Wiadomości z tagiem Dubaj  RSS
Poleciałam samolotem z polskim mistrzem świata. "Zapierało mi dech w piersiach" [RELACJA]

02.06.2023 12:11

W marcu 2023 r. Łukasz Czepiela dokonał niemożliwego. Wylądował na słynnym lądowisku dla helikopterów na 56 piętrze wieżowca Burdż Al Arab w Dubaju. Kiedy rozmawialiśmy chwilę po tym wydarzeniu, zażartowałam, że chciałabym z nim kiedyś polecieć. "Uważaj, o czym marzysz" — pomyślałam, gdy samolotem Carbon Cub robiliśmy beczkę nad Warszawą.

Tagi: Dubaj, LOT
Źródło: podroze.onet.pl

Żony Dubaju pakują walizki [Fragment książki]

30.05.2023 18:14

Nie wiem, jak radzą sobie tutaj taksówkarze. Jak znajdują odpowiednią alejkę i zatrzymują się przed właściwym domem. Na popularnym wśród obcokrajowców osiedlu Jumeirah Park w Dubaju wszystkie budynki wydają się prawie identyczne. Karolina przez kilka lat mieszkała w Dubaju. "— Na początku było świetnie. Później zaczęło się psuć". Przedstawiamy fragment książki "Dubaj. Miasto innych ludzi". Anny Dudzińskiej, która ukazała się nakładem wydawnictwa Marginesy.

Tagi: Dubaj, Rzym
Źródło: podroze.onet.pl

W powietrzu z najlepszym pilotem świata. "Mój błędnik szaleje"

26.05.2023 15:45

Łukasz Czepiela jako pierwszy w historii pilot wylądował samolotem na helipadzie wieżowca Burdż Al Arab w Dubaju. O tym, jak zaczęła się jego przygoda z akrobacjami lotniczymi, opowiedział Mieszkowi Rozpędowskiemu z Wirtualnej Polski. - Wielu ludzi nie uwierzy, ale na początku moim największym wyzwaniem była choroba lokomocyjna. Wymiotowałem prawie na każdym locie – mówił. Łukasz Czepiela zabrał naszego dziennikarza do samolotu, którym lądował na wieżowcu w Dubaju i zademonstrował kilka akrobacji. - Mój błędnik szaleje, ale czad naprawdę – mówił w Mieszko, który w trakcie całej podróży przynajmniej 10 razy wydusił z siebie "wow”. - Byłem przerażony, bo nie wiedziałem, czego się spodziewać.

Tagi: Dubaj, LOT
Źródło: turystyka.wp.pl

Rosjanie chcą zbudować „mały Dubaj” nad Bałtykiem, tuż obok naszej granicy

22.05.2023 18:13

Andrej Jermak, minister kultury i turystyki regionu królewieckiego, udzielił niedawno dużego wywiadu dla rosyjskiej agencji RIA Nowosti na temat planów poprawy warunków wypoczynku dla odwiedzających Królewiec turystów. Minister zapowiedział budowę "drugiego Dubaju" nad Bałtykiem. W pobliżu wsi Jantarnyj przeznaczono już 500 hektarów na luksusowy ośrodek wypoczynkowy.

Tagi: Dubaj, Rosja
Źródło: podroze.onet.pl

Loty do ZEA + tydzień w Dubaju na statku Queen Elizabeth 2 za 1456 zł!

18.05.2023 15:08

Wyloty do ZEA z Katowic. Cena 1456 zł za osobę przy dwóch osobach podróżujących. Zawiera przeloty i zakwaterowanie. Suma nie zawiera transferów oraz ubezpieczenia.

Tagi: Dubaj, Loty, LOT
Źródło: www.lastminuter.pl

"Obrzydliwe" miejsce w klasie biznesowej. Pasażer pozywa linie Emirates

16.05.2023 18:43

Jedne z największych linii lotniczych znów będą miały kłopoty. 20-letni mieszkaniec Perth, który kupił usługę w klasie biznesowej, pozywa dubajskie linie za niespełnienie standardów.

Źródło: turystyka.wp.pl

reklama
Booking.com INT
Kontakt z nami