Wiadomości z tagiem IMGW  RSS
Zima zaskoczyła kierowców. Poważne utrudnienia i wypadki

24.11.2022 10:45


Atak zimy dotknął przede wszystkich kierowców. IMGW wydał alerty o intensywnych opadach śniegu dla południowo-wschodniej i centralnej części kraju. Utrudnienia występują m.in. na trasach lubelskiej komunikacji miejskiej, która przez nieprzystosowane do warunków pogodowych samochody osobowe i ciężarowe notuje do 30 minut opóźnienia. Policja apeluje o ostrożność na drogach.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Niż Denise nad Polską. IMGW ostrzega: Jeszcze dziś śnieżyce i gołoledź

23.11.2022 15:41


Obfite opady śniegu, gołoledź, mgły - na to muszą przygotować się mieszkańcy wschodniej i południowej Polski. Miejscami spadnie nawet 10 centymetrów białego puchu. Wszystko za sprawą niżu Denise, który przybył do kraju znad Morza Śródziemnego. W zachodniej części kraju będą występować gęste mgły, które ograniczą widoczność.

Tagi: Polska, SPA, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Najcieplejszy od 30 lat 1 listopada. Tam wciąż kąpią się w morzu

31.10.2022 6:49

IMGW zapowiedziało, że czeka nas w Polsce rekordowo ciepły Dzień Wszystkich Świętych. Termometry pokażą nawet 21 st. Celsjusza. Świetna pogoda jest także we Włoszech - kąpiele w morzu, opalanie na plaży, pikniki i tłumy jak latem - tak wygląda w Italii długi weekend.

Tagi: Polska, Itaka, IMGW
Źródło: turystyka.wp.pl

Weekend w Trójmieście pod znakiem upałów i sinic

13.08.2022 18:13

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed upałami dla większości powiatów w Pomorskiem w weekend. Niższe temperatury będą jedynie nad samym morzem. Mimo plażowej pogody nie można jednak korzystać z większości kąpielisk w Trójmieście, ponieważ zakwitły sinice.

Tagi: IMGW
Źródło: podroze.onet.pl

Upalny czwartek. Nawet 36 stopni Celsjusza

04.08.2022 8:18


Czwartek będzie dniem zdecydowanie upalnym. Najcieplej będzie na zachodzie, gdzie termometry wskażą nawet 36 stopni Celsjusza. W centrum także ciepło, tam 30 stopni - prognozuje synoptyk IMGW Dorota Pacocha. Dla większości kraju wydano ostrzeżenia meteorologiczne.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Burze na południu Polski. Miejscami pojawi się grad

29.07.2022 8:39


Burze z gradem mogą wystąpić w piątek w czterech województwach - ostrzegają synoptycy z IMGW. Pogorszenia pogody spodziewamy się na południu Polski. Miejscami pojawi się grad. Uważać muszą turyści w Tatrach.

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Dwa regiony z rekordowym upałem. Ma być prawie 40 stopni Celsjusza

21.07.2022 8:19


Czwartek będzie kolejnym dniem upalnej pogody w Polsce. Najgoręcej ma być na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce, gdzie temperatury zbliżą się do rekordowych poziomów. W tych regionach spodziewana jest temperatura do 38 stopni Celsjusza - podał synoptyk IMGW Kamil Walczak. Lokalnie termometry pokażą nawet o kreskę wyżej - do 39 stopni. W drugiej części dnia i w nocy spodziewane są burze.

Źródło: pogoda.interia.pl

Prognoza pogody. Do Polski wracają wysokie temperatury

18.07.2022 6:37


W poniedziałek od zachodu do Polski zacznie napływać ciepłe powietrze i na Dolnym Śląsku termometry wskażą już do 28 stopni Celsjusza - powiedziała Ilona Bazyluk, synoptyk IMGW-PIB. We wtorek na zachodzie kraju możliwe są już temperatury powyżej 30 stopni.

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

reklama
Kontakt z nami