Booking.com INT
Wiadomości z tagiem IMGW  RSS
Weekend w Trójmieście pod znakiem upałów i sinic

13.08.2022 18:13

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed upałami dla większości powiatów w Pomorskiem w weekend. Niższe temperatury będą jedynie nad samym morzem. Mimo plażowej pogody nie można jednak korzystać z większości kąpielisk w Trójmieście, ponieważ zakwitły sinice.

Tagi: IMGW
Źródło: podroze.onet.pl

Upalny czwartek. Nawet 36 stopni Celsjusza

04.08.2022 8:18


Czwartek będzie dniem zdecydowanie upalnym. Najcieplej będzie na zachodzie, gdzie termometry wskażą nawet 36 stopni Celsjusza. W centrum także ciepło, tam 30 stopni - prognozuje synoptyk IMGW Dorota Pacocha. Dla większości kraju wydano ostrzeżenia meteorologiczne.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Burze na południu Polski. Miejscami pojawi się grad

29.07.2022 8:39


Burze z gradem mogą wystąpić w piątek w czterech województwach - ostrzegają synoptycy z IMGW. Pogorszenia pogody spodziewamy się na południu Polski. Miejscami pojawi się grad. Uważać muszą turyści w Tatrach.

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Dwa regiony z rekordowym upałem. Ma być prawie 40 stopni Celsjusza

21.07.2022 8:19


Czwartek będzie kolejnym dniem upalnej pogody w Polsce. Najgoręcej ma być na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce, gdzie temperatury zbliżą się do rekordowych poziomów. W tych regionach spodziewana jest temperatura do 38 stopni Celsjusza - podał synoptyk IMGW Kamil Walczak. Lokalnie termometry pokażą nawet o kreskę wyżej - do 39 stopni. W drugiej części dnia i w nocy spodziewane są burze.

Źródło: pogoda.interia.pl

Prognoza pogody. Do Polski wracają wysokie temperatury

18.07.2022 6:37


W poniedziałek od zachodu do Polski zacznie napływać ciepłe powietrze i na Dolnym Śląsku termometry wskażą już do 28 stopni Celsjusza - powiedziała Ilona Bazyluk, synoptyk IMGW-PIB. We wtorek na zachodzie kraju możliwe są już temperatury powyżej 30 stopni.

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Pogoda: Intensywne burze i wiatr do 90 km/h

05.07.2022 7:12


We wtorek w ciągu dnia na południowym wschodzie możemy spodziewać się intensywnych burz, w czasie których wiatr w porywach może osiągnąć nawet 90 km/h - podała synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Burze i ochłodzenie. Termometry pod koniec tygodnia wskażą 22 stopnie

04.07.2022 12:53


W najbliższym tygodniu spodziewane są burze z silnymi porywami wiatru i ochłodzenie. Po rekordowych temperaturach możemy spodziewać się ochłodzenia o około 10 stopni. To jednak nie koniec - w najbliższy weekend słupki rtęci wskażą maksymalnie 22 stopnie. - Wracamy do takiego normalnego lipca - tłumaczy Interii Emilia Szewczak z IMGW i dodaje: "To będzie wytchnienie od upałów".

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Prognoza pogody: Nadciąga front z burzami i deszczem

04.07.2022 6:46


- Od północnego zachodu w głąb kraju będzie dzisiaj przechodził front atmosferyczny z burzami i deszczem, za którym do Polski napłynie nieco chłodniejsze powietrze - mówi Kamil Walczak, synoptyk IMGW-PIB. W czasie burz możliwe opady deszczu do około 20 litrów na metr kwadratowy, grad oraz silny wiatr.

Tagi: Polska, Litwa, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

IMGW ostrzega przed upałem do 37 stopni i burzami z gradem

30.06.2022 6:44


Do 37 stopni Celsjusza pokażą termometry w południowo-wschodniej Polsce - ostrzega IMGW. Alerty wydano dla 14 województw. W województwie kujawsko-pomorskim przejdą burze z gradem.

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

reklama
Kontakt z nami