Wiadomości z tagiem Niemcy  RSS
Rekordowy wzrost liczby turystów w Japonii. Nawet więcej niż przed pandemią

18.04.2024 8:47

Japońska Agencja Turystyki przekazała, że w marcu kraj odwiedziła rekordowa liczba turystów. Japonia odnotowała wówczas ponad 3,08 mln przyjezdnych. To niemal 70 proc. więcej niż o tej samej porze w 2023 r.

Źródło: turystyka.wp.pl

Porzucili 15 psów na Antarktydzie. Gdy wrócili po roku, nie wierzyli własnym oczom

16.04.2024 12:11

Antarktyda to jedno z najmniej przyjaznych do życia miejsc na Ziemi. Nic więc dziwnego, że są tam w stanie przeżyć jedynie te gatunki zwierząt, które przez lata potrafiły przystosować się do ekstremalnie trudnych warunków. Zatem nie dziwi fakt, że przetrwają tam jedynie te gatunki zwierząt, które przez lata dokonały skomplikowanego przystosowania się do skrajnie trudnych warunków. Czekało to wyzwanie również dla 15 psów, porzuconych na tym kontynencie przez japońskich badaczy. Niemal rok potrafiły przetrwać tylko dwa z nich: Taro i Jiro, które zdolne były do polowań, w tym na pingwiny. Ich niezwykła wytrzymałość i determinacja sprawiły, że zostali później okrzyknięci bohaterami.

Źródło: podroze.onet.pl

Wielka impreza w Tajlandii. "Jestem ekstremalnie przebodźcowana"

16.04.2024 10:41

Songkran to nazwa tradycyjnych obchodów tajskiego nowego roku. W krainie uśmiechu obchodzi się go w dniach 13-15 kwietnia. W rzeczywistości jednak świętowanie trwa niemal tydzień. W tym czasie ulice Tajlandii zmieniają się w jedno wielkie pole bitwy.

Źródło: turystyka.wp.pl

Pięć najdziwniejszych pomników w Polsce. Kaloryfer, czajnik i UFO to dopiero początek

16.04.2024 9:40

W przeszłości pomniki stawiano głównie w celu upamiętnienia ważnych rodaków czy znaczących wydarzeń historycznych. Dziś okazuje się, że posągi mogą przedstawiać niemalże wszystko. Stworzyliśmy subiektywną listę najbardziej zaskakujących pomników w Polsce.

Tagi: Niemcy, Polska
Źródło: turystyka.wp.pl

Rosyjskie miasto było ukryte przed światem. Wszyscy jego mieszkańcy mają ważny cel

12.04.2024 18:11

Po II wojnie światowej ci, którzy pokonali Niemców i Japończyków, czyli Amerykanie i Sowieci stanęli naprzeciw siebie w walce o globalną dominację. Rywalizacja odbywała się na wielu płaszczyznach, także osiągnięć technologicznych i naukowych. Aby nie zostać w tyle za USA, ZSRR postanowiło stworzyć niezwykły projekt urbanistyczny — Akademgorodok.

Tagi: Niemcy, USA
Źródło: podroze.onet.pl

Koń wbiegł na stację kolejową. Pasażerowie nie dowierzali [WIDEO]

11.04.2024 18:13

Pasażerowie obecni na peronie kolejowym na przedmieściach australijskiego Sydney mogli przeżyć niemałe zaskoczenie. Na stacji, przed linią bezpieczeństwa, stał koń, który uciekł ze stajni. Ludzie starali się zachować od niego bezpieczną odległość, a nagrany wierzchowiec nic sobie nie robił z ich obecności.

Tagi: Niemcy, Sydney
Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Kontakt z nami