Wiadomości z tagiem NATO  RSS
Ciekawostki o Marae Taputapuātea

19.07.2019 12:13

Marae Taputapuātea znajduje się na wyspie Raiatea, która jest największą wyspą z grupy Wysp Pod Wiatrem, znajdujących się w archipelagu Wyspy Towarzystwa, który to natomiast należy do Polinezji Francuskiej. Wyspa została odkryta przez Jamesa Cooka w 1769 roku podczas brytyjskiej ekspedycji na Ocean Spokojny i obecnie zamieszkuje na niej około 13 tysięcy osób. W sercu przepięknej wyspy Raiatea znajduje się marae Taputapuātea, które w 2017 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Tagi: SPA, NATO
Źródło: podroze.onet.pl

Zespół uzdrowiskowy w Dąbkach rozbudowuje się i poszerza ofertę

17.07.2019 13:57

Firma Interferie podpisała umowę z generalnym wykonawcą na roboty budowlane związane z rozbudową i przebudową zespołu sanatoryjno-uzdrowiskowego Interferie Argentyt w gminie Darłowo. Zespół obiektów w Dąbkach po realizacji będzie miał bogatszą ofertę również poza sezonem.

Tagi: Miami, NATO
Źródło: www.propertynews.pl

Wielki pożar na Hawajach. Wprowadzono stan wyjątkowy

13.07.2019 8:33

Gubernator Hawajów ogłosił w piątek stan wyjątkowy na wyspie Maui. Szalejące na niej pożary wymusiły ewakuację tysięcy ludzi. Nad popularnymi plażami wiszą ogromne chmury dymu.

Tagi: Hawaje, Uber, NATO
Źródło: www.rp.pl

Zamek Chojnik - górska warownia strzegąca Karkonoszy

09.07.2019 18:11

Dla osób wędrujących szlakami Karkonoszy najbardziej znane są oczywiście "spodki" Obserwatorium Meteorologicznego na Śnieżce. Natomiast dla miłośników zabytków, magnesem jest właśnie ten zamek, widoczny z wielu szczytów pomiędzy Śnieżką a Szrenicą, a także dla jadących pociągiem do Szklarskiej Poręby.

Tagi: Pociągi, NATO
Źródło: podroze.onet.pl

Sanatorium LEŚNA PIEŚŃ w Truskawcu,Ukraina

08.07.2019 12:16

Jesteśmy nowoczesnym hotelem “Leśna pieśń” w Truskawcu z dobrze rozwiniętą infrastrukturą dla pełnego relaksu i uzdrowienia. Zakwaterowanie w bardzo komfortnych pokoi wszystkich standartów do wyboru. AQUA-MED Resort Hotel Lisova Pisnia jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny, balneologiczny, fizjoterapeutyczny i kosmetyczny. Konsultacje z doświadczonymi lekarzami, a także kompleksowe badanie ciała, pozwala znaleźć najbardziej skuteczny program do uzdrowienia czy profilaktyki . Zapewnimy komfort oraz wspaniały relaks. W hotelowym holu znajduje się pijalnia wód z szeroką gamą wód leczniczych: “Naftusya”, “Maria”. W zdrojowym hotelu “Leśna Pieśń” szczególna uwaga użycza się żywieniu. W koszt pobyty wchodzą śniadanie, obiad i kolacja w formie “bufetu”, gdzie proponują się dania ukraińskiej, europejskiej kuchni, a także dietetyczne wyżywienie zgodnie rekomendacji lekarza. W lobbi-barze, który jest rozmieszczony w hallie hotelu, proponuje się szeroki wybór rozmaitych mocnych i bezalkoholowych napojów, coctaili, świeżo wyciskanych soków, obszerna kawowa i herbaciarnia mapy. Więcej informacji po telefonu lub na stronie internrtowej. Serdecznie zapraszamy! https://lisova-pisnia.ua/pl

Tagi: Hotele, Kos, SPA, Dania, NATO
Źródło: noclegi.hiperogloszenia.pl

Bilety autokarowe Warszawa - Bonn

29.06.2019 18:14

Zapraszamy do rezerwowania biletów autokarowych na linii Warszawa - Bonn. Cena biletu w jedną stronę od 199,90 zł, natomiast w dwie 319,90 zł. Jeśli Cię zainteresuje nasza oferta prosimy o kontakt telefoniczny lub e - mailowy. Oferujemy również połączenia autokarowe międzynarodowe oraz krajowe. tel. 500 55 66 00, 32 346 03 06 e - mail: [email protected] , [email protected]

Tagi: Warszawa, NATO
Źródło: wycieczki-urlop.hiperogloszenia.pl

Sanktuarium dzikiej przyrody pasma Hamiguitan – historia

28.06.2019 18:12

Sanktuarium dzikiej przyrody pasma Hamiguitan położone jest na terenie prowincji Davao Oriental, w południowo-wschodniej części wyspy Mindao w południowych Filipinach. Szczyt samej góry Hamiguitan jest wysoki na 1620 metrów n.p.m., najniższy teren zaliczany do tego pasma sięga natomiast jedynie 75 metrów n.p.m. Wraz z przynależnym do Hamiguitan pasmem teren ten stanowi naturalne środowisko życia wielu rzadko spotykanych gdzie indziej gatunków dzikich zwierząt i roślin.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Kontakt z nami