Wiadomości z tagiem IMGW  RSS
Alerty dla dziewięciu województw. W ten weekend nawet 20 centymetrów śniegu

17.11.2023 18:11

IMGW wydało alert pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu dla dziewięciu województw. Pogoda w całej Polsce nie będzie dla nas łaskawa przez cały weekend. Synoptyk zaznaczył, że chłodne powietrze dotarło już do Polski. — Już dwie noce temu można było to zobaczyć, gdyż temperatury przy gruncie spadły poniżej zera. To chłodne powietrze rozgości się przez kilka kolejnych dni — wyjaśnił rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

Tagi: Polska, SPA, IMGW
Źródło: podroze.onet.pl

Zagrożenie lawinowe w Tatrach i 40 cm śniegu na Kasprowym. TPN ostrzega

16.11.2023 18:11

Na Kasprowym Wierchu leży już ponad 40 cm śniegu, a na kolejne dni zapowiadane są kolejne duże opady. W nocy z piątku na sobotę w górach może spaść do 20 cm śniegu, a temperatura na szczytach spadnie do 10 st. mrozu – informuje IMGW.

Tagi: SPA, IMGW
Źródło: podroze.onet.pl

Niezwykłe wichury szaleją w Tatrach. IMGW mówi o ewenemencie

14.11.2023 18:11

Choć w tym roku mamy wyjątkowo ciepłą jesień, często towarzyszą nam silne opady i wichury. Wiatr szczególnie mocno daje się we znaki w Tatrach — wynika z informacji przekazanych przez kierownika stacji meteorologicznej IMGW w Zakopanem Pawła Parzuchowskiego, którego cytuje RMF 24. Co więcej, na razie nic nie wskazuje na rychłe uspokojenie aury. W górach zapowiadane są następne załamania.

Tagi: Zakopane, IMGW
Źródło: podroze.onet.pl

W Tatrach coraz więcej śniegu i bardzo trudne warunki

08.11.2023 12:11

W Tatrach przybywa śniegu. Na Kasprowym Wierchu leży już 13 cm, a w Dolinie Pięciu Stawów Polskich 10 cm białego puchu – informuje w środę IMGW. Od soboty zapowiadane są w Tatrach duże opady śniegu, a temperatura na szczytach spadnie do ok. 10 st. mrozu.

Tagi: Polska, SPA, IMGW
Źródło: podroze.onet.pl

Specyficzny czas w górach. "Ludzie są skłonni do gwałtowniejszych zachowań"

26.10.2023 8:55

"Ze względu na porywisty wiatr odradza się wszelkich wyjść w góry" - takie komunikaty TPN to stały punkt jesieni w Tatrach, gdy najczęściej szaleje halny. W miniony weekend silny wiatr zniszczył słynne drewniane WC pod Rysami, ale siła żywiołu była daleka od rekordowej. O halnym w Tatrach rozmawiamy z ekspertami z TPN i IMGW.

Tagi: IMGW
Źródło: turystyka.wp.pl

W Tatrach wieje z ogromną prędkością. W Zakopanem powalone drzewa

20.10.2023 18:11

Nawet 125 km na godz. osiągał w piątek późnym popołudniem huraganowy wiatr w Tatrach – wynika z danych IMGW. W Zakopanem silny wiatr powala gałęzie, drzewa i ogrodzenia.

Tagi: Zakopane, IMGW
Źródło: podroze.onet.pl

Pierwszy śnieg na Suwalszczyźnie

20.10.2023 18:11

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem na Suwalszczyźnie wydał w piątek IMGW. Nad ranem w Suwałkach i okolicy spadł pierwszy śnieg.

Tagi: SPA, IMGW
Źródło: podroze.onet.pl

Wraca polska złota jesień, w sobotę na południu rekordowe temperatury

20.10.2023 12:11

Wraca ciepła, polska złota jesień. W sobotę na południu rekordowo wysokie temperatury, nawet do 21-22 stopni, na północy zdecydowanie chłodniej i niebezpiecznie — powiedział rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: podroze.onet.pl

W piątek dwa oblicza jesieni: na południu przyjemnie, na północy chłód i deszcz

20.10.2023 12:11

W piątek na północy powietrze pochodzenia arktycznego, a na południu zwrotnikowego. Dwie zupełnie inne masy powietrza. Na południu bardzo ciepła, przyjemna, pokazująca jesień w tym lepszym obliczu, a na północy zdecydowanie inna twarz jesieni, chłodniejsza, bardziej zimowa — powiedział rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

Tagi: IMGW
Źródło: podroze.onet.pl

Niespokojna pogoda nad Bałtykiem. IMGW ostrzega

16.10.2023 12:11

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia przed silnym wiatrem w powiecie słupskim. Hydrolodzy przewidują także wzrost poziomu wody w Bałtyku.

Tagi: IMGW
Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Kontakt z nami