Wiadomości z tagiem Warszawa  RSS
Niezwykłe znalezisko na terenie byłego getta. Należało do małej dziewczynki [ZDJĘCIE]

25.06.2022 12:13

W czasie prac na terenie byłego getta w Warszawie archeolodzy dokonali wzruszającego odkrycia. Z ziemi wydobyli bucik, który według wstępnych ustaleń, mógł należeć do małej, ok. 10-letniej dziewczynki. Specjaliści nie wykluczają, że kontynuacja prac doprowadzi do kolejnych znalezisk.

Źródło: podroze.onet.pl

Po dwóch latach powraca pociąg "Słoneczny". Jedno z najpopularniejszych i najtańszych połączeń kolejowych ze stolicy nad morze

25.06.2022 6:11

Niektórzy żartują, że dzięki niemu Warszawa zbliża się do morza. Po dwóch latach przerwy powraca jedno z najpopularniejszych i najtańszych połączeń nad morze, realizowanych przez Koleje Mazowieckie. Sprawdzamy na jakich zasadach będzie można pojechać. Pierwsze kursy w tym roku zostaną zrealizowane już w ostatnią sobotę czerwca.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Park Kaskada w Warszawie. Kiedyś spacerowała tam królowa Marysieńka. Odkrywamy tajemnice tego miejsca

25.06.2022 0:11

Park Kaskada jest to najstarszy park na terenie Warszawy. Miejsce to ma wyjątkowo ciekawą historię. To właśnie tu Jan III Sobieski zbudował pałacyk i dwa pawilony dla swojej Marysieńki. Naszym zdaniem jest to jeden z najpiękniejszych parków w stolicy. Park idealnie nadaje się na spacer i niedzielny relaks z daleka od zgiełku.

Tagi: Warszawa, SPA
Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Górki Szymona pod Warszawą. Dzikie miejsce otulone przyrodą. Idealne na ucieczkę z miasta

25.06.2022 0:11

To zdecydowanie jedno z najciekawszych miejsc, które można znaleźć w bliskiej odległości od Warszawy. Górki Szymona zlokalizowane w Zalesiu Dolnym, które przynależy administracyjnie do Piaseczna, to teren idealny do odpoczynku od zgiełku miasta. Chodzi nie tylko o nową siłownię plenerową, plac zabaw czy miejsce na ognisko, ale miłośników natury przyciągają przede wszystkim - wydmy piaskowe, rzeka oraz las. Wybraliśmy się tam na wycieczkę, aby sprawdzić, co dokładnie można tam znaleźć. Wejdźcie w galerię i zobaczcie wyjątkowe zdjęcia.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Zjedliśmy nietypowego hot doga w centrum Warszawy za... blisko 100 zł [RELACJA]

24.06.2022 12:11

Na gastronomicznej mapie Warszawy pojawił się nowy lokal, którego oferta wzbudza emocje. W Seafarmers Yerseke można bowiem zjeść prawdopodobnie najdroższego hot doga w stolicy. Zamówiliśmy rolla z homarem. Mimo że było to ciekawe doświadczenie, cena wzbudza respekt.

Tagi: Warszawa
Źródło: podroze.onet.pl

Boska Chata pod Warszawą. Błogi domek w sercu mazowieckiej wsi. Każdy może zrobić tam reset od codzienności

24.06.2022 0:13

50 km od Warszawy, w sercu mazowieckiej wsi, znajduje się Boska Chata. Z wanną, w której można brać kąpiele i patrzeć na las, kominkiem i fotelem bujanym do czytania książek, tarasem, niebieskimi meblami, stołem do biesiadowania, z hamakiem, śpiewem ptaków, drzewami, jeziorem, trasami rowerowymi i biegowymi. Każdy, kto pragnie resetu od codzienności może wynająć to miejsce tylko dla siebie.

Tagi: Warszawa
Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Nie żyje jeden z najstarszych podopiecznych Warszawskiego ZOO. Miał 21 lat

23.06.2022 12:14

Pożegnaliśmy jednego z naszych najstarszych podopiecznych, 21-letniego jaguara Kalego — poinformował w mediach społecznościowych Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie. Jak dodał, w naturze koty te żyją około 12–15 lat.

Źródło: podroze.onet.pl

Dzielnica Filmowa koło Warszawy. Niesamowita atrakcja dla dzieci i dorosłych. Tu są auta z filmów o Jamesie Bondzie i Harrym Potterze

23.06.2022 9:23

Dzielnica Filmowa koło Warszawy. To tutaj możecie zobaczyć samochód, którym podróżowała ekipa Scooby Doo, auta z filmów o Mad Maxie, Astony Martiny Jamesa Bonda, latający ford Harry'ego Pottera czy statek Star Trek. W kolekcji znajdują się też roboty i motocykle filmowe. Miejsce to kryje w sobie jednak wiele więcej tajemnic i atrakcji. Wszystko to znajdziemy w Zalesiu Górnym obok Piaseczna.

Tagi: Warszawa
Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

reklama
Booking.com INT
Kontakt z nami