Wiadomości z tagiem Mazury  RSS
Warmia i Mazury to raj dla rowerów. Powstaje bezpieczna infrastruktura

12.07.2024 18:11

Na popularnych trasach turystycznych jeździły po 4 rowery na godzinę. Teraz w jednym kierunku śmiga siedemdziesięciu rowerzystów. To powód, dla którego na Warmii i Mazurach rośnie sieć velostrad.

Tagi: Mazury
Źródło: www.propertynews.pl

Rowerzyści zalali Warmię i Mazury

11.07.2024 15:20

Na popularnych trasach turystycznych jeździły po 4 rowery na godzinę. Teraz w jednym kierunku śmiga siedemdziesięciu rowerzystów, dlatego na Warmii i Mazurach rośnie sieć velostrad.

Tagi: Mazury
Źródło: www.propertynews.pl

Pod Warszawą niczym na Mazurach. Najpiękniejsze jeziora blisko stolicy. Jak tam dojechać?

03.07.2024 11:31

Czy w pobliżu Warszawy znajdziemy piękne jeziora? To pytanie, kt&oóre często zadają sobie miłośnicy aktywnego wypoczynku. Na Mazowszu znajduje się wiele miejsc, gdzie można popływać, wypożyczyć kajaki czy rowery wodne i co najważniejsze - odpocząć od miastowego szumu. Spora część z nich usytuowana jest zaledwie kilkadziesiąt kilometr&oów od stolicy. W poniższej galerii przedstawiamy 10 propozycji na wypad nad wodę za miasto.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Jeziorak, najdłuższe jezioro w Polsce i jedno z najpiękniejszych

20.06.2024 16:55

Jeziorak, niegdyś mniej atrakcyjny jak Wielkie Jeziora Mazurskie, z roku na rok zyskuje na popularności. Czy nadal oferuje walory ukierunkowane na miłośnik&oów Mazur kameralnych? I tak i nie. Mariny w Iławie powstają jak na drożdżach, mn&oóstwo jacht&oów do czarteru, bogata oferta hotelowa i restauracyjna. Jednak rozległość jeziora, wielość zatok, zatoczek i wysp daje jeszcze żeglarzom szanse na znalezienie zacisznej przystani.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Kolejny intensywny sezon turystyczny na Kanale Elbląskim

20.06.2024 15:43

Zaraz wchodzimy w czas wakacyjny, na Kanale Elbląskim, turystyczny sezon dawno się rozpoczął. Atrakcyjność Warmii i Mazur jest legendarna i nie łatwo dokonać wyboru pośr&oód bogactwa architektonicznego, przyrodniczego i krajobrazowego. Jednak walory Kanału Elbląskiego, trudno przebić. Mamy tu do czynienia z niezwykłym, unikalnym w skali europejskiej rozwiązaniem hydrotechnicznym, okraszonym niepowtarzalnymi walorami przyrodniczymi. Nie bez przyczyny, kanał został uznany za jeden z siedmiu cud&oów Polski, a od 2011 roku ma status Pomnika Historii.
Bogactwo przyrody, piękno mazurskiego krajobrazu, śluzy, i pochylnie gdzie statki „pływają po trawie”. To oferują turystom rejsy szlakiem Kanału Elbląskiego. Żegluga Ostr&oódzko-Elbląska, od maja rozpoczyna działalność, oferując duży wyb&oór tras, oraz czarter statk&oów.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Jezioro Torfy w Warszawie niczym ukryte Mazury. Dzikie miejsce w środku lasu. Idealne na odpoczynek od miasta

16.06.2024 8:53

Jezioro Torfy to zdecydowanie jedno z najciekawszych teren&oów zielonych na mapie Warszawy. Miejsce to stanowi idealną bazę na wycieczkę w naturze. Jeśli marzysz o ciszy, przerywanej tylko przez śpiew ptak&oów, naturze i pięknych widokach lasu, mokradeł i jeziora - lepiej trafić nie możesz.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Oto najcichsze miasto w Polsce

12.06.2024 16:05

Stolica Warmii i Mazur jest najcichszym miastem w Polsce pośród tych zamieszkiwanych przez co najmniej 100 tys. osób. Główny Urząd Statystyczny przedstawił pierwszą edycję raportu poświęconego temu zagadnieniu.

Źródło: www.propertynews.pl

Wałcz — wielkie atuty małego miasta

11.06.2024 6:11

Choć może wydawać się niepozorny, Wałcz ma wiele do zaoferowania turystom, którzy zdecydują się go odwiedzić. Urokliwe jeziora są tu na wyciągnięcie ręki, niemal jak na Mazurach. Nie brakuje również zabytków, atrakcji i bujnej zieleni. Trudno pozostać obojętnym na liczne atuty tego małego miasta. Urokliwe jeziora są tam na wyciągnięcie ręki, niemal jak na Mazurach. Podobnie zabytki, atrakcje i bujna zieleń. Aż trudno pozostać obojętnym na wielkie atuty tego małego miasta. Sprawdź, co warto zobaczyć w Wałczu i jak spędzić tam czas.

Źródło: podroze.onet.pl

Pod Warszawą jak na Mazurach. Najpiękniejsze jeziora blisko stolicy. Z pięknymi plażami i widokami

10.06.2024 10:10

Gdzie nad jezioro nieopodal Warszawy? To pytanie, kt&oóre często zadają sobie miłośnicy aktywnego wypoczynku. Na terenie Mazowsza znajduje się wiele miejsc, gdzie można popływać, wypożyczyć kajaki czy rowery wodne i co najważniejsze - odpocząć od miastowego szumu. Spora część z nich usytuowana jest zaledwie kilkadziesiąt kilometr&oów od stolicy. W poniższej galerii przedstawiamy 10 propozycji na wypad nad wodę za miasto.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Gołdap: Od uroczego kurortu do perły turystycznej

07.06.2024 7:49

To jedyne na Warmii i Mazurach uzdrowisko może pochwalić się najczystszym powietrzem w Polsce. A dzięki środkom z Unii Europejskiej, pięknieje z roku na rok. W strefie zdrojowej Strefę uzdrowiskową z miejską łączy Promenada Uzdrowiskowa. To wzdłuż tej nowej arterii powstało wiele wartych odwiedzenia miejsc. W ogólnie dostępnej pijalni wód mineralnych lecznicza woda mineralna chlorkowo-sodowa […]

Źródło: magazynswiat.pl

reklama
Baner Fuksiarz
Kontakt z nami