Wiadomości z tagiem Tatry  RSS
Trudne warunki w Tatrach. TPN: bez doświadczenia lepiej nie wychodź

08.12.2023 12:11

W wyższych partiach Tatr panują trudne warunki do uprawiania turystyki. Śnieg powyżej górnej granicy lasu jest nieprzedeptany, a wiatr utworzył głębokie zaspy w zagłębieniach terenu. Obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego – informują służby Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN).

Źródło: podroze.onet.pl

Polska turystycznym hitem. "Pojawiają się liczne "

07.12.2023 13:09

Zagraniczni turyści coraz chętniej odwiedzają Polskę, a od wielu lat niekwestionowanym liderem pod względem narodowości odwiedzających nasz kraj są Niemcy. Bardzo chętnie jeżdżą latem nad Bałtyk, ale coraz częściej odwiedzają też Tatry. Niezmienną popularnością cieszą się także duże miasta, z Warszawą i Krakowem na czele. Co przyciąga naszych sąsiadów?

Źródło: turystyka.wp.pl

Bez łopaty ani rusz. Pokazali, co się dzieje w Tatrach [WIDEO]

05.12.2023 18:11

Na profilu na Instagramie poświęconym słowackim Tatrom pojawiło się wyjątkowe nagranie. Jego autorzy pokazali, z czym muszą się nieraz zmierzyć pracownicy schronisk wysokogórskich. A chodzi o śnieg, którego napadało tyle, że sięga po dach.

Tagi: Tatry
Źródło: podroze.onet.pl

Tatry: bardzo trudne warunki i apel o niewchodzenie na zamarzające stawy

04.12.2023 18:11

Bardzo trudne warunki turystyczne panują w wyższych partiach Tatr — na szlakach zalega śnieg, który powyżej górnej granicy lasu jest nieprzedeptany – informują służby Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) i apelują o niewchodzenie na tafle tatrzańskich stawów. Lód w wielu miejscach jest bardzo cienki i z łatwością może się załamać.

Tagi: Tatry
Źródło: podroze.onet.pl

Turyści zawsze ignorują ten zakaz. Teraz jest najgorszy moment

04.12.2023 10:09

Bardzo trudne warunki turystyczne panują w wyższych partiach Tatr - na szlakach zalega śnieg, który powyżej górnej granicy lasu jest nieprzedeptany. TPN apeluje o niewchodzenie na tafle tatrzańskich stawów. Lód w wielu miejscach jest bardzo cienki i z łatwością może się załamać. Zignorowanie tego może skończyć się tragedią.

Źródło: turystyka.wp.pl

"Tato, wszędzie jest woda, jest ciemno, nie mogę otworzyć drzwi!"

03.12.2023 12:11

22-letnia córka Ralpha i Inki Orth utonęła w powodzi w dolinie Ahr, podobnie jak 134 inne osoby. Jej rodzice czekali dwa i pół roku na odpowiedzi. Teraz naciskają, aby osoby odpowiedzialne za "masową porażkę państwa" zostały wreszcie pociągnięte do odpowiedzialności.

Tagi: Tatry
Źródło: podroze.onet.pl

Śnieżyce w Małopolsce. Problemy na zakopiance, tworzą się korki

02.12.2023 12:11

Po opadach śniegu problemy mają kierowcy m.in. na popularnej zakopiance pomiędzy Krakowem a Nowym Targiem. Na górskim odcinku drogi pod Tatry samochody ciężarowe nie radzą sobie na śliskiej nawierzchni i tworzą się korki.

Tagi: Korfu, Tatry
Źródło: podroze.onet.pl

Bardzo trudne warunki w Tatrach. Nawet 77 cm śniegu

02.12.2023 9:16

Służby Tatrzańskiego Parku Narodowego poinformowały, że w wyższych partiach Tatr panują bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki. Na szlakach zalega śnieg, a powyżej górnej granicy wcale nie widać przebiegu szlaków. W Tatrach obowiązuje drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego.

Źródło: turystyka.wp.pl

Tatrzańska "električka" - krótka historia niespełnionych marzeń

30.11.2023 18:11

Pomysł budowy kolejki elektrycznej wokół Tatr nie jest nowy. Ma ponad 100 lat. I jak dotąd udało się zbudować jedynie linie łączące podtatrzańskie miejscowości po stronie słowackiej. Od tego czasu historia po macoszemu traktuje ten niezwykły pomysł inżynieryjny. A szkoda, bo "elektrićka", jak nazywają ją Słowacy (po słowacku "električka" to tramwaj), przysłużyła się Tatrom co najmniej tak, jak Stanisław Witkiewicz tatrzańskiej architekturze. Każdy, kto odwiedził Tatry słowackie i miał okazję doświadczyć uroku podróży tramwajem wzdłuż ich południowych stoków, wie, że mamy czego Słowakom zazdrościć...

Tagi: Miami, Tatry
Źródło: podroze.onet.pl

Chcą zbudować stację narciarską na Nosalu. Stanowczy sprzeciw ekologów

29.11.2023 18:11

W październiku br. burmistrz Zakopanego wydał tzw. decyzję o ustaleniu środowiskowych uwarunkowań realizacji budowy stacji narciarskiej na Nosalu, który leży w granicach Tatrzańskiego Parku Narodowego. TPN ma być odpowiedzialny za to przedsięwzięcie. Ekolodzy stanowczo jednak sprzeciwiają się decyzji burmistrza i złożyli odwołanie. Jak twierdzą, budowa stacji narciarskiej będzie "znacząco negatywnie oddziaływać na przyrodę obszaru Natura 2000 Tatry oraz Tatrzańskiego Parku Narodowego".

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Kontakt z nami