Wiadomości z tagiem Iran  RSS
City break w Tiranie za 250 zł. W cenie loty + 3 noclegi

25.11.2023 10:13

Wylot do Albanii z Krakowa na pokładzie samolotu Wizz Air. Cena 250 zł za osobę przy dwóch osobach podróżujących. Zawiera przeloty i zakwaterowanie. Suma nie zawiera transferów oraz ubezpieczenia.

Źródło: www.lastminuter.pl

Wiosna na Minorce: 4* Globales Almirante Farragut z all inclusive za 2190 zł

23.11.2023 15:31

Wylot do Hiszpanii z Warszawy. Hotel znajduje się na niewielkim klifie, w malowniczej scenerii. Oferuje basen, tenis stołowy, pokój gier i zabaw, plac zabaw, przedstawienia oraz muzykę na żywo.

Źródło: www.lastminuter.pl

HIT: Tanie loty do Iranu z Polski od 314 zł!

21.11.2023 8:33

Wyloty do Teheranu z Krakowa.

Źródło: www.lastminuter.pl

Poleciałem do Iranu linią z "czarnej listy". Było jakby luksusowo

08.11.2023 0:11

W Islamskiej Republice Iranu samolot to bardzo popularny środek lokomocji. Znaczne odległości dzielące Irańskie miasta i metropolie oraz brak alternatywnych środków transportu w podróżach zagranicznych sprawia, że samoloty latają często i gęsto zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych.

Tagi: Loty, LOT, Iran
Źródło: podroze.onet.pl

Polscy seniorzy wyruszyli w ponad dwumiesięczną podróż. "Można" [WYWIAD]

07.11.2023 12:11

— Ja mam 64 lata, a Edek 66. Jesteśmy już w tym wieku, że człowiek, jak się rano budzi i nic go nie boli, to znaczy, że umarł — śmieje się Marek Tymiec, który razem ze swoim przyjacielem właśnie wrócili z podróży kamperem do Iranu. W rozmowie z Onetem opowiada o przygotowaniach, opisuje największe zaskoczenia na trasie i przekonuje, że bez względu na wiek i ograniczenia — "można".

Tagi: Iran
Źródło: podroze.onet.pl

Irańska kobieta skazana na śmierć za cudzołóstwo

04.11.2023 12:11

Irański sąd skazał kobietę na śmierć za cudzołóstwo. Reżim jest krytykowany na arenie międzynarodowej, ponieważ liczba egzekucji gwałtownie wzrosła. W Iranie kara śmierci grozi również homoseksualistom.

Tagi: Iran
Źródło: podroze.onet.pl

Starożytne perskie "lodówki" yakhchāl z Iranu. Jak to działało?

03.11.2023 0:11

Yakhchāl, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza "lodowy dołek", to starożytne konstrukcje, które były używane w Persji (obecnie Iran) do przechowywania lodu i żywności. Te niezwykłe budowle, które powstały już w 400 roku p.n.e., są dowodem na zaawansowane umiejętności inżynieryjne starożytnych Persów.

Tagi: Lodowce, Iran
Źródło: podroze.onet.pl

Ambasada USA w Iranie jak kapsuła czasu

02.11.2023 18:11

Trudno przeoczyć byłą ambasadę Stanów Zjednoczonych w centrum stolicy Iranu, Teheranu, ponieważ jest ona pokryta dosadnymi antyamerykańskimi muralami.

Tagi: USA, Iran
Źródło: podroze.onet.pl

Tajlandia negocjuje z Hamasem. Uprowadzili 22 obywateli

02.11.2023 12:11

Władze Tajlandii rozpoczęły bezpośrednie rozmowy z palestyńskim Hamasem na temat losu 22 obywateli uprowadzonych podczas ataku Hamasu na Izrael. Negocjatorzy rozmawiali z przedstawicielami Hamasu w Iranie w zeszłym tygodniu — podał w czwartek portal Times of Israel.

Źródło: podroze.onet.pl

Iranka zamieszkała w Polsce. "Przeżyłam pozytywne zaskoczenie" [WYWIAD]

28.10.2023 0:11

Fatemeh przed przeprowadzką do Polski niewiele wiedziała o naszej kulturze, ale postanowiła zaryzykować i rozpocząć w Krakowie kolejny etap edukacji. — W większości przypadków Polacy bez żadnych problemów witali mnie serdecznie w swoich kręgach towarzyskich. Było jednak kilka wyjątków. Dwóch właścicieli odmówiło mi wynajęcia mieszkania tylko ze względu na moje pochodzenie — wspomina Iranka, która od pięciu lat mieszka w Krakowie wraz ze swoim mężem Polakiem.

Tagi: Iran
Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Kontakt z nami