Aktualności  RSS
Tatry po sezonie. Dominują trzy grupy turystów

#zrodlo
Wyjazd do Zakopanego po szczycie sezonu turystycznego jest świetnym pomysłem z kilku powodów. Po pierwsze wiele hoteli i apartamentów oferuje już tańsze noclegi, a po drugie szlaki górskie są mniej zatłoczone niż w wakacje. Na wrześniowy wyjazd w Tatry najczęściej decydują się rodziny z małymi dziećmi, które jeszcze nie zaczęły edukacji w szkołach. - Studentów i młodych ludzi też jest tutaj sporo, a jednak mój zaprzyjaźniony pan taksówkarz śmieje się, że wrzesień jest momentem, kiedy starsi ludzie i dziadkowie wybierają się na szlaki w górach - skomentowała w programie "Newsroom WP" Monika Sikorska, dziennikarka WP Turystyka.

Źródło: turystyka.wp.pl

Nowa atrakcja w Polsce. Takiego miejsca jeszcze nie było

#zrodlo
Parki rozrywki należą do najchętniej odwiedzanych rodzinnych atrakcji. Ostatnio powstaje ich w naszym kraju coraz więcej, także tych tematycznych. Tego lata o jeden z nich wzbogaciło się województwo świętokrzyskie. Park Legend w Nowej Słupi działa niespełna 2 miesiące i od początku bije rekordy frekwencji.

Tagi: Polska
Źródło: turystyka.wp.pl

Helsinki sparaliżowane. Wszystko przez Orkan Varpu

#zrodlo
W środę 20 września br. w godzinach porannych nad Finlandią przeszedł orkan Varpu. Z tego powodu w wielu miejscach kraju nieprzejezdne są drogi i zablokowany jest ruch pociągów. Ponadto, w Laponii spadło ponad 20 cm śniegu.

Tagi: Helsinki, SPA
Źródło: turystyka.wp.pl

Alarm na lotnisku. Półtorej godziny koczowali pod lasem, a ich samoloty odleciały

#zrodlo
Do niezrozumiałej sytuacji doszło w piątek po południu na lotnisku Modlin. W zawiązku z alarmem bombowym część pasażerów planujących lot do Dublina i Pafos została wyproszona z lotniska i przez półtorej godziny koczowała pod lasem. Gdy ogłoszono, że można wracać, okazało się, że samoloty odleciały, a niedoszli pasażerowie musieli na własną rękę oraz na własny koszt szukać innych sposobów dotarcia do Irlandii i na Cypr.

Źródło: turystyka.wp.pl

Na aukcji wystawiono szkielet dinozaura. Kwota przyprawia o zawrót głowy


Na aukcji w Paryżu został wystawiony wyjątkowo rzadki okaz. Chodzi o liczący aż 150 mln lat szkielet dinozaura, który zdaniem ekspertów zachowany jest w bardzo dobrym stanie. Oczekuje się, że znajdzie się kupiec, który zapłaci za niego 1,2 mln euro (ponad 5,5 mln złotych).

Tagi: Europa
Źródło: turystyka.wp.pl

"Halo Polacy". Koszty życia są tutaj śmiesznie niskie, jeśli przeliczymy je na złotówki

#zrodlo
Kolumbia to kraj, który zarówno geograficznie, jak i kulturowo, jest bardzo odległy od Polski. Jadwiga Materska, która tam mieszka, w rozmowie z cyklu "Halo Polacy" zdradza szczegóły życia w Ameryce Łacińskiej. - Byłam przyzwyczajona do europejskiego pędu, funkcjonowania w pewnym schemacie, a życie tutaj jest bardziej spokojne - opowiada Jadwiga, znana w mediach społecznościowych jako "Jadźka z Kolumbii". - Musiałam się zupełnie przestawić, trochę wyluzować. Pytana o koszty życia, nasza rozmówczyni podkreśla, że żywność w Kolumbii jest bardzo tania, jeśli przeliczymy pesos na złotówki. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę średnie zarobki w kraju, ceny produktów czy posiłków w restauracji okazują się zupełnie inne. Bardzo droga jest natomiast edukacja oraz wynajem mieszkań w "dobrych" częściach dużych miast. Więcej informacji na temat tego, jak żyją Polacy w różnych zakątkach świata, znajdziecie w naszym serwisie, .

Źródło: turystyka.wp.pl

Podsumowanie wakacji. "Było to widać przez cały sezon na ulicach i na szlakach"

#zrodlo
Wrzesień to idealny czas na podsumowanie letniego sezonu turystycznego, który, wbrew wcześniejszym przypuszczeniom, był dla polskich górali wyjątkowo udany. - Dla mieszkańców i przedsiębiorców z Zakopanego ten sezon był naprawdę dobry. Z tego co wiem z rozmów z przedsiębiorcami, którzy oferują noclegi i prowadzą inne działalności, np. są taksówkarzami, był to bardzo dobry czas dla turystyki - mówiła w programie "Newsroom WP" dziennikarka Monika Sikorska. - Turystów nie brakuje i było to widać przez całe wakacje na ulicach i na szlakach w Tatrach - podsumowała.

Źródło: turystyka.wp.pl

Kontrowersyjna decyzja UNESCO. Chodzi o rosyjski obiekt

#zrodlo
Organizacja podjęła kontrowersyjną decyzję o wpisaniu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO obiektu z Rosji, który uznała za mający "wyjątkowo uniwersalną wartość". Co ciekawe, kilka dni wcześniej, w czasie tego samego zgromadzenia, podejmowano decyzje dotyczące ukraińskich zabytków.

Tagi: Rosja
Źródło: turystyka.wp.pl

Europejska linia odwołuje wszystkie loty pasażerskie. Od 3 października już nie polecisz

#zrodlo
Air Belgium odwołuje wszystkie loty pasażerskie. Powodem jest ogromne zadłużenie. Przewoźnik planuje restrukturyzację, a swoją decyzję o wstrzymaniu działalności komercyjnej tłumaczy różnymi czynnikami, takimi jak wojna w Ukrainie, ceny paliwa, inflacja oraz negatywny wpływ pandemii na rentowność.

Tagi: Loty, LOT, Rzym
Źródło: turystyka.wp.pl

Awantura w gdańskim hostelu. Obcokrajowiec usłyszał zarzuty

#zrodlo
Policyjni wywiadowcy zatrzymali 28-letniego obywatela Gruzji, który znieważył 21-letnią turystkę z Mołdawii i zaatakował nożem 22-letniego Mołdawianina, który stanął w obronie znajomej. Podejrzanemu grozi do pięciu lat więzienia.

Tagi: Gruzja, Rzym
Źródło: turystyka.wp.pl

Trudna sytuacja na europejskim lotnisku. "Chaos, kolejki, stoi wszystko"


We wtorek 19 września br. późnym popołudniem na helsińskim lotnisku rozpoczął się niezapowiedziany strajk personelu cywilnego obsługi naziemnej. Dziesiątki lotów opóźnionych i odwołanych, sfrustrowani i przygnębieni podróżni z pustymi wózkami bagażowymi - to sceny, które tego dnia można było zobaczyć w terminalu. "Chaos, kolejki, stoi wszystko" - relacjonowała fińska prasa.

Tagi: LOT
Źródło: turystyka.wp.pl

Polacy niezmiennie kochają ten kraj. Ustanowili nowy rekord

#zrodlo
Nasi rodacy od lat chętnie spędzają wakacje w krajach nad basenem Morza Adriatyckiego. Szczególnie upodobali sobie Chorwację. Według danych z systemu eVisitor już 15 września odnotowano tam ponad milion turystów z Polski. - Motywami przyjazdów gości z Polski nadal są słońce i morze, ale również wspaniała przyroda, dziedzictwo kultury, turystyka aktywna w tym żeglowanie oraz nurkowanie, a także trasy rowerowe - mówiła w rozmowie z WP dyrektor przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce, Małgorzata Kowalska.

Źródło: turystyka.wp.pl

Doczekali się. Najbardziej wyczekiwana "atrakcja" Trójmiasta i okolic wyjechała na ulice

#zrodlo
Docelowo będzie ich ponad 4 tysiące. Są czerwone, lśniące i... bardzo ciężkie. Połowa już śmiga po ulicach ku uciesze amatorów ruchu na świeżym powietrzu. Czy drugi start roweru miejskiego w Trójmieście będzie sukcesem? jak na razie trwają testy i zdania na temat nowego systemu są podzielone.

Tagi: Dania
Źródło: turystyka.wp.pl

Magiczny zamek w Polsce. Był domem skandalistki

#zrodlo
Niewiele jest Poliksen w historii. Poliksena Pückler zapisała się w kronikach z opinią skandalistki, dystansując temperamentem słynną imienniczkę, najmłodszą córkę króla Troi, Priama i Hekabe. Żyjąca na przełomie XVI i XVII wieku na zamku w Niemodlinie, hrabina znana była z przyjmowania kosztownych prezentów w zamian za obietnicę małżeństwa i niedotrzymywania złożonych wcześniej zobowiązań.

Tagi: Kos, Rzym
Źródło: turystyka.wp.pl

Jedna z najbardziej wyczekiwanych atrakcji w polskich górach. Wiadomo, kiedy otwarcie

#zrodlo
Muszyna, uzdrowisko w województwie małopolskim, w ostatnim czasie przechodzi spore zmiany. Turyści mają powody do radości, bo wkrótce w tej górskiej miejscowości będzie na nich czekać kolejna atrakcja. - Zapraszamy na uroczyste otwarcie w dniu 30 września - zachęca burmistrz.

Źródło: turystyka.wp.pl

Początek jesieni. Kiedy wypada pierwszy dzień owej i astronomicznej pory roku?


Początek września rozpieszczał Polaków wyjątkowo letnią pogodą i słonecznymi dniami. Nie zmienia to jednak faktu, że jesień zbliża się wielkimi krokami. Kiedy w tym roku przypada pierwszy dzień jesieni kalendarzowej, a kiedy astronomicznej? Sprawdzamy.

Tagi: Porto
Źródło: turystyka.wp.pl

Największe utrapienie zoo. "Nikt przy zdrowych zmysłach nie znęca się nad żywą istotą"

#zrodlo
W ostatnich dniach w mediach społecznościowych poznańskiego ogrodu zoologicznego pojawiło się nagranie, na którym widać dorosłe osoby, które rzucają kamieniami w odpoczywającego bizona. Dyrektor Nowego Zoo w Poznaniu zabrała głos w tej sprawie. - Na pewno tym panom zabrakłoby odwagi, gdyby z takim zwierzęciem jak bizon stanęli oko w oko - mówiła Ewa Zgrabczyńska.

Źródło: turystyka.wp.pl

Nowe przepisy we Włoszech. Chwycenie za telefon może cię kosztować 12 tys. zł


Włoski rząd zatwierdził projekt zmian kodeksu drogowego. Niektóre z nich budzą ogromne emocje, na czele z nową wysokością mandatów za używanie telefonu w czasie jazdy: do 2,6 tys. euro, czyli 12 tys. zł.

Tagi: Kos
Źródło: turystyka.wp.pl

Kontrowersyjny posąg w Portugalii. Burmistrz miasta nie chce go usunąć

#zrodlo
Choć monument XIX-wiecznego pisarza Camilo Castelo Branco w objęciach nagiej kobiety wzbudza spore kontrowersje od momentu powstania, burmistrz Porto odmawia usunięcia pomnika. W przeszłości sam chciał go zlikwidować, teraz stwierdził, że jest to niemożliwe.

Źródło: turystyka.wp.pl

Przyjeżdżają z Czech czy Niemiec, ale też z Półwyspu Arabskiego. To myślą o Polsce


Polska cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów z zagranicy. Aż co piąty właściciel obiektów noclegowych zauważył wzrost liczby zagranicznych gości w minionym sezonie. Jeżdżą nie tylko do dużych miast, ale też nad Bałtyk i w góry. Co ich przyciąga najbardziej?

Źródło: turystyka.wp.pl

reklama
Polecamy
reklama
Kontakt z nami