Sezon na lodowcu Mölltaler otwarty, a z nim specjalne ceny dla posiadaczy GOPASS

#zrodlo
8 października 2019 roku otwarty został sezon narciarski na lodowcu Mölltaler w Austrii, sezon który otwiera nową erę w życiu ośrodka. Bowiem będzie to pierwsza zima, w trakcie której ośrodkiem na lodowcu będzie zarządzać słowacka spółka TMR (właściciel Szczyrk Mountain Resort). I już teraz członkowie programu lojalnościowego GOPASS mogą korzystać z profitów związanych z członkostwem w GOPASS także na austriackim lodowcu.

Źródło: s2.hit.stat24.com

Zimowy wypoczynek dla całej rodziny w dolinie Stubai


Stubai 2019: fantastyczne, pokryte śniegiem zbocza gór, niezliczone zimowe aktywności i pierwszorzędny program rozrywkowy dla starszych i młodszych — wyjazd do doliny Stubai powoduje szybsze bicie serca nie tylko u dzieci. Od jazdy na nartach i snowboardzie przez freeriding, narciarstwo biegowe, zimowe wędrówki i wycieczki na rakietach śnieżnych po jazdę na sankach po świetnie przygotowanych trasach. Cztery ośrodki narciarskie mają bogatą ofertę dla każdego miłośnika sportów zimowych. Jednocześnie dolina Stubai należy do alpejskich regionów narciarskich najbardziej przyjaznych rodzinom. Dowodem tego są liczne nagrody. W towarzystwie maskotek BIG Family zimowe wakacje stają się niezapomnianym przeżyciem również dla naszych najmłodszych gości.

Źródło: www.skionline.pl

5 tyrolskich lodowców - Hintertux


Jeśli butów narciarskich najchętniej nie zdejmował(a)byś przez cały rok, to lodowiec Hintertuxer jest właśnie dla Ciebie. Tutaj można jeździć na nartach 365 dni w roku, czyli zawsze. Niemniej jednak warto zafundować sobie krótką przerwę od jazdy na nartach, korzystając z uroków nowej oferty, jaką jest śniadanie w gondolce lodowca Hintertux.

Źródło: www.skionline.pl

5 tyrolskich lodowców - Stubai


Lodowiec Stubai z 64 kilometrami tras jest nie tylko największym ośrodkiem narciarskim lodowcowym Austrii. Znajduje się także niedaleko stolicy Tyrolu, Innsbrucku, tj. zaledwie o 45 minut jazdy samochodem. Te idealne uwarunkowania zainspirowały gospodarzy do wprowadzenia nowego karnetu narciarskiego "SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck".

Tagi: Lodowce, SPA, Tyrol
Źródło: www.skionline.pl

5 tyrolskich lodowców - im wyżej tym lepiej


Nowe wagoniki, nowe oferty i mnóstwo świeżego śniegu. Na 5 tyrolskich lodowcach na początku sezonu narciarskiego znów będzie się sporo działo. Dzięki odpowiedniej wysokości na lodowcach w Kaunertal, w Pitztal, w Sölden i na Stubaiu można jeździć na nartach już od końca września. Natomiast na terenie lodowca Hintertux można jeździć na nartach w dowolnym momencie - aż przez 365 dni w roku.

Źródło: www.skionline.pl

Wiadomości ze Ski amadé, największego raju narciarskiego w Austrii


5 regionów, 760 kilometrów tras, 270 wyciągów i 260 schronisk narciarskich i górskich restauracji z jednym karnetem narciarskim - takie właśnie jest Ski amadé. Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig i Grossarl to jedne z najlepszych ośrodków narciarskich Austrii. Pod hasłem TASTE Ski amadé podsumowano wszystkie oferty kulinarne związku narciarskiego. Należą do nich nowe, trasy narciarskie smakoszy, które umożliwiają narciarzom znalezienie najlepszych kulinarnych zakątków. Kolejną nowością tej zimy jest funkcja Friend Tracker w aplikacji Ski amadé Guide, pozwalająca zlokalizować znajomych w ośrodku narciarskim - po wcześniejszym wyrażeniu zgody i połączeniu się drogą cyfrową ze znajomymi. W Ski amadé nie zabraknie również wydarzeń specjalnych. W mnogości atrakcji, każdy szybko znajdzie swój ulubiony event. Pod hasłem RIDE Ski amadé na fanów snowparków czeka mnóstwo niespodzianek, na przykład wydarzenia z serii Cash4Tricks.

Tagi: Kos, SPA
Źródło: www.skionline.pl

12-letni Polak zjechał na nartach z Mont Blanc

#zrodlo
Alexander Piegza zjechał na nartach z Mont Blanc (4810 m n.p.m.). Razem ze swoim ojcem Przemysławem Piegzą opowiedział o tym doświadczeniu. Czy musieli mieć pozwolenie na wejście na górę?

Źródło: podroze.onet.pl

Pierwszy śnieg na Kasprowym Wierchu

#zrodlo
Na szczycie Kasprowego Wierchu leży 1 cm śniegu, a temperatura spadła do minus pięciu stopni Celsjusza. Turyści, którzy chcą zobaczyć po raz pierwszy w tym roku ośnieżone szczyty i wjechać koleją PKL Kasprowy Wierch powinni się pospieszyć. Już od najbliższego poniedziałku, 23 września, do końca listopada zaplanowana jest renowacja i przeglądy techniczne. W tym czasie kolej linowa nie będzie dostępna dla turystów. W piątek, sobotę i niedzielę przed rozpoczęciem prac na odwiedzających czekają promocyjne bilety na poranne przejazdy.

Źródło: www.skionline.pl

Nowi członkowie Tatry Super Ski


Tatry Super Ski to wspólny skipass, który powstał w ubiegłym roku dzięki porozumieniu 14 stacji narciarskich, udostępniających swoje trasy w ramach jednego skipassu. Dziś w Czarnej Górze do projektu przystąpiły trzy kolejne ośrodki: Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej, Meander Ski & Thermal Park w Oravicach na Słowacji i Długa Polana w Nowym Targu.

Źródło: www.skionline.pl

Lodowiec Hintertux - wrześniowe otarcie sezonu w Tyrolu - akt. 16.09 godz. 11:38

#zrodlo
Ostatnie opady śniegu w alpach oraz bardzo dobra prognoza pogody na weekend skusiły mnie do wypadu do Tyrolu, gdzie otwarto sezon zimowy 19/20 na lodowcach Stubai i w Soelden. Będą na miejscu nie omieszkałem wpaść na jeden dzień na jedyny, czynny cały rok, teren narciarski w Austrii - lodowiec Hintertux. Poniżej moja relacja - filmy, zdjęcia oraz informacje z pierwszej ręki o warunkach na stokach.

Tagi: Lodowce, SPA, Tyrol
Źródło: www.skionline.pl

Relacja z otwarcia sezonu na Lodowcu Stubai - akt. 12.09 godz. 6.00

#zrodlo
W najbliższy piątek 13 września, otwarte zostaną koleje linowe, wyciągi oraz trasy narciarskie na Lodowcu Stubai w Austrii. Wszystko dzięki sprzyjającej aurze, za sprawą której na lodowcu przybyło kilkadziesiąt centymetrów śniegu. Jakie warunki zastanę na lodowcu, jak będzie pogoda, ile kosztują "jesienne" skipassy - wszystko dowiesz się z mojej relacji, z pierwszego w tym sezonie, wyjazdu na narty.

Tagi: Lodowce, Kos, SPA, Narty
Źródło: www.skionline.pl

Lodowiec Stubai rozpoczyna sezon zimowy


Lato się jeszcze nie skończyło, a Lodowiec Stubai największy ośrodek narciarski położony na lodowcach w Austrii, rozpoczyna sezon narciarski 19/20. W najbliższy piątek 13 września, otwarte zostaną koleje linowe i wyciągi oraz trasy dla narciarzy i snowboardzistów. Wszystko dzięki sprzyjającej aurze, za sprawą której na lodowcu przybyło kilkadziesiąt centymetrów śniegu.

Tagi: Lodowce, SPA
Źródło: www.skionline.pl

Ischgl 19/20: otwarcie sezonu z zespołem SEEED i dwiema nowymi kolejami krzesełkowymi


Na legendarnym koncercie otwarcia sezonu, Top of the Mountain Opening Concert, 30 listopada 2019 r. wystąpi kultowy zespół z Berlina, Seeed. Ośrodek narciarski będzie otwarty już od 28 listopada. Nowości w sezonie zimowym 2019/20: Velilleck F1 - najszybsza kolejka krzesełkowa w regionie narciarskim i Visnitz N2 - pierwsza 8-osobowa kolejka krzesełkowa typu D w Szwajcarii.

Tagi: Berlin, SPA
Źródło: www.skionline.pl

Kolej na Kasprowy Wierch nieczynna przez 8 tygodni - promocyjne wrześniowe poranki

#zrodlo
Od 23 września do końca listopada kolej linowa PKL Kasprowy Wierch będzie przechodzić planowaną renowację i przeglądy techniczne. W tym czasie specjaliści PKL i producenta kolei przesuną między innymi liny nośne - jest to wymagane ze względów bezpieczeństwa raz na 12 lat. Przez osiem tygodni kolej nie będzie dostępna dla turystów. PKL zachęcają do tego, by zaplanować swoją wizytę na Kasprowym Wierchu z wyprzedzeniem, zanim ruszą prace techniczne. Przez trzy kolejne weekendy września, od piątku do niedzieli na odwiedzających czekają promocyjne bilety na poranne przejazdy.

Źródło: www.skionline.pl

Karnet SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck


To pierwszy i jedyny taki karnet na świecie: wstęp na trasy narciarskie praktycznie bez ograniczeń i zwiedzanie atrakcji turystycznych w ramach jednego biletu! Karnet SKI plus CITY Pass łączy w sobie wiele możliwości. Pozwala korzystać z uroków 13 ośrodków narciarskich w dolinie Stubai i regionie Innsbrucka, odwiedzić 22 ciekawe miejsca oraz relaksować się na trzech krytych basenach w stolicy Tyrolu i jej okolicach. Słowo "łączy" odnosi się też do komunikacji, ponieważ posiadacz karnetu może korzystać ze skibusów oraz autobusów wycieczkowych Sightseer, które umożliwiają zwiedzanie w trybie "hop-on, hop-off" (z możliwością wielokrotnego wsiadania i wysiadania).

Tagi: SPA, Tyrol, Dania
Źródło: www.skionline.pl

Rowerem przez Południowy Tyrol


Coraz Polaków decyduje się na aktywne wakacje. Wybierają zwiedzanie lub typowo sportowe wyjazdy: wędrówki po górach, sporty wodne, wyprawy rowerowe. W przypadku tych ostatnich można wybrać się na wielodniowy wypad lub też potraktować je jako jedną z aktywności na wyjeździe. Wybierając miejsce na takie wakacje, warto sprawdzić infrastrukturę i zróżnicowanie tras, bazę noclegową, warunki pogodowe, lecz także lokalną kuchnię i okoliczności przyrody. Południowy Tyrol zaspokoi wszystkie potrzeby, nawet najbardziej wymagających.

Źródło: www.aktywnelato.pl

Ośrodek narciarski w... dawnym schronie przeciwlotniczym

#zrodlo
W mieście Jilin w Chinach funkcjonuje nietypowy ośrodek narciarski. Wybudowano go bowiem w... dawnym schronie przeciwlotniczym. Ośrodek, dzięki stałej temperaturze, utrzymywanej na poziomie minus 10 stopni Celsjusza, umożliwia korzystanie z trasy biegowej przez cały rok.

Tagi: LOT, Rzym
Źródło: podroze.onet.pl

3 Zinnen Dolomity - Nowości w sezonie zimowym 2019/20

#zrodlo
Ośrodek narciarski 3 Zinnen Dolomity ma wielkie wizje. Południowotyrolski ośrodek narciarski, położony w sercu włoskich Dolomitów, chce stać się jednym z czołowych ośrodków narciarskich w Alpach. Dlatego też znajdujący się bezpośrednio przy granicy z Austrią resort narciarski pracuje obecnie nad planem systematycznej rozbudowy, której celem jest realizacja wielkiego i przyszłościowego projektu.

Źródło: www.skionline.pl

Gdzie na narty do Włoch? Wybierz ośrodek narciarski


Lubisz jazdę na nartach, ale co roku pogoda w Polsce rozczarowuje cię i nie pozwala ci nacieszyć się twoim ulubionym sportem? Wyjedź na narty do Włoch, a nie będziesz chciał już nigdy oddawać się białemu szaleństwu gdziekolwiek indziej. We Włoszech narty ci się nie znudzą – góry zajmują około 80% powierzchni tego kraju. Zobacz sam, […]

Źródło: www.bezmapy.pl

Wstęga na Zielonym Zygzaku oficjalnie przecięta!


W niedzielę 7 lipca odbyło się otwarcie pierwszej familijnej trasy rowerowej na Skolnitym. Jak wspominał prezes stacji Janusz Tyszkowski, kolej linowa od początku swojej działalności zamierzała otworzyć się latem na rowerzystów, jednak budowa profesjonalnych tras rowerowych stała się możliwa dopiero dzięki wejściu do Grupy Pingwina.

Tagi: SPA
Źródło: www.aktywnelato.pl

Przyjemne i pełne przeżyć lato w górach wokół doliny Paznaun


Wśród nietkniętego, górskiego krajobrazu, żywych tradycji i tyrolskiej serdeczności, rodziny i aktywni turyści mogą cieszyć się w skąpanej słońcem dolinie Paznaun beztroskim, górskim latem pełnym relaksu, radości i niezapomnianych wrażeń na świeżym powietrzu.

Tagi: SPA, Tyrol
Źródło: www.aktywnelato.pl

Skolnity - idzie nowe rowerowe

#zrodlo
Kolej linowa w samym centrum Wisły, rozpoczęła budowę rodzinnych tras rowerowych MTB. Oficjalne otwarcie pierwszej, a zarazem najłagodniejszej i najdłuższej trasy odbędzie się 7 lipca.

Tagi: SPA
Źródło: www.skionline.pl

Polskie Koleje Linowe prezentują strategię rozwoju


Polskie Koleje Linowe SA (PKL), której właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych Polskiego Funduszu Rozwoju SA (PFR) zaprezentował strategię rozwoju i wieloletni program inwestycyjny spółki o wartości ponad 400 mln zł. Inwestycje służą unowocześnieniu i rozwojowi infrastruktury w połączeniu z komplementarną obsługa hotelarsko-gastronomiczną, w szczególności w regionie Zakopanego, Palenicy, czy Krynicy. PKL planuje także realizację znaczących inwestycji w zupełnie nowych lokalizacjach m.in. w Solinie w Bieszczadach. Program inwestycyjny ma na celu zwiększenie atrakcyjności, dostępności i bezpieczeństwa infrastruktury turystycznej polskich gór oraz innych lokalizacji turystycznych w Polsce. Strategia ma na celu zrównoważony rozwój, zapewniający równowagę pomiędzy zachowaniem naturalnych walorów przyrodniczych i krajobrazowych, a dostępnością infrastruktury z korzyścią dla turystów oraz dla lokalnych społeczności i samorządów.

Źródło: www.skionline.pl

340 km na rowerze wokół jezior Karyntii


Czas na 340-kilometrową wyprawę rowerową wokół najpiękniejszych jezior na południu Austrii. Czysta przyjemność z jazdy na rowerze: podróż przez słoneczne południe Austrii, tylko z lekkim bagażem, pośród błękitnych i turkusowych jezior osadzonych w bajkowym - pagórkowatym i typowo górskim - krajobrazie na pograniczu austriacko-włosko-słoweńskim.

Źródło: www.skionline.pl

Tatry Mountain Resorts definitywnie na lodowcu

#zrodlo
Liptowski Mikulasz - 12 czerwca 2019 - Słowacka spółka Tatry Mountain Resorts, a.s. (TMR) poszerzyła portfolio swoich ośrodków górskich. Zapowiadane od dłuższego czasu plany wejścia na obszar alpejski, spółka TMR wypełniła poprzez przejęcie ośrodka Mölltaler Gletscher w austriackiej Karyntii.

Źródło: www.skionline.pl

Uciec na rowerze przed codziennością


Na 17 najpiękniejszych trasach rowerowych w Austrii można nie tylko we własnym rytmie podziwiać imponującą naturę, ale także zgłębić wiedzę na temat wyjątkowego fragmentu europejskiej historii, która od zawsze kształtowana była przez centralne położenie Austrii w sercu Europy.

Tagi: Wiedeń, SPA
Źródło: s2.hit.stat24.com

Sportowe Wakacje dla dzieci i młodzieży we Władysławowie

#zrodlo
Stowarzyszenie Klub Sportowy LIVE zaprasza młodzież i dzieci w wieku od 8 lat na obóz sportowo-rekreacyjny do Cetniewa, jednego z sześciu ośrodków przygotowań olimpijczyków.

Tagi: SPA, Porto
Źródło: www.skionline.pl

Niezapomniane chwile - pomiędzy lodowcem, górami i jeziorem

#zrodlo
Położony w sercu austriackich Alp region Zell am See-Kaprun to dla miłośników natury i urlopowiczów prawdziwy raj na ziemi. U stóp potężnego Kitzsteinhornu (3203 m n.p.m.), nad przejrzystymi wodami Zeller See, na skraju Parku Narodowego Wysokie Taury spełniają się wszelkie wakacyjne marzenia.

Źródło: www.aktywnelato.pl

Ucieknij w góry i naładuj baterie


Coraz więcej osób żyje w ciągłym pośpiechu, a schemat praca-dom jest standardem, który pochłania większość energii i resztki spokoju. Sposoby na walkę ze stresem pojawiają się na każdym kroku - w mediach, poradnikach, rozmowach ze znajomymi. Mimo że każdy potrzebuje czasami chwili spokoju, to osiągnięcie tego w codziennym zgiełku niestety bywa trudne. Dlatego tak ważne jest maksymalne wykorzystanie czasu urlopu i naładowanie baterii na kolejne miesiące.

Tagi: Urlop, SPA
Źródło: www.skionline.pl

Jazda dla pasji, jazda dla przyjemności


Od legendarnych podjazdów po łagodne ścieżki - każdy rowerzysta znajdzie swój szlak
Setki kilometrów ścieżek rowerowych dostępnych dla osób o różnej kondycji
i umiejętnościach. Doskonały serwis i infrastruktura - "Bike Bus" i "Bike Train" (Bici Bus & Bici Treno) oraz oznaka "Family in Trentino" sprawiają, że Trentino tak bardzo przyciąga cyklistów. Co więcej, w tym zakątku Włoch organizowane są międzynarodowe zawody z udziałem najlepszych kolarzy.

Źródło: www.aktywnelato.pl

reklama
Polecamy
Nowości na najbliższą zimę: kłopot z mnogością

Jeśli ktoś w najbliższym sezonie będzie chciał kupić lub choćby wypożyczyć sobie narty, znajdzie się w nie lada kłopocie. Powodem będzie skala oferty. Okazuje się, że na zimę 2019/20 Atomic przedstawił 77 modeli nart, Völkl – 74, Elan – 71, …

Tagi: Narty
Źródło: narty.blog.polityka.pl

reklama
Kontakt z nami