Wiadomości z tagiem IMGW  RSS
Nadchodzi załamanie pogody: W środę burze z gradem

06.06.2023 13:40


Każdy kolejny dzień to coraz większe ryzyko kontaktu z gwałtownymi zjawiskami, które zajmują coraz rozleglejsze obszary kraju. W środę będzie ich jeszcze więcej niż we wtorek. Mieszkańcy kolejnych województw muszą się przygotować na burze, które lokalnie mogą też przynieść ulewy i grad. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Sprawdź, gdzie w środę trzeba szczególnie uważać.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Raptowna zmiana pogody: Burze i gradobicie we wtorek

06.06.2023 9:20


Miłośnicy pięknej pogody mogą mieć powody do niepokoju. Od wtorku aura zaczyna się zmieniać na mniej przyjazną. IMGW ostrzega przed burzami, które przyniosą grad, intensywne deszcze i silny wiatr. Mieszkańcy pięciu województw powinni się mieć na baczności. Dowiedz się, jakiej pogody można się spodziewać we wtorek.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Gwałtowna zmiana pogody: We wtorek burze z gradem

05.06.2023 17:40


Nadciągająca nad Polskę od południa zatoka niżowa przynosi zmianę pogody. Szczególnie mocno zaczniemy ją odczuwać od wtorku, kiedy w dużej części kraju pojawią się burze. Mieszkańcy czterech województw będą musieli mieć się na baczności. IMGW przygotował ostrzeżenia dotyczące gwałtownych wyładowań atmosferycznych, którym może towarzyszyć grad.

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Pogoda nieprzyjemnie nas zaskoczy? Taki będzie weekend

02.06.2023 12:49


Nadchodzący weekend zapowiada się pogodnie i przeważnie bez większych opadów deszczu. Jednak nadciągające nad Polskę chłodne masy powietrza z północy sprawią, że temperatura będzie odczuwalnie niższa. Sprawdź prognozę pogody na sobotę i niedzielę sporządzoną przez specjalistów z IMGW i dowiedz się, gdzie będzie najchłodniej.

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Atak chłodu: Nadciągają przymrozki

01.06.2023 14:43


Choć pierwszy dzień czerwca powitał nas piękną, słoneczną pogodą, to wkrótce może nas czekać nieprzyjemna niespodzianka. Musimy się przygotować na zmianę warunków: IMGW wydał ostrzeżenia dotyczące przymrozków. W niektórych miejscach Polski zrobi się naprawdę zimno.

Tagi: Polska, Rzym, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Czeka nas mroźna noc. IMGW wydał ostrzeżenie

30.05.2023 18:33


Najbliższa noc będzie na tyle chłodna, że IMGW przygotowało ostrzeżenie meteorologiczne dla pewnego obszaru Polski. Sprawdź, gdzie w nocy z wtorku na środę mogą pojawić się temperatury poniżej zera. Informujemy też, jaka będzie pogoda w środę oraz do kiedy mogą potrwać nocne przymrozki.

Tagi: Polska, Rzym, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Niepokojący trend. Groźnie zwłaszcza na północy kraju

29.05.2023 13:05


IMGW ostrzega, że w całej Polsce rośnie zagrożenie pożarowe. W niektórych miejscach z powodu słonecznej pogody i braku deszczu zagrożenie może być nawet ekstremalne. Zobacz, w których rejonach kraju sytuacja może być najgorsza. Dowiedz się też, czy grozi nam w najbliższym czasie fala upałów.

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Poniedziałek pogodny, ale w kilku miejscach pogoda zaskoczy

29.05.2023 9:28


Weekend był ciepły i pogodny. W poniedziałek również będzie można cieszyć się piękną pogodą oraz temperaturą powyżej 20°C. Tak będzie w większości kraju, jednak IMGW ostrzega, że w niektórych rejonach będzie padać, a nawet grzmieć. Sprawdź prognozę pogody na poniedziałek i zobacz, czego się spodziewać po wyjściu z domu.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Burze z gradem w Polsce. IMGW ostrzega

24.05.2023 9:51


Środa to kolejny dzień, w którym trzeba się liczyć z burzami. IMGW ostrzega przed wyładowaniami atmosferycznymi z gradem i intensywnymi opadami deszczu. Gdzie można spodziewać się burz? Parasole powinni przygotować mieszkańcy sześciu województw.

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Pogoda stanęła na głowie. "Biegun zimna" stał się czerwoną wyspą. Rzecznik IMGW komentuje

28.04.2023 12:13

Suwałki, znane jako "polski biegun zimna", ponieważ temperatura zwykle jest tam niższa niż w głębi kraju, a nawet na Podhalu, ostatnio zaskakują. W kwietniu pogoda stanęła tam na głowie i miasto znane z chłodu częściej pojawia się w rankingu najcieplejszych, natomiast biegun zimna przesunął się do regionów zachodnich i południowych. W rozmowie z Onetem IMGW wyjaśnia przyczynę tego ciekawego zjawiska.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Booking.com INT
Kontakt z nami