Wiadomości z tagiem NATO  RSS
Wyciekło nagranie Putina z "sekretnej" podróży do Finlandii

26.09.2023 12:11

W sieci pojawiła się nagranie wideo przedstawiające prezydenta Rosji Władimira Putina oraz byłego burmistrza Petersburga Anatolija Sobczaka podczas ich "sekretnej" podróży do Finlandii. Wyjazd miał miejsce na początku lat 90.

Źródło: podroze.onet.pl

W seminariach archidiecezji warszawskiej naukę rozpocznie 22 kandydatów. "To jasne, że mamy w Polsce kryzys powołań"

25.09.2023 17:57

W tym roku w seminariach archidiecezji warszawskiej naukę rozpocznie łącznie 22 mężczyzn. Do Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego przyjęto 12 kandydatów. W Seminarium Misyjnym "Redemptoris Mater" będzie natomiast studiować 10 kleryków. Ponad połowa przyjętych osób to tegoroczni maturzyści.

Tagi: Polska, NATO
Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Radny Zakopanego ostro o Krupówkach. "To ma być nasza wizytówka?"

22.09.2023 18:11

Disco-polo, kolorowe baloniki i przebierańcy to elementy, które doskonale znają turyści, którzy odwiedzili w ostatnich miesiącach Zakopane. "Nie może być tak, że ten kicz, który zalewa Krupówki, jest naszą wizytówką" — powiedział cytowany przez "Tygodnik Podhalański" radny miasta Marek Donatowicz. Zareagował wiceburmistrz.

Źródło: podroze.onet.pl

"Halo Polacy". Koszty życia są tutaj śmiesznie niskie, jeśli przeliczymy je na złotówki

20.09.2023 11:14

Kolumbia to kraj, który zarówno geograficznie, jak i kulturowo, jest bardzo odległy od Polski. Jadwiga Materska, która tam mieszka, w rozmowie z cyklu "Halo Polacy" zdradza szczegóły życia w Ameryce Łacińskiej. - Byłam przyzwyczajona do europejskiego pędu, funkcjonowania w pewnym schemacie, a życie tutaj jest bardziej spokojne - opowiada Jadwiga, znana w mediach społecznościowych jako "Jadźka z Kolumbii". - Musiałam się zupełnie przestawić, trochę wyluzować. Pytana o koszty życia, nasza rozmówczyni podkreśla, że żywność w Kolumbii jest bardzo tania, jeśli przeliczymy pesos na złotówki. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę średnie zarobki w kraju, ceny produktów czy posiłków w restauracji okazują się zupełnie inne. Bardzo droga jest natomiast edukacja oraz wynajem mieszkań w "dobrych" częściach dużych miast. Więcej informacji na temat tego, jak żyją Polacy w różnych zakątkach świata, znajdziecie w naszym serwisie, .

Źródło: turystyka.wp.pl

Katastrofa samolotu w Brazylii. Zginęło 14 osób

17.09.2023 7:26

W brazylijskim stanie Amazonia, na północy kraju z ginęło w sobotę w katastrofie lotniczej 14 osób — poinformował gubernator tego stanu Wilson Lima. Dodał, że samolot rozbił się w rejonie popularnego wśród turystów miasta Barcelos, w odległości ok. 400 km od stolicy prowincji Manaus.

Źródło: podroze.onet.pl

Bilans ofiar śmiertelnych pożarów na Hawajach został zmniejszony

16.09.2023 12:15

Bilans liczby ofiar śmiertelnych pożarów, które miały miejsce w zeszłym miesiącu na hawajskiej wyspie Maui, po przeprowadzeniu odpowiednich badań genetycznych, został zmniejszony ze 115 do 97 — poinformował w piątek gubernator Hawajów Josh Green. Liczba osób zaginionych wynosi 31.

Źródło: podroze.onet.pl

"Halo Polacy". Nie wszyscy doceniają kraj, w którym zamieszkała. "Jest totalnie unikalny"

14.09.2023 10:35

Kolumbia jest krajem, który bogactwem przyrodniczym obdzielić mógłby przynajmniej kilkanaście innych państw. W programie "Halo Polacy" o unikalności kraju Ameryki Łacińskiej mówiła Anna Jadwiga Matelska, która od lat tam mieszka. - Jest tu po prostu wszystko (...) Wybrzeże karaibskie to typowe rajskie plaże i błękitne morze. Natomiast Pacyfik to zupełnie inna bajka, czarne plaże, ściana dżungli przy brzegu, ale też pięknie - mówiła Polka w rozmowie z dziennikarką WP Turystyka, Moniką Sikorską. Kobieta, znana w mediach społecznościowych jako "Jadźka z Kolumbii" wspomniała także o niedocenianych miejscach w tym kraju oraz o tym, jakie Kolumbijczycy mają podejście do ekologii. - To bardzo trudny temat. Dla mnie było ciężkie do zaakceptowania, że tam, gdzie mieszkam, na prowincji, nie ma żadnej segregacji śmieci - mówiła Polka.

Źródło: turystyka.wp.pl

reklama
Kontakt z nami