Wiadomości z tagiem Miami  RSS
Święta w Meksyku: 11 dni w 3* hotelu z all inclusive przy plaży za 5499 zł

08.12.2023 15:24

Wylot do Cancun z Warszawy. Obiekt Dos Playas Faranda znajduje się ok. 6 km od centrum miasta. Oferuje baseny, siłownię, pokój gier i zabaw oraz plac zabaw.

Źródło: www.lastminuter.pl

Steward ukradł z samolotu 15 butelek wina, szampana, wódki, koniaku i whisky

08.12.2023 12:11

Na pokładzie Boeinga 777 linii lotniczych Russia Airlines doszło do nietypowej kradzieży. Głównym podejrzanym jest steward, Dmitrij S., który został zatrzymany na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo. Jak podaje rosyjski dziennik Izwiestia, mężczyzna miał wynieść z pokładu samolotu prawie 10 litrów alkoholu.

Tagi: Miami, LOT, Boeing, Rzym
Źródło: podroze.onet.pl

Aktywiści klimatyczni oblali błotem fasadę bazyliki Świętego Marka w Wenecji

08.12.2023 0:11

Grupa włoskich aktywistów klimatycznych oblała płynem z dodatkiem błota fragment fasady bazyliki Świętego Marka w Wenecji. Kolejny akt wandalizmu potępili włoski minister kultury Gennaro Sangiuliano i burmistrz miasta Luigi Brugnaro. Sprawcy czynu zostali zatrzymani i zaprowadzeni na posterunek policji. Odpowiedzą za zniszczenie zabytku.

Źródło: podroze.onet.pl

Wyjątkowa atrakcja w Alicante. To największa szopka bożonarodzeniowa na świecie

07.12.2023 18:11

Hiszpańskie Alicante może się pochwalić nową atrakcją. Na głównym placu miasta stanęła bowiem największa na świecie szopka bożonarodzeniowa. Figury Świętej Rodziny mają po kilkanaście metrów wysokości.

Źródło: turystyka.wp.pl

Ratowanie zagrożonej wieży w Bolonii potrwa 10 lat i pochłonie majątek

07.12.2023 18:11

Co najmniej 20 mln euro i 10 lat pracy wymagać będzie gruntowna konserwacja i umocnienie zagrożonej wieży Garisenda w Bolonii — ogłosił burmistrz tego miasta Matteo Lepore. W skład komitetu ekspertów, którego zadaniem będzie uratowanie XII— wiecznego zabytku wszedł inżynier-architekt polskiego pochodzenia Massimo Majowiecki.

Źródło: podroze.onet.pl

W Alicante pokazano największą na świecie szopkę bożonarodzeniową

07.12.2023 18:11

Na głównym placu hiszpańskiego miasta Alicante stanęła największa na świecie szopka bożonarodzeniowa z gigantycznymi figurami Świętej Rodziny. Składa się z mierzącej ponad 17 metrów wysokości postaci św. Józefa, Maryi o wysokości 10,5 metra oraz Dzieciątka Jezus mierzącego ponad trzy metry.

Źródło: podroze.onet.pl

Jedno z najdroższych miast w Europie wprowadzi podatek dla turystów

07.12.2023 13:20

Stolica Danii uchodzi za jedno z najdroższych europejskich miast. Niebawem Kopenhaga może stać się jeszcze droższa, bowiem władze rozważają wprowadzenie podatku turystycznego. Część lokalnych polityków obawia się jednak, że wprowadzenie opłaty zaszkodzi miastu.

Źródło: turystyka.wp.pl

Zbudowali "raj na ziemi" za 100 mld dol. Nikt nie chce w nim mieszkać

07.12.2023 12:11

To miał być raj na ziemi. Wzniesione na czterech sztucznych wyspach malezyjskie Forest City z założenia miało wprost tętnić życiem. W rzeczywistości jednak w porośniętych zielenią budynkach mało kto dziś mieszka, a ów raj zamienił się w "miasto duchów".

Tagi: Miami, SPA
Źródło: podroze.onet.pl

Polacy rezerwują domki na sylwestra. Hit czy kit? Sprawdziłam

07.12.2023 6:11

Miłośnicy spędzania sylwestra w górach doskonale wiedzą, że o wynajem kwatery trzeba zadbać z dużym wyprzedzeniem, a już rezerwację domku... nawet kilkumiesięcznym. Pojechałam ze znajomymi na weekend z dala od zgiełku miasta i sprawdziłam, komu ta druga forma noclegu może przypaść do gustu.

Źródło: podroze.onet.pl

Brytyjczyk pod wrażeniem "polskiej Pragi i Budapesztu". Uważa je za niedocenione i pomijane

06.12.2023 18:11

Wygląda, jak Praga albo Budapeszt, ale ma mniej turystów. Jeden z brytyjskich portali właśnie tak opisał polskie miasto, które według dziennikarza artykułu jest niedocenione.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Kontakt z nami