Wiadomości z tagiem NATO  RSS
Turcja przesunęła się o trzy metry na zachód. "Megatrzęsienie ziemi"

08.02.2023 18:13

Katastrofalne trzęsienie ziemi w Turcji miało miejsce w najbardziej niebezpiecznym sejsmologicznie regionie — w miejscu zderzenia się czterech płyt: anatolijskiej, arabskiej, euroazjatyckiej i afrykańskiej. Zdaniem włoskiego profesora Carlo Donioliego trzęsienie ziemi "przesunęło" całą Turcję aż o trzy metry. Znamienny jest fakt, że zdaniem naukowca taką sytuację można nazwać megatrzęsieniem ziemi, i nikt nie wie, jakie będą jej konsekwencje.

Źródło: podroze.onet.pl

Krynica-Zdrój. "Idealne miejsce, żeby zregenerować akumulatory i odstresować się"

08.02.2023 13:28

Piotr Ryba, burmistrz gminy Krynica-Zdrój, niemalże jednym tchem potrafi wymienić powody, dla których warto przyjechać do tego miasta na urlop. - Krynica posiada doskonałą bazę hotelową, sanatoryjną i rehabilitacyjną - mówił w programie "Newsroom WP". Na miejscu warto odwiedzić m.in. Górę Parkową czy wieżę widokową na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena, ale także zrewitalizowane centrum miasta. Zdaniem burmistrza, Krynica-Zdrój to idealne miejsce, żeby zregenerować akumulatory i odstresować się.

Tagi: Urlop, NATO
Źródło: turystyka.wp.pl

"Chodź. Zamknij oczy" - powiedziała mistrzyni masażu tantryjskiego - "najbliższe półtorej godziny jest twoje".

06.02.2023 12:13

Tantra oznacza afirmację istnienia — także poprzez dotyk w "narządzie przyjemności". Natomiast ruch neotantry na pierwszy plan wysuwa doświadczenia zmysłowe, w tym różne dziwaczne praktyki. O co więc chodzi z całym szumem wokół tantry? Sprawdziliśmy.

Tagi: NATO
Źródło: podroze.onet.pl

Opuszczone sanatorium od lat niszczeje w otoczeniu pięknego krajobrazu. Wizyta w obiekcie może być niebezpieczna – lepiej tam uważać…

02.02.2023 8:15

W ciągu ostatnich lat popularność opustoszałych miejsc znacznie wzrosła – ich historie ciekawią i przyciągają miłośników dreszczyku z całego kraju. Na mapie Polski takich lokalizacji jest naprawdę wiele – dziś przyjrzymy się opuszczonemu sanatorium, które od lat niszczeje w otoczeniu pięknego krajobrazu. Wizyta w tym obiekcie może być niebezpieczna – dlaczego lepiej tam uważać?

Tagi: Polska, Rzym, Wizy, NATO
Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Letnie wakacje od połowy czerwca do połowy września? Ministerstwo nie wyklucza

31.01.2023 18:13

Z punktu widzenia branży turystycznej rozłożenie rozpoczęcia i końca wakacji w poszczególnych regionach na wzór ferii zimowych byłoby korzystne — przyznał wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy. Zastrzegł, że nie jest to projekt priorytetowy, natomiast wymaga szerokiego rozpatrzenia.

Źródło: podroze.onet.pl

Sanatorium 2023: na NFZ czy prywatnie? Wszystko, co trzeba wiedzieć o leczniczym wyjeździe. Gdzie jechać? Uzdrowiska, ceny, zasady

31.01.2023 6:11

Potrzebujecie odpoczynku, który poprawiłby wasz stan zdrowia? Połączenie kwestii relaksacyjnych i zdrowotnych jest możliwe dzięki istnieniu sanatoriów, do których tłumnie zjeżdżają kuracjusze z całego kraju. Jeżeli także myśleliście o podobnym pobycie, zapoznajcie się z naszym poradnikiem o sanatoriach – znajdziecie w nim wszystko, co trzeba wiedzieć o leczniczym wyjeździe. Co spakować i gdzie jechać? Odpowiedź na te i wiele innych pytań znajdziecie w poniższym artykule.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

reklama
Kontakt z nami