Booking.com INT
Wiadomości z tagiem Turystyka  RSS
Tego nigdy nie rób na plaży we Włoszech. Możesz zapłacić krocie

05.06.2023 18:11

Coraz większymi krokami zbliżają się wakacje, a z nimi okres, w którym zapełniają się plaże we wszystkich zakamarkach świata. Włoskie wybrzeża są jednymi z najbardziej obleganych miejsc w tym czasie. Niestety, bujna turystyka odbiła się na lokalnym środowisku naturalnym. Władze postanowiły z tego powodu wprowadzić ograniczenia.

Tagi: Turystyka
Źródło: podroze.onet.pl

Bardo: miasto cudów. Najciekawsze zabytki i atrakcje Barda oraz szlaki piesze i rowerowe w Górach Bardzkich, w sam raz na długi weekend

05.06.2023 11:19

Bardo to klejnot Gór Bardzkich, jedna z najbardziej urokliwych miejscowości w Polsce, pełna niezwykłych atrakcji. Wśród nich jest np. cudowna figurka Madonny, spektakularna bazylika, piękny kamienny most, ale przede wszystkim Przełom Bardzki, czyli niepowtarzalny i najpiękniejszy odcinek doliny Nysy Kłodzkiej, który można pokonać zarówno na pontonie, jak i kajakiem. Przedstawiamy przewodnik turystyczny po Bardzie i jego atrakcjach: co warto obejrzeć, jak dojechać, które trasy piesze i ścieżki rowerowe wybrać na wycieczkę? Przekonajcie się, dlaczego Bardo to świetne miejsce na długi weekend czerwcowy.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Nie tylko Półwysep Helski. Rajska mierzeja z wydmami i miękkim piaskiem

05.06.2023 10:50

Półwysep Helski to prawdziwy turystyczny hit, który latem przyciąga tłumy. Nie każdy jednak wie, że na wybrzeżu Bałtyku, i to całkiem niedaleko od Polski, znajdziemy inną malowniczą mierzeję z masą atrakcji.

Źródło: turystyka.wp.pl

Najbardziej przereklamowane turystyczne miejsca w Europie

05.06.2023 0:12

Bywają miejsca, które lepiej znać z pocztówek lub opowiadań. Bo w Wenecji śmierdzi, Barcelona jest brudna, Ateny za ciasne, a w alei gwiazd w Cannes turyści obrysowują swoje dłonie markerami i śpią bezdomni. Przedstawiamy subiektywny przegląd najbardziej przereklamowanych miejsc w Europie.

Źródło: podroze.onet.pl

Długi weekend w górach. Sprawdzamy, czy są jeszcze miejsca i... za ile

04.06.2023 12:13

Na związany z Bożym Ciałem długi czerwcowy weekend rezerwacje turystyczne w górach cieszą się sporym zainteresowaniem. Wciąż jednak wielu turystów czeka z rezerwacją do ostatniej chwili, uzależniając plany wyjazdowe od prognoz pogody w Karkonoszach, Tatrach czy Beskidach.

Źródło: podroze.onet.pl

Jak uwodzić turystki? Tego uczy szkoła podrywu w Egipcie

02.06.2023 12:13

Rocznie do Egiptu przyjeżdża niezliczona ilość turystów. Turystyka w tym kraju to jedna z najistotniejszych gałęzi gospodarki, a dla wielu mieszkańców to główne źródło zarobku. Niewielu jednak wie, że w Egipcie istnieje coś takiego, jak kurs uwodzenia turystek.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Booking.com INT
Kontakt z nami