Wiadomości z tagiem Paszport  RSS
Wakacje 2022. Turcja bez paszportu. Co zobaczyć, kiedy jechać? Ceny all inclusive, najpiękniejsze plaże, praktyczne porady

24.06.2022 12:46

Turcja to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych wśród Polek i Polaków. Ciepły, kolorowy, bezpieczny i różnorodny kraj nadaje się jak ulał na wakacje 2022, długi weekend, a nawet szybki citybreak. Spodoba się tutaj zarówno entuzjastom zabytków, aktywnego wypoczynku, jak i osobom spragnionym relaksu na pięknych plażach, w słońcu i wśród szumu morza. Co więcej, teraz Polacy mogą wjeżdżać do Turcji bez paszportu, wystarczy dowód osobisty. Co warto zobaczyć w Turcji, jakie są najpopularniejsze atrakcje kraju, kiedy jest najlepsza pogoda, ile kosztują wycieczki all inclusive, jakie są obostrzenia COVID? Odpowiedzi na te i więcej pytań znajdziecie w naszym przewodniku: „Turcja na wakacje 2022 czy długi weekend. Praktyczne porady dla turystów”.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Wakacje 2022. O tym pamiętaj przed wyjazdem

22.06.2022 9:11

Tegoroczne wakacje to pierwsze po pandemii, w trakcie których możemy podróżować już w miarę swobodnie. Większość krajów nie wymaga już certyfikatów szczepień, ani testów. Do wjazdu potrzebny jest zazwyczaj tylko paszport lub dowód osobisty. - Pamiętajmy o tym, żeby zabezpieczyć dokument tożsamości dla dziecka - przypomniała w programie WP "Newsroom" Marzena German z portalu Wakacje.pl.

Źródło: turystyka.wp.pl

Wracali z wakacji do Polski... a wylądowali w Maroku. Turyści utknęli na lotnisku

22.06.2022 0:13

Samolot, którym grupa turystów z Polski wracała z wakacji na Wyspach Kanaryjskich musiał awaryjnie lądować w Casablance, podaje RMF FM. Jednak ze względu na brak paszportu część pasażerów utknęła na lotnisku.

Tagi: LOT, SPA, Paszport
Źródło: podroze.onet.pl

UE zdecydowała. Paszporty covidowe zostaną z nami jeszcze przez wiele miesięcy

14.06.2022 12:11

Przynajmniej do czerwca 2023 roku będą ważne tzw. paszporty covid, czyli unijne certyfikaty COVID-19. Parlament Europejski zdecydował, że przedłuży rozporządzenie jeszcze o rok, aby zapewnić obywatelom „swobodę podróżowania”.

Źródło: www.fly4free.pl

Hiszpańskie lotnisko ma problem. Już 15 tys. osób nie zdążyło na swój lot

09.06.2022 13:47

Hiszpańska linia lotnicza Iberia poinformowała, że od marca bieżącego roku na swoje loty z lotniska Madryt-Barajas nie spóźniło się co najmniej 15 tys. podróżnych. Wszystko przez niekończące się kolejki do odprawy paszportowej.

Źródło: turystyka.wp.pl

Ryanair robi kartkówki pasażerom z RPA. Muszą udowodnić swoją narodowość

07.06.2022 10:40

Pasażerowie z RPA, którzy będą korzystać z dowolnej trasy Ryanaira mogą być bardzo zaskoczeni, gdy dostaną do ręki… krótki test wiedzy. Linia postanowiła w ten sposób wyłapywać ludzi, którzy posługują się fałszywymi paszportami. I przy okazji wywołała burzę!

Źródło: www.fly4free.pl

Paszport wreszcie wyrobisz przez internet. Bez kolejek? Tak, ale…

06.06.2022 15:10

Lada moment wnioski o wydanie paszportu będzie można składać przez internet. Brzmi to jak wymarzone przez podróżników rozwiązanie, które wreszcie dotarło i do Polski? Tak. Niestety jest haczyk – i to solidny, bo i tak czekają was dwie wizyty w urzędzie. Jak to możliwe? Wyjaśniamy!

Źródło: www.fly4free.pl

reklama
Kontakt z nami