Wiadomości z tagiem Przewodniki  RSS
W górach nie ma żartów "Czasem na ostatniej prostej do szczytu, muszę powiedzieć: zawracamy"

10.07.2024 18:11

Paweł prowadzi wycieczki po szlakach górskich w 17 krajach Europy, m.in. w Rumunii, Grecji, na Słowacji, Węgrzech, Czechach, a nawet na Cyprze. W ramach swojej pracy spędza ok. 200 dni w roku na różnych wyjazdach. Jest przewodnikiem i pilotem, jak sam mówi pracuje w najlepszym dla siebie środowisku, bo od zawsze kocha góry. Opowiada o niebezpieczeństwach związanych z tą pracą, jej zaletach i wadach, a także wspomina swoje początki. — Kiedy pomyślę o mojej pierwszej wycieczce, to aż mi się włos jeży na głowie — przyznaje w rozmowie z Onetem.

Źródło: podroze.onet.pl

Kopenhaga nagrodzi ekologicznych turystów darmowymi posiłkami i wycieczkami

10.07.2024 12:11

Turyści odwiedzający Kopenhagę, którzy będą zbierać śmieci lub podróżować transportem publicznym, mogą zostać nagrodzeni bezpłatnym posiłkiem lub wycieczką z przewodnikiem – podał stołeczny urząd ds. turystki Wonderful Copenhagen. Program wspierający proekologiczne postawy będzie trwał od 15 lipca do 11 sierpnia.

Źródło: podroze.onet.pl

Oprowadza turystów po polskim mieście. "Zawsze sobie obiecuję, że będę spisywać zabawne historie"

09.07.2024 8:48

Gdańsk to jedno z najpopularniejszych miast w Polsce. Turystów nie brakuje tu przez cały rok, ale od maja do sierpnia jest ich prawdziwe zatrzęsienie. Są takie miejsca bez, których wizyta tam się nie liczy. - Nigdy mi się nie zdarzyło, żeby jakaś grupa zrezygnowała ze spaceru po Długim Targu albo wizyty na Westerplatte - mówi Agnieszka Koneczna, przewodniczka turystyczna PTTK po Trójmieście i Helu oraz Instruktorka Krajoznawstwa Regionu PTTK.

Źródło: turystyka.wp.pl

Smerekowiec, góra Beskidu Śląskiego

08.07.2024 12:12

Smerekowiec (835 m n.p.m.) jest intensywnie zalesionym szczytem Beskidu Śląskiego, który znajduje się w paśmie Baraniej Góry. Wprawdzie, jak czytamy w przewodnikach górskich, Smerekowiec jest szczytem niewybitnym (niezbyt wysokim) i zalesionym, co nie sprzyja podziwianiu beskidzkiej panoramy, ale i tak warto się tam wybrać. Zresztą trudno na Smerekowiec nie trafić, w końcu na jego szczycie kończy się popularny w tym rejonie szlak zielony.

Źródło: podroze.onet.pl

Mieszkaniec Świnoujścia szczerze o życiu w kurorcie. "Mamy najpiękniejszą plażę" [WYWIAD]

03.07.2024 12:11

Wakacje rozpoczęły się na dobre. Z tej okazji Onet przygotował ranking 20 najlepszych plaż w Polsce. Zapytaliśmy Tomasza Olechwira, mieszkańca i przewodnika Świnoujścia, jak żyje się i odpoczywa w mieście, które znalazło się na pierwszej pozycji oraz jakie atrakcje czekają na turystów. W rozmowie z Onetem mówi także, co dzieje się w sezonie.

Źródło: podroze.onet.pl

Atrakcyjne dla turystów miejsca oferują bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem

02.07.2024 18:13

W kilku atrakcyjnych dla turystów miejscowościach na Warmii i Mazurach indywidualni turyści mogą latem skorzystać z bezpłatnych wycieczek, które prowadzą przewodnicy. Ofertę taką ma dla turystów Olsztyn, Gietrzwałd, Ostróda, Iława, Lidzbark Warmiński i Giżycko. Bezpłatne wycieczki z przewodnikami są adresowane do turystów indywidualnych, a nie zorganizowanych grup.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Kontakt z nami