Wiadomości z tagiem SPA  RSS
Porosty kontra światowej klasy zabytek. Konserwatorzy w potrzasku

23.02.2024 11:40

Można powiedzieć, że opactwo w Lubiążu ma prawdziwego pecha. Ten wyjątkowy zabytek - jedna z najwspanialszych barokowych rezydencji klasztornych na świecie - nie dość, że od lat nie mógł się doczekać remontu z prawdziwego zdarzenia, to teraz, gdy remont się zaczął - na drodze do odzyskania świetności stanęły... żełuczka i odnożyca.

Tagi: SPA
Źródło: turystyka.wp.pl

Trudna sytuacja u naszych sąsiadów. Niemcy będą sparaliżowane?

23.02.2024 7:55

Zza naszej zachodniej granicy nie napływają dobre wieści. W przyszłym tygodniu całe Niemcy mogą zostać sparaliżowane. Wszystko przez strajki ostrzegawcze w transporcie publicznym, do których wezwał związek zawodowy Verdi.

Tagi: Niemcy, SPA
Źródło: turystyka.wp.pl

Nietypowy spacer przez mroki miasta. Poznaj kryminalny Kraków w jeden dzień

23.02.2024 7:39

Czy można w Krakowie znaleźć jeszcze mało znaną trasę turystyczną i frapujące historie? Owszem. Ta kr&oótka wycieczka dowiedzie, że Krak&oów jest nie tylko miastem kr&oól&oów, ale i miastem mroku. Odkryjmy zatem mniej znane oblicze Krakowa.

Tagi: Miami, SPA, Krym
Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Zima na półkuli północnej bije rekordy. Zamarzają ptaki i jest poniżej -50 st. C

22.02.2024 18:11

Podczas gdy w Polsce luty bije rekordy ciepła, są miejsca na naszej półkuli, gdzie zima daje się wyjątkowo mocno we znaki, szaleją śnieżyce i ekstremalne mrozy. W Azji temperatura spada poniżej -50 st. C i lokalnie tak zimno nie było od kilkudziesięciu lat. Zima nie odpuszcza również w Ameryce Północnej i Skandynawii.

Źródło: podroze.onet.pl

"Halo Polacy". Ile kosztuje życie w Egipcie? "Niektóre produkty są absurdalnie drogie"

22.02.2024 15:48

Zachodni konsumpcjonizm potrafi rozpieścić. Przekonali się o tym zwłaszcza ci, którzy postanowili zrezygnować z "luksusu", jakim jest życie w Europie i zamieszkali w mniej uprzywilejowanych rejonach świata. Patryk Suracki, podróżnik i twórca internetowy, opowiedział w programie "Halo Polacy" o tym, jak wygląda jego codzienność w Egipcie. I choć żyje mu się tam cudownie, to są rzeczy, za którymi tęskni, jak np. różnorodność produktów dostępnych w sklepach. - Większość produktów tutaj jest, nie ma natomiast możliwości wyboru. U nas półki uginają się od towarów, w tym również tych mrożonych. Tutaj trochę tego brakuje – mówił w rozmowie z Moniką Sikorską. Polak zdradził także, ile kosztuje życie w tym kraju i przyznał, że wartość funta egipskiego z roku na rok spada. Więcej o Egipcie Patryk Suracki opowiada w innych odcinkach tego programu.

Tagi: Kos, SPA, NATO
Źródło: turystyka.wp.pl

Spójrz w górę – oto najbardziej charakterystyczne kolejki linowe w Południowym Tyrolu

22.02.2024 13:59

Wizyta w Południowym Tyrolu nie może odbyć się bez bycia na szczycie. Niezależnie od tego, czy chcemy pojeździć na nartach, odwiedzić chatę przy stoku czy wybieramy się na letni hiking – korzystamy z kolejki linowej. Zazwyczaj traktujemy ją jak zwykły środek transportu i nie przywiązujemy do nich większej uwagi. A warto! W regionie znajdują się zarówno nowoczesne gondole, jak i te rodem z innej epoki, które przeniosą nas do minionych czasów.

Tagi: Rodos, SPA, Tyrol, Wizy
Źródło: www.skionline.pl

reklama
Kontakt z nami