Wiadomości z tagiem Wizy  RSS
Chiny chcą coraz więcej turystów. Tańsze wizy dla Polaków

08.12.2023 12:11

Chińskie władze obniżyły tymczasowo o 25 proc. opłaty wizowe dla podróżnych z krajów takich, jak m.in. Polska, Japonia, Meksyk, Wietnam i Filipiny – poinformowano w piątek na stronach internetowych chińskiego MSZ i ambasad. To kolejna decyzja Pekinu na rzecz przyciągnięcia turystów z zagranicy po zniesieniu w listopadzie obowiązku wizowego dla obywateli kilku innych państw.

Źródło: podroze.onet.pl

Polak wśród najlepszych pizzaiolo. "Proces ma dużo magii"

08.12.2023 7:01

Cienkie ciasto, wyrośnięte i zarumienione brzegi oraz idealny sos pomidorowy to kwintesencja włoskiej klasyki kulinarnej. Pizza neapolitańska nie od dziś kojarzy się z południową częścią Włoch, a wizyta w lokalnej restauracji jest obowiązkowym punktem w czasie wyjazdu do tego kraju. Okazuje się, że wśród Polaków jest prawdziwy specjalista od jej przygotowywania.

Źródło: turystyka.wp.pl

Szczury są bardziej ludzkie niż myślisz i bardzo lubią z nami przebywać

07.12.2023 18:11

Szczury mają pewną niefortunną tendencję do życia tam, gdzie żyją ludzie. W ten sposób biolog próbował wyjaśnić nienawiść ludzi do gryzoni w wiadomości telewizyjnej o szczurach gryzących kable elektryczne w zaparkowanych samochodach w południowo-szwedzkim mieście Malmö.

Tagi: Malta, Wizy
Źródło: podroze.onet.pl

Sześć produktów, których nie warto jeść przed podróżą. Eksperci zdradzają

06.12.2023 18:11

Turyści przygotowując się do podróży samolotem niechętnie myślą o przygotowywaniu przekąsek na podróż. Pakowanie, dokumenty i odprawa — to priorytety przed wizytą na lotnisku. Nic w tym dziwnego, gdy czekając na boarding możemy sięgnąć nawet po wyrafinowane posiłki. Te jednak oprócz drożyzny mogą nam nawet zaszkodzić — zauważają eksperci i zwracają uwagę na sześć produktów.

Tagi: LOT, Wizy
Źródło: podroze.onet.pl

"Paragony grozy" wchodzą na wyższy poziom. W Wenecji za małą colę płaci się tyle, ile w Polsce za dwa obiady

29.11.2023 18:11

Choć wizyty w lokalnych restauracjach są nieodłączną częścią podróży, ceny w obleganych przez turystów miejscach potrafią zepsuć humor wczasowiczom. Na własnej skórze przekonali się o tym David Senda z Hiszpanii i jego przyjaciele, którzy podczas pobytu w Wenecji skusili się na zamówienie kilku napojów...

Źródło: podroze.onet.pl

Rosjanie zamienili Dubaj na Budapeszt. "Są dla nich szczególnie hojni"

28.11.2023 18:11

Dubaj nie jest już dla Rosjan najciekawszym kierunkiem na lokowanie pieniędzy. Jeszcze w ubiegłym roku, by uciec od sankcji nałożonych przez Zachód po brutalnej agresji na Ukrainę, to właśnie Zjednoczone Emiraty Arabskie stały się inwestycyjnym rajem nie tylko dla oligarchów. Teraz Rosjan przyciągają "złote wizy" i hojne pozwolenia na pobyt w trzech krajach UE — podaje Die Welt.

Źródło: podroze.onet.pl

Turyści w Wenecji słono zapłacą. Jest jedno "ale"

25.11.2023 12:11

Opłata w wysokości 5 euro (ok. 22 zł) ma na celu zachęcić turystów do dłuższych wizyt, bo ściągana będzie jedynie od tych, którzy wpadają do Wenecji na jeden dzień. A do tego w szczycie sezonu turystycznego, czyli od kwietnia do połowy lipca. Uprzywilejowani mają za to być turyści, którzy wynajmą miejsca noclegowe. Oni podatku nie zapłacą.

Źródło: podroze.onet.pl

Przełom. Chiny wpuszczą obywateli z UE bez wizy, ale tylko wybranych

24.11.2023 18:11

Chiny ogłosiły w piątek 24 listopada, że zezwolą na bezwizowy wjazd na terytorium ich kraju dla obywateli pięciu krajów Unii Europejskiej oraz Malezji — pisze agencja informacyjna Associated Press. W ten sposób Chiny próbują zachęcić większą liczbę osób do podróży w celach wypoczynkowych i biznesowych. Wyróżnieni zostali obywatele Francji, Niemiec, Włoch, Holandii i Hiszpanii.

Źródło: podroze.onet.pl

Ambasador Irlandii odwiedził krakowski bar mleczny. Podzielił się opinią

24.11.2023 12:11

Bary mleczne w Polsce nadal cieszą się dużą popularnością i kojarzą się przede wszystkim z niskimi cenami, szybką obsługą i domowym, smacznym jedzeniem. Na wizytę w jednym z krakowskich lokali tego typu zdecydował się ambasador Irlandii w Polsce Patrick Haughey. Swoją opinią na temat zamówionego posiłku podzielił się na Twitterze.

Tagi: Polska, Wizy
Źródło: podroze.onet.pl

Najlepsze miejsce na urlop o każdej porze roku. Zachwyt gwarantowany

23.11.2023 12:50

Wiele osób odwiedza Singapur tylko, jeśli leci do innego kraju w Azji i akurat tam ma przesiadkę. Tymczasem to miasto-państwo może być celem samym w sobie, bo ma bardzo wiele do zaoferowania turystom. - Jesteśmy bardzo małym krajem. Ale ten rozmiar jest naszą mocno stroną, a nie słabością - mówi Toon Hee, przewodnik po Singapurze. - Innymi słowy, to tak, jakby wszystko można było znaleźć pod jednym dachem. Marina Bay Sands, Orchard Road czy Gardens by the Bay to miejsca, z których słynie Singapur i absolutne "must see" podczas wizyty w tym kraju.

Źródło: turystyka.wp.pl

reklama
Kontakt z nami