Wiadomości z tagiem Paszport  RSS
Wymyślił fikcyjne państwo i wydawał m.in. paszporty. Trwa śledztwo

07.02.2023 10:10

W izraelskim mieście Hadera zatrzymano mężczyznę, który jest podejrzany o wytwarzanie paszportów i samochodowych tablic rejestracyjnych wymyślonego przez siebie królestwa o nazwie Jaszar El — informuje portal Times of Israel.

Źródło: turystyka.wp.pl

Fala krytyki na nową atrakcję w Warszawie. "Przez dekady panował tam spory bałagan"

03.02.2023 9:41

Kiedy tylko nowo budowany gmach Muzeum Sztuki Nowoczesnej na warszawskim Placu Defilad wychynął spod ziemi, natychmiast stał się ulubionym "chłopcem do bicia" internetowych specjalistów i specjalistek od architektury. - Nie potępiajmy go za szybko! Nowy budynek MSN może stać się atrakcją lokalną i turystyczną - ocenia architekt i pisarz Grzegorz Piątek, laureat Paszportu Polityki.

Źródło: turystyka.wp.pl

Po co komu paszport? Historia uciążliwego dokumentu

17.01.2023 18:13

Przez dziesięciolecia dostępny nie dla wszystkich. Przynajmniej w Polsce. Choć sama nazwa "paszport" powstała znacznie później, dokument podróży, który potwierdzał tożsamość jego posiadacza i uprawniał go do przekraczania granic, był znany już w starożytności. I bywał bohaterem niezwykłych historii.

Źródło: podroze.onet.pl

Polskie paszporty bardzo silne – nowy ranking nie pozostawia wątpliwości. Na którym miejscu w tym roku uplasował się nasz kraj?

11.01.2023 12:34

Rozwój turystyki sprawił, że z zaciekawieniem odkrywamy najdalsze zakątki świata. Podróże poza granice naszego kraju i Unii Europejskiej umożliwia nam paszport, dzięki któremu, jak potwierdzają najnowsze dane, możemy wybrać prawie wszędzie. Najnowszy ranking nie pozostawia wątpliwości – polskie paszporty wciąż są bardzo silne. Na którym miejscu uplasował się nasz kraj?

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Najsilniejsze paszporty świata. Polska ma powód do radości

11.01.2023 10:50

Japonia zdominowała najnowszą listę najsilniejszych paszportów świata, którą stworzyła londyńska firma Henley&Partners. Z dokumentem Kraju Kwitnącej Wiśni można wjechać bez wizy aż do 193 państw. Warto wspomnieć, że Polska znów trafiła do pierwszej dziesiątki zestawienia.

Źródło: turystyka.wp.pl

Znów kolejki po paszporty. "Ludzie stali po pięć godzin"

05.01.2023 13:39

Przełom roku przyniósł ze sobą wzrost zainteresowania wyrabianiem paszportów. Szczególnie tłoczno w ostatnich tygodniach zrobiło się w urzędach w Gdańsku i Krakowie. - Jeśli ktoś ma daleko i specjalnie musi się wybrać do urzędu, to szczerze współczuję oczekiwania - mówi WP Ilona z Gdańska.

Źródło: turystyka.wp.pl

reklama
Kontakt z nami