Booking.com INT
Wiadomości z tagiem Europa  RSS
Polka w Paryżu: Francuzi nie są tak "pospinani" jak my [WYWIAD]

22.09.2022 12:14

Paryż — jedno z najpiękniejszych miast Europy, stolica miłości i serce świata mody, a z drugiej strony zatłoczone i nieco mroczne miejsce. Znajdziemy tam "dzielnicę czerwonych latarni", gdzie można kupić kalendarze adwentowe z zabawkami erotycznymi, które "sprzedają się jak świeże bułeczki", możemy utknąć w wielogodzinnym korku i poczuć odrażający zapach śmieci, wychodząc z zatłoczonego metra. O urokach, ale też o "ciemniejszej" stronie stolicy Francji opowiada w rozmowie z Onet Podróże Agnieszka Łopatowska, autorka książki "W Paryżu możesz być kim chcesz".

Źródło: podroze.onet.pl

Artur Kozieja wybuduje nowy hotel w Warszawie

21.09.2022 13:19

Na hotelowej mapie stolicy pojawi się nowy obiekt pod marką Campanile. - Pozyskaliśmy finansowanie na budowę hotelu miejskiego w Warszawie - poinformował na Property Forum 2022 Artur Kozieja, prezes zarządu spółki Europlan.

Źródło: www.propertynews.pl

Jak towary trafiają z Chin do Europy? Główną rolę odgrywają Małaszewicze

19.09.2022 9:56

Każdy z nas zna chińskie portale internetowe takie, jak AliExpress, ale czy wiecie jaką drogą przybywają produkty, które na nich zamawiamy? Wiele z nich podróżuje do Europy pociągami, a najszybsza trasa z Azji Wschodniej do Europy wiedzie przez polską miejscowość o niepozornej nazwie Małaszewicze. To właśnie tam przebiega Nowy Jedwabny Szlak. Dlaczego miejsce to jest często określane najważniejszym przejściem granicznym na wschodniej granicy Unii Europejskiej?

Źródło: turystyka.wp.pl

Śmierć, modlitwa i rozpusta. Jak epidemie zmieniały życie ludzi?

16.09.2022 12:14

Epidemia dżumy, która zaatakowała w średniowieczu Europę, była jednym z najbardziej przerażających wydarzeń w historii naszego kontynentu. Pozostawiła głębokie ślady w ludzkiej mentalności, sztuce, religii, literaturze i polityce.

Tagi: Europa, Litwa
Źródło: podroze.onet.pl

Zakazy, limity i zezwolenia. Jak zbierać grzyby za granicą?

15.09.2022 18:11

Wielu Polaków nie wyobraża sobie jesieni bez zbierania grzybów. Nic dziwnego, dla niektórych grzybobranie to forma relaksu i kontaktu z naturą. W Polsce nie obowiązują limity ilości zbieranych grzybów, ale nie wszędzie w Europie tak jest. Sprawdziliśmy, jakie zasady obowiązują u naszych sąsiadów oraz w innych europejskich krajach.

Tagi: Polska, Europa
Źródło: podroze.onet.pl

Podróżuj jak milioner dzięki ALL – Accor Live Limitless

15.09.2022 17:44


Wiodący lifestylowy program lojalnościowy ALL – Accor Live Limitless, uruchamia największy w historii konkurs dla subskrybentów. Członkowie ALL będą mogli wygrać aż milion punktów Reward o wartości 20 000 Euro! Wystarczy zarezerwować wyjazd na stronie ALL.com do 1 listopada 2022 roku, by wziąć udział w rywalizacji. Zostań milionerem Accor, wiodąca grupa hotelarska, która zrzesza ponad 1 […]

Tagi: Europa
Źródło: lubiepodroze.eu

Największy polski park rozrywki doceniony. Mamy powody do dumy

14.09.2022 12:57

Ogłoszono tegoroczne wyniki prestiżowego plebiscytu European Star Award, w którym oceniane są parki rozrywki i parki wodne z całej Europy w kilkunastu kategoriach. Energylandia ma powody do dumy - park, jak i jego poszczególne atrakcje zostały docenione aż w trzech kategoriach, wyprzedzając największe tego typu obiekty na Starym Kontynencie.

Tagi: Polska, Europa
Źródło: turystyka.wp.pl

reklama
Kontakt z nami