Wiadomości z tagiem Turystyka  RSS
Utrudnienia przy Morskim Oku i nie tylko. Potrwają do odwołania

24.06.2022 15:39

Od poniedziałku 27 czerwca do odwołania zamknięty będzie czarny szlak turystyczny z Doliny Pięciu Stawów Polskich na Kozi Wierch. Powodem jest remont - informuje Tatrzański Park Narodowy (TPN). Zamknięty został także mostek przy Morskim Oku.

Źródło: turystyka.wp.pl

Porto. "Każdy wyjeżdża zakochany"

24.06.2022 13:45

Dziennikarka WP Turystyka - Monika Sikorska - przebywa właśnie w Portugalii. Porto, w którym się zatrzymała to hit wśród turystów. Czy miasto także i ją zachwyciło? Zdecydowanie tak! - Każdy kto tu przyjeżdża, to wyjeżdża zakochany - powiedziała bez zastanowienia w programie WP "Newsroom".

Źródło: turystyka.wp.pl

Zamknięty popularny szlak turystyczny. Utrudnienia przy Morskim Oku

24.06.2022 12:14

Od poniedziałku do odwołania zostanie zamknięty popularny czarny szlak turystyczny z Doliny Pięciu Stawów Polskich na Kozi Wierch w obu kierunkach. Powodem zamknięcia jest remont tego popularnego szlaku – informuje Tatrzański Park Narodowy (TPN). Zamknięty został także mostek przy Morskim Oku.

Źródło: podroze.onet.pl

Wakacje w Mielnie. "Teraz nastąpi boom, na który czekamy"

24.06.2022 9:55

Mielno to niezwykłe miejsce na mapie Polski. Miasto położone nad Bałtykiem i jeziorem Jamno przyciąga turystów jak magnes. - Największym impulsem, który powoduje, że turyści do nas przyjeżdżają jest oczywiście pogoda - mówi Olga Roszak-Pezała, burmistrz Mielna. Jak przyznała w programie WP "Newsroom" wraz z początkiem wakacji szkolnych w mieście nastanie prawdziwy turystyczny boom. - Polskie wybrzeże i polskie morze są wśród najpopularniejszych na całym świecie - dodaje pani burmistrz.

Źródło: turystyka.wp.pl

Najdziwniejsze pytania turystów i podróżników. Co z dziećmi urodzonymi pośrodku oceanu, jak wysoko sięgają granice państw? Odpowiadamy

23.06.2022 15:43

Turystyka i podróżowanie to subtelna sztuka, a jej adepci napotykają czasem niecodzienne problemy, trudności i kwestie, które trzeba rozwiązać. Zastanawialiście się kiedyś, jak jest z dziećmi, które urodzą się w samolocie wysoko na niebie albo na jachcie pośrodku oceanu? Jakie obywatelstwo dostaną i co wpisać w rubryce „miejsce urodzenia”? Albo czy można łowić ryby z pokładu wycieczkowca? Albo jak wysoko sięgają granice państw? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na niecodzienne pytania turystów i podróżników. Dziwne, ale praktyczne!

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Bon turystyczny z krótką datą ważności. ZUS przypomina

23.06.2022 15:00

Tegoroczne wakacje będą ostatnimi z bonem turystycznym, bo jego ważność upływa 30 września. Po tym terminie nie będzie można nim opłacić wypoczynku ani pobytu w hotelu - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Źródło: turystyka.wp.pl

reklama
Kontakt z nami