Wiadomości z tagiem IMGW  RSS
Pogoda: Intensywne burze i wiatr do 90 km/h

05.07.2022 7:12


We wtorek w ciągu dnia na południowym wschodzie możemy spodziewać się intensywnych burz, w czasie których wiatr w porywach może osiągnąć nawet 90 km/h - podała synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Burze i ochłodzenie. Termometry pod koniec tygodnia wskażą 22 stopnie

04.07.2022 12:53


W najbliższym tygodniu spodziewane są burze z silnymi porywami wiatru i ochłodzenie. Po rekordowych temperaturach możemy spodziewać się ochłodzenia o około 10 stopni. To jednak nie koniec - w najbliższy weekend słupki rtęci wskażą maksymalnie 22 stopnie. - Wracamy do takiego normalnego lipca - tłumaczy Interii Emilia Szewczak z IMGW i dodaje: "To będzie wytchnienie od upałów".

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Prognoza pogody: Nadciąga front z burzami i deszczem

04.07.2022 6:46


- Od północnego zachodu w głąb kraju będzie dzisiaj przechodził front atmosferyczny z burzami i deszczem, za którym do Polski napłynie nieco chłodniejsze powietrze - mówi Kamil Walczak, synoptyk IMGW-PIB. W czasie burz możliwe opady deszczu do około 20 litrów na metr kwadratowy, grad oraz silny wiatr.

Tagi: Polska, Litwa, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

IMGW ostrzega przed upałem do 37 stopni i burzami z gradem

30.06.2022 6:44


Do 37 stopni Celsjusza pokażą termometry w południowo-wschodniej Polsce - ostrzega IMGW. Alerty wydano dla 14 województw. W województwie kujawsko-pomorskim przejdą burze z gradem.

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Burze na Mazowszu. Połamane drzewa, podtopienia ulic i budynków. Blisko 140 interwencji straży pożarnej w regionie

29.06.2022 8:41

Strażacy z całej Polski podjęli 554 interwencje w związku z burzami, jakie minionej doby przeszły nad naszym krajem. Najwięcej z nich odbyło się na terenie województwa mazowieckiego. Akcje służb polegały na usuwaniu przewróconych drzew i likwidowaniu podtopień ulic i budynków. Jak przekazał rzecznik komendanta głównego PSP bryg. Karol Kierzkowski, nie odnotowano osób rannych. Z informacji przekazanych przez IMGW wynika, że kolejnych wyładowań atmosferycznych w regionie należy spodziewać się w czwartek i w piątek.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Synoptyk IMGW ostrzega przed burzami. Najwięcej na południu

29.06.2022 6:30


W środę w ciągu dnia najwięcej burz spodziewać się można w południowej połowie kraju - wynika z prognozy pogody przekazanej przez synoptyk IMGW Małgorzatę Tomczuk. Najchłodniej ma być na Wybrzeżu do 24 st. C, upalnie - na południowym wschodzie. Tam w związku z wysoką temperaturą wydano ostrzenie trzeciego, najwyższego stopnia.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Prognoza: Upalnie w całym kraju, potem burze. Alerty IMGW

27.06.2022 6:32


Dzisiaj dużo słońca i upał w całym kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla wszystkich regionów, poza powiatami: bielskim, cieszyńskim i żywieckim. Synoptycy uprzedzają, że w drugiej połowie tygodnia mogą wydać ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia przed upałami. "Po południu na zachodzie i lokalnie na południowym wschodzie i południu więcej chmur i przelotny deszcz, burza oraz grad" - informuje IMGW.

Tagi: LOT, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Wakacje 2022. Jaka będzie pogoda w tym sezonie?

26.06.2022 18:40

Pogoda latem w Polsce lubi być kapryśna, ale zdaniem IMGW, Grzegorz Walijewskiego, można poczynić pewne plany w konkretnych terminach w tym sezonie. Liczymy, że to się sprawdzi!

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: turystyka.wp.pl

Kiedy nad morze, a kiedy w góry? Synoptyk IMGW zdradza warunki pogodowe

26.06.2022 12:13

Biorąc pod uwagę prognozy pogody, to nad morze wybrałbym się raczej w drugiej części lipca. Natomiast w góry wyjechałbym w sierpniu – ocenił PAP rzecznik IMGW, Grzegorz Walijewski.

Tagi: NATO, IMGW
Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Booking.com INT
Kontakt z nami