Wiadomości z tagiem Niemcy  RSS
Jak mógł wyglądać pierwszy prehistoryczny pocałunek? [Fragment książki]

09.03.2023 0:11

Jak wyglądał pierwszy pocałunek w historii i jakie miał znaczenie? Seksualność musiała mieć niemałe znaczenie w życiu codziennym i sposobie myślenia naszych przodków. Dobrze wykorzystana płodność pozwalała bowiem na powiększenie grupy i zabezpieczenie jej przyszłości przez tworzenie nowych rodzin. Przedstawiamy fragment książki "Lady Sapiens. Prawdziwa prehistoria kobiet" autorstwa Thomasa Cirotteau, Jennifer Kerner i Erica Pincasa, w przekładzie Aleksandry Weksej, która ukazała się nakładem wydawnictwa Znak.

Źródło: podroze.onet.pl

Tak Niemcy ukrywali pociągi. Tunel schronowy na Podkarpaciu

08.03.2023 12:13

Tajemniczy i niewidoczny z powietrza obiekt militarny, unikalna i jedyna podziemna budowla tego typu w Polsce znajduje się w gminie Strzyżów między Rzeszowem i Krosnem na Podkarpaciu.

Tagi: Niemcy, RPA
Źródło: podroze.onet.pl

Rekord Tatr utrzymany

07.03.2023 13:09

Nie powiodła się próba pobicia pochodzącego sprzed niemal pół wieku rekordu w prędkości w jeździe na nartach po zboczach Tatr. Tym samym dzierży go wciąż śp. Jacek Nikliński. Na najwyższej trasie zjazdowej w Tatrach – zboczu Łomnickiej Przełęczy (2190 m n.p.m.) – stanęło w minionym tygodniu kilku narciarskich śmiałków chcących osiągnąć prędkość wyższą niż 180, […]

Tagi: Niemcy, Tatry, Rzym
Źródło: narty.blog.polityka.pl

Najdziwniejsze atrakcje Europy: nocleg w więzieniu, kłębek z pępka byłego kochanka i „niemiła" restauracja. Gdzie się znajdują?

03.03.2023 11:52

Każdy kontynent skrywa jakieś nietypowe miejsca – my, Europejczycy, także nie możemy narzekać na ich brak. Wiele z nich udostępniono do zwiedzania, a turyści wydają się zszokowani po ich zobaczeniu. Poznajcie najdziwniejsze atrakcje Europy – tam możecie zarezerwować nocleg w więzieniu, obejrzeć kłębek z pępka czyjegoś kochanka i udać się na obiad do restauracji z najbardziej niemiłą obsługą. Gdzie znajdują się te podróżnicze ciekawostki?

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Najstarsze hotele na świecie. Rekordzista działa od 1300 lat!

03.03.2023 0:12

Istnieją niewiarygodnie długowieczne hotele, które na przestrzeni wieków stały się bardzo osobliwymi przybytkami. W jednym relaksowali się samuraje, inny z kolei zmieniał właścicieli tylko przez małżeństwo. Oto kilku rekordzistów od Japonii po Niemcy.

Tagi: Niemcy, Hotele
Źródło: podroze.onet.pl

Tanie loty na Mauritius z Niemiec za 1274 zł

01.03.2023 8:37

Wylot z Frankfurtu w tym miesiącu.

Źródło: www.lastminuter.pl

Obostrzenia COVID w Europie na marzec 2023. Popularne kierunki wakacyjne wolne od masek i szczepionek

28.02.2023 14:29

Obostrzenia COVID dla podróżnych w Europie zostały niemal zupełnie zlikwidowane. Niestety, liczba zachorowań na koronawirusa w Europie powoli rośnie i niektóre rządy znowu zalecają obywatelom i turystom noszenie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych i środkach komunikacji miejskiej. Inne kraje jednak już wycofują się z podobnych decyzji. Poniżej znajdziecie aktualne obostrzenia COVID i zasady wjazdu do krajów Europy. Przed wyjazdem sprawdźcie, jakie dokumenty są potrzebne, aby przekroczyć granicę i na jakie obostrzenia na miejscu trzeba się przygotować.

Tagi: Niemcy, USA
Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Tanie loty na Malediwy z Niemiec za 1307 zł

28.02.2023 8:59

Wylot do Male z Frankfurtu w marcu.

Źródło: www.lastminuter.pl

reklama
Kontakt z nami