Wiadomości z tagiem Chorwacja  RSS
Turyści szturmują Chorwację. W hotelach brakuje już miejsc

08.12.2023 15:20

Może dziwić, że Chorwacja przyciąga turystów nie tylko latem. Obecnie w Zagrzebiu odbywa się największy w Chorwacji jarmark bożonarodzeniowy. Przyjezdnych jest tak wielu, że w hotelach zaczyna brakować miejsc.

Źródło: turystyka.wp.pl

Nie tylko Polacy pokochali Chorwację. "Brakuje już miejsc"

08.12.2023 12:11

Chorwacja, kraj przyciągający turystów przede wszystkim latem, staje się centrum turystyki adwentowej. W Zagrzebiu, stolicy goszczącej największy w Chorwacji jarmark bożonarodzeniowy, brakuje już miejsc w hotelach — zauważa w piątek dziennik "Veczernji list".

Źródło: podroze.onet.pl

Chorwaci ewakuowani ze Strefy Gazy muszą zapłacić. Koszty? Nawet 32 tys. zł

08.12.2023 12:11

Obywatele Chorwacji ewakuowani ze Strefy Gazy na początku listopada będą musieli ponieść koszty ewakuacji, które wahają się od 5 tys. do 7,5 tys. euro za rodzinę, a zatem nawet 32,5 tys. zł — podał w czwartek portal Klix.

Tagi: Chorwacja, Kos
Źródło: podroze.onet.pl

Anomalie pogodowe na Bałkanach. W ciągu dnia temperatura spadła o 20 st. C

04.12.2023 0:11

Temperatura w Serbii jest w niedzielę o 20 st. C niższa niż poprzedniego dnia, kiedy odnotowano najcieplejszy dzień w tym okresie roku od 120 lat. W części sąsiedniej Chorwacji ogłoszono w niedzielę czerwony alert pogodowy związany z intensywnymi opadami śniegu i porywistym wiatrem — podają lokalne media.

Tagi: Chorwacja, SPA
Źródło: podroze.onet.pl

Ulubiony kierunek Polaków jeszcze bardziej dostępny. Nowe połączenia

29.11.2023 12:11

Tanie linie lotnicze Ryanair uruchomią połączenia z położonego w Chorwacji Dubrownika do trzech miast w Polsce: Krakowa, Poznania i Wrocławia — powiadomił w środę dziennik "Jutarnji list".

Źródło: podroze.onet.pl

Chorwackie miasto Pula zabrania nudyzmu i picia mocnych trunków na plażach

28.11.2023 18:11

Zakaz nudyzmu i konsumpcji mocnych alkoholi na plażach Puli, miasta na zachodzie Chorwacji, został wprowadzony przez władze miejskie — donosi gazeta "Jutarnji list". Decyzję poparło 11 radnych, siedmiu było przeciwnych, a dwóch wstrzymało się od głosu. Przed głosowaniem odbyła się burzliwa debata.

Źródło: podroze.onet.pl

Nie chcą nudystów na swoich plażach. Radni powiedzieli dość

28.11.2023 14:51

Po długiej debacie radnych w jednym z miast Chorwacji wprowadzono nowe przepisy. Zakazują one wstępu na plaże miejskie nudystom oraz osobom spożywającym mocne alkohole. Wiele osób uważa, że to naruszenie lokalnej tradycji.

Źródło: turystyka.wp.pl

Inwazja niebezpiecznych zwierząt na chorwackiej wyspie. Mieszkańcy przerażeni

27.11.2023 14:02

Jedna z chorwackich wysp zmaga się z nietypowym problemem. Jej mieszkańców terroryzują zwierzęta, których wcześniej nigdy tam nie było. Wszyscy zachodzą w głowę, skąd drapieżniki wzięły się na wyspie.

Źródło: turystyka.wp.pl

Znalazł się jacht ukradziony w Chorwacji przez rosyjskich turystów

27.11.2023 0:11

Ukradziony przez rosyjskich turystów w lipcu br. jacht, należący do firmy chorwackiej, został odnaleziony u wybrzeży Brazylii — powiadomił w niedzielę chorwacki dziennik "Jutarnji list".

Źródło: podroze.onet.pl

Chorwacja przygotowuje się do powodzi; podtopienia w Splicie

03.11.2023 18:11

Nadchodzące burze i wzburzone morze na południu Chorwacji, w okolicach Splitu i okolicznych wysp, spowodowały szkody w budynkach przybrzeżnych, w tym w maszynowniach i na boiskach. Chorwackie media donoszą, że władze kraju ostrzegają przed rosnącym poziomem rzek.

Tagi: Chorwacja
Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Kontakt z nami