zrodlo
Na świecie istnieje ponad 190 flag narodowych! W dzisiejszym quizie wybraliśmy 20 z nich. Zadanie jest proste — dopasować flagę do odpowiedniego kraju. Ale uważajcie! Niektóre pytania będą naprawdę trudne. Powodzenia!

Tagi: Promy
Źródło: podroze.onet.pl

Wyjątkowy obraz przyciąga tłumy. Niewielu zna jego historię


To nie jest zwykły obraz, a dla niego do Wrocławia przyjeżdzają tłumy turystów. Dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka – Panorama Racławicka jest dziś celem dla tysięcy podróżnych. Niewielu jednak zna jej niezwykłe losy.

Tagi: Kos
Źródło: podroze.onet.pl

Jesteś dobry z geografii? Sprawdź, ile wiesz o stolicach. Nie będzie łatwo!


Czy Poznań był kiedykolwiek stolicą państwa polskiego? Czy Zurych to stolica Szwajcarii? Czy na świecie istnieje kraj, który nie ma oficjalnej stolicy? To tylko niektóre z pytań, jakie zadajemy w naszym quizie. Myślisz, że jesteś dobry z geografii? Sprawdź się!

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Booking.com INT
Polecamy
reklama
Kontakt z nami