Wiadomości z tagiem Kos  RSS
Chorwaci ewakuowani ze Strefy Gazy muszą zapłacić. Koszty? Nawet 32 tys. zł

08.12.2023 12:11

Obywatele Chorwacji ewakuowani ze Strefy Gazy na początku listopada będą musieli ponieść koszty ewakuacji, które wahają się od 5 tys. do 7,5 tys. euro za rodzinę, a zatem nawet 32,5 tys. zł — podał w czwartek portal Klix.

Tagi: Chorwacja, Kos
Źródło: podroze.onet.pl

Polka o pracy w Holandii. "Tutaj nic dobrego cię nie spotka" [LIST]

07.12.2023 12:11

Polacy, którzy w pracują w Holandii, wciąż borykają się z wieloma problemami. Pani Katarzyna opisuje, że po przyjeździe do Królestwa Niderlandów nikt z agencji pracy nie czekał na pracowników, dlatego zmuszeni byli marznąć przez kilka godzin przed hotelem. Zwraca uwagę także na koszmarne warunki zakwaterowania i pracy.

Tagi: Hotele, Kos
Źródło: podroze.onet.pl

Białorusinka zamieszkała we Wrocławiu. "Polska była jedną z najlepszych opcji"

06.12.2023 12:11

Liza wraz z mężem przeprowadziła się z Mińska do Wrocławia w lutym 2022 r. — Polska była jedną z najlepszych opcji pod względem kosztów i jakości życia oraz dopięcia wszystkich formalności (…). Obecnie pojawiło się wiele nowych przepisów dotyczących Białorusinów, którzy wyjechali z kraju. Nie można już odnowić paszportu w Polsce, trzeba jechać na Białoruś. Nie można też sprzedać mieszkania po wyprowadzce z kraju — tłumaczy Białorusinka. W rozmowie z Onetem zdradza, z jakimi różnicami kulturowymi spotkała się po przeprowadzce do Polski i jak wygląda życie na emigracji.

Źródło: podroze.onet.pl

Branża turystyczna w Polsce kończy rok z mieszanymi uczuciami

06.12.2023 9:10

Wysokie koszty prowadzenia działalności, obłożenie poniżej oczekiwań, duża konkurencja i rosnąca popularność zagranicznych wyjazdów – właściciele obiektów noclegowych w Polsce kończą rok z mieszanymi uczuciami.

Tagi: Kos
Źródło: www.propertynews.pl

Harmony Resort w Kołobrzegu z umową na generalne wykonawstwo

06.12.2023 8:39

Spółka BB Baltic Park z siedzibą w Kostrzynie nad Odrą realizuje inwestycję Harmony Resort w Kołobrzegu. Obiekt o standardzie 5* będzie posiadał 280 lokali oraz bogatą infrastrukturę towarzyszącą.

Tagi: Kos
Źródło: www.propertynews.pl

Raj dla narciarzy. "Nikt nie mówił, że jest tanio"

06.12.2023 0:17

Trentino to prawdziwy raj dla fanów białego szaleństwa. Niestety miejsce to nie należy to najtańszych. - Jest drogo. Nikt nie mówił, że sporty zimowe są tanie. Sam nocleg będzie kosztował ok. 5-6 tys. zł za 7 dni dla dwóch osób - mówiła Monika Sikorska, dziennikarka WP Turystyka, w programie "Newsroom WP". Ceny skipassów także nie są niskie, ale zaletą jest to, że na wszystkie stoki obowiązuje jeden karnet. - Za jeden dzień zapłacimy ok. 70 euro (ponad 300 zł) - dodała dziennikarka. Do Trentino można dostać się własnym samochodem i jest to opcja najczęściej wybierana przez osoby, które podróżują z własnym sprzętem. Z kolei ci, którzy wolą szybszy transport mogą przylecieć na pobliskie lotniska np. w Wenecji lub Mediolanie.

Źródło: turystyka.wp.pl

Przysmaki i oryginalne dekoracje. Co kupić i skosztować na jarmarkach bożonarodzeniowych w całej Europie? POLECAMY

05.12.2023 0:11

Udekoruj swoje mieszkanie uśmiechniętą figurką z Niemiec, skosztuj niezwykłego likieru z Polski lub rozgrzej się jak Estończycy na jarmarkach.

Tagi: Niemcy, Kos
Źródło: podroze.onet.pl

Koszmar na trasie Przemyśl-Berlin. Kazali im spać w stojącym pociągu

05.12.2023 0:11

Coś, co powinno być zwykłą podróżą pociągiem z Przemyśla do Berlina, zamieniło się w prawdziwą zimową odyseję. Gęsty śnieg, opóźnienia, brak komunikacji zastępczej i noc spędzona w wagonach — to tylko niektóre z trudności, z którymi musieli się zmierzyć pasażerowie pociągu IC "Wawel", który do Niemiec wyruszył w niedzielę.

Tagi: Niemcy, Berlin, Kos, SPA
Źródło: podroze.onet.pl

Pobyt na sylwestra warty krocie? Zawrotne ceny noclegów

04.12.2023 18:11

Sylwester zbliża się wielkimi krokami, a im bliżej ostatniego dnia grudnia, tym mniejsza szansa na zarezerwowanie noclegu. W popularnych miejscowościach prawie nie ma już w czym wybierać, a niektóre ceny za tę jedną noc są kosmiczne. Można zapłacić nawet ponad 10 tys. zł za dwie osoby.

Źródło: podroze.onet.pl

Tiktokerka pokazała absurd w PKP. "Ważne, że wygląda" [WIDEO]

03.12.2023 18:11

Jedna z tiktokerek podczas podroży pociągiem, dostrzegła kompletny absurd. Zauważyła, że kosz na śmieci podzielony był na dwa pojemniki do segregacji odpadów. Problem w tym, że "funkcja recyclingu" okazała się tylko... iluzją.

Tagi: Kos
Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Kontakt z nami