Wiadomości z tagiem Polska  RSS
Nowa atrakcja w Warszawie. Jedno z największych tego typu miejsc w Europie

26.09.2023 18:16

Muzeum Historii Polski na warszawskiej Cytadeli otwiera się dla gości już w piątek 29 września br. Z tej okazji placówka przygotowała wiele atrakcji, a uroczystości otwarcia wystartują już dzień wcześniej. Wielką niespodzianką są także ceny biletów wstępu.

Źródło: turystyka.wp.pl

Polak zatrzymany w niemieckim pociągu. Jedna interwencja nie wystarczyła

26.09.2023 18:11

Policja z Magdeburga otrzymała w niedzielę rano zgłoszenie o agresywnym pasażerze pociągu linii regionalnych, który nie chciał okazać biletu na wezwanie. Konduktor wezwał funkcjonariuszy na dworzec, który był jednocześnie stacją końcową. Po pojawieniu się w pociągu policji agresywny mężczyzna udawał, że śpi. Po czasie okazało się, że awanturującym się podróżnym jest 44-latek z Polski. Na tym jednak sprawa się nie skończyła.

Tagi: Polska, Rzym
Źródło: podroze.onet.pl

9 najpiękniejszych skansenów wiejskich w Polsce - nie tylko Lipce Reymontowskie z „Chłopów”. Tam przeniesiecie się w przeszłość

26.09.2023 17:00

Lipce Reymontowskie to urocza wieś, słynąca z tego, że właśnie tutaj Władysław Reymont osadził akcję swojej słynnej powieści „Chłopi”. Na pewno warto odwiedzić ją w czasie jesiennego weekendu – czeka tam was sporo atrakcji, które opisujemy niżej. Ale Lipce Reymontowskie to nie niejedyne miejsce, w którym możecie przekonać się, jak wyglądała dawna polska wieś. Zapraszamy do galerii 9 wyjątkowych skansenów wiejskich, w których możecie zobaczyć śliczne malowane chałupy, urocze drewniane kościoły i cerkwie, dawne wiatraki, olejarnie, a nawet starą remizę. Tam naprawdę możecie się poczuć, jakbyście przenieśli się w czasie.

Tagi: Polska
Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Wybory parlamentarne 2023. Jak głosować za granicą?

26.09.2023 14:55

15 października br. odbędą się wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Głosować można nie tylko na terenie Polski, ale także będąc za granicą. Jakie warunki trzeba spełnić, by móc wziąć udział w głosowaniu, przebywając poza Polską? Wyjaśniamy szczegóły.

Tagi: Polska, Sejny
Źródło: turystyka.wp.pl

Weekend w Tatrach: 21 najlepszych atrakcji blisko Zakopanego. Najtrudniejsza trasa, najwyższy wodospad, malownicze jaskinie i inne

26.09.2023 14:00

Weekend, szczególnie jesienią, to najlepsza pora na wycieczkę po górach, zwłaszcza pełnych atrakcji i niezwykłych widoków Tatrach. To prawdopodobnie najsłynniejsze pasmo w Polsce. Jest dosłownie naszpikowane atrakcjami dla turystów i miejscami, które warto, a nawet trzeba zobaczyć. Zebraliśmy dla was listę 21 najciekawszych atrakcji Tatr, w sam raz na weekend, od najbardziej malowniczych szlaków po pouczające i zabawne ciekawostki. To gotowa lista pomysłów na wypoczynek w górach.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Przedłuż sobie lato. Najlepsze pomysły na ucieczkę od jesiennej aury

26.09.2023 13:12

Choć złota polska jesień jest piękna i ma wielu zwolenników, to jednak równie duża jest rzesza osób, które chciałyby, żeby lato trwało dłużej. Co zrobić, żeby je przedłużyć? Najlepiej wybrać się do Grecji, gdzie w październiku panują idealne warunki do zwiedzania i plażowania. To ulubiony kierunek Polaków, który warto obrać także poza wysokim sezonem.

Tagi: Polska
Źródło: turystyka.wp.pl

Wielkie otwarcie Muzeum Historii Polski. Szykują się niespodzianki

26.09.2023 10:29

Muzeum Historii Polski na warszawskiej Cytadeli otwiera się dla gości już w piątek 29 września br. Z tej okazji placówka przygotowała wiele atrakcji, a uroczystości otwarcia wystartują już dzień wcześniej. Wielką niespodzianką są także ceny biletów wstępu.

Tagi: Polska
Źródło: turystyka.wp.pl

PHH inwestuje w sztuczną inteligencję

26.09.2023 9:26

Grupa PHH, w partnerstwie z inteliRobots, wprowadza nowe rozwiązanie w obszarze obsługi gości. InteliRobots to pierwszy polski produkt z wykorzystaniem amerykańskiej technologii, który znacząco usprawni funkcjonowanie usług hotelowych.

Tagi: Polska
Źródło: www.propertynews.pl

Najlepsze miejsca w Polsce na grzyby. Tu warto wybrać się na grzybobranie

26.09.2023 6:11

Sezon na grzyby w pełni. To czas oczekiwany przez wielu miłośników natury i kulinariów. Polska z bogactwem swojej przyrody, oferuje liczne miejsca doskonałe do grzybobrania. Gdzie więc najlepiej wybrać się na grzybobranie? Przedstawiamy listę miejsc, które są prawdziwym grzybiarskim Eldorado.

Tagi: Polska
Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

"Dar Młodzieży" w historycznym rejsie na równik

26.09.2023 0:11

"Dar Młodzieży" obrał kurs na równoleżnik zero. Żaglowiec upamiętnia w ten sposób 100-lecie przekroczenia równika przez pierwszy statek pod polską banderą — fregatę "Lwów", szkolny statek UMG w latach 1921-1930. Ostatnim przystankiem, przed prawie 3 tygodniowym rejsem bez zawijania do portu były Wyspy Zielonego Przylądka.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Kontakt z nami