Wiadomości z tagiem NATO  RSS
Stawiali płoty, by uniemożliwić ludziom wyjście. Teraz ogłaszają zwycięstwo z COVID-19

25.06.2022 18:13

Sekretarz partii w Szanghaju Li Qiang ogłosił w sobotę zwycięstwo w walce z falą COVID-19, ponieważ po raz pierwszy od dwóch miesięcy w mieście nie wykryto ani jednego nowego lokalnego zakażenia. Władze Pekinu zapowiedziały natomiast wznowienie zajęć w szkołach.

Tagi: Kreta, NATO
Źródło: podroze.onet.pl

Ile kosztują wakacje w Chorwacji? "Można się zamknąć w 7 tys. zł"

22.06.2022 15:24

Chorwacja kusi turystów pięknymi plażami i pewną pogodą. Nic dziwnego, że jej popularność nie spada. Ile kosztują takie wakacje? Oczywiście, kwota jaką przeznaczymy na wakacje jest kwestią indywidualną, ale zdaniem dziennikarki WP Turystyka Iwony Kołczańskiej, czteroosobowa rodzina na tydzień wyda ok. 7 tys. zł. - Rzeczywiście dojazd trochę kosztuje. Paliwo to jedno, ale są jeszcze winiety po drodze [...] Około 2 tys. zł musimy liczyć za dojazd. Natomiast co do noclegów, to wiadomo rozrzut cenowy jest duży. Możemy wybrać hotel, który jest drogi, ale możemy też spędzić tydzień bardziej budżetowo, za 1,5 tys. zł - tłumaczy. Jak dodaje, koszt obiadu w restauracji dla czteroosobowej rodziny to ok. 200 zł, co przy tygodniowym pobycie da 1,4 tys. zł.

Źródło: turystyka.wp.pl

Najbardziej "rosyjskie" miasto Unii Europejskiej

20.06.2022 18:13

Narwa to zaskakujące miejsce na skraju wschodniej flanki NATO. Jest trzecim co do wielkości miastem Estonii, ale 97 proc. z prawie 60 tys. mieszkańców mówi po rosyjsku, co czyni je jednym z największych rosyjskojęzycznych miejsc w Uni Europejskiej pod względem odsetka ludności. Jednak obecnie najważniejszym problemem tego miejsca jest potencjalne zagrożenie ze strony Rosji.

Źródło: podroze.onet.pl

Z Jasionki do Olsztyna. Startują nowe połączenia

20.06.2022 9:28

17 czerwca br. przyleciał na podrzeszowskie lotnisko pierwszy samolot z Olsztyna. Stolica Warmii i Mazur to druga w tym sezonie nowa destynacja, po Wenecji, jaką ma do zaoferowania port lotniczy z Jasionki. Natomiast 5 lipca rusza trzecie debiutanckie połączenie Polskich Linii Lotniczych LOT, do Rijeki.

Tagi: LOT, NATO
Źródło: www.propertynews.pl

Na urlop do sanatorium. Dokąd pojechać i jakich formalności dopełnić?

16.06.2022 13:20

W Polsce mamy 45 uzdrowisk, gdzie prowadzone są leczenie i rehabilitacja różnego rodzaju problemów zdrowotnych. Sprawdzamy, jakich formalności należy dopełnić, aby wybrać się do jednego z polskich sanatoriów i które ośrodki uzdrowiskowe warto odwiedzić w szczególności.

Tagi: Urlop, NATO
Źródło: turystyka.wp.pl

Ruszyły bezpośrednie wakacyjne pociągi z Budapesztu do Splitu w Chorwacji

12.06.2022 12:14

Tego lata ponownie zostało uruchomione bezpośrednie połączenie kolejowe z Budapesztu do Splitu. Od 10 czerwca funkcjonuje nocna linia Adria InterCity, która łączy oba miasta 3 razy w tygodniu w sezonie, natomiast przed i po sezonie będzie kursować dwa razy w tygodniu — poinformowały Koleje Węgierskie.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Booking.com INT
Kontakt z nami