Wiadomości z tagiem Kanada  RSS
Fatalne wieści dla turystów na Kanarach. Nie są zachwyceni

05.07.2024 8:25

Dwie plaże na kanaryjskiej Teneryfie zostały zamknięte dla mieszkańców i turystów. Jedna na całe lato, druga czeka na analizę badań wody. Turyści nie są zachwyceni, bo to jedne z najpiękniejszych plaż na Kanarach.

Źródło: turystyka.wp.pl

Wyciągasz kanapkę w autobusie? Sprawdź najpierw, czy to legalne

01.07.2024 18:11

Większość z nas nie zastanawia się nad tym, czy może zjeść kanapkę w autobusie, czy tramwaju. Przyzwyczailiśmy się do tego, że konsumpcja pokarmów w publicznej komunikacji jest powszechnie akceptowana. Tymczasem, jak wyjaśniają przewoźnicy, zazwyczaj jest to zabronione. Co na ten temat mówi prawo?

Źródło: podroze.onet.pl

19 dni w Kanadzie

21.06.2024 12:12


Pomysł wyjazdu do Kanady powstał kilka lat temu, ale pandemia przeszkodziła w realizacji.
Kiedy Kanada zaczęła znów zezwalać turystom na przyjazd, podjęłam decyzję, że jadę.
Żeby wjechć trzeba mieć komplet szczepień i eTA, czyli Electronic Travel Authorization, dokument, o który aplikuje się online. Wszystko trwa parę minut, kosztuje 7 kanadyjskich dolarów. Odpowiedź z kanadyjskiego biura imigracyjnego przychodzi zwykle po kilku minutach, ale może się zdarzyć, że rząd Kanady zażąda dodatkowych dokumentów, to wtedy dłużej.

Tagi: Kos, Kanada
Źródło: www.trip4cheap.pl

Kolejny intensywny sezon turystyczny na Kanale Elbląskim

20.06.2024 15:43

Zaraz wchodzimy w czas wakacyjny, na Kanale Elbląskim, turystyczny sezon dawno się rozpoczął. Atrakcyjność Warmii i Mazur jest legendarna i nie łatwo dokonać wyboru pośr&oód bogactwa architektonicznego, przyrodniczego i krajobrazowego. Jednak walory Kanału Elbląskiego, trudno przebić. Mamy tu do czynienia z niezwykłym, unikalnym w skali europejskiej rozwiązaniem hydrotechnicznym, okraszonym niepowtarzalnymi walorami przyrodniczymi. Nie bez przyczyny, kanał został uznany za jeden z siedmiu cud&oów Polski, a od 2011 roku ma status Pomnika Historii.
Bogactwo przyrody, piękno mazurskiego krajobrazu, śluzy, i pochylnie gdzie statki „pływają po trawie”. To oferują turystom rejsy szlakiem Kanału Elbląskiego. Żegluga Ostr&oódzko-Elbląska, od maja rozpoczyna działalność, oferując duży wyb&oór tras, oraz czarter statk&oów.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Weszli na dworzec w Gdańsku. Problem zaczął się, gdy chcieli kupić wodę i kawę

16.06.2024 18:11

Dworzec Główny w Gdańsku świeci pustkami — przynajmniej jeśli chodzi o część usługową. W liście do redakcji czytelnik "Gazety Wyborczej" opisał, jak jego znajomi z Kanady, z którymi podróżował, nie byli w stanie kupić w budynku dworca wody i kawy. "Okazało się, że na terenie całego dworca czynne były tylko poczta i apteka" — relacjonował.

Tagi: Kanada
Źródło: podroze.onet.pl

Niesamowite odkrycie na dnie kanału La Manche. Przeleżały tam 800 lat

14.06.2024 18:11

Zespół brytyjskich archeologów dokonał niesamowitego odkrycia na dnie kanału La Manche. We wraku jednego ze statków naukowcy znaleźli dwie średniowieczne płyty nagrobne, które mogły leżeć w wodzie nawet 800 lat. Obydwie są w nieskazitelnym stanie.

Tagi: Kanada
Źródło: podroze.onet.pl

reklama