Wiadomości z tagiem Madryt  RSS
Jak Hiszpanie zbudowali lotnisko za miliard euro i zamknęli je po trzech latach

14.03.2023 12:13

W 2009 roku Hiszpania otworzyła nowy port lotniczy Ciudad Real (CQM), który miał rozładować ruch w stołecznym porcie lotniczym Madryt-Barajas. Na budowę wydanie ponad 1,1 miliarda euro, i stał się on pierwszym prywatnym międzynarodowym lotniskiem w Hiszpanii. Później było już tylko gorzej. Obecnie zamiast milionów pasażerów, jest tu najdroższy parking dla samolotów wycofanych z użytkowania. Historia lotniska w Ciudad Real jest nie tylko symbolem inwestycyjnej bańki, niepotrzebnych, potężnych inwestycji. Podobieństwa do planowanej budowy CPK i lotniska Chopina w Warszawie są bardzo duże.

Źródło: podroze.onet.pl

Szczecin, Berlin, Lanzarote, Madryt, Faro, Paryż i Bergamo w jednej podróży za 615 zł!

08.02.2023 16:09

Północno-zachodnia Polska, stolica Niemiec, Wyspy Kanaryjskie, stolica Hiszpanii, słoneczne Algarve, stolica Francji i malownicze włoskie miasto podczas jednej wycieczki. Całość w bardzo dobrej cenie!

Źródło: www.lastminuter.pl

Ukraina zachęca turystów do odwiedzin Buczy i Irpienia. "Powinni sami zobaczyć skutki wojny"

20.01.2023 13:09

Na międzynarodowych targach turystycznych Fitur 2023, które od 18 do 22 stycznia trwają w Madrycie, bierze udział Ukraina. Kraj dotknięty przerażającą wojną zachęca zagranicznych turystów do odwiedzin między innymi Buczy i Irpienia w celu upamiętnienie tragicznych wydarzeń.

Tagi: Biecz, Madryt
Źródło: turystyka.wp.pl

Alert pogodowy w Hiszpanii. W Madrycie zamknięto parki

17.01.2023 15:18

W znacznej części Hiszpanii obowiązuje najwyższy (czerwony) stopień alertu pogodowego. Ma on związek z burzą "Fien", która potrwa prawdopodobnie aż do końca tygodnia. Jak podaje Krajowa Agencja Meteorologiczna (AEMET), w kraju spodziewane są niskie temperatury, deszcze, huraganowe wiatry, opady śniegu i dziewięciometrowe fale na morzu.

Źródło: turystyka.wp.pl

Madryt na weekend i nie tylko. Muzea, monumentalne budynki oraz churros czekają

09.12.2022 19:39

Madryt pozostaje nieco w cieniu Barcelony słynącej z architektonicznych perełek zaprojektowanych przez Antoniego Gaudiego i piaszczystych plaż nad Morzem Śródziemnym. Stolica Katalonii jest z pewnością warta odwiedzenia, ale ja postanowiłam zacząć pierwszą hiszpańską przygodę od Madrytu. Oczarował mnie niebotycznymi budynkami z bogato zdobionymi wnętrzami, licznymi muzeami, a także pyszną kuchnią z churros z czekoladą i tapas na czele. Oto mój przepis na kilkudniowy pobyt w stolicy Hiszpanii, dzięki któremu można zobaczyć wiele i to za nieduże pieniądze.

Źródło: turystyka.wp.pl

Porzucone miasto w Hiszpanii na sprzedaż. Aż trudno uwierzyć w tę cenę

12.11.2022 0:13

W sieci pojawiła się oferta dla szukających domu na spokojnej hiszpańskiej prowincji. W cenie kawalerki w Madrycie czy Barcelonie można kupić... całe miasteczko. Właściciel stawia jednak warunek.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Booking.com INT
Kontakt z nami