Wiadomości z tagiem Adriatyk  RSS
Odwiedziła ulubiony kraj Polaków przed sezonem. "Same plusy"

17.05.2024 8:46

O tym, że Chorwacja jest jednym z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków, wiemy nie od dziś. W czasie szczytu sezonu wakacyjnego w zwiedzaniu przeszkadzać mogą tłumy turystów, dlatego teraz jest idealny czas, aby wyjechać nad Adriatyk. W programie "Newsroom WP" przekonywała do tego dziennikarka WP Turystyka. - Wypoczynek przed sezonem ma wiele zalet. Po pierwsze mniej turystów. Nie ma co się łudzić, że podróżnych nie będzie w ogóle, ale na pewno znacznie mniej niż w lipcu czy sierpniu. Pogoda do zwiedzania jest wtedy idealna (...) Same plusy - podsumowała Natalia Gumińska.

Źródło: turystyka.wp.pl

Najbardziej trująca ryba świata złowiona w Chorwacji. Gorsza niż cyjanek

15.05.2024 0:11

W wodach Adriatyku, niedaleko chorwackiego miasta Rovinj, złowiono ropuchę srebrzystą (lagocephalus sceleratus), uważaną za najbardziej trującą rybę na świecie - donosi chorwacki dziennik "Politika". Ten niezwykły gatunek, którego trucizna jest 1200 razy silniejsza od cyjanku, stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia.

Źródło: podroze.onet.pl

Poleciałam do Chorwacji przed sezonem. Na miejscu ogromne zaskoczenie

09.05.2024 10:27

Gdy startujemy z lotniska Chopina lekko kropi. Wraz z nabieraniem wysokości przez samolot, Warszawa błyskawicznie chowa się w chmurach. Mija niecałe półtorej godziny, a między obłokami pojawia się błękit Adriatyku.

Źródło: turystyka.wp.pl

Odwiedziła ukochany kraj Polaków. "Podwyżka cen jest zauważalna"

23.04.2024 21:21

Chorwacja nie bez powodu stała się ulubionym wakacyjnym kierunkiem Polaków. Zachwyca krystalicznie czystym Adriatykiem, atrakcjami turystycznymi oraz pogodą. Na jakie wydatki trzeba się przygotować, wyjeżdżając tam na urlop? - Podwyżka cen jest rzeczywiście zauważalna, ale wciąż ceny w restauracjach nie są wyższe niż w zachodniej Europie. Natomiast, jeśli chodzi o noclegi, da się w Chorwacji spędzić czas znacznie taniej niż we Włoszech czy w Hiszpanii - powiedziała Iwona Kołczańska, dziennikarka WP Turystyka, w programie "Newsroom WP". Zdradziła, że w Szybeniku weekend w kwietniu można spędzić już za 300 zł za dwie osoby. Dodała także, ile za wynajęcie apartamentu wydamy w sezonie letnim.

Źródło: turystyka.wp.pl

Popularna plaża nad Adriatykiem skażona azbestem!

23.04.2024 12:11

W malowniczej miejscowości Vranjic, położonej nad Morzem Adriatyckim, popularna plaża Konica skrywa mroczny sekret. Mimo krystalicznie czystej wody i drobnego piasku, które przyciągają turystów z całego świata, plaża jest skażona wysoce toksycznym azbestem. Problem ten jest dobrze znany lokalnym władzom, ale do tej pory nie podjęto żadnych działań, aby go rozwiązać.

Tagi: Adriatyk
Źródło: podroze.onet.pl

Odwiedziłam Chorwację i już się nie dziwię Polakom [RELACJA]

23.04.2024 6:12

Tylko w poprzednim roku ponad milion Polaków odwiedziło Chorwację. Dlaczego moi rodacy tak bardzo kochają ten kierunek i niektórzy regularnie wracają nad błękitny Adriatyk? Postanowiłam to sprawdzić i wybrałam się do Dalmacji Środkowej przed sezonem. Odwiedziłam niezwykłe atrakcje i zerknęłam na ceny w restauracjach.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Kontakt z nami