Wiadomości z tagiem Turku  RSS
Egipt na jesień i zimę 2023/24. Najtańsze wycieczki all inclusive, atrakcje, praktyczne porady. Który kurort wybrać?

21.09.2023 7:00

Egipt to świetny kierunek na jesienny i zimowy urlop. Ceny są przystępne, pogoda gwarantowana, kurorty i promenady sprawdzone i zachęcające. Zima w Egipcie to okazja do ucieczki od polskiej pluchy i do odpoczynku w słońcu, na złotych plażach pod turkusowym niebem, do nurkowania wśród raf koralowych, do oglądania surowego piękna pustyń i wspaniałych zabytków starożytnej cywilizacji. Ile kosztują najtańsze wycieczki all inclusive do Egiptu, który kurort wybrać i na jaką wycieczkę fakultatywną pojechać? Prezentujemy praktyczny poradnik dla turystów na jesień i zimę 2023/24 w Egipcie.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Spędził ponad tydzień w jaskini w Turcji. Speleolog wydobyty na powierzchnię

13.09.2023 0:15

Doświadczony amerykański badacz jaskiń, 40-letni Mark Dickey, który podczas eksploracji jaskini Morca w Turcji, poczuł się źle na głębokości ponad 1000 m, został we wtorek nad ranem wydobyty na powierzchnię. W akcji wydobywania speleologa uczestniczyli ratownicy z wielu krajów, w tym z Polski.

Źródło: podroze.onet.pl

Amerykanin uwięziony w tureckiej jaskini wysłał film. Dramatyczny apel

08.09.2023 18:11

Potrzebuję dużo waszej pomocy, aby wrócić na powierzchnię — powiedział w piątek w filmie wideo amerykański speleolog Mark Dickey, który jest uwięziony ok. 1000 m pod ziemią w jednej z najgłębszych jaskiń w Turcji. Amerykanin jest poważnie chory i zbyt osłabiony, aby wydostać się o własnych siłach.

Tagi: Turcja, Turku
Źródło: podroze.onet.pl

Polscy ratownicy idą po Amerykanina uwięzionego w jaskini w Turcji

07.09.2023 19:24

Ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego weszli do jaskini Morca w górach Taurus w Turcji, gdzie na pomoc oczekuje amerykański speleolog. Polacy dostarczą poszkodowanemu lekarstwa i pożywienie oraz przygotują go do transportu na powierzchnię – przekazał dyżurny ratownik GOPR.

Źródło: podroze.onet.pl

Dwóch turystów zginęło na kempingu w Turcji zalanym przez powódź

06.09.2023 8:05

Dwóch turystów zginęło we wtorek w powodzi wywołanej gwałtowną ulewą. Czterech innych, którzy również byli na zalanym kempingu w prowincji Kirklareli, jest poszukiwanych — podała agencja AP za tureckim resortem spraw wewnętrznych.

Źródło: podroze.onet.pl

Wyjątkowy widok w Turcji. Niebo w momencie rozbłysło na zielono [Wideo]

03.09.2023 18:15

Wyjątkowy spektakl uwieczniono na niebie nad Turcją. Przechodnie nagrali moment, w którym nad miastem Erzurum i prowincją Gumushane na wschodzie kraju pojawiły się zielone smugi światła.

Tagi: Turcja, Turku
Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Kontakt z nami