Wiadomości z tagiem Warszawa  RSS
To są najpiękniejsze jeziora blisko Warszawy. Z piaszczystymi plażami i widokami. Pod miastem niczym na Mazurach

20.06.2024 12:43

Czy blisko Warszawy są piękne jeziora? To pytanie, kt&oóre często zadają sobie miłośnicy aktywnego wypoczynku. Na terenie Mazowsza znajduje się wiele miejsc, gdzie można popływać, wypożyczyć kajaki czy rowery wodne i co najważniejsze - odpocząć od miastowego szumu. Spora część z nich usytuowana jest zaledwie kilkadziesiąt kilometr&oów od stolicy. W poniższej galerii przedstawiamy 10 propozycji na wypad nad wodę za miasto.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Warszawska restauracja NUTA z drugą Gwiazdką Michelin. Prowadzi ją włoski mistrz sztuki kulinarnej. Miejsce zachwyca smakami i klimatem

20.06.2024 11:38

Andrea Camastra założył restaurację Senses, kt&oóra przez 5 lat z rzędu była nagradzana gwiazdką Michelin. Teraz takie wyr&oóżnienie otrzymała jego warszawska restauracja NUTA. Lokal łączy doznania kuchni włoskiej i polskiej dołączając azjatyckie akcenty. Jak trafił do Polski? Co uwielbia w naszej kuchni i jak ją odmienia? Odwiedziliśmy jego lokal przy Placu Trzech Krzyży w stolicy.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Wakacyjna oferta hotelu Narvil Conference & Spa. Podróż przez 7 kontynentów i atrakcje dla całej rodziny

19.06.2024 14:23

Wcale nie trzeba wyjeżdżać na drugi koniec świata, by przeżyć wakacyjną przygodę! Hotel Narvil Conference & Spa położony pod Warszawą, w malowniczej okolicy ujścia Bugu do Narwi, zapewnia szeroki wybór atrakcji – zarówno outdoorowych, jak i tych odbywających się w stylowych, nowoczesnych wnętrzach. Tu nie ma czasu na nudę, a wakacyjną ofertę docenią zarówno potrzebujący wytchnienia dorośli, jak i pełne energii, spragnione przygód dzieci.

Źródło: turystyka.wp.pl

To najstarszy park w Warszawie. Ukryty w cichej części miasta. Kiedyś spacerowała tam królowa Marysieńka

19.06.2024 12:11

To najstarszy park na terenie Warszawy. Park Kaskada ma wyjątkowo ciekawą historię. To właśnie tu Jan III Sobieski zbudował pałacyk i dwa pawilony dla swojej Marysieńki. Naszym zdaniem jest to jeden z najpiękniejszych park&oów w stolicy. Idealnie nadaje się na spacer i relaks z dala od hałasu miasta.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Raj tuż Warszawą. Tu odpoczywają mieszkańcy stolicy. Świdermajery, lasy i bezcenna cisza

19.06.2024 12:11

Otwock to jedna z tych miejscowości położonych na Mazowszu, kt&oóre cieszą się dużym uznaniem wśr&oód mieszkańc&oów stolicy. Warszawianki i warszawiacy chętnie wybierają się tam nie tylko w weekendy, ale i w dni powszednie, po zakończeniu pracy.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

W Warszawie wciąż przybywa mieszkańców. Oto najnowsze dane

18.06.2024 12:11

Mimo rocznych wahnięć ludność Warszawy systematycznie wzrasta. W stolicy 30 czerwca 2023 r. mieszkało ponad 1,8 mln osób, co stanowiło ok. 33 proc. ludności woj. mazowieckiego – wynika z raportu o stanie miasta za rok 2023.

Źródło: podroze.onet.pl

Jezioro Torfy w Warszawie niczym ukryte Mazury. Dzikie miejsce w środku lasu. Idealne na odpoczynek od miasta

16.06.2024 8:53

Jezioro Torfy to zdecydowanie jedno z najciekawszych teren&oów zielonych na mapie Warszawy. Miejsce to stanowi idealną bazę na wycieczkę w naturze. Jeśli marzysz o ciszy, przerywanej tylko przez śpiew ptak&oów, naturze i pięknych widokach lasu, mokradeł i jeziora - lepiej trafić nie możesz.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Nowość w Warszawie. "Okaz jest spektakularny"

13.06.2024 23:23

Wielkie otwarcie za nami. Odlew dinozaura - tarbozaura jest już wyeksponowany w Muzeum Ziemi w Warszawie i stał się główną atrakcją wystawy stałej, którą można zwiedzać od środy 12 czerwca br.

Tagi: Warszawa
Źródło: turystyka.wp.pl

reklama
Kontakt z nami