Baner Fuksiarz
Wiadomości z tagiem Biecz  RSS
Oto polski biegun ciepła. W tym miejscu upał pojawia się najczęściej

08.07.2024 18:11

Lato dopiero się rozpoczęło, a już pojawiają się w Polsce solidne fale upałów. Po krótkiej przerwie we wtorek temperatury znów przekroczą 30 st. C, a w kolejnych dniach ma być jeszcze cieplej. Choć taka pogoda o tej porze roku nie jest niczym niezwykłym, to jest jedno miejsce w Polsce, gdzie upały zdarzają się znacznie częściej niż w reszcie kraju.

Źródło: podroze.onet.pl

Matragona (szczyt)

08.07.2024 12:12

Matragona – górski szczyt, usytuowany na wysokości 990 m n.p.m. Mieści się w paśmie granicznym Bieszczadów Zachodnich (część łańcucha górskiego Karpat). Nazwa masywu Matragona wywodzi się jeszcze z czasów wędrówek wołoskich pasterzy. W ich języku oznaczała wilczą jagodę (rum. mătrăgună to „wilcza jagoda”). Przez wierzchołek góry nie biegną żadne znakowane szlaki turystyczne. Wzniesienie leży poza granicami Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Źródło: podroze.onet.pl

Już niebawem na Polach Grunwaldzkich, po raz kolejny sprzymierzone rycerstwo da łupnia wojskom krzyżackim (PROGRAM)

05.07.2024 17:36

Inscenizacja, upamiętniająca starcie na Polach Grunwaldzkich z 1410 roku, odbywa się, co roku na Polach Grunwaldzkich. W tym wyjątkowym historycznym widowisku, często bierze udział ponad 2 tys. rycerzy z Polski, Niemiec, Włoch, Francji, Finlandii, Czech, Słowacji, Węgier, Rosji, Białorusi, Ukrainy, a nawet Stan&oów Zjednoczonych. Ich inscenizowane starcie ogląda corocznie ponad 100 tys. widz&oów. W obozach rycerskich, kt&oóre oglądać można kilka dni przed inscenizacją warunki życia średniowiecznego odtwarza 4 - 5 tys. rekonstruktor&oów.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Polka z Moskwy pojechała do obwodu kałuskiego. "Czas się zatrzymał" [RELACJA]

28.06.2024 12:11

— Z jednej strony obwód kałuski jest dość rozwiniętym jak na rosyjskie standardy regionem, z drugiej — kiedy jestem w niektórych miastach w okolicy Kaługi, mam wrażenie, że czas się tu zatrzymał w latach 90. Te niestety kojarzą się mieszkańcom Rosji z kryzysem i biedą — opisuje Polka, która na co dzień mieszka w Moskwie. W specjalnej relacji pokazuje, jak wygląda rosyjska rzeczywistość w odległości 100 km od stolicy.

Tagi: Rosja, Biecz, Rzym
Źródło: podroze.onet.pl

Poszliśmy do rumuńskiej Żabki. "Hitem polskie pierogi z mięsem"

20.06.2024 12:11

W czerwcu na rumuńskim rynku zadebiutowała nasza rodzima sieć sklepów Żabka, choć pod bardziej międzynarodową nazwą — Froo. Malwina Biel, Polka, która od dwóch lat mieszka w Bukareszcie, udała się do świeżo otwartego sklepu, by poszukać polskich produktów i sprawdzić ceny. — Nie mam wątpliwości, kto przychodzi i wykupuje wszystkie pierogi. Pocztą pantoflową i na forach internetowych Polacy w Bukareszcie już dawno podawali sobie nawzajem informacje o tym, że otwiera się Żabka — zdradza w rozmowie z Onetem Malwina.

Tagi: Polska, Biecz
Źródło: podroze.onet.pl

Buddyjska toaleta zacznie wyliczać ci czas. Bierze przykład z korporacji

14.06.2024 18:11

W buddyjskich Grotach Yungang w Chinach, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zainstalowano nietypowe usprawnienie turystyki. Buddyjska toaleta została wyposażona w stopery. Urządzenia mają na celu skrócenie kolejek, ale spotkały się z krytyką ze strony turystów.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Baner Fuksiarz
Kontakt z nami