Wiadomości z tagiem IMGW  RSS
Potężny atak cyklonów na Polskę rozpocznie się dziś. Śnieżyce i wichury storpedują kraj?

31.01.2023 14:30


Rekordowo niskie temperatury i niewiarygodne śnieżyce sieją spustoszenie w południowo wschodniej Azji, ale wszystko wskazuje na to, że niebezpieczna pogoda zbliża się również do Polski. Mieszkańcy wielu regionów doświadczą silnych śnieżyc, a także potężnych wichur. Wszystko to za sprawą frontów atmosferycznych, które wkroczą do naszego kraju z zachodu – jeden po drugim. Opady śniegu pozostaną z nami aż do weekendu. IMGW nie czeka i już wydaje ostrzeżenia.

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Tam śniegu nie brakuje. "Powinniśmy się udać na południe"

26.01.2023 15:38

W Tatrach panują idealne warunki dla miłośników białego szaleństwa, którzy mogą skorzystać z tamtejszych tras zjazdowych — w tym na Kasprowym Wierchu, gdzie pokrywa śnieżna ma niemal 130 cm grubości. Niestety, białego puchu nie znajdziemy we wszystkich zakątkach Polski. Jak mówiła w programie "Newsroom WP" Dorota Pacocha z IMGW-PIB, w poszukiwaniu śniegu powinniśmy się udać na południe. — Na obszarach podgórskich i w górach temperatura będzie ujemna przeważnie w nocy. W ciągu dnia będzie ona na delikatnym minusie bądź w okolicach zera, więc powinny się te warunki utrzymać przez najbliższe dni — wyjaśniła synoptyczka.

Źródło: turystyka.wp.pl

Atak zimy grozi paraliżem. "Najtrudniejsza będzie najbliższa doba"

21.01.2023 12:13

Obfite opady śniegu mogą spowodować paraliż komunikacyjny. Mieszkańcy południa i południowego wschodu powinni przygotować się na przerwy w dostawach prądu z powodu uszkodzeń sieci energetycznej – ostrzega synoptyk IMGW Michał Folwarski. Lepiej powstrzymać się też z powrotami z ferii do niedzieli lub poniedziałku, opady będą znacznie słabsze" – radzi.

Tagi: Rzym, IMGW
Źródło: podroze.onet.pl

Potężne śnieżyce i mróz zaatakują. Tu spadnie 30 cm śniegu

19.01.2023 9:05


Załamanie pogody w Polsce przyniesie ze sobą intensywne opady śniegu, oblodzenia i ujemne temperatury. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy czekali na powrót zimy z uwagi na ferie zimowe. Miejscami zrobi się jednak niebezpiecznie. IMGW wydało liczne ostrzeżenia. Gdzie sytuacja będzie najgorsza? Gdzie spadnie śnieg w Polsce? Sprawdź prognozę pogody na czwartek 19 stycznia 2023.

Źródło: pogoda.interia.pl

Mróz potrzyma do niedzieli. Szansa na białe święta

19.01.2023 6:13


Mrozy nie ustępują i potrzymają do niedzieli. - Potem czeka nas szybie ocieplenie, topniejący śnieg sprawi przyrost wód w rzekach, co grozi podtopieniami - mówi rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski. Jak jednak przyznaje, jest szansa na białe święta na wschodzie i południu.

Tagi: Rzym, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Mróz w Polsce. Zamość biegunem zimna

19.01.2023 0:16


W środę rano najzimniej było w Zamościu. Tam termometry pokazały –17 st. C. W nocy z kolei temperatura przy gruncie wynosiła nawet -24 stopnie. Najcieplej było na Helu, ale też poniżej zera - poinformował IMGW w środę na Twitterze. Mroźnie będzie także w środowe popołudnie. Na północnym wschodzie temperatura wyniesie - 8 stopni, a w nocy - 16. Około 4 cm śniegu spadnie na Śląsku i Opolszczyźnie.

Tagi: Polska, SPA, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Zima zaskoczyła kierowców. Poważne utrudnienia i wypadki

18.01.2023 18:14


Atak zimy dotknął przede wszystkich kierowców. IMGW wydał alerty o intensywnych opadach śniegu dla południowo-wschodniej i centralnej części kraju. Utrudnienia występują m.in. na trasach lubelskiej komunikacji miejskiej, która przez nieprzystosowane do warunków pogodowych samochody osobowe i ciężarowe notuje do 30 minut opóźnienia. Policja apeluje o ostrożność na drogach.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Niż Denise nad Polską. IMGW ostrzega: Jeszcze dziś śnieżyce i gołoledź

18.01.2023 12:15


Obfite opady śniegu, gołoledź, mgły - na to muszą przygotować się mieszkańcy wschodniej i południowej Polski. Miejscami spadnie nawet 10 centymetrów białego puchu. Wszystko za sprawą niżu Denise, który przybył do kraju znad Morza Śródziemnego. W zachodniej części kraju będą występować gęste mgły, które ograniczą widoczność.

Tagi: Polska, SPA, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

reklama
Kontakt z nami