Wiadomości z tagiem Chorwacja  RSS
Odważysz się skorzystać z nowej atrakcji w Dubrowniku? Podniebna ścieżka rowerowa tylko dla prawdziwych śmiałków

14.09.2023 12:28

Dubrownik to jedno z najbardziej urokliwych i popularnych miast na turystycznej mapie Chorwacji. Jego starożytne mury i zabytki wpisane na listę UNESCO przyciągają turystów z całego świata. Jednak teraz Dubrownik staje się jeszcze bardziej atrakcyjny dzięki nowej atrakcji turystycznej dla odważnych.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Polacy pokochali bałkański kraj. Podróże będą jeszcze łatwiejsze

14.09.2023 10:50

Albania nazywana "młodszą siostrą Chorwacji" od lat skrada serca wielu Polaków. Zaletą tego miejsca, oprócz pewnej pogody oraz bajkowych krajobrazów, jest także odległość od Polski, bowiem lot do Tirany trwa zaledwie niewiele ponad półtorej godziny. - Nie wszyscy lubią spędzać w samolocie ok. 5 - 6 godzin, aby polecieć gdzieś dalej - mówiła w programie "Newsroom WP" dziennikarka WP Turystyka, Natalia Gumińska. Co więcej, na kwiecień 2024 r. planowane jest otwarcie Międzynarodowego Portu Lotniczego we Wlorze. Jeśli do tego dojdzie, Polacy będą mieli powód do radości, bowiem podróże w rejony południowej części Albanii będą jeszcze łatwiejsze.

Źródło: turystyka.wp.pl

Smutne wieści z Chorwacji. "To ogromna liczba"

14.09.2023 6:50

Spośród zamieszkujących Chorwację 690 tys. dzieci, 110 tys. jest zagrożonych ubóstwem. W kraju brakuje środków i mechanizmów mogących zapewnić im odpowiednią opiekę — ostrzegł w środę dziennik "Jutarnji list".

Tagi: Chorwacja
Źródło: podroze.onet.pl

Chorwackie media piszą o Polsce. "Miasto, którego nikt nie odwiedza"

13.09.2023 18:14

"Każdy, kto chce znaleźć się we wciąż nie do końca odkrytym miejscu w Europie, oferującym przepiękną architekturę, przystępne ceny, pyszne jedzenie i wiele ciekawostek, musi odwiedzić Wrocław" — pisze portal chorwackiej telewizji N1. Do artykułu załączono materiał z Wrocławia nagrany przez chorwackiego podróżnika. Chorwaci nie szczędzili komentarzy: "Polska jest niedocenionym kierunkiem podróżniczym!".

Źródło: podroze.onet.pl

Letni wypoczynek w Chorwacji w hotelu z wyżywieniem za 1399 zł

11.09.2023 16:17

Wylot do Splitu z Lublina. Kameralny obiekt Villa Nike znajduje się bezpośrednio przy plaży, ok. 5 km od miejscowości Drvenik, z której wypływa prom na pobliskie wyspy Korcula i Hvar.

Źródło: www.lastminuter.pl

Chorwacja: "wielkie grupy imigrantów; mieszkańcy czują się zagrożeni"

07.09.2023 18:11

Sytuacja nie wygląda dobrze — wielkie grupy imigrantów kręcą się po ulicach miasta i okolicznych wsiach, mieszkańcy naprawdę czują się zagrożeni — powiedziała Mirjana Puszkarić, burmistrz położonego w pobliżu granicy z Bośnią i Hercegowiną Slunja.

Tagi: Chorwacja
Źródło: podroze.onet.pl

Złe wieści z ulubionego kraju Polaków. "Poczucie zagrożenia wśród mieszkańców jest wielkie"

07.09.2023 16:46

Chorwacja uchodzi ze jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków. Jak donosi Mirjana Puszkarić, burmistrz położonego w pobliżu granicy z Bośnią i Hercegowiną Slunja, sytuacja w jej mieście nie wygląda dobrze. - Wielkie grupy imigrantów kręcą się po ulicach miasta i okolicznych wsiach, mieszkańcy naprawdę czują się zagrożeni - twierdzi kobieta.

Tagi: Chorwacja
Źródło: turystyka.wp.pl

reklama
Kontakt z nami