Booking.com INT
Wiadomości z tagiem Czechy  RSS
Niedoceniane atrakcje blisko Polski. Odkryj niezwykły zakątek u naszych sąsiadów

02.08.2022 12:58

Kraj pardubicki, leżący we wschodniej części historycznych Czech oraz zachodnich Moraw, słynie z urokliwych miasteczek i skarbów natury. Wiele z nich dzieli tylko godzina jazdy samochodem od polskiej granicy. Czeka nas tam architektoniczna uczta dla oczu, ale także dreszczyk grozy.

Tagi: Czechy, Polska
Źródło: turystyka.wp.pl

Pułapka przy słynnej atrakcji. "Ludzie zawracali wkurzeni"

02.08.2022 8:15

Od ponad tygodnia płoną lasy na granicy Niemiec i Czech. Objęły ogromny teren popularnych wśród turystów parków narodowych: Czeskiej i Saksońskiej Szwajcarii. Nasza czytelniczka informuje, że panuje duża dezinformacja odnośnie tego, jakie szlaki są zamknięte. W okolicach słynnego mostu Bastei działa normalnie płatny parking i dopiero na trasie turyści dowiadują się, że atrakcji zobaczyć nie można.

Źródło: turystyka.wp.pl

Płonie granica Czech i Niemiec

30.07.2022 18:13

Wielki pożar na granicy niemiecko-czeskiej rozprzestrzenia się i grozi zniszczeniem popularnego wśród turystów parku narodowego. W Czeskiej Szwajcarii z żywiołem walczy już około 700 strażaków, pięć samolotów gaśniczych i osiem śmigłowców.

Tagi: Czechy, LOT
Źródło: podroze.onet.pl

Czym płaciło się przed wejściem euro? Sprawdź, czy znasz stare waluty

28.07.2022 18:13

Przed nadejściem wspólnej europejskiej waluty, każdy kraj miał swoją własną. Czy pamiętasz jeszcze, czym płaciło się w Czechach, Portugalii, Irlandii czy Austrii? Im jesteś starszy, tym masz łatwiej! Więcej quizów znajdziesz w tym miejscu.

Źródło: podroze.onet.pl

Strażacy przegrywają walkę z pożarem lasów w Czeskiej Szwajcarii

26.07.2022 12:11

Strażacy gaszący pożar lasów w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria na północnym zachodzie Czech w nocy z poniedziałku na wtorek ewakuowali około 50 osób ze wsi Hrzensko mieszkających na prawym brzegu rzeki Kamenice oraz obóz letni dla dzieci z Niemiec. Musiano zrezygnować z walki o ocalenie wsi Mezna.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Kontakt z nami