Wiadomości z tagiem Zakopane  RSS
Bajkowe miejsce blisko Polski. Niezwykłe widoki i brak tłumów

21.03.2023 14:16

Na słowackim Liptowie, w Trlenskiej dolinie w Wielkiej Fatrze, ok. 100 km od Zakopanego, znajduje się niepozorna, ale bajkowa wioska. Choć zdaje się być skansenem, to jednak nim nie jest. Jest zamieszkałą wioską, której mieszkańcy parkują obok swoich drewnianych domostw najnowsze modele samochodów. Poznajcie Vlkolinec.

Źródło: turystyka.wp.pl

Taksówkarz opisał, co dzieje się po zmroku w Zakopanem. "Wypadł na beton"

20.03.2023 12:13

"Nasza praca w ostatnich latach stała się bardziej niebezpieczna. Był atak na taksówkarkę pod Nosalem, niedawno podobny incydent na ul. Zaruskiego. Nie zmierza to wszystko w dobrą stronę" — żali się w rozmowie z "Tygodnikiem Podhalańskim" jeden z taksówkarzy pracujących w Zakopanem.

Źródło: podroze.onet.pl

Zapadł przełomowy wyrok. Zakopane musi oddać pieniądze turyście

17.03.2023 12:14

Przełomowy wyrok dla gości Zakopanego. Samorządowe Kolegium Odwoławcze orzekło, że włodarze stolicy Tatr muszą oddać jednemu z turystów wniesioną opłatę klimatyczną. Wszystko przez czyste powietrze, a raczej jego brak.

Źródło: podroze.onet.pl

Tatry – najpiękniejsze zdjęcia gór. Zakopane, Morskie Oko. Takie obrazy zachęcają do wycieczek w Tatry

16.03.2023 13:19

Tatry to nasze narodowe dobro, a piękno tych gór zachwyca od pokoleń. Dlatego zebraliśmy dla was zdjęcia, wykonane przez profesjonalnych fotografów, ukazujące najpiękniejsze panoramy Tatr o każdej porze roku i dnia. Od skąpanego w światłach Zakopanego, przez umajoną kwiatami Bukowinę Tatrzańską i urokliwe Morskie Oko, po zapierające w piersiach górskie widoki z różnych zakątków i perspektyw. Zobaczcie naszą galerię zdjęć Tatr.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Halny uderzył w Zakopane. Tak wygląda Podhale po przejściu żywiołu [ZDJĘCIA]

14.03.2023 12:13

Za mieszkańcami południowej Polski bardzo niespokojne godziny. W górach i w obszarach podgórskich dał się we znaki silny wiatr fenowy, w Tatrach zwany halnym. Na szczytach porywy przekraczały 100 km na godz., ale również na terenach niżej położonych wiało wyjątkowo mocno, a wiatr powodował szkody. Widać je m.in. na ulicach Zakopanego. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nadal ostrzegają przed niebezpiecznymi podmuchami.

Źródło: podroze.onet.pl

Brutalna bójka nastolatek w Zakopanem. Nikt nie zareagował

09.03.2023 18:13

Policja wyjaśnia okoliczności bójki dwóch uczennic z powiatu tatrzańskiego, do której doszło we wtorek na zakopiańskiej Równi Krupowej. Świadkami brutalnej bijatyki był tłum gapiów. Nikt nie zareagował.

Tagi: Zakopane
Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Kontakt z nami