Wiadomości z tagiem IMGW  RSS
Burze wracają z wielką mocą. Upału też nie zabraknie

12.07.2024 9:00


Nawałnice nie dadzą nam spokoju również w piątek. Synoptycy wydali ostrzeżenia przed burzami, ulewami i upałem dla niemal całego kraju. W niektórych miejscach zjawiska są tak silne, że obowiązuje tam alert IMGW najwyższego stopnia. Sprawdź prognozę pogody na piątek i dowiedz się, gdzie warunki będą najgorsze.

Tagi: Niemcy, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Pogoda latem nie będzie się hamować. Potem zdecydowana zmiana

11.07.2024 11:18


Pogoda będzie upalna nie tylko w lipcu, ale też w sierpniu. Kolejny miesiąc będzie cieplejszy niż zwykle, tak jak wrzesień. Potem jednak nadejdzie prawdziwa jesień, z wieloma deszczowymi dniami. Poznaj długoterminową prognozę pogody IMGW na najbliższe miesiące i dowiedz się, czego się spodziewać w tym czasie.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Polska na pomarańczowo. Rozpoczyna się gorąca fala

09.07.2024 8:52


Ruszyła fala potężnych upałów. Z tego powodu dla zdecydowanej większości kraju synoptycy wydali alerty IMGW drugiego stopnia. Choć dzień będzie bardzo słoneczny i pogodny, w kilku miejscach nie zabraknie burz, które lokalnie mogą przynieść grad. W nocy lokalnie będzie można poczuć się jak w tropikach. Sprawdź prognozę pogody na wtorek.

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Dominik zmienia sytuację. Będą jednak niespokojne miejsca

08.07.2024 9:38


Burze i nawałnice przetoczą się przez południową część Polski. Ponieważ mogą być bardzo silne, w trzech województwach wydano alerty IMGW pierwszego i drugiego stopnia. Oprócz tego obowiązuje też alert RCB. W reszcie kraju będzie spokojnie i ciepło. Sprawdź prognozę pogody na poniedziałek.

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Claudio niesie zmiany. Odczujemy je w środę

03.07.2024 8:54


Szykuje się ciekawy dzień. Środa będzie dosyć chłodna i w wielu miejscach deszczowa, ale przynajmniej unikniemy burz. To zasługa wyżu Claudio, który przynosi uspokojenie aury. Mimo wszystko na Pomorzu obowiązuje alert IMGW drugiego stopnia. Sprawdź prognozę pogody na środę.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Cały kraj w dwóch alertach. Wyjątkowa sytuacja

28.06.2024 9:25


Pogoda w piątek weźmie nas w prawdziwe kleszcze. Zagrożeniem będzie potężny upał, z temperaturami do 33 stopni Celsjusza, a także gwałtowne burze i ulewy. Miejscami może spaść do 50 mm wody, co grozi lokalnymi podtopieniami. Powieje też porywisty wiatr, osiągający 100 km/h. Wydano pomarańczowe alerty IMGW drugiego stopnia dla całej Polski. Sprawdź prognozę pogody na piątek.

Tagi: Polska, SPA, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Fala upałów dociera do Polski. Wydano pierwsze alerty

26.06.2024 9:44


Zaczęło się. Do Polski wkracza upał, który prędko nie ustąpi. W ciągu dnia termometry na południu kraju pokażą około 30 stopni Celsjusza. Pojawią się też burze, niosące między innymi grad. Od rana w dziewięciu województwach obowiązują alerty IMGW pierwszego i drugiego stopnia. Sprawdź prognozę pogody na środę.

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Słońce zdobywa przewagę. W Polsce rządzi wyż

25.06.2024 8:54


Burze zrobią sobie wolne. We wtorek ominą one nasz kraj, a deszczu będzie jak na lekarstwo. Dzień będzie spokojny i ciepły, z temperaturami dochodzącymi do 27 stopni Celsjusza. Sprawdź prognozę pogody na wtorek przygotowaną przez synoptyków z IMGW.

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Kraków reaguje na ostrzeżenie IMGW. Dorożki znikną z Rynku Głównego

19.06.2024 12:11

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) alarmuje: nadchodzą upały. Wśród regionów, które mają poczuć pełnię letniego słońca, jest województwo małopolskie. W odpowiedzi na to ostrzeżenie, krakowski urząd miasta podjął decyzję o zamknięciu postoju dorożek na Rynku Głównym.

Tagi: Miami, IMGW
Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Baner Fuksiarz
Kontakt z nami