Baner Fuksiarz
Wiadomości z tagiem Chorwacja  RSS
Onet on Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem – Biokovo

08.07.2024 12:14

Drugi odcinek "Onet on Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem" rozpoczynamy prosto z najwyższego balkonu w Chorwacji "Skywalk Biokovo", by podziwiać niesamowite widoki. Podczas spaceru Parkiem Przyrody Biokovo spotkamy żyjące tam dziko zwierzęta. Po chwili relaksu w otoczeniu przyrody czas na odrobinę adrenaliny – rafting rzeką Cetina. Choć Marcin wspólnie ze sternikiem przepłyną tylko fragment tej trasy, będzie to spływ pełen niezapomnianych wrażeń. Po emocjonujących atrakcjach czas odkryć kolejne smaki chorwackiej kuchni. Doświadczymy ich podczas wspólnej marendy, bo nawet najbardziej wykwintne danie smakuje lepiej w dobrym towarzystwie. To jednak nie koniec naszej chorwackiej przygody! Marcin – spragniony zapachu benzyny i wiatru we włosach – postanowił odkrywać Dalmację w ulubiony sposób, czyli zza kierownicy samochodu. Podczas przejażdżki górskimi serpentynami spotka nie tylko polskich turystów, ale także autostopowiczkę. Wspólna podróż zakończy się w jednym z najpopularniejszych miejsc wśród polskich turystów – Makarskiej. A jeśli wierzyć w panujący tu przesąd, po dotknięciu pomnika turystów powrót do Chorwacji mamy zagwarantowany!

Źródło: podroze.onet.pl

Oto najbardziej przejrzyste jezioro w Polsce

08.07.2024 12:11

Jeziora w Polsce - gdzie woda jest najczystsza? W Jeziorze Jasne (na Pojezierzu Iławskim) woda jest tak czysta, że światło dociera na głębokość 14-15 metrów. Nie trzeba zatem jechać do Chorwacji czy Włoch, by znaleźć akwen o krystalicznie czystej wodzie.

Źródło: podroze.onet.pl

Najczystsze morze w Europie. Polacy chętnie tu przyjeżdżają

08.07.2024 12:11

Chorwacja może pochwalić się najczystszym morzem w Europie — wynika z raportu Komisji Europejskiej i Europejskiej Agencji Środowiska, cytowanego w niedzielę przez telewizję HRT.

Tagi: Chorwacja
Źródło: podroze.onet.pl

Eksperci nie mają wątpliwości. Oto najczystsze morze w Europie

08.07.2024 8:10

Wspaniałe wieści płyną z ulubionego, turystycznego kraju Polaków. Jak wynika z raportu Komisji Europejskiej i Europejskiej Agencji Środowiska, Chorwacja może pochwalić się najczystszym morzem w Europie.

Tagi: Chorwacja, SPA
Źródło: turystyka.wp.pl

Onet On Tour - Biokovo

07.07.2024 12:11

Drugi odcinek "Onet on Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem" rozpoczynamy prosto z najwyższego balkonu w Chorwacji "Skywalk Biokovo" by podziwiać niesamowite widoki. Podczas spaceru Parkiem Przyrody Biokovo spotkamy żyjące tam dziko zwierzęta. Po chwili relaksu w otoczeniu przyrody czas na odrobinę adrenaliny - rafting na rzece Cetina. Choć Marcin wspólnie ze sternikiem przepłyną tylko fragment z całej trasy to będzie to spływ pełen niezapomnianych wrażeń. Po emocjonujących atrakcjach czas by odkryć kolejne smaki chorwackiej kuchni. Doświadczymy ich podczas wspólnej marendy, bo nawet najbardziej wykwintne danie smakuje lepiej w dobrym towarzystwie. To jednak nie koniec naszej chorwackiej przygody! Marcin spragniony zapachu benzyny i wiatru we włosach postanowił odkrywać Dalmację w ulubiony sposób - czyli zza kierownicy samochodu. Podczas przejażdżki górskimi serpentynami spotka nie tylko polskich turystów, ale także autostopowiczkę. Wspólna podróż zakończy się w jednym z najpopularniejszych miejsc wśród polskich turystów - Makarskiej. A jeśli wierzyć w panujący tu przesąd - po dotknięciu pomnika turystów powrót do Chorwacji mamy zagwarantowany! #płatnawspółpraca

Źródło: podroze.onet.pl

Turyści mogą się zdziwić. Do Chorwacji dotarli polscy policjanci

04.07.2024 12:13

W związku z rozpoczynającym się sezonem turystycznym do położonego nad chorwackim wybrzeżem Splitu przybyła w środę grupa zagranicznych policjantów, w tym z Polski — poinformował dziennik "Jutarnji list".

Źródło: podroze.onet.pl

Rekiny w Chorwacji - czy są powodem do obaw?

03.07.2024 0:11

Czy w wodach Chorwacji mogą pływać rekiny? Krótka odpowiedź brzmi: tak, jednak nie ma czego się obawiać. W Adriatyku występuje do 47 różnych gatunków rekinów, w tym żarłacz błękitny, żarłacz byczy, żarłacz tygrysi, a nawet przerażający żarłacz biały! Jednak - mimo pojawiających się od czasu do czasu sensacyjnych historii - szanse na bliskie spotkanie z rekinami są niewielkie.

Źródło: www.travelplanet.pl

Potop w Zagrzebiu — powalone drzewa, wybite szyby i zalane drogi

02.07.2024 18:13

Obfite opady deszczu, silny wiatr i grad doprowadziły w Zagrzebiu i innych częściach Chorwacji do zalania wielu ulic, powalenia drzew oraz zniszczenia domów i samochodów — poinformowały w poniedziałek wieczorem chorwackie media.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Kontakt z nami