Wiadomości z tagiem NATO  RSS
"Halo Polacy". Ile kosztuje życie w Egipcie? "Niektóre produkty są absurdalnie drogie"

22.02.2024 15:48

Zachodni konsumpcjonizm potrafi rozpieścić. Przekonali się o tym zwłaszcza ci, którzy postanowili zrezygnować z "luksusu", jakim jest życie w Europie i zamieszkali w mniej uprzywilejowanych rejonach świata. Patryk Suracki, podróżnik i twórca internetowy, opowiedział w programie "Halo Polacy" o tym, jak wygląda jego codzienność w Egipcie. I choć żyje mu się tam cudownie, to są rzeczy, za którymi tęskni, jak np. różnorodność produktów dostępnych w sklepach. - Większość produktów tutaj jest, nie ma natomiast możliwości wyboru. U nas półki uginają się od towarów, w tym również tych mrożonych. Tutaj trochę tego brakuje – mówił w rozmowie z Moniką Sikorską. Polak zdradził także, ile kosztuje życie w tym kraju i przyznał, że wartość funta egipskiego z roku na rok spada. Więcej o Egipcie Patryk Suracki opowiada w innych odcinkach tego programu.

Tagi: Kos, SPA, NATO
Źródło: turystyka.wp.pl

Somalia powierzyła Turcji ochronę swoich wód na dziesięć lat

22.02.2024 12:11

Rząd Somalii zatwierdził podpisane z Turcją porozumienie o współpracy obronnej, przyznające Ankarze 10-letni mandat na ochronę wód morskich kraju - poinformowała w środę agencja Anatolia.

Źródło: podroze.onet.pl

Polska lekarka uwolniona w wyniku "brawurowej" akcji ratunkowej. Podano szczegóły

15.02.2024 12:11

"Wszyscy porywacze zostali zabici. Było ich trzech" - to słowa Ildjimy Abdraman, lokalnego gubernatora w Czadzie, które podsumowują dramatyczną akcję uwolnienia polskiej lekarki, Aleksandry Kuligowskiej. Lekarka, wolontariuszka w szpitalu prowadzonym przez Caritas, została porwana przez uzbrojonych mężczyzn. Jej uwolnienie było możliwe dzięki brawurowej akcji sił francuskich i czadyjskich.

Tagi: Polska, Uber, NATO
Źródło: podroze.onet.pl

We Francji zabronione, w Finlandii w niewielkim wymiarze. Zadania domowe na świecie

03.02.2024 18:11

Zadawanie pisemnych prac domowych w szkołach podstawowych we Francji jest zabronione od 1956 r. W Szwecji nie jest przyjęte zadawanie do domu, natomiast w Finlandii zadaje się codziennie, jednak w niewielkim wymiarze. W Chinach ministerstwo nie zaleca prac domowych, ale szkoły nie stosują się do tego.

Źródło: podroze.onet.pl

Wielu myśli, że to drogi kierunek. "Wydamy tutaj nie więcej niż w Zakopanem"

02.02.2024 14:14

Wielu turystów uważa, że Alpy są dla nich nieosiągalne przez wysokie ceny. Okazuje się jednak, że austriacki rejon Stubai wcale nie należy do najdroższych. - Wydaje mi się, że wydamy tutaj nie więcej niż w Zakopanem. Najbardziej pozytywnie zaskoczyła mnie cena wypożyczenia nart. W ośrodku Wierzyca- Koszałkowo na Kaszubach za wypożyczenie sprzętu na cały dzień trzeba zapłacić 65 zł, natomiast tutaj 11 euro (ok. 47 zł), więc mniej niż w Polsce - powiedziała w programie "Newsroom WP" Iwona Kołczańska. - Za sześciodniowy skipass na całą dolinę trzeba zapłacić 298 euro (ok. 1280 zł). Kwota jest spora, ale warunki nieporównywalne. Warto podkreślić, że jeśli podróżujemy rodzinnie, to cena nie będzie tak duża, bo dzieci do 10 roku życia zjeżdżają darmowo. W cenie skipassów są także parkingi i busy po dolinie - dodała. Dziennikarka WP Turystyka zdradziła także, ile trzeba zapłacić za wynajęcia apartamentu, nocleg w hotelu, czy wejście do aquaparku.

Źródło: turystyka.wp.pl

Jak długo żyją psy? Nowe badania zaskakują wynikami

02.02.2024 12:11

Małe psy o długich nosach mają najwyższą średnią długość życia. Natomiast samce średniej wielkości ras o płaskich pyskach – np. buldog angielski – żyją najkrócej. Wyniki badania zostały opublikowane w Scientific Reports.

Tagi: BLIK, Dania, NATO
Źródło: podroze.onet.pl

Trwa przebudowa Domu Zdrojowego w Jeleniej Górze

26.01.2024 14:45


Spółka Uzdrowisko Cieplice – Grupa PGU rozpoczęła rozbudowę Domu Zdrojowego w kompleksie uzdrowiskowym Jelenia Góra – Cieplice. Inwestycja obejmie częściową przebudowę oraz rozbudowę istniejącego obiektu, w efekcie czego powstanie nowoczesne 5- kondygnacyjne sanatorium ze strefą zabiegową, hotelową i SPA. Generalnym Wykonawcą projektu została firma ALSTAL Grupa Budowlana. Zakończenie projektu zaplanowano na II kwartał 2025 roku. Dom Zdrojowy […]

Tagi: Hotele, SPA, NATO
Źródło: lubiepodroze.eu

reklama
Kontakt z nami