Wiadomości z tagiem Turystyka  RSS
Trudne warunki w Tatrach. TPN: bez doświadczenia lepiej nie wychodź

08.12.2023 12:11

W wyższych partiach Tatr panują trudne warunki do uprawiania turystyki. Śnieg powyżej górnej granicy lasu jest nieprzedeptany, a wiatr utworzył głębokie zaspy w zagłębieniach terenu. Obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego – informują służby Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN).

Źródło: podroze.onet.pl

Ulubione miejsce Polaków. Jeżdżą tam od kilkunastu lat

06.12.2023 10:47

W Trentino zimą spotkać można wielu Polaków. Jak zapewnia dziennikarka WP Turystyka, Monika Sikorska, nasi rodacy uwielbiają to miejsce, a niektórzy jeżdżą tam nawet od kilkunastu lat. Co ciekawe, włoski region to nie tylko stoki narciarskie. - O godzinie 14:30 na górze odbywa się impreza, w czasie której można potańczyć, wypić coś ciepłego i zjeść. Wieczorem wszyscy zjeżdżają do doliny, gdzie również odbywają się imprezy tematyczne. Co ciekawe, z polskimi artystami, więc to jest impreza o Polakach, dla Polaków i to jest niesamowite - przyznała dziennikarka w programie "Newsroom WP".

Źródło: turystyka.wp.pl

Turystyka w cieniu elektrowni jądrowych. "Wyraźny wzrost zainteresowania"

06.12.2023 9:37

Niedawno wojewoda pomorski poinformował o wydaniu decyzji o ustaleniu lokalizacji dla elektrowni jądrowej. Zakład powstanie w lokalizacji "Lubiatowo-Kopalino". Zgodnie z zapowiedziami budowa rozpocznie się za trzy lata, a pierwszy blok ma zostać uruchomiony w 2033 r. O tym, w jaki sposób elektrownia atomowa wpłynie na turystykę regionu, dowiemy się więc dopiero za kilkanaście lat. Dziś możemy tylko prognozować na podstawie analogicznych inwestycji w innych krajach.

Tagi: Turystyka
Źródło: turystyka.wp.pl

Raj dla narciarzy. "Nikt nie mówił, że jest tanio"

06.12.2023 0:17

Trentino to prawdziwy raj dla fanów białego szaleństwa. Niestety miejsce to nie należy to najtańszych. - Jest drogo. Nikt nie mówił, że sporty zimowe są tanie. Sam nocleg będzie kosztował ok. 5-6 tys. zł za 7 dni dla dwóch osób - mówiła Monika Sikorska, dziennikarka WP Turystyka, w programie "Newsroom WP". Ceny skipassów także nie są niskie, ale zaletą jest to, że na wszystkie stoki obowiązuje jeden karnet. - Za jeden dzień zapłacimy ok. 70 euro (ponad 300 zł) - dodała dziennikarka. Do Trentino można dostać się własnym samochodem i jest to opcja najczęściej wybierana przez osoby, które podróżują z własnym sprzętem. Z kolei ci, którzy wolą szybszy transport mogą przylecieć na pobliskie lotniska np. w Wenecji lub Mediolanie.

Źródło: turystyka.wp.pl

Idealny kierunek dla fanów zimowego szaleństwa. "To trzeba przeżyć"

04.12.2023 23:23

W miniony weekend w Val di Sole miało miejsce oficjalne otwarcie sezonu zimowego, na które przybyło mnóstwo turystów z Polski. - Trentino to jeden z ulubionych kierunków Polaków, jeżeli chodzi o sporty zimowe. Nic dziwnego, bo tutaj jest po prostu przepięknie. Każdy, kto był wie, że to trzeba przeżyć - mówiła Monika Sikorska, dziennikarka WP Turystyka, w programie "Newsroom WP". Rejon Trentino jest idealny dla wszystkich narciarzy, zarówno tych początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. - Łącznie jest ponad 150 km tras. Nowoczesne wyciągi wiozą nas na wysokość nawet 2,5 tys. m - dodała dziennikarka.

Źródło: turystyka.wp.pl

Pokazała, co dzieje się w Val di Sole. Tłumy Polaków

04.12.2023 13:40

Val di Sole to jedno z najlepszych miejsc na narty we Włoszech. W miniony weekend miało tam miejsce oficjalne otwarcie sezonu, na które przybyło mnóstwo turystów z Polski. Warunki do szusowania są idealne. - Teraz mamy -7 stopni, więc można powiedzieć, że pogoda dopisuje - relacjonowała dziennikarka WP Turystyka w programie "Newsroom WP". - Śniegu wysoko w górach nie brakuje. Jest mnóstwo ludzi, którzy korzystają z zimowego szaleństwa.

Źródło: turystyka.wp.pl

Turyści zawsze ignorują ten zakaz. Teraz jest najgorszy moment

04.12.2023 10:09

Bardzo trudne warunki turystyczne panują w wyższych partiach Tatr - na szlakach zalega śnieg, który powyżej górnej granicy lasu jest nieprzedeptany. TPN apeluje o niewchodzenie na tafle tatrzańskich stawów. Lód w wielu miejscach jest bardzo cienki i z łatwością może się załamać. Zignorowanie tego może skończyć się tragedią.

Źródło: turystyka.wp.pl

Bardzo trudne warunki w Tatrach. Nawet 77 cm śniegu

02.12.2023 9:16

Służby Tatrzańskiego Parku Narodowego poinformowały, że w wyższych partiach Tatr panują bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki. Na szlakach zalega śnieg, a powyżej górnej granicy wcale nie widać przebiegu szlaków. W Tatrach obowiązuje drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego.

Źródło: turystyka.wp.pl

Bardzo trudne warunki w Tatrach. W Dolinie Pięciu Stawów ponad metr śniegu

01.12.2023 12:11

Ponad metr śniegu leży już w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Na Kasprowym wierchu w piątek rano leżało 78 cm śniegu, a na weekend zapowiadane są kolejne, bardzo duże opady. W Tatrach panują bardzo trudne, typowo zimowe warunki turystyczne. TOPR prognozuje wzrost zagrożenia lawinowego do trzeciego stopnia.

Źródło: podroze.onet.pl

Bieszczadzkie drezyny rowerowe nagrodzone przez Polską Organizację Turystyczną

30.11.2023 18:11

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe zdobył Złoty Certyfikat w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną. To pierwszy w historii województwa tej rangi sukces za atrakcję turystyczną.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Kontakt z nami