Wiadomości z tagiem Miami  RSS
To miał być historyczny lot z Radomia. Polacy wpisani na "czarną listę"

07.06.2023 0:11

Podczas pierwszego lotu czarterowego z portu Warszawa-Radom do ulubionego wakacyjnego kierunku Polaków w Turcji — Antalyi doszło do niecodziennej sytuacji. Historyczny lot skończył się dla pijanych turystów... zakazem korzystania z usług polskiego przewoźnika.

Źródło: podroze.onet.pl

Zaskakujące dane z Zakopanego. Nawet przed pandemią nie było takiego boomu

06.06.2023 14:10

Urząd Miasta w Zakopanem opublikował raport o stanie miasta za 2022 rok. Obejmuje on między innymi analizę bazy noclegowej. Trzeba przyznać, że najnowsze dane robią wrażenie.

Źródło: turystyka.wp.pl

Włochy: znaleziono szparaga-rekordzistę. Miał ponad cztery metry

06.06.2023 12:13

Dzikiego szparaga-rekordzistę o długości ponad 4 metrów znaleziono w regionie Molise w środkowych Włoszech. Wyjątkowego znaleziska dokonał miejscowy radny. W Molise poszukiwanie dzikich szparagów, jadalnych po ugotowaniu, to jedna z ulubionych aktywności mieszkańców.

Tagi: Miami, Radom
Źródło: podroze.onet.pl

Szczecin: 15 miejsc, wydarzeń i atrakcji, których nie możesz w tym roku przegapić

06.06.2023 12:11

Szczecin – perła północno-zachodniej Polski, miasto o spektakularnym, porównywanym do paryskiego, gwiaździstym układzie największych ulic. Jest widoczny z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, co kilka lat temu pokazał na swoich zdjęciach słynny kanadyjski astronauta Chris Hadfield. Jednak wcale nie trzeba lecieć w przestworza, żeby doświadczyć piękna i atrakcji Szczecina. Oto kilka najciekawszych miejsc i wydarzeń, wartych zauważenia tego lata!

Źródło: podroze.onet.pl

Pilot wyssany z kabiny. Jeden z najdziwniejszych wypadków w historii lotnictwa [Historia]

06.06.2023 6:11

10 czerwca mijają 33 lata od niewątpliwie jednego z najbardziej niezwykłych incydentów w historii światowego lotnictwa. "Awaria lotu British Airways 5390" – jak określa się to zdarzenie, miała miejsce w 1990 r. w Wielkiej Brytanii. Jeden z pilotów samolotu został wyssany z kabiny. Jeden z członków załogi trzymał go za nogi, dzięki czemu, mimo poważnych obrażeń, przeżył.

Źródło: podroze.onet.pl

Cena ciastka we Włoszech wywołała skandal. "Panie burmistrzu, pan zaprasza?"

05.06.2023 12:14

Spór o tort Sachera, serwowany w nowej kawiarni w Trieście na północy Włoch, opisują miejscowe media. Polemikę wywołały słowa burmistrza tego miasta, który odnosząc się do cen tego słynnego deseru, sprowadzanego specjalnie z Austrii stwierdził, że jeśli nie ma się pieniędzy, można tylko popatrzeć.

Tagi: Miami, Austria
Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Kontakt z nami