Wiadomości z tagiem Korfu  RSS
Chce zdobyć Koronę Ziemi. "Największym wrogiem w górach jest wysokość"

06.12.2022 11:03

Z wykształcenia jest adwokatem, doradcą podatkowym i profesorem warszawskiej Uczelni Łazarskiego, natomiast prywatnie zakochanym w górach zdobywcą sześciotysięczników. Adam Mariański właśnie wyruszył w kolejną wyprawę, tym razem podbić wulkaniczny kręgosłup Ekwadoru. W rozmowie z WP opowiada m.in. o tym, jak najlepiej przygotować się do wyjścia w wysokie góry.

Tagi: Korfu, NATO
Źródło: turystyka.wp.pl

Greckie wyspy, które warto odwiedzić w 2023 roku. Brak tam tłumów, są za to zachwycające widoki i niepowtarzalny klimat

05.12.2022 13:30

Grecja większości z nas kojarzy się z pięknymi widokami, które niemal o każdej porze dnia i roku odwiedzają spragnieni wytchnienia turyści. Podróżni z całego świata upodobali sobie szczególnie kilka wysp (m.in. Kretę, Rodos, Korfu czy Santorini), jednak w tym słonecznym kraju istnieją jeszcze miejsca mało znane – zobaczcie listę greckich wysp, które warto odwiedzić w 2023 roku. Brak tam tłumów, są za to zachwycające widoki i niepowtarzalny klimat.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Odwiedziła jarmark w europejskim mieście. Zdradza ceny

24.11.2022 11:15

Jarmarki bożonarodzeniowe ruszają pod koniec listopada w większości dużych miast w Europie. Dziennikarka WP odwiedziła ten w Sztokholmie, który rozpoczął się w weekend 19-20 listopada i potrwa do ostatniej niedzieli adwentu. - Nie jest tanio - przyznała w programie "Newsroom WP" Sylwia Król, która mieszka w stolicy Szwecji. - Ciężko będzie znaleźć jakąś pamiątkę poniżej 100 koron, czyli ok. 50 zł. Ręcznie robione wyroby czekoladowe to też 100-200 koron - wyliczyła. Dobrą wiadomość mamy dla miłośników grzanego wina - kubeczek tego trunku kosztuje w Sztokholmie tyle samo, co na jarmarkach w Polsce, czyli ok. 18 zł.

Źródło: turystyka.wp.pl

Czeskie ośrodki narciarskie przygotowane do otwarcia sezonu

21.11.2022 13:28

W tym roku czeskie ośrodki górskie zainwestowały ponad 700 milionów koron (ponad 130 milionów złotych) w modernizację usług i energooszczędne technologie, na przykład bardziej ekonomiczne skutery śnieżne, system SNOWsat czy technologię naśnieżania. Znaczna część inwestycji dotyczyła ośrodków Dolní Morava, Zadov, Špičák Železná Ruda, SkiResort Černá hora-Pec i Klínovec.

Tagi: Korfu, SPA
Źródło: www.skionline.pl

Kim Dzong Un pokazał się publicznie z córką. Zdjęcia obiegły świat

19.11.2022 12:13

Media w Korei Północnej poinformowały w sobotę, że Kim Dzong Un obserwował wystrzelenie nowego typu międzykontynentalnej rakiety balistycznej wraz ze swoją żoną Ri Sol Ju i ich "ukochaną córką". To pierwszy raz, kiedy dyktator Korei Północnej pozwolił na sfotografowanie swojej córki.

Tagi: Korfu, Bali
Źródło: podroze.onet.pl

Linie flydubai rozszerzają siatkę swoich połączeń na 113 portów lotniczych w 53 krajach

15.11.2022 5:10


Linie lotnicze flydubai z siedzibą w Dubaju ogłosiły rozpoczęcie lotów do kolejnych sześciu miejsc, ponieważ kontynuują rozwój swojej siatki połączeń. Obejmuje to uruchomienie lotów do Cagliari, Korfu, Krabi, Mediolanu i Pattaya od 2023 roku, jak również wznowienie lotów do Hofuf od 24 listopada 2022 roku, a przeloty można rezerwować na stronie flydubai.com. Od początku 2022…

Źródło: nawalizkach.com.pl

Korki na zakopiance. Nawigacja Google nakazuje omijanie nowego tunelu

13.11.2022 18:13

Turyści, którzy spędzali długi listopadowy weekend pod Tatrami, w niedzielę wyruszyli w drogę powrotną. Już na wyjeździe z Zakopanego w kierunku Krakowa utworzyły się wielokilometrowe korki. Popularna nawigacja Google prowadzi bowiem kierowców starą drogą omijającą tunel na Zakopiance, który w sobotę został otwarty.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Booking.com INT
Kontakt z nami