Wiadomości z tagiem Hiszpania  RSS
Susza i dziki w Hiszpanii doprowadziły do odkrycia przedmiotu sprzed 2 tys. lat

23.02.2024 12:11

Niewielki instrument dęty sprzed ponad 2 tys. lat znaleziono w Andaluzji, na południu Hiszpanii. Odkryto go przy jednym z wysychających stawów, do czego przyczyniły się m.in. szukające pokarmu dziki.

Źródło: podroze.onet.pl

Niesamowite miasto nad przepaścią. W pobliżu 40 wulkanów

22.02.2024 9:56

Prawie 2 miliony Polaków odwiedziło Hiszpanię w 2023 r. Niewielu z nich dotarło jednak do katalońskiej perełki, jaką jest Castellfollit de la Roca. Miasteczko wyróżnia się niesamowitym położeniem. Poznajcie je bliżej.

Źródło: turystyka.wp.pl

Groźny gangster z Polski, aresztowany w luksusowym hiszpańskim kurorcie

19.02.2024 18:11

Mężczyzna uciekający przed wymiarem sprawiedliwości w Polsce został zatrzymany w Benidormie w Hiszpanii. Władze polskie wydały na niego Europejski Nakaz Aresztowania za szereg poważnych przestępstw, w tym oszustwa, fałszowanie dokumentów, handel fałszywymi dokumentami, zorganizowany napad z bronią, porwanie, nielegalne przetrzymywanie i branie zakładników.

Źródło: podroze.onet.pl

Wyspy Kanaryjskie last minute: czarterowe loty na Fuerteventurę z dużym bagażem za 599 zł

18.02.2024 18:28

Wyloty do Hiszpanii z 2 miast w Polsce.

Źródło: www.lastminuter.pl

Hiszpania zachwyca! Poznajcie 17 unikatowych miejsc UNESCO: katedra pośrodku meczetu, wiszące domy, cuda natury i inne niespodzianki

18.02.2024 17:01

Lista miejsc UNESCO w Hiszpanii liczy aż 50 pozycji. Żeby ułatwić wam wyb&oór najciekawszych zakątk&oów, najwspanialszych zabytk&oów i najpiękniejszych cud&oów natury, jakie można zobaczyć w tym kraju w czasie urlopu, wyszukaliśmy dla was 17 wyr&oóżniających się atrakcji. Przekonajcie się, kt&oóre miejsca z listy UNESCO w Hiszpanii najbardziej warto odwiedzić.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Czerwona linia na hiszpańskich drogach ma zmniejszyć liczbę wypadków

17.02.2024 0:11

Główna Dyrekcja Ruchu Drogowego (DGT) w Hiszpanii rozpoczęła wdrażanie nowych sposobów przeciwdziałania wypadkom drogowym. Na popularnej wśród turystów trasie w Andaluzji, na południu kraju, pojawiła się pierwsza czerwona linia, która przestrzega kierowców przed manewrem wyprzedzania.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Kontakt z nami