Wiadomości z tagiem Tatry  RSS
Turyści będą zachwyceni. Wraca weekendowe połączenie z Polski

02.06.2023 10:10

Koleje Małopolskie i Koleje Słowackie przynoszą pasażerom świetne wieści. Już od pierwszej soboty czerwca zostanie przywrócone transgraniczne weekendowe połączenie między Muszyną a stacją Poprad Tatry na Słowacji.

Tagi: Tatry
Źródło: turystyka.wp.pl

Zakopane według zagranicznych turystów. Co o „zimowej stolicy Polski” piszą światowe media, a jak odbierają ją przyjezdni z innych krajów?

01.06.2023 12:54

Polskie Tatry to, obok nadmorskich kurortów, ulubione miejsce Polaków na wypoczynek w kraju – wybór pada najczęściej na położone u podnóża gór – z masą atrakcji dla dzieci i dorosłych – Zakopane. Czy tak samo oceniają miasto zagraniczni turyści? Co o „zimowej stolicy Polski" piszą światowe media, jak odbierają je przyjezdni z innych krajów? Sprawdziliśmy.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Pociągiem przez Tatry na Słowację? To połączenie będzie hitem wakacji

31.05.2023 18:11

Od soboty, 3 czerwca, zostanie przywrócone transgraniczne weekendowe połączenie kolejowe między Muszyną (Małopolskie) a stacją Poprad Tatry na Słowacji. Kursy uruchamiane są wspólnie przez Koleje Małopolskie i Koleje Słowackie.

Tagi: Tatry
Źródło: podroze.onet.pl

Niezwykłe miasto blisko Polski. Zaspokoi wszystkie zmysły

30.05.2023 8:03

Podróż samolotem z Warszawy do Koszyc trwa zaledwie godzinę. Jeśli trafimy na dobrą pogodę, już początek naszej wycieczki będzie zawierać pierwszą niespodziankę - Tatry z lotu ptaka. Na miejscu, czy będziemy z grupą przyjaciół, czy z rodziną, czekają na nas kolejne atrakcje.

Tagi: Miami, LOT, Kos, Tatry
Źródło: turystyka.wp.pl

Wracają kontrole graniczne na Słowacji. Planujesz wypoczynek w Tatrach? Przygotuj się na utrudnienia

23.05.2023 9:06

W związku z organizowaną w Bratysławie międzynarodową konferencją Globsec, słowacki rząd podejmuje wszelkie kroki ostrożności. Jednym z nich jest przywrócenie kontroli granicznych na Słowacji – turyści planujący wypoczynek w tamtejszej części Tatr muszą więc przygotować się na spore utrudnienia. Od kiedy możemy spodziewać się trudności w podróżach do naszego sąsiada?

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Tłumy turystów na majówce pod Tatrami

19.05.2023 9:15

94 731 osób odwiedziło Tatry w czasie długiego weekendu majowego. W czasie tegorocznej Majówki, pomimo nie do końca dobrej pogody, więcej turystów zdobywało góry niż rok temu.

Tagi: Tatry
Źródło: www.propertynews.pl

"Najtrudniejsza inwestycja w historii Polski". Będzie błyskawiczny dojazd w Tatry?

18.05.2023 12:13

Takiej inwestycji kolejowej jeszcze w Polsce nie było. Startuje budowa całkiem nowej linii kolejowej w naszym kraju. Kiedy dojdzie do skutku, będzie można dużo łatwiej dostać się z Krakowa do Nowego Sącza, Rabki i Zakopanego.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Kontakt z nami