Wiadomości z tagiem RPA  RSS
Mieszkańcy przerażeni wybrykami niedźwiedzia. Wchodzi na posesje i zjada kury

26.06.2022 0:13

Młody niedźwiedź pojawił się w gminie Solina (woj. podkarpackie) ok. miesiąc temu i od tamtej pory budzi postrach wśród mieszkańców. – Wchodzi sobie na podwórka, do stajni, do kurników. Wyciąga kury i zjada. Ludzie mi to zgłaszają, a my wyczerpaliśmy już wszystkie środki, by ten problem rozwiązać. Obawiam się, że dojdzie do tragedii – mówi wójt gminy Adam Piątkowski.

Tagi: Porto, RPA
Źródło: podroze.onet.pl

Wakacje z inflacją w tle. "To trzeci rok funkcjonowania w bardzo trudnej sytuacji"

17.06.2022 12:01

- To trzeci rok funkcjonowania w bardzo trudnej sytuacji. Chyba przywykliśmy. Nie ma w branży niepokoju, ani obaw, a raczej jest próba dostosowania się do panujących warunków - powiedział w programie WP "Newsroom" burmistrz Karpacza Radosław Jęcek, zapytany o to, czy branża turystyczna w tym mieście boi się o przyszłość. Przyznał, że wciąż bardzo mało jest rezerwacji wakacyjnych. - Charakterystyka planowania urlopów mocno się zmieniła. Zapytania na wakacje już powinny być od majówki, a póki co w większości pensjonatów i hoteli jeszcze ich nie ma. Liczymy, że to ruszy na krótko przed samymi wakacjami - dodał.

Tagi: Urlop, RPA
Źródło: turystyka.wp.pl

Długi weekend wcale nie taki długi? "Skracają pobyty do minimum"

17.06.2022 10:01

Ze względu na drastyczny wzrost cen wielu Polaków skraca swoje urlopowe plany. Czy właściciele kwater i hoteli w Karpaczu odczuwają ten trend w długi weekend? - Z czterech-sześciu dni pobyty są skracane do minimum - mówi Radosław Jęcek, burmistrz Karpacza. Jak przyznaje wiele osób czeka na ostatnią chwilę z rezerwacją. - Często na dzień lub dwa dni przed decydują się na wyjazd - dodał w programie WP "Newsroom".

Tagi: Urlop, RPA
Źródło: turystyka.wp.pl

Niedźwiedź zaatakował ratownika górskiego. "Udało mu się wspiąć na drzewo"

16.06.2022 0:14

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na Słowacji. Ratownik górski został zaatakowany przez niedźwiedzia w trakcie służby na ścieżce turystycznej w Centralnych Karpatach Zachodnich. Mężczyźnie udało się wspiąć na drzewo, skąd wezwał pomoc.

Źródło: podroze.onet.pl

Uwaga na grad. Ostrzeżenia IMGW dla pięciu województw

10.06.2022 6:19


IMGW wydał w piątek rano ostrzeżenia drugiego stopnia dla pięciu województw przed burzami z gradem; dotyczą one województw: podlaskiego, podkarpackiego, mazowieckiego, małopolskiego i lubelskiego.

Tagi: RPA, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Zjechałem z niemieckiej autostrady i znalazłem coś pięknego! [RELACJA]

09.06.2022 18:11

Nazwa Budziszyn (niem. Bautzen) długo kojarzyła mi się z lekcją historii i poszarpanymi krawędziami starej mapy. Czerwone dachy miasta i górujące nad nimi wieże po raz pierwszy zobaczyłem z autostrady i od razu wiedziałem, że kiedyś muszę tam zajrzeć. Nie zawiodłem się.

Tagi: Niemcy, Miami, RPA
Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Booking.com INT
Kontakt z nami