Baner Fuksiarz
Wiadomości z tagiem Warszawa  RSS
Warszawa w TOP 3 najlepszych miast do spacerów na świecie. Te miejsca w stolicy kochają zarówno mieszkańcy, jak i turyści

18.04.2024 7:36

Serwis internetowy Compare The Market opublikował ranking światowych miast najbardziej przyjaznych do spacer&oów. Okazuje się, że stolica naszego kraju znalazła się na podium prestiżowego zestawienia. Warszawa zajęła trzecie miejsce, wyprzedzając m.in. Helsinki i Paryż. Wynik z pewnością jest powodem do dumy, choć naszej redakcji wcale nie dziwi. W mieście nad Wisłą znajduje się bowiem wiele uroczych miejsc, po kt&oórych można spacerować długimi godzinami. Poniżej przedstawiamy niekt&oóre z nich.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Górki Szymona w Piasecznie. Zielona oaza otulona dziką przyrodą tuż pod Warszawą. Idealne na ucieczkę z miasta

18.04.2024 6:11

To zdecydowanie jedno z najciekawszych miejsc, kt&oóre można znaleźć w bliskiej odległości od Warszawy. G&oórki Szymona zlokalizowane w Zalesiu Dolnym, kt&oóre przynależy administracyjnie do Piaseczna, to teren idealny do odpoczynku od zgiełku miasta. Chodzi nie tylko o nową siłownię plenerową, plac zabaw czy miejsce na ognisko, ale miłośnik&oów natury przyciągają przede wszystkim - wydmy piaskowe, rzeka oraz las. Wybraliśmy się tam na wycieczkę, aby sprawdzić, co dokładnie można tam znaleźć. Wejdźcie w galerię i zobaczcie wyjątkowe zdjęcia.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Co oznacza czerwona linia na nowej kładce w Warszawie?

17.04.2024 14:05

Przez nowy pieszo-rowerowy most prowadzący przez Wisłę przebiega czerwona linia. Warszawiacy, a także turyści zastanawiają się, co ona oznacza. Spieszymy z odpowiedzią.

Źródło: turystyka.wp.pl

700 zł za miesiąc pracy na fermie drobiu. Kulisy pracy Filipinek w Polsce

17.04.2024 12:11

Stephanie* z Filipin, zafascynowana perspektywą pracy w Polsce, którą przedstawiło jej biuro pośrednictwa pracy w Hongkongu, wkrótce po przekroczeniu progu, postanowiła opuścić neonowe światła Azji na rzecz obiecującej przyszłości w Europie. Nie minął rok, a już lądowała w Warszawie, dołączając do rosnącej rzeszy rodaków pracujących w polskich fabrykach, magazynach, na farmach, w hotelach, w domach i na placach budowy. Al Jazeera opisuje realia pracy zagranicznych pracowników w Polsce.

Źródło: podroze.onet.pl

Odkryj urokliwą Żelazową Wolę: dom urodzenia Fryderyka Chopina czeka na Ciebie

17.04.2024 10:56

Żelazowa Wola, malownicza wieś położona zaledwie 46 kilometr&oów od Warszawy, jest miejscem narodzin jednego z najwybitniejszych kompozytor&oów w historii - Fryderyka Chopina. To idealne miejsce na wiosenną lub letnią wycieczkę, gdzie można zanurzyć się w historię muzyki, podziwiając dom, w kt&oórym urodził się ten wielki artysta.

Tagi: Warszawa
Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Idealne propozycje na weekend na Mazowszu. Odkryj 9 najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Warszawie i okolicach

17.04.2024 6:11

Żywe historie, kultura i natura czekają na Ciebie na Mazowszu. Odkryj 9 najpopularniejszych atrakcji regionu, kt&oóre biją rekordy popularności wśr&oód turyst&oów. To idealne propozycje na wiosenne wycieczki i weekendowe wypady z Warszawy. Sprawdź, gdzie na Mazowszu najbardziej warto zaplanować weekend.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Warszawskie Linie Turystyczne powracają. Zabytkowe autobusy, tramwaje, promy przez Wisłę i statek do Serocka. Kiedy start sezonu?

17.04.2024 6:11

Już w maj&oówkę mają powr&oócić, cieszące się dużą popularnością, Warszawskie Linie Turystyczne. W najbliższych dniach miasto podpisze kluczową umowę w tej sprawie, ale już wiadomo, że powr&oócą zabytkowe autobusy i tramwaje, dwa brzegi Wisły połączą promy, a także będą rejsy do Serocka. Warszawa organizuje linie turystyczne już od 16 lat.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

W Warszawie rozpoczęła się wędrówka nurogęsi. Mają pomoc

16.04.2024 0:13

Rozpoczęły się pierwsze migracje rodzin nurogęsi w stronę Wisły. Pierwsza dzielna matka wraz ze swoim stadkiem przeszła już przez ruchliwą ulicę Czerniakowską. Pomogły, jak co roku, służby miejskie.

Źródło: podroze.onet.pl

Gdzie się najlepiej spaceruje? Polskie miasto na podium

16.04.2024 0:13

Warszawa została uznana za jedno z najbardziej przyjaznych spacerom miast na świecie. Zajęła trzecie miejsce na liście opracowanej przez firmę Compare the Market Australia, a wyprzedziły ją jedynie Monachium i Mediolan. To zasługa doskonałych warunków do spacerowania w centrum miasta, a także atrakcji, które można spotkać po drodze.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Kontakt z nami