Wiadomości z tagiem Wizy  RSS
17 niesamowitych atrakcji Wrocławia na pierwszą wizytę w mieście. Pomysły na weekend pełen wrażeń dla całej rodziny

18.05.2024 0:11

Wybieracie się po raz pierwszy do Wrocławia lub planujcie spędzić weekend w stolicy Dolnego Śląska, a nie znacie dobrze miasta? Wrocław ma tak wiele do zaoferowania turystom, że wyb&oór atrakcji może być trudny. Dlatego zebraliśmy dla was 17 najfajniejszych, najbardziej charakterystycznych i unikalnych atrakcji Wrocławia w sam raz na pierwszą w życiu wycieczkę lub city break solo albo z całą rodziną. Odwiedźcie te miejsca, by poczuć unikalną atmosferę Wrocławia i spędzić niezapomniany weekend.

Tagi: Miami, Wizy
Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Portrety Marksa i Lenina wracają po 10 latach do Korei Północnej. Co to oznacza?

16.05.2024 18:11

Podczas niedawnej wizyty Kim Dzong Una w nowo wybudowanym ośrodku szkoleniowym partii rządzącej, w materiałach filmowych zauważono ciekawy detal — portrety Karola Marksa i Włodzimierza Lenina zawieszona na froncie budynku. To pierwsza prezentacja ikon komunizmu w Korei Północnej od ponad dekady. Czy to oznaka, że reżim zaczyna na nowo podkreślać swoje komunistyczne korzenie — zastanawia się południowokoreańska agencja Yohnap.

Tagi: Korfu, Astana, Wizy
Źródło: podroze.onet.pl

Łódzkie "metro" coraz bliżej. "To najważniejsza inwestycja kolejowa w Polsce"

16.05.2024 11:03

Minister Infrastruktury, Dariusz Klimczak, przekazał dobre wieści dotyczące budowy tunelu średnicowego pod miastem. - Udało nam się wybrnąć ze wszystkich trudności, podpisać dwa ważne aneksy - zapewnił podczas wizyty na budowie w Łodzi. - To najważniejsza inwestycja kolejowa w Polsce - dodał.

Tagi: Polska, Wizy
Źródło: turystyka.wp.pl

Byłam na tureckim bazarze. "Wcisnęła mnie w podróbkę futerka Diora"

14.05.2024 12:11

Z racji, że była to moja pierwsza w życiu podróż do Turcji, nie mogłam odpuścić sobie wizyty na jednym ze słynnych bazarów z podróbkami. Byłam ciekawa jakości falsyfikatów luksusowych torebek, butów i odzieży, których oryginały kosztują krocie. — Pamiętaj, żeby zawsze się targować — słyszałam od znajomych przed wyjazdem. Z tą myślą ruszyłam w gąszcz straganów, licząc na to, że dam się ponieść zakupowemu szaleństwu.

Tagi: Turcja, Kos, Wizy
Źródło: podroze.onet.pl

Mistrzowie Painta i Photoshopa z Korei Północnej. Co tam się stało?

13.05.2024 12:11

Na oficjalnej stronie Północnokoreańskiej agencji prasowej KCNA, pojawiły się dziwne zdjęcia Kim Dzong Una i towarzyszy wizytujących miejscowe fabryki broni. O co chodzi?

Tagi: Korfu, Wizy
Źródło: podroze.onet.pl

Zamówiła tylko frytki i piwo. "Ceny na Gubałówce to dramat"

12.05.2024 12:11

Długi weekend majowy dobiegł końca, ale czytelnicy wciąż dzielą się swoimi doświadczeniami z urlopów w listach do redakcji. Pani Elżbieta pokazała, ile zapłaciła za frytki i piwo podczas wizyty na Gubałówce. "Dosłownie garstka frytek, zmieściłyby się w dłoni i taka cena" — komentuje czytelniczka.

Tagi: Urlop, Wizy
Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Baner Fuksiarz
Kontakt z nami