Wiadomości z tagiem Kos  RSS
Sam uciekał w piżamie z 10. piętra. Polak pomaga ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji

08.02.2023 18:11

Mieszkają od lat w Turcji, mają tam rodziny, domy, mieszkania. Dwie koszmarne minuty sprawiły, że ich życie zmieniło się w horror. Gosia uciekała z małymi dziećmi z Kahramanmaraş, Judyta straciła członka rodziny, Magda martwi się o bliskich, którzy są uwiezieni w górach, Mert szaleje z nerwów, bo nie ma pojęcia, co dzieje się z jego mamą i tatą, Miłosz przeżył trzęsienie, a teraz organizuje akcje ratunkowe. Łączy ich jedno — ogromna katastrofa.

Tagi: Turcja, Kos
Źródło: podroze.onet.pl

"Halo Polacy". Wybrała życie w szwedzkiej krainie. "Przyjechałam tutaj przerażona"

08.02.2023 16:32

Laponia to nie tylko miejsce, w którym leży Wioska Świętego Mikołaja. Mało kto wie, że swoją Laponię ma również Szwecja. A w niej własne miejsce na Ziemi znalazła Agnieszka Boeske, ambasadorka szwedzkiego miasta Skellefteå i prowadząca Instagram "Kundelek na biegunie". – Przyjeżdżając tylko do Rovaniemi miałabym zupełnie inny obraz Laponii niż żyjąc w niej nieco poza granicami tego małego, hermetycznego światka, który znany jest jako dom Świętego Mikołaja – mówi w programie "Halo Polacy". W rozmowie z Moniką Sikorską Agnieszka opowiada, dlaczego wraz z chłopakiem zdecydowali się zamieszkać na biegunie północnym, na czym polega fenomen małego czerwonego domku i czy dobrze żyje im się wśród Szwedów. W innych odcinkach tego programu Agnieszka zdradza również czy tęskni za Polską oraz ile kosztuje życie na szwedzkiej prowincji.

Tagi: Szwecja, Kos
Źródło: turystyka.wp.pl

Nie mógł wnieść do samolotu cennych skrzypiec. "Powiedziała, że jej to nie interesuje"

08.02.2023 16:01

Janusz Wawrowski opisał w swoich mediach społecznościowych, co spotkało go podczas podróży samolotem PLL LOT z Wilna do Warszawy. Jak się okazuje, muzykowi nie pozwolono wnieść na pokład maszyny niezwykle cennych skrzypiec. W efekcie Wawrowski nie tylko poniósł sporo niepotrzebnych kosztów, ale wrócił do domu autobusem.

Tagi: LOT, Kos
Źródło: turystyka.wp.pl

Koszmar na urlopie. Ekspert przypomina dramatyczną historię polskiej rodziny

08.02.2023 11:10

Zaniedbana lub przestarzała infrastruktura hotelowa jest niestety często przyczyną niebezpiecznych zdarzeń podczas wakacji. Przekonała się o tym . Dysza w hotelowym basenie zassała wówczas rękę pięciolatka i trzeba było wzywać strażaków, którzy musieli rozkuwać beton. - To dosyć przykra historia - wspominał w programie "Newsroom WP" radca prawny Bartosz Kempa. - W tym sporze udało się uzyskać wyrok pozytywny dla klientów. Ekspert serwisu Zmarnowanyurlop.pl zwrócił uwagę na to, że niestety takie historie powtarzają się i są wynikiem zaniedbania hotelarzy.

Tagi: Urlop, Kos
Źródło: turystyka.wp.pl

Egipt szykuje się do wielkiego otwarcia nowej atrakcji turystycznej. „To wydarzenie przejdzie do legendy”. Ile kosztują bilety?

08.02.2023 6:11

Polacy kochają Egipt za jego ciepłe morze i niezwykłe zabytki, nie wspominając o atrakcyjnych cenach wycieczek all inclusive. Niebawem miłośnicy niezwykłej starożytnej kultury faraonów będą mogli zwiedzać nową atrakcję: największe w kraju, nowoczesne muzeum u stop piramid w Gizie. Co zaoferuje turystom Wielkie Muzeum Egipskie i ile będą kosztowały bilety?

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Ferie z dziećmi we Wrocławiu. Fajne zabawy, pomysły na wycieczki i zimowe atrakcje w mieście dla całej rodziny. Podajemy ceny półkolonii

08.02.2023 6:11

Wrocław ma dla turystów wiele atrakcji i niespodzianek, niezależnie od ich wieku i panującej akurat pory roku. Zimą we Wrocławiu wcale nie trzeba siedzieć w domu. Miasto jest pełne niezwykłych miejsc, które warto odwiedzić, oraz aktywności dla dzieci i całych rodzin w sam raz na ferie zimowe. Co robić we Wrocławiu zimą? Gdzie wybrać się na sanki i łyżwy, które trasy spacerowe są najciekawsze, gdzie trzeba pójść, by poczuć się jak w Afryce, jakie półkolonie i warsztaty na ferie wybrać dla dzieci (i ile to kosztuje)? Na te i więcej pytań odpowiadamy w naszym przewodniku: Wrocław na zimę i ferie: co robić i gdzie się wybrać?

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Leczenie kosztowało ponad 100 tys. zł. Podróżniczka przestrzega teraz innych

07.02.2023 12:57

Urlop Emmy Levis w Tajlandii zamienił się w koszmar po tym, jak dziewczyna straciła panowanie nad skuterem i uderzyła w okno jednego z budynków. 24-latka miała sporo obrażeń i wymagała hospitalizacji, za którą tajski szpital wystawił spory rachunek. "Jeśli macie kupić jedną rzecz na wyjazd, to niech to będzie ubezpieczenie" - pisze Levis.

Tagi: Urlop, Kos
Źródło: turystyka.wp.pl

reklama
Kontakt z nami