Wiadomości z tagiem Promy  RSS
Szukają pracowników z zagranicy. "To jest miejsce, które przyciąga"

08.02.2023 13:12

Chorwackie Stowarzyszenie Turystyczne poinformowało, że na najbliższe lato wciąż brakuje co najmniej 35 tys. pracowników sezonowych z zagranicy. Zapotrzebowanie jest o 10 proc. wyższe niż w 2022 r. Poszukiwani są kucharze, kelnerzy, sprzątacze czy pracownicy medyczni. - Zapotrzebowanie jest ogromne - przyznała w programie "Newsroom WP" Agnieszka Puszczewicz, ekspertka ds. turystyki chorwackiej. - Jeśli ktoś ma ochotę spędzić lato w Chorwacji pracując, to jestem pewna, że znajdzie dla siebie miejsce. Jak zapewniła, Chorwaci są dobrymi, ciepłymi ludźmi i współpracownikami. - Polecam serdecznie pracę z nimi i dla nich - podsumowała.

Źródło: turystyka.wp.pl

Mają dość niesfornych turystów. "Zupełnie nieubrany albo w bardzo skąpym stroju"

03.02.2023 10:47

Chorwackie miasto Split zdecydowało o podniesieniu kar dla osób, które w obrębie starego miasta będą miały na sobie jedynie strój kąpielowy. Z grzywną w wysokości 150 euro (ok. 700 zł) mogą się liczyć też spożywający alkohol w miejscach publicznych. Jak mówiła w programie "Newsroom WP" Agnieszka Puszczewicz, wypisanie mandatu to ostateczność — zwykle policja czy służby miejskie proszą, np. by ktoś się ubrał bardziej stosownie. — W samym centrum miasta nie ma plaży, więc chodzenie w bikini nie zawsze jest dobre [...] Proszę mi wierzyć, że naprawdę niefajnie to wygląda jak ktoś albo zupełnie nieubrany — bo takie przypadki sama widziałam — albo w bardzo skąpym stroju przechadza się po centrum starego miasta — tłumaczyła ekspertka ds. chorwackiej turystyki.

Źródło: turystyka.wp.pl

Wakacje.pl z zarzutami Prezesa UOKiK. Kara może być dotkliwa

01.02.2023 6:39

Prezes UOKiK postawił spółce Wakacje.pl zarzut wprowadzania konsumentów w błąd. Firmie grozi kara do 10 proc. rocznego obrotu. To pierwsze takie działanie na rynku usług turystycznych.

Tagi: Promy
Źródło: www.propertynews.pl

Sześcioletnia dziewczynka wydana za mąż w Turcji. Ruszył proces rodziców i "męża"

31.01.2023 12:13

Prawie 20 lat temu w Turcji sześcioletnia dziewczynka została wydana za mąż za dorosłego człowieka. Proces przeciwko byłemu mężowi i jej rodzicom rozpoczął się właśnie w Stambule. Grożą im wysokie wyroki więzienia.

Źródło: podroze.onet.pl

Strajk na francuskiej kolei. Szykuje się prawdziwy paraliż

29.01.2023 20:03

Ruch kolejowy we Francji zostanie bardzo poważnie zakłócony w wyniku strajków przeciwko rządowej reformie emerytalnej - ostrzegła państwowa spółka kolejowa SNCF, mając na myśli strajk, który ma odbyć się 31 stycznia. Z rozkładu wypadło aż 80 proc. pociągów regionalnych i dwie trzecie TGV.

Tagi: Francja, Promy
Źródło: turystyka.wp.pl

20 najpiękniejszych mostów w Polsce

28.01.2023 12:11

Potrafią zadziwić swoją wielkością, rozmachem, rozwiązaniami technicznymi. Niektóre z nich pretendują do miana osiągnięć inżynierii, inne zadziwiają rozwiązaniami funkcjonalnymi i architektonicznymi, a jeszcze inne są po prostu piękne. Oto krótki przegląd najciekawszych polskich mostów.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Booking.com INT
Kontakt z nami