Baner Fuksiarz
Wiadomości z tagiem Chorwacja  RSS
Odwiedziła ulubiony kraj Polaków przed sezonem. "Same plusy"

17.05.2024 8:46

O tym, że Chorwacja jest jednym z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków, wiemy nie od dziś. W czasie szczytu sezonu wakacyjnego w zwiedzaniu przeszkadzać mogą tłumy turystów, dlatego teraz jest idealny czas, aby wyjechać nad Adriatyk. W programie "Newsroom WP" przekonywała do tego dziennikarka WP Turystyka. - Wypoczynek przed sezonem ma wiele zalet. Po pierwsze mniej turystów. Nie ma co się łudzić, że podróżnych nie będzie w ogóle, ale na pewno znacznie mniej niż w lipcu czy sierpniu. Pogoda do zwiedzania jest wtedy idealna (...) Same plusy - podsumowała Natalia Gumińska.

Źródło: turystyka.wp.pl

Świetny czas na wyjazd. Pogoda idealna na zwiedzanie

16.05.2024 10:24

Chorwacja to miejsce, które turyści odwiedzają niemalże przez cały rok. W czasie wakacji szkolnych, czyli w lipcu i sierpniu, spotkamy tam wielu podróżnych, ale przed szczytem sezonu turystycznego np. w maju można jeszcze odpocząć bez tłumów. Wówczas panują też idealne warunki pogodowe do zwiedzania. - Wtedy można w przyjemnych temperaturach oscylujących w granicach ok. 22-26 st. C pozwiedzać, a opalanie i plażowanie można zostawić na sezon wakacyjny. Oczywiście zawsze trzeba pamiętać o kremie z filtrem i okularach przeciwsłonecznych - powiedziała Natalia Gumińska, dziennikarka WP Turystyka, w programie "Newsroom WP".

Źródło: turystyka.wp.pl

Szał na Chorwację dzięki Eurowizji. Padnie rekord

16.05.2024 6:11

O tym, że Polacy kochają Chorwację, wiemy od dawna. Ale miłośników tego kraju w ostatnim czasie przybywa na całym świecie. - Po świetnym występie Baby Lasagna na Eurowizji 2024 i zajęciu drugiego miejsca w konkursie, Chorwacja stała się gorącym tematem - mówi w rozmowie z WP Małgorzata Kowalska, dyrektor przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce.

Tagi: Chorwacja
Źródło: turystyka.wp.pl

Wyjątkowy region Chorwacji. Tam zjeżdżała się polska śmietanka

15.05.2024 14:09

Chorwacja już lata temu przypadła Polakom do gustu. Kraj ten skrywa wiele wyjątkowych i urokliwych miejsc. Jednym z takich jest miasto Opatija, nazywane chorwackim Monte Carlo. - Warto się tam wybrać przede wszystkim ze względu na położenie. Mamy tutaj najcieplejsze i najbliższe dla gości z Polski morze. Poza tym przepiękna historia i architektura niejako przeniesiona z Wiednia - powiedziała przewodniczka Jolanta Car. Ponadto do Opatii, która ponownie zaczęła zyskiwać na popularności w czasie pandemii, niegdyś zjeżdżali się najważniejsze osoby z europejskich państw, w tym słynni polscy pisarze i poeci.

Źródło: turystyka.wp.pl

Najbardziej trująca ryba świata złowiona w Chorwacji. Gorsza niż cyjanek

15.05.2024 0:11

W wodach Adriatyku, niedaleko chorwackiego miasta Rovinj, złowiono ropuchę srebrzystą (lagocephalus sceleratus), uważaną za najbardziej trującą rybę na świecie - donosi chorwacki dziennik "Politika". Ten niezwykły gatunek, którego trucizna jest 1200 razy silniejsza od cyjanku, stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Baner Fuksiarz
Kontakt z nami