Wiadomości z tagiem Praga  RSS
Senior z Włoch myślał, że wygrał fortunę. Gazeta podała błędny wynik gry liczbowej

23.02.2024 12:13

Od euforii prawie do zawału — takie przeżycia ma za sobą 87-letni mieszkaniec Rzymu. Najpierw dowiedział się, że wygrał 64 mln euro w grze liczbowej, a potem, że gazeta, która podała wynik losowania, wydrukowała go z błędem.

Tagi: Praga, Europa, Rzym
Źródło: podroze.onet.pl

To nie jest kraj dla każdego. Nie uświadczysz tłumów, ale poczujesz jak w bajce

22.02.2024 14:01

Tadżykistan wyróżnia się swoją niezwykłą naturą, historią i kulturową głębią. Otoczony przez Afganistan, Uzbekistan, Kirgistan i Chiny, kraj ten kryje w sobie naturalne cuda, w tym malownicze jeziora, rzeki i rozległe pasma górskie. Wciąż pozostaje nieodkryty dla globalnej turystyki. Ale to idealne miejsce dla osób, które pragną zagłębić się w historię i kulturę Azji Środkowej.

Tagi: Praga, Chiny
Źródło: turystyka.wp.pl

Jak wygląda praca ratownika śmigłowcowego w TOPR? "Ekspozycja na ludzkie cierpienie zostawia ślad"

22.02.2024 12:11

Kwestia wypalenia dotyczy nie tylko nas, ale i innych zawodów. Można śmiało powiedzieć, że ratownicy w karetkach mają tego jeszcze więcej. Oni często wchodzą do domów, gdzie widzą naprawdę różne sytuacje. Gdy np. policja pacyfikuje agresywnego ojca, matka pobita, dzieci płaczą. Mają też więcej wezwań, często dramatycznych. To problem całej naszej branży. Ekspozycja na ludzkie cierpienie zostawia ślad w każdym człowieku. Trzeba by być psychopatą, żeby tego nie odczuwać — mówi Andrzej Górka, zawodowy ratownik TOPR, współautor książki "Pierwsza pomoc w górach".

Tagi: Praga
Źródło: podroze.onet.pl

Leonardo Royal Warsaw robi generalny remont i przejmuje wieżowiec JM Tower

22.02.2024 11:11

Polska została kluczowym ogniwem dla strategii rozwoju Leonardo Hotels w Europie Centralnej. Niebawem Leonardo Royal Warsaw otworzy nowe skrzydło i powiększy bazę hotelową o prawie dwieście pokoi.

Źródło: www.propertynews.pl

Niesamowite miasto nad przepaścią. W pobliżu 40 wulkanów

22.02.2024 9:56

Prawie 2 miliony Polaków odwiedziło Hiszpanię w 2023 r. Niewielu z nich dotarło jednak do katalońskiej perełki, jaką jest Castellfollit de la Roca. Miasteczko wyróżnia się niesamowitym położeniem. Poznajcie je bliżej.

Źródło: turystyka.wp.pl

Konserwacja baldachimu w bazylice św. Piotra. Ma być gotowy w listopadzie

22.02.2024 0:13

Rusztowanie wysokości prawie 10-piętrowego bloku ustawiono w bazylice Świętego Piotra, gdzie rozpoczęła się konserwacja położonego nad głównym ołtarzem baldachimu stworzonego w XVII w. przez Giovanniego Lorenzo Berniniego. Prace, pierwsze od ponad dwustu lat, odbywają się w ramach przygotowań do Roku Świętego 2025.

Tagi: Praga
Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Kontakt z nami