Wiadomości z tagiem Miami  RSS
Odwiedziłam poznańskie jarmarki. Ceny? Zawrotne

08.12.2022 12:14

Jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce mają dość krótką tradycję, która przywędrowała do nas z Niemiec i Austrii, ale śmiało można stwierdzić, że na stałe wpisały się w krajobraz naszych miast. Otwierane w listopadzie, mają niesamowity klimat, który do świąt przekonałby nawet Grincha. W weekend odwiedziłam jarmarki poznańskie. Jarmarki, bo jest ich kilka!

Źródło: podroze.onet.pl

Egzotyczny hit zimy. Zainteresowanie Polaków rośnie

08.12.2022 10:12

Dominikana mocno zyskała na popularności w okresie pandemii, bo była jednym z niewielu krajów, które nie zamknęły swoich granic na turystów zagranicznych. Zainteresowanie nią ze strony polskich turystów utrzymuje się w dalszym ciągu, a właściwie, należałoby powiedzieć, że rośnie i to całkiem znacząco. Także dzięki bezpośrednim lotom dreamlinerem z polskich miast.

Źródło: turystyka.wp.pl

Odwiedziła jarmark w Niemczech. "Było tam w miarę tanio"

08.12.2022 9:40

Znana testerka - prowadząca na TikToku kanał "wyzszy_instytut_smaku" - wybrała się na jarmark świąteczny w Monachium i zdradziła swoim fanom, na jakie ceny muszą się przygotować. - Było tam w miarę tanio. Nie to, co u nas, w Polsce - podsumowała Aga.

Źródło: turystyka.wp.pl

Jarmark Świąteczny i Wystawa Pierników w Tallinie

07.12.2022 18:11

Serce estońskiej stolicy, Vanalinn, czyli Stare Miasto, uznawane jest za jedno z najlepiej zachowanych w Europie Północnej i od 1997 r. znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Co roku – pod koniec listopada — talliński rynek, na którym dominuje gotycki ratusz z XV w., zamienia się bajkową krainę. To za sprawą jarmarku bożonarodzeniowego, cieszącego się sporą popularnością na całym świecie. W odróżnieniu od innych europejskich jarmarków ten w Tallinie trwa znacznie dłużej, bo aż do 6 stycznia, czyli do święta Trzech Króli. Związane jest to późniejszym terminem obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia przez wiernych obrządku wschodniego. Co ciekawe dokumenty zgromadzone w miejskim archiwum potwierdzają, że Tallin był pierwszym miejscem w Europie, w którym ustawiono publiczną choinkę!

Tagi: Miami, Europa
Źródło: podroze.onet.pl

Słowacja: będzie taniej na wyciągach i w restauracjach? Jest decyzja władz

07.12.2022 12:13

Koleje linowe, wyciągi narciarskie, parki wodne, obiekty sportowe i restauracje będą miały przez trzy miesiące niższy, 10-procentowy VAT — uchwaliła we wtorek Rada Narodowa (parlament). Tym samym rekreacyjne pobyty zimowe na Słowacji powinny być atrakcyjniejsze.

Źródło: podroze.onet.pl

Mellerowie kamperem w drodze do Kabulu. Oto Afganistan przed i po talibach

07.12.2022 12:05

Andrzej Meller, który lata całe spędził na Wschodzie jako korespondent wojenny, miał marzenie: pokazać żonie Eleonorze szlak, którym najpierw wędrowały karawany kupców, a potem hipisi ciągnący do Indii. A zwłaszcza – znów odwiedzić Afganistan. Wyruszyli w drogę starym kamperem – podrasowanym, ale bez klimatyzacji.

Tagi: Miami, Indie
Źródło: turystyka.wp.pl

reklama
Kontakt z nami