Wiadomości z tagiem Rosja  RSS
"Nikt nas nie potrzebuje. Jesteśmy zakładnikami" — Rosjanie rok po mobilizacji

26.09.2023 18:11

"Wszyscy jesteśmy tu zakładnikami": poszukiwani rosyjscy aktywiści, uchylający się od płacenia podatków, utknęli w prawnej pętli w Kazachstanie.

Źródło: podroze.onet.pl

Niewyraźna przyszłość uciekających Rosjan. "Wszyscy jesteśmy zakładnikami"

26.09.2023 12:11

"Wszyscy jesteśmy tu zakładnikami": poszukiwani rosyjscy aktywiści, uchylający się od płacenia podatków utknęli w prawnej pętli w Kazachstanie.

Źródło: podroze.onet.pl

Turysta z Rosji zgubił 8 nowych iPhone'ów podczas lotu z Dubaju do Moskwy

26.09.2023 12:11

Rosjanin kupił 14 nowych iPhone'ów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, aby następnie odsprzedać je w Rosji. Jednak po przybyciu do Moskwy mężczyźnie brakowało ośmiu urządzeń. Jednocześnie rosyjskiej policji nie spieszy się z wyjaśnieniem tej sprawy.

Tagi: Dubaj, LOT, Rosja
Źródło: podroze.onet.pl

Wyciekło nagranie Putina z "sekretnej" podróży do Finlandii

26.09.2023 12:11

W sieci pojawiła się nagranie wideo przedstawiające prezydenta Rosji Władimira Putina oraz byłego burmistrza Petersburga Anatolija Sobczaka podczas ich "sekretnej" podróży do Finlandii. Wyjazd miał miejsce na początku lat 90.

Źródło: podroze.onet.pl

Z Rosji zniknął pomnik upamiętniający m.in. polskich zesłańców

25.09.2023 18:11

Pomnik upamiętniający ofiary represji politycznych, polskich zesłańców i badaczy Syberii w Jakucku został usunięty – poinformowały lokalne media. W czerwcu z pomnika zniknęła tablica z nazwiskami zesłańców.

Tagi: Polska, Rosja
Źródło: podroze.onet.pl

"Oto duma Rosji. Spadaj i nie wracaj" - Rosjanie rok po ogłoszeniu mobilizacji

25.09.2023 0:11

W dniu 21 września 2022 r. władze rosyjskie ogłosiły częściową mobilizację, która stała się dodatkowym impulsem dla tzw. exodusu putinowskiego, kiedy to ludzie, którzy nie popierali agresji na Ukrainie, a tym bardziej nie chcieli w niej uczestniczyć, opuścili Rosję. Farida Kurbangalejewa rozmawiała z pięcioma Rosjanami, którzy opuścili kraj i dowiedziała się, jak żyli przez ostatni rok.

Tagi: Rosja, SPA
Źródło: podroze.onet.pl

Pijany Rosjanin chciał ukraść jacht. Został zatrzymany

24.09.2023 12:11

Pijany Rosjanin usiłował ukraść mały jacht, zacumowany na rzece Wołogda — informuje białoruski kanał informacyjny NEXTA w serwisie X (dawniej Twitter). Jednostka osiadła jednak na mieliźnie, co uniemożliwiło kradzież. Został zatrzymany przez służby.

Tagi: Rosja, Rzym
Źródło: podroze.onet.pl

Dzieci w Rosji przygotowywane do wojny? "Zmuszani do mundurów"

24.09.2023 12:11

Miliony dzieci w Rosji są przygotowywane do wojny, a tamtejsze place zabaw stają się miejscem defilad; brutalna wojskowa indoktrynacja zaczyna się już w przedszkolu, gdzie kilkulatkowie są zmuszani do zakładania mundurów i ćwiczenia kroku marszowego — powiadomiła w niedzielę amerykańska stacja CNN.

Tagi: Rosja, Dania
Źródło: podroze.onet.pl

Napięcia na linii Warszawa — Kijów. Polka w Moskwie o reakcjach Rosjan

23.09.2023 18:11

— Ostatnie wydarzenia, które ochłodziły polsko-ukraińskie relacje, to temat bardzo interesujący Rosjan — mówi nam mieszkająca w Moskwie Polka. Jak przekazuje, komentarze na wprowadzone przez Polskę embargo na ukraińskie zboże i słowa premiera Morawieckiego o tym, że Polska nie przekazuje już uzbrojenia na Ukrainę, są ostre. Wypowiadają je w większości zwolennicy Kremla, osoby, które uległy propagandzie.

Źródło: podroze.onet.pl

Kim Dzong Un odrzucił pomoc Rosji. "Ubogi krewny, żebrzący o jedzenie"

22.09.2023 12:11

Północnokoreański dyktator Kim Dzong Un odrzucił propozycję przekazania jego pogrążonemu w głodzie krajowi dziesiątek tysięcy ton pszenicy – podaje w piątek południowokoreański dziennik "Korean Timies", powołując się na rosyjskiego dyplomatę. Uciekinierzy z Północy twierdzą, że "nieludzki, okrutny i egocentryczny" Kim zrobił tak, by zachować twarz i nie być postrzegany jako "ubogi krewny, żebrzący o jedzenie".

Tagi: Korfu, Rosja, Kreta
Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Kontakt z nami