Wiadomości z tagiem RPA  RSS
"Halo Polacy". "Gejowska stolica Afryki". Rzeczywistość kryje masę społecznych bolączek

17.04.2024 17:09

RPA uważane jest za kraj tolerancyjny wobec mniejszości, w tym seksualnych. Od 1996 roku orientacja seksualna jest jedną z kategorii chronionych przed dyskryminacją w konstytucji kraju - RPA jest pierwszym na świecie krajem, który zawarł taki przepis w konstytucji, a od 2006 roku małżeństwa osób tej samej płci są w RPA legalne. Jak to wygląda w praktyce? – Znam masę osób, które wzięły tutaj ślub w związkach jednopłciowych, więc w mojej "bańce" jest to zupełnie znormalizowane. Ale ja wiem, że to jest "bańka". Poza nią jest zupełnie inaczej. Wystarczy pojechać do Township, gdzie np. dochodzi do tzw. gwałtów korekcyjnych – mówi w programie "Halo Polacy" Magdalena Osiejewicz, Polka, która mieszka w RPA. W innych odcinkach tego programu Magda opowiada również, jak przebiega proces adopcyjny dziecka oraz jak religia łączy się tam z szamanizmem.

Tagi: Afryka, Krym, RPA
Źródło: turystyka.wp.pl

Promocja PLL LOT na wakacje i nie tylko: Rzym i Stambuł od 497 zł, USA od 2000 zł

17.04.2024 7:59

Oferta będzie aktualna dzisiaj do północy lub do wyczerpania puli biletów. Dostępne wyloty z Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Olsztyna-Mazur, Rzeszowa, Radomia i Wrocławia. Daty podróży w zależności od kierunku od 29 kwietnia do 31 października tego roku.

Tagi: Loty, USA, LOT, Rzym, Radom, RPA
Źródło: www.lastminuter.pl

"Halo Polacy". Magda adoptowała dziecko w RPA. "Ksenofobia systemowa"

17.04.2024 6:06

Magda Osiejewicz mieszka w RPA już ponad 10 lat. Razem z mężem postanowili adoptować tam dziecko. Jednak cały proces okazał się mocno skomplikowany. - Mieliśmy problemy, ale nie powinniśmy ich mieć, bo mój małżonek jest stąd - opowiada Magda w programie "Halo Polacy". Jak przyznaje, na widok jej paszportu w wielu miejscach uruchamia się ksenofobia systemowa w RPA i wymyślanie problemów. - Agencje reagują alergicznie na takie związki jak nasz - dodaje. Magda opowiada, że wielu rodzin w RPA nie stać na utrzymanie wszystkich dzieci, dlatego sporo z nich trafia do adopcji. Jak dodaje, antykoncepcja w RPA jest dostępna i darmowa, a aborcja jest opcją legalną, ale Południowoafrykańczycy są często uprzedzeni do tych rozwiązań. W innych odcinkach programu Magda zdradza także, ile kosztuje życie w RPA i jak mieszka się w kraju, który uchodzi za niebezpieczny. Znajdziesz je

Źródło: turystyka.wp.pl

Bociany zaczęły wić gniazdo. Pracownicy pogotowia usunęli je ze słupa

16.04.2024 12:11

Na jednym ze słupów energetycznych w miejscowości Sieniawa (woj. podkarpackie) para bocianów próbowała uwić sobie gniazdo. Wtedy interweniowali pracownicy pogotowia energetycznego, którzy pomimo okresu ochronnego usunęli naniesione przez ptaki gałęzie. W wytłumaczenie sprawy zaangażowało się PGE.

Tagi: RPA
Źródło: podroze.onet.pl

Żmije zygzakowate w górach. Dlaczego można spotkać je dużo częściej i czym grozi ukąszenie? Najważniejsze informacje

15.04.2024 12:11

Turyści na Podkarpaciu, szczeg&oólnie w Bieszczadach i Beskidach, mogą natknąć się - z większą częstotliwością niż do tej pory - na żmije zygzakowate. Dlaczego aktualnie można spotkać je dużo częściej i czym grozi ukąszenie? W poniższym artykule wyjaśniamy, jak uniknąć spotkania oko w oko z gadem oraz jak się zachować, kiedy już do tego dojdzie.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Rodzina pięcioraczków z Horyńca zamieszkała w Tajlandii. "Hejterzy nagle zamilkli" [WYWIAD]

13.04.2024 12:11

Sprzedali, co się dało, spakowali trzynaście walizek i zabrali 11 swoich pociech, by ruszyć w 36-godzinną podróż z biletami w jedną stronę. Rodzice pięcioraczków z Horyńca (woj. podkarpackie) wraz z dziećmi przeprowadzili się do Tajlandii. — Ktoś złożył na nas donos (...). Zarzuty były totalnie absurdalne — usłyszałam, że nie będziemy mieć wody, pieluszek, mokrych chusteczek, że narażamy dzieci na utratę zdrowia, bo wywozimy je do dżungli — wyjawia w rozmowie z Onetem pani Dominika Clarke.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Kontakt z nami