Wiadomości z tagiem Zakopane  RSS
Darmowa komunikacja miejska w Zakopanem, ale nie dla turystów

08.12.2023 18:11

Mieszkańcy Zakopanego posiadający Kartę Mieszkańca, a także uczniowie zakopiańskich szkół podstawowych i średnich posiadający legitymacje, będą mogli za darmo korzystać z komunikacji miejskiej. Zakopiańscy radni jednogłośnie podjęli w czwartek uchwałę w tej sprawie. Turyści zapłacą o złotówkę więcej za bilet, czyli 4 zł.

Tagi: Zakopane
Źródło: podroze.onet.pl

Górale niezadowoleni. W Zakopanem "widać nerwowość"

08.12.2023 7:07

Okres świąteczno-noworoczny ściąga w góry prawdziwe tłumy turystów, a najpopularniejszym miejscem na spędzenie sylwestra jest od lat Zakopane. Do ostatniej nocy w roku pozostało niewiele ponad trzy tygodnie, tymczasem okazuje się, że górale mają powody do niepokoju.

Źródło: turystyka.wp.pl

Zakopane wyda na świąteczne oświetlenie ponad pół miliona złotych

05.12.2023 18:11

Miasto Zakopane przeznaczy 550 tys. zł na świąteczne oświetlenie ulic – to podobna kwota, jak w ubiegłym roku – powiedział burmistrz Zakopanego Leszek Dorula. Świątecznych ozdób ma być tyle samo, ale nowością będzie oświetlenie wyremontowanego dworca.

Źródło: podroze.onet.pl

Ponad pół miliona złotych na świąteczne oświetlenie. To wersja oszczędna

05.12.2023 11:59

W Zakopanem już zima na całego, ale brakuje jeszcze świetlnych dekoracji. W ty roku miasto wyda na nie 550 tys. zł. – To podobna kwota, jak w ubiegłym roku – mówi burmistrz miasta Leszek Dorula.

Źródło: turystyka.wp.pl

Przedwojenny rekord Luxtorpedy do Zakopanego będzie wyrównany

04.12.2023 8:18

Wielu turystów na to czekało. Już wkrótce bezpośrednie pociągi wrócą do Zakopanego. Co ważne, czas przejazdu zostanie znacznie skrócony.

Tagi: Zakopane
Źródło: turystyka.wp.pl

Załamanie pogody w Tatrach i na Podhalu. Pojawił się marznący deszcz i gołoledź

02.12.2023 12:11

Fatalna pogoda w Tatrach i na Podhalu. Podczas gdy na niżej położonych obszarach południowej Polski sypie śnieg, w Zakopanem i w Tatrach pojawił się marznący deszcz. Drogi i chodniki stały się śliskie, a ratownicy z TOPR alarmują — warunki turystyczne są złe, a poprawy pogody na razie nie widać.

Źródło: podroze.onet.pl

Pociągi wracają do Zakopanego. Przedwojenny rekord Luxtorpedy będzie wyrównany

02.12.2023 12:11

22 grudnia, po zakończeniu zasadniczej przebudowy trasy kolejowej, wracają bezpośrednie pociągi do Zakopanego – poinformowało PAP biuro prasowe PKP Polskie Linie Kolejowe SA. Docelowo czas przejazdu pomiędzy Krakowem a Zakopanem wyniesie ok. 2 godz. i 15-20 min, zatem rekord na tej trasie z 1936 r. ustanowiony przez "Luxtorpedę" będzie wyrównany.

Źródło: podroze.onet.pl

Chcą zbudować stację narciarską na Nosalu. Stanowczy sprzeciw ekologów

29.11.2023 18:11

W październiku br. burmistrz Zakopanego wydał tzw. decyzję o ustaleniu środowiskowych uwarunkowań realizacji budowy stacji narciarskiej na Nosalu, który leży w granicach Tatrzańskiego Parku Narodowego. TPN ma być odpowiedzialny za to przedsięwzięcie. Ekolodzy stanowczo jednak sprzeciwiają się decyzji burmistrza i złożyli odwołanie. Jak twierdzą, budowa stacji narciarskiej będzie "znacząco negatywnie oddziaływać na przyrodę obszaru Natura 2000 Tatry oraz Tatrzańskiego Parku Narodowego".

Źródło: podroze.onet.pl

Zamówiła ziemię do wyrównania gruntu. Znalazła w niej unikatowy artefakt

27.11.2023 18:11

Mieszkanka Lubyczy Królewskiej (woj. lubelskie) podczas jesiennych prac porządkowych na działce natrafiła na nietypowe znalezisko. Oddała je w ręce konserwatora i okazuje się, że w ziemi miała zakopany artefakt sprzed ok. 4 tys. lat.

Źródło: podroze.onet.pl

"To tak naprawdę sylwester koszmaru". Mieszkańcy sceptyczni w sprawie "Sylwestra Marzeń"

26.11.2023 12:11

Po wielu niejasnościach jest już pewne, że w tym roku w Zakopanem ponownie odbędzie się Sylwester Marzeń. Impreza co roku przyciąga w to miejsce tłumy, ale jest też sporą udręką dla mieszkańców. W rozmowie z nami zwracają oni uwagę m.in. na pijanych turystów, hałas czy korki. Niektórzy idą znacznie dalej i całą imprezę nazywają wręcz "sylwestrem koszmaru", a inni woleliby nawet w tym czasie wyjechać z miasta.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Kontakt z nami