punkta kod zniżkowy
Wiadomości z tagiem Paszport  RSS
Wyjeżdżasz na wakacje? Nie zapomnij o sprawdzeniu ważności paszportu. Kiedy paszport traci ważność i jak szybko wyrobić nowy dokument?

17.06.2024 13:14

Nie możesz doczekać się nadchodzącego urlopu za granicą? Żeby wymarzony wyjazd nie zamienił się w wielkie rozczarowanie, już teraz sprawdź ważność swoich dokument&oów. Ministerstwo Cyfryzacji podpowiada, kiedy paszport traci ważność i jak uzyskać nowy dokument. Zapoznaj się z tymi informacjami, zanim wyruszysz w drogę.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Lotnisko Chopina w Warszawie: jak wyrobić paszport tymczasowy w 15 minut? Sprawdź, kto może skorzystać z tej opcji

17.06.2024 12:11

Na warszawskim lotnisku Chopina istnieje możliwość uzyskania tzw. paszportu tymczasowego, znanego r&oównież jako szybki paszport. Jest to usługa przeznaczona dla os&oób, kt&oóre znalazły się w nagłej potrzebie i wymagają paszportu w kr&oótkim czasie. Kto ma prawo do skorzystania z tej opcji oraz jakie są koszty?

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Państwa Unii Europejskiej: kompletna lista ze stolicami. Kto nie należy do UE? Gdzie nadal potrzebny jest paszport?

07.06.2024 11:29

Kt&oóre państwa należą do Unii Europejskiej? Jak działa strefa Schengen? Do kt&oórych kraj&oów nadal potrzeba paszportu - z wizą albo bez wizy? Odpowiedzi znajdziesz w praktycznej instrukcji podr&oóżowania po Europie na wakacje 2024. Zamieszczam kompletną listę kraj&oów członkowskich UE wraz ze stolicami, listę kraj&oów Schengen i 3 ostatnie państwa Europy, wymagające od Polak&oów paszport&oów.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

To najrzadszy paszport na świecie. Ma go tylko 500 osób

06.06.2024 18:11

Posiadaczami najrzadszego paszportu na świecie są wybrani przedstawiciele tak zwanego "niepaństwowego podmiotu prawa międzynarodowego". Co to dokładnie oznacza i kto może mieć taki paszport? Tłumaczymy

Źródło: podroze.onet.pl

Usługa dla roztargnionych. Polacy nie wahają się korzystać

30.05.2024 9:25

Ratunek dla zapominalskich i roztargnionych - tak można by powiedzieć o punkcie wydawania tymczasowych paszportów na Lotnisku Chopina. Okazuje się, że z możliwości wyrobienia dokumentu w 20 minut tuż przed podróżą korzysta więcej osób, niż przewidywano.

Tagi: LOT, Paszport
Źródło: turystyka.wp.pl

Tak się zachowują turyści w Hurghadzie. Zero wyobraźni i odpowiedzialności

21.05.2024 12:22

Ludzka głupota i ignorancja nie mają paszportu ani narodowości. Obserwując zachowania turystów podczas beztroskiego wypoczynku nad brzegiem Morza Czerwonego, można zauważyć, że "racjonalne myślenie" wyłączają w tym czasie nie tylko Polacy, Czesi, Niemcy, Rosjanie czy Anglicy. "Zdrowy rozsądek" podczas wakacji przestaje działać u wszystkich nacji.

Źródło: turystyka.wp.pl

Północnokoreańscy agenci i zamach bombowy na samolot pasażerski [Historia]

14.05.2024 12:12

12 listopada 1987 r. dwoje północnokoreańskich agentów, 69-letni mężczyzna i 27-letnia kobieta, przyleciało z Pjongjangu (Korea Północna) do Moskwy. Następnego dnia polecieli do Budapesztu. 18 listopada Koreańczycy wyjechali z Budapesztu samochodem do Wiednia. Po przekroczeniu granicy północnokoreański agent towarzyszący im z Budapesztu dał im fałszywe japońskie paszporty ze sfałszowanymi wizami wyjazdowymi na nazwiska Shin'ichi Hatia i Mayumi Hatia. Agenci zamienili się w japońskich turystów: ojca i córkę.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Kontakt z nami