Wiadomości z tagiem Promy  RSS
Azjatycki kraj obniża opłaty wizowe. Polacy skorzystają

08.12.2023 13:59

Świetne wieści z Azji! O 25 proc. obniżono w Chinach opłaty wizowe dla podróżnych z kilku krajów. To kolejna decyzja Pekinu na rzecz przyciągnięcia turystów z zagranicy. Czy skorzystają na tym Polacy?

Tagi: Promy, Azja
Źródło: turystyka.wp.pl

Gdzie kucharek sześć, czyli jak przepadł pałac w Ciepielowicach

05.12.2023 18:11

Kiedy decydują wszyscy, tam wszystkim wali się na łeb. To prosty wniosek płynący z dziejów okazałego pałacu we wsi pod Opolem.

Tagi: Promy
Źródło: podroze.onet.pl

Sprawdź swoją wiedzę z geografii. Rozpoznaj kraj po kształcie!

04.12.2023 12:11

Umiesz bez zastanowienia wskazać każdy kraj na mapie świata i czujesz się mistrzem geografii? Sprawdź, czy jesteś w stanie rozpoznać państwa jedynie po ich kształtach. To wcale nie takie proste!

Tagi: Promy
Źródło: podroze.onet.pl

Światowa moda na pomaganie w duchu ekologii

04.12.2023 0:11

Świat kocha niesamowite historie, szczególnie takie, dzięki którym zmieniamy otoczenie na lepsze. Prostą, potrzebną i często atrakcyjną formą takiej zmiany świata są sklepy charytatywne, które zajmują się sprzedażą najczęściej rzeczy używanych, przekazanych na rzecz potrzebujących. Gdy coś kupujesz w takich sklepach nie tylko cieszysz się nowym zakupem, ale jednocześnie pomagasz tym, którzy mają mniej szczęścia w życiu.

Tagi: Promy
Źródło: podroze.onet.pl

Znika ulga na bilety PKP. Zmiana uderzy w konkretną grupę podróżnych

01.12.2023 18:11

Z końcem 2023 r. ma zniknąć ważna zniżka na bilety kolejowe dla zasłużonej grupy pasażerów. Chodzi o honorowych dawców krwi. Od przyszłego roku nie kupią już biletów z wynoszącym 33 proc. rabatem.

Tagi: Promy
Źródło: podroze.onet.pl

Archeolodzy odkryli w Izraelu prehistoryczne "fabryki" amunicji

27.11.2023 18:11

Na dwóch dużych stanowiskach archeologicznych w Izraelu odkryto setki precyzyjnie ukształtowanych kamieni do procy. Kamienna amunicja pochodzi sprzed ponad 7 tys. lat i jest to najstarszy dowód na masową produkcję broni w tym rejonie.

Tagi: Promy
Źródło: podroze.onet.pl

16 pytań z egzaminów maturalnych z geografii. Odpowiesz na co najmniej 5?

27.11.2023 0:11

Przygotowujesz się do matury z geografii? A może masz ten egzamin za sobą i z chęcią sprawdzisz, czy coś jeszcze pamiętasz? Niezależnie od twojej motywacji, dowiedz się, jak się ma twoja wiedza! Wystarczy, że odpowiesz na 30 proc. pytań, czyli w przypadku tego quizu na 5 spośród 16, by zdać.

Tagi: Promy
Źródło: podroze.onet.pl

Lody na patyku powstały przez przypadek — i szybko wywołały kontrowersje

26.11.2023 18:11

Pomysł był prosty — a jednak minęły wieki, zanim ktoś wpadł na pomysł wprowadzenia na rynek lodów na patyku. Wkrótce jednak w sprawę przysmaku zaangażowali się prawnicy, ponieważ pojawiły się spory dotyczące praw i licencji.

Tagi: Praga, Promy
Źródło: podroze.onet.pl

Skuterem przez Tajlandię, czyli o historiach z policją słów kilka [Fragment książki]

20.11.2023 18:11

Uwielbiam podróżować skuterem po Tajlandii. Co prawda, jeżdżę tylko jako pasażer, ale nawet na tylnym siedzeniu czuję powiew wolności i mam pełną swobodę zwiedzania. Kiedy tylko wkładam kask, wiem, że zaraz będzie mi towarzyszyła mieszanka emocji: od ekscytacji przez zirytowanie bezstresowym i niebezpiecznym stylem jazdy Tajów (turystów także, tylko w inny sposób) po zachwyt widokami. Tak naprawdę nie ma przejażdżki bez wymuszenia dokonanego przez innego kierowcę. Ktoś zawsze gdzieś się spieszy albo gdzieś gna. Jakiś lokals jedzie pod prąd, bo tak będzie szybciej lub po prostu wygodniej.

Źródło: podroze.onet.pl

"My, przedsiębiorcy pogrzebowi, jesteśmy wrażliwi, kochamy ludzi. Człowiek pozostaje człowiekiem, nawet jeśli już nie żyje"

20.11.2023 12:11

Co się dzieje, gdy oddychasz po raz ostatni? Największe krematorium w Szwajcarii, znajdujące się w Zurychu, otwiera swoje drzwi dla wszystkich ciekawych, pragnących zrozumieć proces, który zaczyna się po naszej śmierci.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Kontakt z nami