Wiadomości z tagiem Niemcy  RSS
Sprzedane wille, zamknięte luksusowe butiki — jak bogate Niemcy odchodzą w zapomnienie

27.09.2023 0:11

Sukces jest uwodzicielski. Symbole statusu napędzają ludzi do osiągania lepszych wyników, a wynikające tego efekty są podziwiane od Dubaju po Warszawę. Z drugiej strony Niemcy nie tylko tracą swój blask. Nawet w codziennym życiu "farba" często odpada ze ściany.

Tagi: Dubaj, Niemcy
Źródło: podroze.onet.pl

Niemcy tracą połączenie, samoloty nie latają. Kryzys przez opłaty

26.09.2023 12:11

Wiele połączeń międzynarodowych nie jest już oferowanych przez niemieckie lotniska, podczas gdy zagraniczne lokalizacje prosperują. Branża bije na alarm — i czuje się opuszczona przez polityków. Niechęć linii lotniczych do latania do Niemiec ma jednak bardzo racjonalną przyczynę.

Źródło: podroze.onet.pl

Ważna decyzja w sprawie zamku w Melsztynie. Zmieni się nie do poznania

26.09.2023 8:27

Zakończenie odbudowy wieży średniowiecznego zamku w Melsztynie w województwie małopolskim w końcu jest możliwe. Łącznie niemal 1 mln 37 tys. zł wyniesie zwiększona dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na ostatni etap prac.

Tagi: Niemcy, Praga
Źródło: turystyka.wp.pl

19 najbardziej niezwykłych miejsc w Niemczech. Cuda przyrody, miejsca UNESCO, pomysły na weekendowe wycieczki i urlopy

26.09.2023 6:11

Niemcy są pełne niesamowitych miejsc, unikalnych i tak pięknych, że gdy raz się je odwiedzi, marzy się o powrocie. To zarówno prawdziwe cuda przyrody, światowej sławy zabytki z listy UNESCO, jak i niesamowite wiszące mosty w górach, malownicze zamki, urokliwe miasteczka, a nawet miejsca zaskakujące i zabawne, jak np. najwyżej położona w Niemczech piwiarnia. Zebraliśmy dla was 19 najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych miejsc w Niemczech w sam raz na weekend czy urlop. Sprawdźcie, jakie cuda można zobaczyć u naszych sąsiadów, całkiem niedaleko Polski.

Tagi: Urlop, Niemcy
Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Ogromne tornado w Niemczech. Burze ulewy i zerwane dachy

24.09.2023 0:11

Przez zachodnie Niemcy przeszło wielkie tornado, które zerwało 15 dachów, uszkodziło linie telefoniczne i wiele budynków. Zdjęcia udowadniają, że przez powiat Eifel Bitburg-Prüm przeszedł kataklizm.

Tagi: Niemcy
Źródło: podroze.onet.pl

Bułgarska Riwiera: Wschód spotyka Zachód

23.09.2023 12:11

Bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego było jednym z niewielu miejsc, w których przed 1989 r. spotykali się wczasowicze z obu części Niemiec. Region ten jest nadal popularny jako cel podróży, ponieważ oprócz plaż oferuje malownicze miasteczka i ciekawe świadectwa historii.

Źródło: podroze.onet.pl

Na pokładzie "podniebnej karetki" był Kadyrow lub Putin? Policja ucina spekulacje

23.09.2023 12:11

20 września prywatny luksusowy samolot ambulansowy przyleciał z Moskwy do Hanower — piszą niemieckie media. Pojawiły się spekulacje, że na pokładzie mógł znajdować się Ramzan Kadyrow lub prezydent Rosji Władimir Putin. Rzecznik policji federalnej poinformował gazetę "Hannoversche Allgemeine Zeitung" (HAZ), że na pokładzie samolotu było dwóch Niemców.

Tagi: Niemcy, LOT
Źródło: podroze.onet.pl

Zamek w Stobnicy uruchomił ścieżkę edukacyjną. Wiemy, ile kosztuje zbliżenie się do najbardziej kontrowersyjnego zamku w Polsce

22.09.2023 18:11

Kontrowersje i dyskusje towarzyszyły budowie zamku w Stobnicy, który wyrasta w sercu Puszczy Noteckiej, obszaru chronionego Natura 2000. Ostatecznie, niezależnie od wątpliwości i kontrowersji, zamek jest już niemal gotowy. Teraz, by przyciągnąć ciekawskich zwiedzających i zapewne ocieplić wizerunek projektu, wprowadza Leśną Ścieżkę Edukacyjną, pozwalającą z bliska przyjrzeć się tej niecodziennej budowli. Ile kosztuje ta wyjątkowa przygoda?

Tagi: Niemcy, Kos
Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Nie było ich w Polsce 100 lat. Kosztują 9 tys. zł za kilogram

22.09.2023 12:11

Sezon na grzyby w pełni, zatem miłośnicy leśnych wędrówek udają się na zbiory w poszukiwaniu najznamienitszych rarytasów. A jest czego szukać, ponieważ po niemal 100 latach — w 2021 r. w gminie Zawoja w powiecie suskim — pani Beata Starowic odkryła trzy miejsca występowania gąski sosnowej. Ten niezwykły leśny okaz jest wart nawet 9 tys. zł za kilogram w Japonii.

Źródło: podroze.onet.pl

Niemądry żart nietrzeźwego Rosjanina. Postawił całe lotnisko na nogi

22.09.2023 12:11

Pasażer linii Ural Airlines zgłosił zbliżający się atak terrorystyczny na lotnisku w Jekaterynburgu. Upił się i chciał zobaczyć, jak policja zidentyfikuje nieistniejących terrorystów.

Tagi: Niemcy, LOT, Rosja
Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Kontakt z nami