Wiadomości z tagiem Turystyka  RSS
Szukają pracowników z zagranicy. "To jest miejsce, które przyciąga"

08.02.2023 13:12

Chorwackie Stowarzyszenie Turystyczne poinformowało, że na najbliższe lato wciąż brakuje co najmniej 35 tys. pracowników sezonowych z zagranicy. Zapotrzebowanie jest o 10 proc. wyższe niż w 2022 r. Poszukiwani są kucharze, kelnerzy, sprzątacze czy pracownicy medyczni. - Zapotrzebowanie jest ogromne - przyznała w programie "Newsroom WP" Agnieszka Puszczewicz, ekspertka ds. turystyki chorwackiej. - Jeśli ktoś ma ochotę spędzić lato w Chorwacji pracując, to jestem pewna, że znajdzie dla siebie miejsce. Jak zapewniła, Chorwaci są dobrymi, ciepłymi ludźmi i współpracownikami. - Polecam serdecznie pracę z nimi i dla nich - podsumowała.

Źródło: turystyka.wp.pl

Polacy kochają ten kraj. Pobili rekord sprzed pandemii

07.02.2023 11:34

Z oficjalnych danych rządowych wynika, że Wyspę Afrodyty odwiedziło w ubiegłym roku aż o 132,8 proc. Polaków więcej niż w czasach przed pandemią. - Informacja o tym, że w zeszłym roku na Cypr wybrała się rekordowa liczba Polaków, nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem - komentuje w rozmowie z WP Turystyka, ekspertka z portalu wakacje.pl - Marzena Buczkowska-German.

Źródło: turystyka.wp.pl

Od wtorku otwarte szlaki turystyczne w Tatrach, maleje zagrożenia lawinowe

06.02.2023 18:14

Po konsultacjach z ratownikami TOPR, władze Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) zdecydowały o otwarciu od wtorku większości szlaków turystycznych i narciarskich. Zamknięta pozostaje m.in. Droga do Morskiego Oka. Zagrożenia lawinowe zmalało z czwartego do trzeciego stopnia.

Źródło: podroze.onet.pl

Nie żyje Adam Gąsior, założyciel i redaktor naczelny portalu Wasza Turystyka

06.02.2023 0:13

"Z ogromnym smutkiem przekazujemy, że dzisiaj w nocy odszedł od nas Adam Gąsior, założyciel i redaktor naczelny portalu WaszaTurystyka.pl. Miał 60 lat" — napisała dziennikarka tego serwisu Weronika Szabelewska.

Źródło: podroze.onet.pl

TPN zamknął wszystkie szlaki, niektórzy bagatelizują zakaz

05.02.2023 12:13

Z uwagi na wysokie zagrożenie lawinowe władze Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) zamknęły wszystkie szlaki dla turystyki pieszej i narciarskiej. Niektórzy bagatelizują zakaz narażając się na niebezpieczeństwo.

Tagi: Turystyka
Źródło: podroze.onet.pl

"Człowiek z Fener" — mężczyzna oznaczony na internetowej mapie niczym atrakcja turystyczna

05.02.2023 12:13

Mężczyzna, który od 30 lat pozdrawia kierowców przy drodze w miejscowości koło Belluno na północy Włoch, został niczym atrakcja turystyczna umieszczony na popularnej mapie internetowej. "Człowiek z Fener"— tak oznaczono miejsce, w którym często stoi.

Tagi: Turystyka
Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Booking.com INT
Kontakt z nami