Wiadomości z tagiem IMGW  RSS
Rekordowe upały w Polsce. Jak będzie wyglądać najbliższy weekend?

25.06.2022 10:56


IMGW ostrzega, że w całej Polsce w niedzielę można się spodziewać temperatury maksymalnej występującej rzadziej niż raz na 20 lat. To efekt napływu ciepłego powietrza z południowego zachodu. Ostrzeżenia o upałach w ciągu najbliższych dni rozszerzane są o kolejne województwa.

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Pierwsze skutki burzowego frontu nad Polską

20.06.2022 15:31


Nad Polską szaleją burze. IMGW wydał ostrzeżenia dla większości kraju, a internauci już wymieniają się zdjęciami ze skutków burz w ich regionach. Tylko do godz. 17 strażacy odebrali 400 zgłoszeń dotyczących usuwania skutków burz, najczęściej straż była wzywana w woj. śląskim, woj. opolskim i woj. wielkopolskim. Jak podał dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej w Opolu w miejscowości Skrzypiec wiatr zerwał dach z domu jednorodzinnego.

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Nadciągają gwałtowne burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenia

19.06.2022 21:43


Po fali upałów do Polski zaczyna napływać chłodniejsze powietrze polarno-morskie. W poniedziałek w wielu regionach kraju spadnie deszcz. Prognozowane są także gwałtowne burze z gradem i wiatr, którego prędkość może sięgać 100 km/h.

Tagi: Polska, SPA, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Prognoza pogody: Przed nami ekstremalnie ciepła niedziela

18.06.2022 20:30


To będzie ekstremalnie gorąca niedziela - zapowiada Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej i wydaje ostrzeżenia. - Strefa upałów z gorącym powietrzem znad Afryki obejmie większą część kraju. Lokalnie termometry mogą wskazać 36-38 stopni Celsjusza - powiedział Mateusz Barczyk z IMGW. Z kolei w poniedziałek czekają nas równie gwałtowne spadki temperatur.

Tagi: Afryka, SPA, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Fala upałów. Nawet 35 stopni

18.06.2022 12:31


W sobotę na zachodzie kraju będzie bardzo gorąco, nawet 35 stopni Celsjusza. IMGW wydał ostrzeżenia przed wysokimi temperaturami. - W niedzielę słonecznie i jeszcze cieplej, upały będą w całym kraju - przekazał dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Ogrodnik.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Weekend z bardzo wysoką temperaturą. W niedzielę burze

17.06.2022 13:50


Zapowiada się bardzo ciepły weekend. Na termometrach w niektórych regionach będzie ponad 30 st. C. W niedzielę również upalnie, ale burzowo - informuje IMGW.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Pierwsza fala upałów w tym roku już w weekend. IMGW alarmuje

16.06.2022 15:45


Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają, że w nadchodzący weekend doświadczymy pierwszej fali upałów w tym roku. Termometry pokażą ponad 30 stopni Celsjusza.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Pogoda na Boże Ciało. Miejscami burze z gradem

16.06.2022 6:34


Czwartek ma być dniem z umiarkowanym i dużym zachmurzeniem. Popadać może w całym kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał też ostrzeżenia przed burzami z gradem i podtopieniami. Burze spodziewane są w pasie od Dolnego Śląska, Małopolski po Suwalszczyznę, Podlasie. Jak podała synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska, te z gradem mogą wystąpić na południowym zachodzie.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Idzie ocieplenie, możliwe też gwałtowne opady

15.06.2022 6:39


W środę w ciągu dnia będzie przybywało chmur, z których po południu może spaść przelotny deszcz. Temperatura miejscami wyniesie nawet 25 st. C - powiedziała synoptyczka IMGW Ewa Łapińska. W czwartek temperatura maksymalna sięgnie 27 st. C, miejscami możliwe burze i opady. Potem będzie jeszcze cieplej. Długi weekend czerwcowy upłynie pod znakiem upału.

Tagi: LOT, SPA, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

IMGW zapowiada sztorm na Bałtyku. 8 w skali Beauforta

14.06.2022 15:34


Synoptycy przewidują wiatr wiejący nad Bałtykiem w porywach do nawet 8 w skali Beauforta. Wydano ostrzeżenie drugiego stopnia o sztormie we wschodniej części strefy brzegowej.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

reklama
Kontakt z nami