Wiadomości z tagiem Dubaj  RSS
Rosjanin chce stworzyć "Park jurajski" na Syberii

08.12.2023 12:11

Andriej Mielniczenko przedstawia rozwiązanie problemu globalnego ocieplenia. Promuje swój projekt epoki lodowcowej na COP 28 w Dubaju

Tagi: Dubaj, Rosja
Źródło: podroze.onet.pl

Te miasta kuszą do przeprowadzki ludzi z całego świata. Pierwsze nie ma sobie równych

08.12.2023 6:11

Ostatnie trzy dekady przyniosły nieustanny wzrost migracji międzynarodowej, kształtując globalny krajobraz społeczny i kulturowy. Świadczą o tym najnowsze statystyki, które podają, że w 2020 r. ok. 281 mln ludzi zdecydowało się zamieszkać poza granicami swojego kraju rodzinnego. Zdecydowanym faworytem wśród analizowanych krajów i miast był słoneczny Dubaj, który zdobył największą popularność w aż 60 krajach.

Tagi: Dubaj
Źródło: podroze.onet.pl

Potężne turbulencje w samolocie Emirates

07.12.2023 12:11

W poniedziałek 14 członków załogi i pasażerów lotu EK421 z Perth do Dubaju zostało rannych po tym, jak A380 wpadł w niespodziewane silne turbulencje podczas ostatniego śniadania, przed lądowaniem w Dubaju. Świadkowie donosili, że podczas krótkich, ale gwałtownych wstrząsów, ciała pasażerów zostały dwukrotnie wyrzucone z foteli na sufit.

Źródło: podroze.onet.pl

Pierwszy taki wyczyn na świecie. Przeskoczył krawędź basenu na wieżowcu w Dubaju [WIDEO]

07.12.2023 12:11

Amerykański pionier i dwukrotny mistrz świata wakeskatingu Brian Grubb dokonał niemożliwego. Najpierw pokonał 94 m na desce napędzany dronem, a następnie przeskoczył przez krawędź basenu i skoczył z 77-piętrowego wieżowca.

Tagi: Dubaj
Źródło: podroze.onet.pl

Samolot przymarzł do płyty lotniska. Interweniowali strażacy [WIDEO]

03.12.2023 18:11

Zima sparaliżowała w weekend lotnisko w Monachium. W sobotę większość operacji lotniczych została zawieszona. Jeden z samolotów, który miał przetransportować do Dubaju delegację gości szczytu klimatycznego, przymarzł do płyty lotniska i przechylił się pod naporem czapy śniegu.

Źródło: podroze.onet.pl

Skandal na lotnisku w Dubaju. 10 tys. zł mandatu i 3 miesiące aresztu

30.11.2023 12:11

Dubaj to miejsce, które przyciąga turystów z całego świata swoją futurystyczną architekturą i luksusowym stylem życia. Jednak nie zawsze podróż do tego egzotycznego miejsca kończy się sukcesem. Dowodem na to jest historia brytyjskiego turysty, który próbował zorganizować pomoc na wózku inwalidzkim dla swojej niepełnosprawnej matki na lotnisku w Dubaju.

Tagi: Dubaj, LOT
Źródło: podroze.onet.pl

Przewoziła diamenty w skarpecie. Znaleźli je na lotnisku w Warszawie

28.11.2023 18:11

Do niecodziennej sytuacji doszło na lotnisku w Warszawie. Funkcjonariusze zatrzymali podróżującą z Dubaju obywatelkę Ukrainy, która miała ze sobą kamienie o wartości blisko miliona złotych. Turystce grozi kara grzywny.

Tagi: Dubaj, LOT, Rzym
Źródło: podroze.onet.pl

Rosjanie zamienili Dubaj na Budapeszt. "Są dla nich szczególnie hojni"

28.11.2023 18:11

Dubaj nie jest już dla Rosjan najciekawszym kierunkiem na lokowanie pieniędzy. Jeszcze w ubiegłym roku, by uciec od sankcji nałożonych przez Zachód po brutalnej agresji na Ukrainę, to właśnie Zjednoczone Emiraty Arabskie stały się inwestycyjnym rajem nie tylko dla oligarchów. Teraz Rosjan przyciągają "złote wizy" i hojne pozwolenia na pobyt w trzech krajach UE — podaje Die Welt.

Źródło: podroze.onet.pl

Rosjanie uciekają z kraju nie tylko do Dubaju. W USA prawdziwe zatrzęsienie

28.11.2023 12:11

Znacząco wzrosła liczba Rosjan, którzy w ostatnich 12 miesiącach przekroczyli granicę Stanów Zjednoczonych i poprosili o azyl— poinformowało Radio Swoboda, powołując się na dane służb granicznych Stanów Zjednoczonych. Jako motywację podawali prześladowania polityczne i ucieczkę przed mobilizacją.

Tagi: Dubaj, USA, Rosja
Źródło: podroze.onet.pl

Narkotykowy boss się ugiął. Władze Włoch dostały prywatną wyspę tuż obok Dubaju

28.11.2023 0:11

Narkotykowy boss neapolitańskiej mafii, Raffaele Imperiale, oddał władzom Włoch swoją wyspę, która znajduje się w archipelagu naprzeciwko wybrzeża Dubaju — poinformował w poniedziałek prokurator podczas procesu około 20 mafiosów. Imperiale podjął współpracę z włoskim wymiarem sprawiedliwości.

Tagi: Dubaj, Neapol
Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Kontakt z nami