Wiadomości z tagiem Turystyka  RSS
Kolejny intensywny sezon turystyczny na Kanale Elbląskim

20.06.2024 15:43

Zaraz wchodzimy w czas wakacyjny, na Kanale Elbląskim, turystyczny sezon dawno się rozpoczął. Atrakcyjność Warmii i Mazur jest legendarna i nie łatwo dokonać wyboru pośr&oód bogactwa architektonicznego, przyrodniczego i krajobrazowego. Jednak walory Kanału Elbląskiego, trudno przebić. Mamy tu do czynienia z niezwykłym, unikalnym w skali europejskiej rozwiązaniem hydrotechnicznym, okraszonym niepowtarzalnymi walorami przyrodniczymi. Nie bez przyczyny, kanał został uznany za jeden z siedmiu cud&oów Polski, a od 2011 roku ma status Pomnika Historii.
Bogactwo przyrody, piękno mazurskiego krajobrazu, śluzy, i pochylnie gdzie statki „pływają po trawie”. To oferują turystom rejsy szlakiem Kanału Elbląskiego. Żegluga Ostr&oódzko-Elbląska, od maja rozpoczyna działalność, oferując duży wyb&oór tras, oraz czarter statk&oów.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

W tej polskiej wsi możesz podziwiać dzieła Van Gogha w dużej skali. Piękne murale

20.06.2024 0:11

Z dala od zgiełku miast, w malowniczej wsi Brzózki, znajduje się niezwykła atrakcja turystyczna — murale inspirowane dziełami Vincenta van Gogha. To miejsce, które warto odwiedzić podczas podróży po Polsce, ukazuje, jak sztuka może ożywić nawet najbardziej zaciszne zakątki kraju. Ciekawe miejsca można znaleźć nawet poza utartymi szlakami.

Źródło: podroze.onet.pl

190 zł za przejażdżkę tramwajem wodnym w Krakowie! Pod Wawelem dużo drożej niż w Wenecji i nie tylko

19.06.2024 15:20

Jeden rejs krakowskim tramwajem wodnym? Nawet 190 ziko. xD Taniej jest już nawet w Wenecji, która jest uznawana za przykład miasta zniszczonego przez turystykę i ciągnącego z turystów, ile się da i bez żadnego wstydu. A jednak turyści płacą tam za tramwaj wodny mniej niż w… pic.twitter.com/G1A445yoor — Tomasz Borejza (@TomaszBorejza) June 18, 2024 Gdyby […]

Źródło: www.fly4free.pl

Wakacje w latach 70. na starych zdjęciach. Jak wypoczywano za Gierka? Czar lata, wczasów i kempingów sprzed pół wieku

19.06.2024 12:11

Epoka Edwarda Gierka do dziś kojarzyć się może naszym rodzicom z czasem trochę niespodziewanej prosperity, a przynajmniej wyczuwalnego podniesienia się standardu życia. Postęp widać było nie tylko w pracy, ale i na wakacjach. Jak wypoczywano w latach siedemdziesiątych? Co się zmieniło w ofercie wakacyjnej od pierwszych lat po wojnie i jakie nowości turystyczne pojawiły się w czasach Gierka? Stare zdjęcia ukazują wakacje sprzed p&oół wieku: tak wypoczywali nasi rodzice i dziadkowie w latach 70.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Radosław Michalski szefem departamentu Marki Miasta Wrocławia

17.06.2024 11:28

Wrocław ma profesjonalną jednostkę do promocji miasta. Jej szefem został Radosław Michalski - wcześniej dyrektor Wydziału Promocji Miasta i Turystyki.

Źródło: www.propertynews.pl

Dlaczego zachodni turyści wciąż przyjeżdżają do Rosji?

15.06.2024 12:11

Sylwester 2023. Moi przyjaciele i krewni w Rosji byli przygnębieni. Nikt nie miał ochoty na świętowanie. To był mój pierwszy powrót od czasu pełnej inwazji na Ukrainę, a zmęczenie wojną było wyczuwalne wszędzie. W 2022 r. niewielu zagranicznych turystów przybyło z Zachodu — z wyjątkiem niewielkiej liczby ciekawskich "turystów wojennych", którzy chcieli uchwycić rosyjską rzeczywistość w mediach społecznościowych. Oficjalne dane pokazują, że turystyka spadła o około 30 proc. rok do roku, a liczba osób wjeżdżających do kraju na podstawie wiz turystycznych spadła do 200 tys. (jeden z touroperatorów oszacował, że turystyka zorganizowana spadła o 90 proc.).

Źródło: podroze.onet.pl

Tego nigdy nie rób na plaży we Włoszech. Możesz zapłacić krocie

15.06.2024 6:11

Coraz większymi krokami zbliżają się wakacje, a z nimi okres, w którym zapełniają się plaże we wszystkich zakamarkach świata. Włoskie wybrzeża są jednymi z najbardziej obleganych miejsc w tym czasie. Niestety, bujna turystyka odbiła się na lokalnym środowisku naturalnym. Władze postanowiły z tego powodu wprowadzić ograniczenia. Dowiedz się, jak zachować się na włoskiej plaży, by nie narazić się na koszty.

Tagi: Kos, Turystyka
Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Baner Fuksiarz
Kontakt z nami