Booking.com INT
Wiadomości z tagiem Zakopane  RSS
Zaskakujące dane z Zakopanego. Nawet przed pandemią nie było takiego boomu

06.06.2023 14:10

Urząd Miasta w Zakopanem opublikował raport o stanie miasta za 2022 rok. Obejmuje on między innymi analizę bazy noclegowej. Trzeba przyznać, że najnowsze dane robią wrażenie.

Źródło: turystyka.wp.pl

Długi weekend czerwcowy. Nowy trend przed Bożym Ciałem

02.06.2023 13:56

Długi weekend czerwcowy zbliża się wielkimi krokami. Jest to czas, który Polacy bardzo chętnie poświęcają na bliższe lub dalsze podróże. Na szczycie hierarchii najczęściej wybieranych miast noclegowych znajduje się bezkonkurencyjne Zakopane. Jednakże dalej pojawia się kilka niespodzianek. - Ciekawostką jest fakt, że staycation będzie dość powszechnym trendem - mówi w rozmowie z WP Karol Wiak z Nocowanie.pl.

Źródło: turystyka.wp.pl

Zakopane według zagranicznych turystów. Co o „zimowej stolicy Polski” piszą światowe media, a jak odbierają ją przyjezdni z innych krajów?

01.06.2023 12:54

Polskie Tatry to, obok nadmorskich kurortów, ulubione miejsce Polaków na wypoczynek w kraju – wybór pada najczęściej na położone u podnóża gór – z masą atrakcji dla dzieci i dorosłych – Zakopane. Czy tak samo oceniają miasto zagraniczni turyści? Co o „zimowej stolicy Polski" piszą światowe media, jak odbierają je przyjezdni z innych krajów? Sprawdziliśmy.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Wyjątkowy obiekt w Zakopanem prawie gotowy. Będzie jednym z najnowocześniejszych w Europie

31.05.2023 8:31

Pod Tatrami trwa budowa obiektu, który będzie jednym z najlepszych tego typu w całej Europie. Chodzi o kryty tor lodowy, który powstaje na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Powoli widać już końcowy kształt budynku.

Źródło: turystyka.wp.pl

Zapomniany kurort. W ostatnich latach znowu odwiedzają go tłumy turystów

30.05.2023 12:27

Położona w Beskidzie Sądeckim nad Popradem miejscowość była kiedyś bardzo popularnym uzdrowiskiem. Na początku XXI w. jej sława nieco przyblakła za sprawą bardzo intensywnego rozwoju pobliskich miast - Zakopanego i Krynicy Zdroju. Jednak w ostatnich kilku latach Muszyna - bo o niej mowa - znowu wraca do łask i przeżywa prawdziwy najazd turystów i kuracjuszy.

Źródło: turystyka.wp.pl

Niewiele rezerwacji na wakacje w Zakopanem. "Gości nie stać na drogie pobyty"

27.05.2023 0:13

Według danych Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, miesiąc przed wakacjami w obiektach hotelarskich pod Tatrami zajętych jest zaledwie około 30 proc. miejsc noclegowych. Jednak wcale nie oznacza to, że Podhale w tegorocznym sezonie będzie świeciło pustkami. — Okno rezerwacji się skraca (…). Możemy spodziewać się, że obłożenie będzie duże, ale rezerwacje mogą napłynąć nawet kilka dni przed planowanym przyjazdem turystów — tłumaczy Emilia Glista z agencji marketingowej Jointsystem z Zakopanego, zajmującej się obsługą obiektów turystycznych.

Tagi: Zakopane
Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Kontakt z nami